Ubrzan puls

odgovora

Objavljeno

Da li je iko imao ovaj problem pracem bolovima tupim u grudnom kosu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je iko imao ovaj problem pracem bolovima tupim u grudnom kosu?

KOliko dugo traje? Meni se desavalo kad se npr. uprpim da sam nesto bolesna ( ja sam teski hipohondar), nastanu strah, panika i simptomikoje si opisala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li osetis bol u grudima pa se onda uplasis i pocnu ove reakcije, ili se pojavi sve odjednom kao posledica nekog straha ?

Evo malo detaljnije. Ja nasledila od mog tate to ludilo zvano hipohondrija. <_< Dodju dani kad umislim da imam neku tesku bolest(pu pu ), npr. cujem da je neko bolestan ili me zaboli nesto...kad krenem da razmisljam i da razvijam film sta bi bilo kad bi bilo, krene srce ubrzano da kuca i to negde u grlu, steze me u grudima ili tup bol, znojim se.........

Kako se opisah, ko zna sta cete misliti o meni. :P Mm kaze da je to bolest zvana ,,dokona zena''. Mozada je bio u pravu, od kad se Luka rodio nemam vremena ni da jedem kako treba a ne da razmisljam o glupostima. Tako da skoro tri godina ja potpuno zdrava. :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni se to devojke desava vec mesec dana.

da napomenem odmah da sam zesci hipohonder. pritom sam bila bnolesna, otislo mi na pluca pa sam se tripovala da mi je jos od toga to ostalo da se bolest nije zalecila, medjuti9m meni srce lupa li lupa. i opet ja opet kod dr-a. a ovih dana uradim analize krvi, gvozdje i ostalo plus stitnu zlezdu. svi nalazi pefrektni.

ovaj dr kad sam mu ispricala o svemu poslusa me i odmah mi izmeri puls na onom malom aparaticu 120. strasno. ja se tu malo iskuliram dok me on povezivao na ona sva cuda, ne znam kako se kaze na srpskom ali na grckom kardiografima, i tu mi se puls vec iskulira na 100. kaze on da sam jako nervozna i od stresa zna da bude to. takodje simptomi depresije. da vidimo par mesece reakcije da se iskuliram a ako ne da idem na dalje analize, mada kaze mi da je ova kardiografija prikazala da mi srce super radi, nemam aritmije i slicno,pritisak savrsen ali da mi je puls ubrzan i da ta bol izmedju grudi je od toga....uzas.

i mm mi kaze veceras "ti pod hitno da trazis posao i upises se na hiljadu i jedan sport da ne razmisljas o simptomima itd"....

poludecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li osetis bol u grudima pa se onda uplasis i pocnu ove reakcije, ili se pojavi sve odjednom kao posledica nekog straha ?

meni i jedno i drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Secer ja i ti ko sestre rodjene. Znaci dobro kaze mm bolest ,,dokonih zena,, :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uff, bas mi je zao sto vam se to desava...I ja sam ubedjena da to sve ide iz glave, znam po sebi. Ponekad se toliko opteretim nekim stvarima da i mene zaboli.

Secer, mozda stvarno da pokusas pronaci neki posao, ili da radis nesto sto bi moglo malo ozbiljnije da ti zaokupi misli.

Ne poznajem te dovoljno, niti znam tvoje probleme, ali iz ovog ugla mislim da bi ti dobro doslo malo promene.

Mozda bi mogla da krenes i na neski sport, recimo yoga, nesto gde se iskljucivo radi sa tehnikama disanja, pa da pokusas i na taj nacin da oslusnes svoje telo.

i ja sam razmisljala o jogi.jer uglavnom idem samo na tenis, definitivno mi je potrebno nesto da me "istegne" :lol:

generalno sam jako opusten lik, svi kazu da sam flegma totalno (ne lezi vraze :lol: ) , ali imali smo 4-5 meseci ogromne stresove i bas sam tada pricala mm-u da kad se sve to razresi i splasne organizam ima da nas spici negde. i tacno se ovo sve tada i desilo.

nadam se da ce na ovome ostati i da jeste zaista od stresa, da nije nista opasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secerko,na koji nacin se opustas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pridružujem se šećer i mama dy, još jedan hipohondar/ja <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secerko,na koji nacin se opustas?

opustam se na milion nacina ali u poslednje vreme nemam vremena za opustanje jer mm radi od jutra do mraka. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam koliko je ovo tacno i da li je grozdjice : suvo grozdje?

