Odrzavanje flasica

odgovora

Objavljeno

Imam jedno pitanje: Kako iskuvavate bebine flasice? Mi smo poceli pre par dana da pijemo vodu na flasicu,pre toga na kasicicu.

Kupila sam joj serpicu i stavim vodu i iskuvam,jel je to dovoljno ili treba jos nesto da uradim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje: Kako iskuvavate bebine flasice? Mi smo poceli pre par dana da pijemo vodu na flasicu,pre toga na kasicicu.

Kupila sam joj serpicu i stavim vodu i iskuvam,jel je to dovoljno ili treba jos nesto da uradim?

Ja sam u tu vodu dodavala par kapi sirceta, da bi neutralisao kamenac iz vode.

Pre iskuvavanja operes flasice sa detrdzentom, doobro isperes i ubacis da se otkuvavaju desetak minuta od kad pocne da kljuca voda.

Posle izvadis na cistu krpu da se ohladi i osusi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo vec kod flasica: koliko cesto ih perete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u tu vodu dodavala par kapi sirceta, da bi neutralisao kamenac iz vode.

Pre iskuvavanja operes flasice sa detrdzentom, doobro isperes i ubacis da se otkuvavaju desetak minuta od kad pocne da kljuca voda.

Posle izvadis na cistu krpu da se ohladi i osusi.

Ja isto ovako

Kad smo vec kod flasica: koliko cesto ih perete?

Posle svake upotrebe :D Verovatno si mislila koliko cesto iskuvavamo :D Otprilike jednom mesecno ove za sokice i vodu a za mleko jednom do dva puta nedeljno ....

A perete li flasice u masini za sudje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A perete li flasice u masini za sudje ?

Da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da.

A pa sto ne kazete <_< od sutra cu i ja :) To mu dodje ko sterilizacija kad je na 70 stepeni jel ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pa sto ne kazete <_< od sutra cu i ja :) To mu dodje ko sterilizacija kad je na 70 stepeni jel ?

Nemam ti ja to pojma na koliko stepeni i to al sam juce prvi put oprala flasicu u masini i nista joj nije :lol:

Znaci moj odgovor je: Da, od juce :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam ti ja to pojma na koliko stepeni i to al sam juce prvi put oprala flasicu u masini i nista joj nije :lol:

Znaci moj odgovor je: Da, od juce :lol:

uf milina , jedan pos`o manje od sutra :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf milina , jedan pos`o manje od sutra :D :D

Pa to :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pa sto ne kazete <_< od sutra cu i ja :) To mu dodje ko sterilizacija kad je na 70 stepeni jel ?

Nemam ti ja to pojma na koliko stepeni i to al sam juce prvi put oprala flasicu u masini i nista joj nije :lol:

Znaci moj odgovor je: Da, od juce :lol:

:D

uf milina , jedan pos`o manje od sutra :D :D

Uzmi neku flasicu vise, ako vec nisi, i uzivancija! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D

Uzmi neku vise flasicu, ako vec nisi, i uzivancija! ;)

Imamo ih tonu , za svaki napitak posebnu , to mi je i muka najveca , jedva cekam da ih batalimo :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo ih tonu , za svaki napitak posebnu , to mi je i muka najveca , jedva cekam da ih batalimo :P

Znam, isto i mi. :wacko::lol: :lol:

A sto se tice otkuvavanja, posle bebinih 6 meseci, nema potrebe to raditi. Mada sam ja s' vremena na vreme..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam, isto i mi. :wacko::lol: :lol:

A sto se tice otkuvavanja, posle bebinih 6 meseci, nema potrebe to raditi. Mada sam ja s' vremena na vreme..

Meni je drugarica pozajmila sterilizator tako da sam bez frke sterilisala prva 3 meseca jednom u dve nedelje (cula da ne treba ni preterivati a i sisala je pa nismo ni koristili flasice preterano) i do 6 meseci onako "kad se setim" :)

A posle 6 sam vratila sterilizator pa sam otkuvavala svega nekih 5 puta do sad :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da nema cim krenu da jedu cvrstu hranu, onda izmedju svasta pojedu, ne otkuvavmo kasike, tanjire, zdjelice i ostali pribor..

