Ojed na guzi

odgovora

Objavljeno

Sa ojedom nismo imali problema, a vlažne maramice koristimo svakodnevno-nivea, i nema nikakvih problema...I uvek "natrackam" puuuunoooo Pavlovićeve-orginal...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima pet meseci i ima jako osetljivu kozu.Cini mi se sto ga vise mazem i kupam ono sve gore.Na svakom prevojcicu ima po malo crveno ali najgore je na vratu i to samo sa jedne strane.Crvenilo je tako jako da je zastrasujuce.Mazala sam sa svim mogucim kremama ali nista.Sada mu stavljam puder i prodje mu neko vreme pa opet se zacrveni i tako u krug.Nervira me i ne znam vise sta da radim.Ako neko ima slican problem neka mi pomogne. :(

Puder nije preporucljiv,pogotovu ne blizu disajnih puteva.Koristi MUSTELU kremu za ojede i sve ce ubrzo nestati(posle prvog mazanja.)A za redovno mazanje prevoja ide pavlovic mast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima pet meseci i ima jako osetljivu kozu.Cini mi se sto ga vise mazem i kupam ono sve gore.Na svakom prevojcicu ima po malo crveno ali najgore je na vratu i to samo sa jedne strane.Crvenilo je tako jako da je zastrasujuce.Mazala sam sa svim mogucim kremama ali nista.Sada mu stavljam puder i prodje mu neko vreme pa opet se zacrveni i tako u krug.Nervira me i ne znam vise sta da radim.Ako neko ima slican problem neka mi pomogne. :(

Samo da dodam da pocnes da je kupas Mustela 2u 1 hair and body gel koji stvara zastitni film na bebinoj kozi i samim tim sprecava iritaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja definitivno ne smem da koristim maramice,ponovo smo se ojeli...

Samo pranje guze dolazi u obzir.Ali poneki put ga izbrizem nakvasenom pamucnom pelenom,to mi bude lakse :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja definitivno ne smem da koristim maramice,ponovo smo se ojeli...

Samo pranje guze dolazi u obzir.Ali poneki put ga izbrizem nakvasenom pamucnom pelenom,to mi bude lakse :)

Svakodnevno koristimo vlazne maramice i do sad nismo imali problema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet zavisi kako koje...meni je Filip dobio ojed od Johnsons maramica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet zavisi kako koje...meni je Filip dobio ojed od Johnsons maramica.

Ja sam koristila pampers senzitiv,ali ne vredi...

Dok moja sestra,koja ima malo mladju bebicu od moje,nema nikakav problem,a svakodnevno koristi maramice...

Sve je to individualno.

Verovatno da nam je kozica malo preosetljiva :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam umesto vlaznih maramica koristila vatu pa je "iscupkam" i stavim u neku kutijicu od vlaznih maramica. Kada se ukaki, donesem malo vecu posudu (koristila sam bokal) pa vatu utapam u tu vodu i time sam je brisala. Naravno ovo sam koristila dok nije odrasla pa je sad vodim direktno u kupatilo i "plahnem" je iznad lavaboa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ojed!I sada mi nije jasno zbog cega,mozda zbog zubica.Ne znam da nije do pelena.danju mu oblacim pampers obican,a nocu premium.I sada prskamo octanisept i zinko,a mazemo niveu za ojed i protiv ojeda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Ogi ima "francusku" finu, svilenu kozu ;)

Sanja, da nije mozda jeo nesto drugacije nego inace? Meni napomenuse da promena "sastava" tj. jacine mojedinih elemenata u urlini i stolici moze da ima uticaja na osetljivost koze u tom delu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krema od nevena na čistu i suvu kožu i nema ojeda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Ogi ima "francusku" finu, svilenu kozu ;)

Sanja, da nije mozda jeo nesto drugacije nego inace? Meni napomenuse da promena "sastava" tj. jacine mojedinih elemenata u urlini i stolici moze da ima uticaja na osetljivost koze u tom delu.

Jeo je teletinu,a i drugi zubic mu je izasao.Nije ga baba presvukla,zaboravila je kobajagi.Ja kad primetim da kaki odmah skidamo pelenu i cekam da se iskaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci faktor "baba" je definitivno uzrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam umesto vlaznih maramica koristila vatu pa je "iscupkam" i stavim u neku kutijicu od vlaznih maramica. Kada se ukaki, donesem malo vecu posudu (koristila sam bokal) pa vatu utapam u tu vodu i time sam je brisala. Naravno ovo sam koristila dok nije odrasla pa je sad vodim direktno u kupatilo i "plahnem" je iznad lavaboa.