Normalan puls kod odraslih osoba iznosi između 60 i 100 otkucaja u minuti. Spomenutim otkucajima mjerimo ritam srca, kao i snagu protoka krvi. Visok broj otkucaja, inače poznat kao tahikardija (više od 100 otkucaja u minuti kod odraslih) može dovesti do bolesti srca, moždanog udara te bolesti bubrega i uzrokovati simptome kao što su znojenje, mučnina ili povraćanje. Ako ubrzani puls želite snitizi prirodnim putem, isprobajte banane i grožđice.

73e91d24fcfc80cafcdf870240bf9fd3_contentBanane su odličan izvor kalija

Znanstvenici američkog Sveučilišta Maryland poručuju: kalij je iznimno važan za održavanje niske razine otkucaja srca. Simptomi pomanjkanja kalija uključuju grčeve u mišićima i nedostatak energije, što može dovesti do nepravilnog rada srca. Banane sadrže 400 mg kalija u 96 kalorija. To je 11 posto dnevnih potreba. Banane imaju manje od 1 mg natrija, što ih čini vrijednom hranom za ljude koji moraju konzumirati smanjenu razinu natrija.

Grožđice su, poput banana, također bogate kalijem, a sadrže ga više od 1000 mg, što predstavlja trećinu dnevnih potreba. Grožđice imaju nisku razinu natrija: 60 mg po obroku.

Joga dokazano snižava otkucaje srca

Joga, meditacija i druge tehnike opuštanja također mogu smanjiti broj otkucaja srca. Ako volite vježbati kod kuće, nabavite audio ili video snimku s relaksacijskim tehnikama. Bilo koja vrsta istezanja ili opuštenog vježbanja umiruje puls.

Srce ne voli alkohol i kavu

Ako želite izbjeći ubrzani puls, svakako biste trebali izbjegavati ispijanje alkohola i kave. Konzumacija napitaka koji sadrže kofein poput čaja iličokolade može podignuti otkucaje srca. Izbacivanjem kave ćete omogućiti stabilizaciju srčanog ritma.

izvor Orginacija.hr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam koliko je ovo tacno i da li je grozdjice : suvo grozdje?

Normalan puls kod odraslih osoba iznosi između 60 i 100 otkucaja u minuti. Spomenutim otkucajima mjerimo ritam srca, kao i snagu protoka krvi. Visok broj otkucaja, inače poznat kao tahikardija (više od 100 otkucaja u minuti kod odraslih) može dovesti do bolesti srca, moždanog udara te bolesti bubrega i uzrokovati simptome kao što su znojenje, mučnina ili povraćanje. Ako ubrzani puls želite snitizi prirodnim putem, isprobajte banane i grožđice.

73e91d24fcfc80cafcdf870240bf9fd3_contentBanane su odličan izvor kalija

Znanstvenici američkog Sveučilišta Maryland poručuju: kalij je iznimno važan za održavanje niske razine otkucaja srca. Simptomi pomanjkanja kalija uključuju grčeve u mišićima i nedostatak energije, što može dovesti do nepravilnog rada srca. Banane sadrže 400 mg kalija u 96 kalorija. To je 11 posto dnevnih potreba. Banane imaju manje od 1 mg natrija, što ih čini vrijednom hranom za ljude koji moraju konzumirati smanjenu razinu natrija.

Grožđice su, poput banana, također bogate kalijem, a sadrže ga više od 1000 mg, što predstavlja trećinu dnevnih potreba. Grožđice imaju nisku razinu natrija: 60 mg po obroku.

Joga dokazano snižava otkucaje srca

Joga, meditacija i druge tehnike opuštanja također mogu smanjiti broj otkucaja srca. Ako volite vježbati kod kuće, nabavite audio ili video snimku s relaksacijskim tehnikama. Bilo koja vrsta istezanja ili opuštenog vježbanja umiruje puls.

Srce ne voli alkohol i kavu

Ako želite izbjeći ubrzani puls, svakako biste trebali izbjegavati ispijanje alkohola i kave. Konzumacija napitaka koji sadrže kofein poput čaja iličokolade može podignuti otkucaje srca. Izbacivanjem kave ćete omogućiti stabilizaciju srčanog ritma.

izvor Orginacija.hr

Da, grožđice su suvo grožđe... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.