Slučaj Betanija

odgovora

Objavljeno

Današnje Večernje Novosti su objavile tužnu i ujedno poražavajuću vest da je jedan ginekolog napustio radno mesto u vreme dežurstva i otišao na "tezgu" u privatnu ordinaciju.Naravno kolege su ga otkucale da nije bio tu kada je trebalo pročitati ctg zapis trudnoće koja je završen smrću bebe pre rodjenja,kako kolege rekoše nije uočena patnja ploda na vreme.Tužno je što se ovo dogodilo u referentnoj ustanovi za sve problematične trudnoće sa teritorije Vojvodine koja polako,ali sigurno nestaje i treba tako da bude jer na ključnim mestima očito rade ljudi koji nisu izabrali profesiju lekara radi humanosti i čovečnosti,već da bi bili bliže Bogu i nedodirljivi.Čast i poštovanje ljudima koji u Betaniji rade savesno,profesijonalno ali nažalost od ovih ne mogu da dodju do izražaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok verujem da ima svakakvih doktora, ali imam jedno pitanje. Da li je taj doktor bio jedini na dezurstvu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sam procitala u clanku da jeste , a i po secanju cini mi se da je jedan dezuran na svakom odelju , da ih nema vise , dezurnih ... a sta reci kad gospodin nacelnik to radi ?! Pffff Zao mi je samo dr Novakov sto je umesana jer o njoj stvarno imam lepo misljenje ... a eto Stajic koji mi bas i nije u lepom secanju kazu molio za carski ... Deluje mi kao da nema dr bez mrlje u ovoj bolnici i svaki odlazak tamo je za pacijenta kao igra na srecu nazalost :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

STRASNO! Ovakve se stvari desavaju svuda, ali o njima niko ne govori! Mislim da je doslo vreme da se stane na put ovakvim stvarima!

jaroslawa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno mi je muka da citam vise ovakve stvari! Kad ce vec neko da stane ovome na put ovim dogadjajima, ima li kraja ovakvom ponasanju !?

Svesna sam da doktori nisu mozda zadovoljni platama i uslovima u kojima rade, ali neka onda menjaju profesiji, itd.

Kako je moguce da su ljudi postali ovako hladnokrvni...Kuda ide ovaj svet...

millar, tek sada vidim da je mopj post slican tvom :D ali sto jeste-jeste!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmm ... ne vidim vise nacina ovakvim bezobrazlucima kako stati u kraj jer zivimo u drzavi koja te bezobrazluke pusta da prodju kako prodju pa tako iz slucaja u slucaj , prasina se digne - prasina se slegne, a bol ljudi koji su izgubili dete, zenu nikada ne prodje , nebi on prosao ni kaznjavanjem ali bi makar bili savesniji ti lekari ako ne zbog obraza onda zbog svoje guzice da izvinete ! Mnogo sam ogorcena i bolje da cutim :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Problem je u državi. Da im se oduzmu licence - da vidiš kako bi posle bili savesni.

Drugo, po pitanju tezgi - u Slo je to donekle lepo rešeno. Postoje naravno i gore privatnici, ali u koncenzusu sa državom. Ko plaća oba zdrvstvena osiguranja, kod privatnika ništa ne plaća (mada se isto odnosi ni na privatne i državne zdravstvene ustanove)

E sad... evo slučaja koji se gore desio. Ginekolog (koju sam zamenila) je bila načelnik u bolnici. Desio se neki incident sa xy lekarom - i žena je dala neopozivu ostavku. Savesna, pomislih.

Otvorila je svoju kliniku, i radi kao privatnil (u koncenzusu sa državom, naravno). Sve je, srećom, prošlo sa mojom trudnoćom. I posle porođaja je ok odreagovala, ali me je šokiralo da ona gospođa meni dade kontracepciju bez ikakvih pregleda I SA SVE NAPOMENOM da u porodici imamo genetski loše vene, da JA imam problema sa venama, da sam imala sklerozaciju vene i na sve to da mi majka boluj od tromboze....

