Nega bebine kože tokom zime

odgovora

Objavljeno

Hladan i suv vazduh, vetar, niske temperature, iritiraju osetljivu kožu vašeg mališana. Nagle temperaturne razlike (u kući i napolju) nimalo ne prijaju nežnoj bebinoj koži, pa se zbog toga u ovom periodu češće javljaju problemi, te je potrebno posebnu pažnju obratiti nezi kože lica, ruku i nezi usana mališana.

Kako negujete bebinu kožu tokom zime, šta koristite ukoliko dođe isušivanja kože. Ispričajte nam vaša iskustva o nezi beba kao i starije dece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle kupanja ga mackam sa baby uljem ili losinom. Pre spavanja lice mu mazem sa kremicom za negu koze. Kad idemo napolje, stavim mu Nivea kremu za vetar i hladno vreme. Malo je masnija ali mu pomaze. Jednom smo na brzinu izasli napolje bez kremice i lice mu se "osusilo"...Od tad uvek imam u torbi tu kremicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se relativno retko mazemo (ja namerno izbegavam),ali kad se mackamo,za telo koristimo Sebamed baby mleko,a za lice kad idemo na hladnocu ili vetar Sebamed baby kremicu protiv stetnih uticaja spoljasnje sredine...Za guzu staru,dobru Pavlovicevu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jako je bitno, pogotovo u zimskim danima mazati bebi lice. Najbolja stvar za lice jeste Pantenol krema, koja se cak moze nanositi i kod jako osetljive koze bebe. Druga dobra krema jeste Mustelina cold krema za lice.

Za guzu je odlicna Mustelina krema protiv ojeda i Sebamedova krema.

Ja sam ih isprobala i odlicne su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi najvise koristimo Seba med, i za kupanje i za mazanje. Jedino za lice koristim Nivea za hladno vrijeme... Za guzu, uvijek pavloviceva, i nikad se nije ojeo ili osuo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo imali problema sa ojedom guze.Probali smo sve moguce kreme,ali preporucujem da ukoliko imate ovaj problem uzmete acidi borici za kozu,stavite na vaticu i premazete guzu,a onda namazete kantarionovim uljem,i naravno ono sto najvise pomaze je vetrenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za lice koristimo kremu nivea za hladno vreme i zimske dane ali to samo kada se šetamo i kada je hladno,za telo bekutan mleko za telo a za guzu pavlovićevu i to pošto koristim pamučne pelene namažem u debljem sloju i nikada nismo imali osip ,tj imali smo ga samo kada smo koristili pampers dok nije izašla iz porodilišta od tada samo pamučne i pavlovićeva i guza kao paperje ! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nista ne koristimo za mackanje koze (ima zahvalnu kozu, na mene koja i sama retko sta za telo koristim) a klima koja je vlaznija i blaza kad je hladnoca u pitanju nam ide na ruku.

Kad je bila mala primenjivali smo masazu nakon kupanja i tada smo koristili organsko bebi ulje za telo i lice. Od kad smo prestali sa redovnim masazama ne mazemo nista.

Za guzu smo dok smo nosili pelene (i kod nas platnene) imali kremu na bazi cinka i to je bilo dovoljno da nemamo ojeda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Telo mazemo trixerom,nista preterano,samo izmedju dlanova. Kad idemo napolje lice mazemo cikovom kremicom za hladno vreme. To sve vrlo malo jer bas nisam pristalica capanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tokom zime sam je mazala uljem po telu i pavlovicevom po licu, pred izlazak sam joj obavezno mazala lice i ruke ruskom decijom kremom namenjenom bas za zimu i vetrovito vreme na bazi biljaka.

Sada je namazem posle kupanja po celom telu,samim tim i malo izmasiram pa sladje spava:)

as1cERy-Sf-0010ODU4ODM4amR8MDZkfER1c2Egb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kortistim bebi ulje i Pavlovicevu mast. Kombinujem,ponekad je celu namazem Pavlovicevom,nju uvek koristim za lice,a za telo i ulje.

Ove,njene prve,zime cu koristiti Pavlovicevu da zastitim lice,dok cu kasnije razmisliti o nekoj laganijoj kombinaciji,mozda Nivea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uveče posle kupanja sam ih cele mazala (uključujući i lice) sa baby Nivea mlekom, ali nikad im nisam stavljala kremu na lice neposredno pred izlazak napolje...greška ili ne, ali nisam primetila neke promene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ne preterujemo sa mazanjem...

