Nega bebine kože tokom zime

odgovora

Objavljeno

Je li vasim bebama pucaju usne...nama se to desava u poslednje vrijeme i mnogo krvari...Plasim se da nije neki nedostatak vitamina?! :unsure: Danas sam mu ovim melemom mazala usne,ali smo jedva zaustavili krvarenje!

I mojoj pucaju usne plus sto ih ona jos grize i sto balavi uzas, ja mazem pantenolom ;) kad uvece zaspe namzem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama jos uvijek pucaju i krvare usne,zagrebacki melem,med,cak i svinjska mast nam nije pomogla, :( Nikola sve pojede ili obrise sa usana!Prije par dana sam mu kupila ovaj melem,pa cemo vidjeti hoce li on pomoci!beogradski_melem_400.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi kakvo mu je zeljezo, ja sam cula da kad je nedostatak istog pucaju usne...

Poslednji nalaz je bio ok,malo nizi hemoglobin,ali mi je doktorka rekla da je to ok,jer je dugo dojio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primetila sam da je mojoj mladjoj devojcici pocelo da se susi lice, tacnije koza na licu, posebno na obrazima. Kad izadjemo napolje, obrazi joj se vrlo brzo zacrvene, posle budu i suvi.

Mazemo Seba med kremu za lice, ali nesto ne vidim neko poboljsanje.

Sta bih jos mogla da probam da mazem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primetila sam da je mojoj mladjoj devojcici pocelo da se susi lice, tacnije koza na licu, posebno na obrazima. Kad izadjemo napolje, obrazi joj se vrlo brzo zacrvene, posle budu i suvi.

Mazemo Seba med kremu za lice, ali nesto ne vidim neko poboljsanje.

Sta bih jos mogla da probam da mazem?

Mi imamo isti problem preko zime,doktor nam je dao neku kremu na bazi Linola,e sad ja stvarno neznam kako se zove kod nas,ovde je Linola-fett,ali u apotekama sigurno znaju. Nama pomaže,inače je masna kao Pavlovićeva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo taj problem.Ja joj mazem Niveinu SOS kremu uvece posle kupanja,pomaze joj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imali problem od rodjenja sa ekcemom.Već mesec dana koristimo kremu DERMALEX bez kortikosteroida i super je.Lice mažem i Maši i Nedi sa Nivea SOS.Napolje kad izlaze onu CHICCO za hladne i vetrovite dane-super je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama su suvi obrazi poprilicno. mazala sam mustelu cold ali resenje nije dugotrajno,tj kao da vise ni ne deluje. ne znam ni sama sto nisam odmah krenula sa pantenolom nego ja odmah pucam na najskuplje kreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primetila sam da je mojoj mladjoj devojcici pocelo da se susi lice, tacnije koza na licu, posebno na obrazima. Kad izadjemo napolje, obrazi joj se vrlo brzo zacrvene, posle budu i suvi.

Mazemo Seba med kremu za lice, ali nesto ne vidim neko poboljsanje.

Sta bih jos mogla da probam da mazem?

nama su suvi obrazi poprilicno. mazala sam mustelu cold ali resenje nije dugotrajno,tj kao da vise ni ne deluje. ne znam ni sama sto nisam odmah krenula sa pantenolom nego ja odmah pucam na najskuplje kreme.

Ja mislim da je jekoderm najbolja stvar za hladne dane i kozu izlozenu hladnoci. Kao sto deluje kod opekotina, tako deluje i za promrzline.

Naravno, ovde nije rec o promrzlinama vec o osetljivoj kozi, ali je sigurno blagotvorno jer i regenerise kozu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imali problem od rodjenja sa ekcemom.Već mesec dana koristimo kremu DERMALEX bez kortikosteroida i super je.Lice mažem i Maši i Nedi sa Nivea SOS.Napolje kad izlaze onu CHICCO za hladne i vetrovite dane-super je.

Potpisujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo problem suvih obraza resili jekodermom. Mazemo svako vece, kad izadjemo napolje malo se zacrvene obrazi, ali bitno da se vise ne suse. Videcemo kako ce biti sad na ovom minusu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo sa pantenolom resil problem suvih i ispucalih obraza B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primetila sam da je mojoj mladjoj devojcici pocelo da se susi lice, tacnije koza na licu, posebno na obrazima. Kad izadjemo napolje, obrazi joj se vrlo brzo zacrvene, posle budu i suvi.

Mazemo Seba med kremu za lice, ali nesto ne vidim neko poboljsanje.

Sta bih jos mogla da probam da mazem?

Mi imamo isti problem preko zime,doktor nam je dao neku kremu na bazi Linola,e sad ja stvarno neznam kako se zove kod nas,ovde je Linola-fett,ali u apotekama sigurno znaju. Nama pomaže,inače je masna kao Pavlovićeva

Mi smo koristili nivea protiv vetra i hladnoce , chicco sa istim dejstvom , i nista nam nije pomogala ... Posto smo zapatili ekcem koji bas u ove hladne dane i napada deciju kozu dr nam je preporucila Galsana kremu koja se pravi u apotekama , nesto je smesno jeftina i da je koristimo tokom cele zime umesto krema za lice i mleka za telo a prepucila i je tu koju marina pominje Linola-fett s tim sto je napomenula da je poprilicno skupa pa da prvo pokusamo sa tom Galsana , da ne bacamo ako ne moramo ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekoderm je po meni najbolja kremica,mast za bebu ikada!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili nivea protiv vetra i hladnoce , chicco sa istim dejstvom , i nista nam nije pomogala ... Posto smo zapatili ekcem koji bas u ove hladne dane i napada deciju kozu dr nam je preporucila Galsana kremu koja se pravi u apotekama , nesto je smesno jeftina i da je koristimo tokom cele zime umesto krema za lice i mleka za telo a prepucila i je tu koju marina pominje Linola-fett s tim sto je napomenula da je poprilicno skupa pa da prvo pokusamo sa tom Galsana , da ne bacamo ako ne moramo ....

Nama se od ove chicco kreme pojavljivao užasan ekcem, tako da savetujem mamama čija deca imaju problematičnu kožu da izbegavaju ovu kremu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama se od ove chicco kreme pojavljivao užasan ekcem, tako da savetujem mamama čija deca imaju problematičnu kožu da izbegavaju ovu kremu.

Bas od nje vam se pojavio ?! Uuuuuu, pa mi smo je bas "krkali".... i to u slojevima pred izlazak napolje :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas od nje vam se pojavio ?! Uuuuuu, pa mi smo je bas "krkali".... i to u slojevima pred izlazak napolje :huh:

Da, baš od nje. Pojavljivao joj se i inače zimi, ali od te kreme je buknula kao bulka :D . Prvih par puta smo mislili da je slučajnost, a kasnije smo skontali da jeste od nje. Kada smo je izbacili, stanje se smirilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, baš od nje. Pojavljivao joj se i inače zimi, ali od te kreme je buknula kao bulka :D . Prvih par puta smo mislili da je slučajnost, a kasnije smo skontali da jeste od nje. Kada smo je izbacili, stanje se smirilo.

O Boze pa ja unakazi rodjeno dete :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekoderm je po meni najbolja kremica,mast za bebu ikada!!!

Tako je ;) Mi smo na -15C mazali na obraze, nos,bradu i usta i kao da nismo bili napolju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet imamo problem sa ispucalim usnama!Jedino da probam taj jekoderm,ne znam vise sta da radim!? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primetila sam da je mojoj mladjoj devojcici pocelo da se susi lice, tacnije koza na licu, posebno na obrazima. Kad izadjemo napolje, obrazi joj se vrlo brzo zacrvene, posle budu i suvi.

Mazemo Seba med kremu za lice, ali nesto ne vidim neko poboljsanje.

Sta bih jos mogla da probam da mazem?

I mi isto taj problem,mazala sam seba med 2-3 puta dnevno i tek posle par dana je sve bilo ok.Treba valjda malo vremena da se obnovi koza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.