TRI puta sam je pitala za drugi vid kontraceije i koji bi ja smela da uzimam - sva tri puta mi je dala drugačiji odgovor....

Tad sam je zamenila... Ah, da, pre nego što je htela da mi stavi običnu spiralu, bez ikakvog pregleda mi je dala da pijem neki lek... Kao da bude sigurna da je dole sve čisto.... :blink::huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam reci.... I sad treba kao da rodim drugo dete, bogami pricekacu, nemam hrabrosti.

Eto njihovog podstreka natalitetu.

Imam poznanicu koja je instrumentalka u Betaniji, i ima jednu cerku. Pitam je hoce li imati jos dece, kaze ne pada mi na pamet, cega sam se sve nagledala bolje da ne znas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SRAMOTA!Porazavajuca je cinjenica koliko se,ruznih i tuznih stvari slicnih ovoj,desava u nasoj zemlji a da se o tom ucestalom problemu jako malo prica.Onaj ko nije sposoban da se bavi humanim pozivom ne treba tu odgovornost ni da prihvata...Neko je tog bebca cekao sa najjacim i najcistijim emocijama.Saosecam u bolu tih ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno! Prosto da ne vjerujes kajvih ljudi ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad malo pre sam citala o zenici iz B. Palanke , takodje u Novostima , 34 godine , nisu je primili na hitnu kiretazu ( u 8 mesecu srce je stalo bebi ) nego joj rekli da moze tek za sedam dana , zena je uradila privatno kiretazu da ne ceka sedam dana , i ipak umrla os sepse :( Boze sacuvaj :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko ko je imao pozitivno iskustvo a da nije bio prinuđen da se hvata za novčanik i poteže veze?

Ja sam imala divno iskustvo oba puta, dinara nikom nisam dala, niti šta od poklona... čak ni 100 grama kafe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bože dragi! Nemam reči. Znam tog doktora, jednom me je primio i bio vrlo ljubazan, ali nisam imala pojma da takve stvari radi!

Što se tiče nesrećne žene kojoj nisu na vreme uradili kiretažu, jezivo. Čujem da je trenutno gužva na tom odeljenju i da plus nemaju dovoljno sestara, ali za hitne slučajeve bi morali da reaguju kako znaju odmah. Sigurno sirota žena nije ni došla do dr koja je glavna za kiretaže, ne bih da grešim dušu krivo optužujući nekog, ali čini mi se da je ta dr vrlo savesna, a da ju je verovatno neko na prijemnom iskulirao.

Bože, ja ne znam ko je posle ovakvih priča hrabar da se porodi tamo. Mislila sam da je Narodni front pećina gde mrak jede malu decu i njihove majke, ali izgleda da je u Betaniji još jezivije.

Ima li neko ko je imao pozitivno iskustvo a da nije bio prinuđen da se hvata za novčanik i poteže veze?

Ja. Nikakve veze, nikakvi novci, nikakvi pokloni. Ljudski ja prema njima, ljudski oni prema meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko ko je imao pozitivno iskustvo a da nije bio prinuđen da se hvata za novčanik i poteže veze?

Moje iskustvo je vise nego pozitivno ;) ;) bez veza i vezica ;)

enav voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U nasem porodilistu, ako ne castis osoblje sutradan, a ima ih mali milion, odmah krenu da ogovaraju. Od babuca preko cistacica i doktora. Stalno cuejm price akko je ovaj dr trazio pare, pa onda cujem za nekog drugog... Sto je najgore, na to niko ne obraca paznju. Ne znam sta je sa Zajecarcima... Strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko ko je imao pozitivno iskustvo a da nije bio prinuđen da se hvata za novčanik i poteže veze?

