Trudnice vegetarijanke i veganke

odgovora

Objavljeno

Drage moje, tek sam počela da pišem po forumu jer sam u 4.nedelji trudnoće i vidim da su svi saveti u vezi sa mesnom ishranom, tako da sam rešila da otvorim novu temu. Naime ja sam vegetarijanka, bila sam veganka ali sam vratila povremeno mlečne proizvode i jaja i to kad nije post, kad je post onda je čisto biljna ishrana. Šta reći, osećam se dobro, krvna slika mi je dobra, doktorka se slaže sa mojom ishranom a ja jedem puuuno voća i povrća, svežeg i kuvanog. Imamo sokovnik pa cedimo gomilu voća i povrća, svaki dan jedem zelenu salatu, mladog luka, šargarepe a pijem i prenatal i omega 3,6,9 za vegetarijance..ima li još vegetarijanki na forumu? bilo bi mi drago da razmenimo lepa iskustva:) Pozdrav! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, tek sam počela da pišem po forumu jer sam u 4.nedelji trudnoće i vidim da su svi saveti u vezi sa mesnom ishranom, tako da sam rešila da otvorim novu temu. Naime ja sam vegetarijanka, bila sam veganka ali sam vratila povremeno mlečne proizvode i jaja i to kad nije post, kad je post onda je čisto biljna ishrana. Šta reći, osećam se dobro, krvna slika mi je dobra, doktorka se slaže sa mojom ishranom a ja jedem puuuno voća i povrća, svežeg i kuvanog. Imamo sokovnik pa cedimo gomilu voća i povrća, svaki dan jedem zelenu salatu, mladog luka, šargarepe a pijem i prenatal i omega 3,6,9 za vegetarijance..ima li još vegetarijanki na forumu? bilo bi mi drago da razmenimo lepa iskustva:) Pozdrav! :)

o super je kad ti je krvna slika dobra. Moja drugarica je vegan ali je pred kraj trudnoće morala da se tera da jede konjsko meso od koje joj je na samu pomisao bila muka. Gvožđe joj je bilo BAŠ nisko... Iskreno se nadam da ti nećeš imati problema sa tim.

PS a ako budeš raspoložena i imala vremena postavi neki svoj interesantni recept u podforumu Ishrana i recepti http://www.bebac.com/forum/index.php?showforum=65 jer baš volim da koristim vege recepte uvek su nekako kreativni i ukusni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negdje sam pročitala da osobe koje su i prije bile vegeterijanci i veganci da nema potrebe da mjenjaju režim ishrane u trudnoći nego da pojačaju unos vitamina i gvožđa. Nije ispravno odlučiti se prvi put za ovakvu ishranu u toku trudnoće jer je to šok za organizam a pogotovo za organizam trudnice.

Ja u principu od 12 mjeseci godišnje prvedem nekih 9 hraneći se samo voćem i povrćem, plodovima mora i ribom. Kada sam u prošloj trudnoći to spomenula svojoj doktorici ona i nije bila baš naročito oduševljena sa tim jer mi je željezo od druge polovnie trudnoće bilo kritično.

Ja se mnogo ljepše osjećam kada sam na vegeterijanskoj i veganskoj ishrani i nisam imala problem sa željezom osim u trudnoćama. U prvoj trudnoći sam regularno jela mejšovito ali periodično tj jela sm vegansku ishranu u toku posta i nije mi smetalo u druge dvije nisam osim kada se idem pričestiti. Inače sveštenik mi je rekao da nema potrebe da trudnice i doilje poste osim ako za tim ne osjete duhovnu potrebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo svima!

ovo mi je prvi post na forumu, i morala sam da pozdravim trudnice vegetarijanke, jer sam mislila da sam jedina u zemlji. :lol:

ja ne mogu da jedem meso jer ga ne volim, ali jedem mleko i jaja (mada jaja jedem jednom u 500 godina). nemam neke ideoloske razloge - jednostavno mi je odbojna pomisao da ga jedem. potpuno sam ga izbacila jos sa 12-13 godina.

imam 35 godina, u 28. nedelji trudnoce sam (prva trudnoca) - decak. sve je u redu sa mojim nalazima, osim sto je poslednji put secer bio nizak - 3. to ne bi trebalo da ima veze s nejedenjem mesa. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo svima!

ovo mi je prvi post na forumu, i morala sam da pozdravim trudnice vegetarijanke, jer sam mislila da sam jedina u zemlji. :lol:

ja ne mogu da jedem meso jer ga ne volim, ali jedem mleko i jaja (mada jaja jedem jednom u 500 godina). nemam neke ideoloske razloge - jednostavno mi je odbojna pomisao da ga jedem. potpuno sam ga izbacila jos sa 12-13 godina.

imam 35 godina, u 28. nedelji trudnoce sam (prva trudnoca) - decak. sve je u redu sa mojim nalazima, osim sto je poslednji put secer bio nizak - 3. to ne bi trebalo da ima veze s nejedenjem mesa. :)

To je lepo! Pozdravljam tvoju odluku. Ako dr kaze da je sve u redu, ni ti ne treba da brines.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja drugarica je vegetarijanka. Tokom trudnoću je i pored dobrih rezultata krvi, pod pritiskom okoline počela da jede meso. Teško joj je palo, jer takvu hranu godinama nije jela, pa joj je bila velika promena za organizam.

Ja jedem meso, ne baš svaki dan, jer mi ne prija. Po mojim saznanjima proteini se mogu nadoknaditi balansiranom veg. ishranom (soja, pasulj, jaja), i da bebi neće ništa faliti.

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav! Ovo je jedna od tema koja mene najviše brine ,naime, dok nisam saznala da sam trudna hranila sam se pretežno veganski + riba 1 do 2 puta nedeljno, međutim u brizi da ne zabrljam nešto od pre par nedelja sam uvela i 1do 2 puta nedeljno piletinu, stvarno više iz brige nego iz potrebe , nalazi krvi su mi dobri tako da sam se umirila malo. Jedem dosta voća i povrća i nadam se da ćemo biti lepi i zdravi kad se rodimo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.