Koristimo domaće i blage kupke i kreme - tiipa Bekutan i Kosili, Pavlovićevu za prepone i guzu, a napolje kad smo išli po snegu nismo nazali ništa. Kad uđemo u kuću, obrazi rumeni, sav se zajapuri... I da kucnem u drvo - ništa.

Po licu mu ništa ne mažem ni leti ni zimi, mali je neću da mu kožu napravim u "osetljivu" :lol:

I umivam ga samo vodom.

Sve blago i umereno ;)

I zadovoljni smo... :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ide zima, ide zima... Čime se mackate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr nam je preporučila Emolliens kremu, koju prave naše državne apoteke. Nju koristimo i Pavle i ja :) Kad baš bude zima, mazaću mu i na obraze ovu ili Pantenol kremu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li vasim bebama pucaju usne...nama se to desava u poslednje vrijeme i mnogo krvari...Plasim se da nije neki nedostatak vitamina?! :unsure: Danas sam mu ovim melemom mazala usne,ali smo jedva zaustavili krvarenje!

zag%20melem.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li vasim bebama pucaju usne...nama se to desava u poslednje vrijeme i mnogo krvari...Plasim se da nije neki nedostatak vitamina?! :unsure: Danas sam mu ovim melemom mazala usne,ali smo jedva zaustavili krvarenje!

zag%20melem.gif

Mi nemamo taj problem, mada bi moglo vrlo lako i nama to da se desi, jer dosta vremena provodimo napolju, a puno balavi. Za sada koristimo samo labelo za usne, a za ruke i lice isto kao i prošle godine:

8as-ciko.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nemamo taj problem, mada bi moglo vrlo lako i nama to da se desi, jer dosta vremena provodimo napolju, a puno balavi. Za sada koristimo samo labelo za usne, a za ruke i lice isto kao i prošle godine:

8as-ciko.gif

Koje labelo koristite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li vasim bebama pucaju usne...nama se to desava u poslednje vrijeme i mnogo krvari...Plasim se da nije neki nedostatak vitamina?! :unsure: Danas sam mu ovim melemom mazala usne,ali smo jedva zaustavili krvarenje!

zag%20melem.gif

Mislim da je neki nedostatak vitamina...proveri kod lekara,u svakom slučaju ništa strašno....inače najbolji lek za ispucale usne je med...tanak sloj namaži uveče kada ga uspavaš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje labelo koristite?

Nisam našla nikakvo dečje, pa mu mažem ovo:

tb3-labell.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je neki nedostatak vitamina...proveri kod lekara,u svakom slučaju ništa strašno....inače najbolji lek za ispucale usne je med...tanak sloj namaži uveče kada ga uspavaš ;)

I meni je to odmah palo na pamet,bilo je i prije,ali nije toliko,jutros je bas obilno krvario! :(

Nisam našla nikakvo dečje, pa mu mažem ovo:

tb3-labell.jpg

Hvala,Moon!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dermatolog mi je rekao nikako lebelo,zašto- ne znam,ali se kaže usne opasno 'navuku',pa posle bude još gore...moon,bolje malo pantenola nego labelo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dermatolog mi je rekao nikako lebelo,zašto- ne znam,ali se kaže usne opasno 'navuku',pa posle bude još gore...moon,bolje malo pantenola nego labelo ;)

E,to sam i ja negdje cula,ali za odrasle,nisam ni razmisljala za bebu! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dermatolog mi je rekao nikako lebelo,zašto- ne znam,ali se kaže usne opasno 'navuku',pa posle bude još gore...moon,bolje malo pantenola nego labelo ;)

E,to sam i ja negdje cula,ali za odrasle,nisam ni razmisljala za bebu! ;)

Ups... :unsure:

Mi već mesec dana unazad koristimo labelo kad krenemo napolje. :huh:

Mna, hvala, pokušaćemo sa pantenolom! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako imate problema sa usnama, slobodno namažite sa Multimam lanolin (ono što se koristi i za bradavice). Nema ništa prirodnije a i efikasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.