Imala sam ja prvi put, sad cu da vidim kako cu da prodjem. Sto kaze SanjaRuska, ljudski ja prema njima ljudski oni prema meni. Inace otisla sam istraumirana, k'o da idem u kasapnicu, citajuci negativna iskustva po forumima i slusajuci od raznih teta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su sestre bile ok tu nikad nisam rekla da imam neku zamerku , njih nista nisam castila ali mi je porodjaj bio ocajan , sto znaci dr mr su mi se zgadili :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Današnje Večernje Novosti su objavile tužnu i ujedno poražavajuću vest da je jedan ginekolog napustio radno mesto u vreme dežurstva i otišao na "tezgu" u privatnu ordinaciju.Naravno kolege su ga otkucale da nije bio tu kada je trebalo pročitati ctg zapis trudnoće koja je završen smrću bebe pre rodjenja,kako kolege rekoše nije uočena patnja ploda na vreme.Tužno je što se ovo dogodilo u referentnoj ustanovi za sve problematične trudnoće sa teritorije Vojvodine koja polako,ali sigurno nestaje i treba tako da bude jer na ključnim mestima očito rade ljudi koji nisu izabrali profesiju lekara radi humanosti i čovečnosti,već da bi bili bliže Bogu i nedodirljivi.Čast i poštovanje ljudima koji u Betaniji rade savesno,profesijonalno ali nažalost od ovih ne mogu da dodju do izražaja.

Ovaj tekst je napisan sa ciljem da se ukaže da se jedan lekar spec.ginekolog osmelio da napusti dežurstvo i ode na tezgu u privatnu ordinaciju.Tačno je da je na dežurstvu bilo još lekara.Tužno je što se to dogodilo u ustanovi koja treba da bude primer rada u akušerstvu i ginekologiji jer se u njoj školuju kadrovi za rad u ostalim bolnicama po Vojvodini.Svakako da u ovoj ustanovi zvanoj Betanija ima i odgovornih ljudi i to je svakako za pohvalu.Činjenica je i da se sve žene porode sa vezom ili bez veze,na kraju.Ishod tih porodjaja nekada može da bude diskutabilan.Čovek koji je ujedno i direktor klinike za ginekologiju i akušersdtvo kc Vojvodine treba da bude i njen reprezent a ne da sebi dopušta takav gaf kao što je izlazak sa dežurstva.O stručnosti,se ovde ne raspravlja trenutno.Takodje dr su otkucale njegove kolege i da se nije dogodio slučaj sa ovom nesrećnom bebicom ovo se ne bi ni znalo.I to je ono što je surovo i strašno.

lolipop voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj tekst je napisan sa ciljem da se ukaže da se jedan lekar spec.ginekolog osmelio da napusti dežurstvo i ode na tezgu u privatnu ordinaciju.Tačno je da je na dežurstvu bilo još lekara.Tužno je što se to dogodilo u ustanovi koja treba da bude primer rada u akušerstvu i ginekologiji jer se u njoj školuju kadrovi za rad u ostalim bolnicama po Vojvodini.Svakako da u ovoj ustanovi zvanoj Betanija ima i odgovornih ljudi i to je svakako za pohvalu.Činjenica je i da se sve žene porode sa vezom ili bez veze,na kraju.Ishod tih porodjaja nekada može da bude diskutabilan.Čovek koji je ujedno i direktor klinike za ginekologiju i akušersdtvo kc Vojvodine treba da bude i njen reprezent a ne da sebi dopušta takav gaf kao što je izlazak sa dežurstva.O stručnosti,se ovde ne raspravlja trenutno.Takodje dr su otkucale njegove kolege i da se nije dogodio slučaj sa ovom nesrećnom bebicom ovo se ne bi ni znalo.I to je ono što je surovo i strašno.

Tužno jeste, ali cela država nam je takva, radi ko šta hoće i gde god hoće.... ne samo u Betaniji već u celom zdravstvu ima lekara i NElekara... ne razumem u kom pravcu ti želiš da ova tema ide? Da pljujemo po dotičnom lekaru ili????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tužno jeste, ali cela država nam je takva, radi ko šta hoće i gde god hoće.... ne samo u Betaniji već u celom zdravstvu ima lekara i NElekara... ne razumem u kom pravcu ti želiš da ova tema ide? Da pljujemo po dotičnom lekaru ili????