Ja sad sterilisem samo zbog cistoce i muzgica onih od kamenca, nekako kad ih izvadim iz sterilizatora milina ih pogledati :D

Tako je!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zivela milica* necu ni ja vise brate slatki , turim u masinu i fala :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da nema cim krenu da jedu cvrstu hranu, onda izmedju svasta pojedu, ne otkuvavmo kasike, tanjire, zdjelice i ostali pribor..

Ja sad sterilisem samo zbog cistoce i muzgica onih od kamenca, nekako kad ih izvadim iz sterilizatora milina ih pogledati :D

Tacno tako! nema nikakve potrebe niti treba.

Pitam se samo od kud vama 'tona' flasica?

Mi smo dobili 2 od 125ml uz pumpicu i godinu dana posle smo dobili jos jednu od 150ml.

A koliko cesto menjate cucle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno tako! nema nikakve potrebe niti treba.

Pitam se samo od kud vama 'tona' flasica?

Mi smo dobili 2 od 125ml uz pumpicu i godinu dana posle smo dobili jos jednu od 150ml.

A koliko cesto menjate cucle?

Ja kupovala jer mi se svidele :lol:

Imam dve za mleko, ujutru i uvece, jedna za sokiic, jedna za caj, jedna sto sam nedavno dala mojoj mami da stoji kod nje ako se desi da ne ponesem a Hana prespava kod nje. I onda 3 case sa "onim mehanizmom", ne znam kako to da nazovem :D

A cucle, valjda mislis na cucle sa flasica.

Ako da, njih sam do sad kupovala samo jednom za sve flasice uglavnom zbog vece rupice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno tako! nema nikakve potrebe niti treba.

Pitam se samo od kud vama 'tona' flasica?

Mi smo dobili 2 od 125ml uz pumpicu i godinu dana posle smo dobili jos jednu od 150ml.

A koliko cesto menjate cucle?

YelenaC samnom su se sprdali u apoteci zbog cucli , ja nisam normalana sa cuclama , imamo ih u svakom momentu bar 20ak <_< te ovakva rupa te onakva :D A ne raspakovanih uvek dve u rezervi :D Mi smo imali problem sa cvrstom hranom , dugo je povracao cim naidje na mrvicu koja nije dobro izblendirana pa smo onda dosta dugo jeli svu hranu na flasicu i busili rupe na cuclama u zavisnosti od gustine hrane ... Hvala Bogu i to smo prevazisli :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A flajke .... imamo dve staklene NUK od 250ml , dve male staklene od 130ml ,te su za mleko bile . Jednu veliku plasticnu NUK od 250 ml ( za vodu ) jednu istu takvu za mleko , jednu avent sa kljunom za jogurt , dve male plasicne za cajeve , jednu plasticnu sa ruckama za sok :D Valjda nisam neku zaboravila ... Pardon , dve smo razbili staklene , jednu ja jednu on :D a cucle :D sad bi vam ih slikala da se smejete mojoj kolekciji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, haos si! :lol:

daj detetu da pije vodu iz flasice sa pipom. Mani negde bar cucle. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neke su mi se svidjale, one sa gluposcu od siska, piska, kakogod, dete mi bolje pije iz case nego preko "toga", svuda nesto curi tecnost kad njega stavim :angry: ..a ostale, sto uz pumpicu, sto vece, uglavnom 8 imamo sto mi odgovara zbog masine. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, haos si! :lol:

daj detetu da pije vodu iz flasice sa pipom. Mani negde bar cucle. ;)

Zadavio bi se garant :P Za vodu jos uvek koristimo onu sa S rupom , jedva curi , ali kad stavim sa vecom rupom davi se :P Pokusala ja al nece on :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.