Podsetiću vas sve da je predsednik ove države 2012.godinu proglasio godinom beba.U oba teksta ja nijednom nisam spomenula ime lekara govorila sam o tome da je napustio dežurstvo,što je nedopustivo.Pljuvanje,pare,veze i vezice mene ne interesuju.Ja pozivam sve žene da u komunikaciji sa zdravstvenim radnicima ne pristaju na podčinjen odnos,već krajnje ravnopravan,jer lekari nisu tu zbog sebe već zbog pacijenata.Ja sam prvi put prošla vaginalno,drugi put je morao carski pa je bilo videćemo kada,te ne valjaju albumini,ležanje na patologiji,dok jednostavno nisam pitala "Izvinite jer se to vi nameštate za nešto,mislila sam novac?"Operisana sam za sat i svi su bili krajnje ok,bez pogovora su radili svoj posao.I još nešto zaigrajte im na sujetu videćete kako se gospoda ruše kao kule od karata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila sa prvim detetom u betaniji i to na carski rez.osoblje je bilo sjajno prema meni i sve je proslo super.bila sam budna tokom citavog porodjaja i odma sam mogla da vidim mog malisu :D sada sam u 31.nedelji trudnoce i polako razmisljam u koje porodiliste da idem,a posle svega ovoga sto sam procitala,ne ide mi se u betaniju,malo me je strah :unsure:

http://lilypie.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

(Tangerine @ 5.04.2012, 20:01)

Ima li neko ko je imao pozitivno iskustvo a da nije bio prinuđen da se hvata za novčanik i poteže veze?

Imala sam ja prvi put, sad cu da vidim kako cu da prodjem. Sto kaze SanjaRuska, ljudski ja prema njima ljudski oni prema meni. Inace otisla sam istraumirana, k'o da idem u kasapnicu, citajuci negativna iskustva po forumima i slusajuci od raznih teta.

Mene ceka porodjaj u betaniji i iskreno posle svega sto sam po netu procitala blago receno sam prestravljena. od toga da te dan posle prirodnog pakuju kuci, a posle carskog tri. Da niko ne moze da ti dodje u posetu. Da ima tako malo osoblja da se desava da posle porodjaja satima lezis na krvavom carsafu. Da su indukcija i epiziotomija obavezni kod prirodnog porodjaja. Da ukoliko nemas vezu sasvim je moguce da ce te vredjati ako tokom kontrakcija pustis glasa, da pon ekad zaborave da ti donesu bebu itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U julu sam se porodila u Betaniji i za osoblje na patologiji, šok sobi i intenzivnoj nezi samo reči hvale. Pedijatrijske sestre su meni ostavila najlošiji utisak, naročito zbog toga što nisu pomagale mamama oko dojenja! Nema razloga da se bojiš osoblja, i ja sam otišla kao na streljanje,a ni jednu neprijatnost nisam imala. Izašla sam kući 4.dan (CR). U principu,kako mi sa njima,tako i oni sa nama! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U julu sam se porodila u Betaniji i za osoblje na patologiji, šok sobi i intenzivnoj nezi samo reči hvale. Pedijatrijske sestre su meni ostavila najlošiji utisak, naročito zbog toga što nisu pomagale mamama oko dojenja! Nema razloga da se bojiš osoblja, i ja sam otišla kao na streljanje,a ni jednu neprijatnost nisam imala. Izašla sam kući 4.dan (CR). U principu,kako mi sa njima,tako i oni sa nama! ;)

Jesi imala vezu za CR? Da si platila ili isla kod nekog od njih privatno da ti vodi trudnocu? Kako si prosla komisiju za carski? Jesi mogla da biras koga zelis da isti uradi? I ko te je porodio?Ja sam cula da je najbolji V. (ne znam da li smem prezime da navodim), ali se on izgleda slogirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.