Anci,poslusala sam tvoj savet...Super,hvala ti puno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu Ivanko. Nadam se da vise nemate problema sa ojedom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad je imala ojed, voda i blago naspunjana moja ruka, lagano preko guze, tapkanje peskirom i "kilo" Pavloviceve masti. Prodje za dan-dva. Bitno je stavis puno kreme, mozes i sapun da izbegnes ako mislis da je povecati iritaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krema od nevena na čistu i suvu kožu i nema ojeda.

Takodje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je za ojed savrsene rezultate davala FLOGOCID mast.Uvece namazem,ujutru nema nista na guzi.Andrej nema cesto tih problema ali kad izbijaju zubici ima cesto stolicu i tad mu se javi ojed,nekad bude i mala ranica i posle ove kreme se to sve zaceli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za bebe preko godinu dana starosti - TRIDERM mast, kupuje se u apotekama naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedan savet u vezi TRIDERMa:

Ne znam da li ima potrebe bas za TRIDERM mast kod ojeda, to je antibiotska mast, sadrzi tri razlicita antibiotika i koristi se kod raznih gljivica, bakterija i lisajeva na kozi!

Misilm da nije za decu, u svakom slucaju pre upotrebe se treba posavetovati sa pedijatrom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedan savet u vezi TRIDERMa:

Ne znam da li ima potrebe bas za TRIDERM mast kod ojeda, to je antibiotska mast, sadrzi tri razlicita antibiotika i koristi se kod raznih gljivica, bakterija i lisajeva na kozi!

Misilm da nije za decu, u svakom slucaju pre upotrebe se treba posavetovati sa pedijatrom!

Potpisujem. Pazite sa antibioticima jer nisu naivni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ne može štetiti od dan-dva terapije, a u većini slučajeva pomaže!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedan savet u vezi TRIDERMa:

Ne znam da li ima potrebe bas za TRIDERM mast kod ojeda, to je antibiotska mast, sadrzi tri razlicita antibiotika i koristi se kod raznih gljivica, bakterija i lisajeva na kozi!

Misilm da nije za decu, u svakom slucaju pre upotrebe se treba posavetovati sa pedijatrom!

Mama Dado, ne sadrži tri antibiotika, već: antibiotik, fugicid i kortikosteroid. Sve to piše na uputstvu za upotrebu kreme. Kortikosteroid nije bezazlen, znači nije problem u antibioticima. Ne mogu sada da pišem o onome što je opasno u vezi sa kortikosteroidima, kome nije jasno nek se raspita. Kortikosteroid smiruje kožu i pomaže ako je ojed nastao usled alergije, a fungicid ubija gljivice, antibiotik bakterije. Jedno od ova tri mora biti uzrok ojeda. Inače, antibiotici deluju samo na bakterije, a ne na gljivice i lišajeve. I nisam ja izmislila da se koristi ova krema, već mi je preporuku dao pedijatar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Dado, ne sadrži tri antibiotika, već: antibiotik, fugicid i kortikosteroid. Sve to piše na uputstvu za upotrebu kreme. Kortikosteroid nije bezazlen, znači nije problem u antibioticima. Ne mogu sada da pišem o onome što je opasno u vezi sa kortikosteroidima, kome nije jasno nek se raspita. Kortikosteroid smiruje kožu i pomaže ako je ojed nastao usled alergije, a fungicid ubija gljivice, antibiotik bakterije. Jedno od ova tri mora biti uzrok ojeda. Inače, antibiotici deluju samo na bakterije, a ne na gljivice i lišajeve. I nisam ja izmislila da se koristi ova krema, već mi je preporuku dao pedijatar.

Kristal, samo sam htela da obratim paznju ostalim mamama koje citaju ovaj forum da budu pazljive ako koriste triderm.

Ni jednog momenta nisam ni pomislila da si ti izmislila da se koristi ova krema, samo sam naglasila da se mora koristiti uz odobrenje pedijatra!

Veruj mi, meni je kristalno jasno sta sadrzi ova mast, samo sam na jednostavan nacin skrenula paznju da se mora biti oprezan kod upotrebe iste. Moje misljenje je da je ova mast suvise agresivna i jaka za kozu, posebno za bebinu guzu, bas zbog kortikosteroida i antibiotika koji lako resavaju teske probleme na kozi odraslih pa mislim da koncentracija ovih grupa lekova nije prilagodjena za decu. Uostalom, postoje mnogi nacini za resavanje ojeda kod dece, metode, lekovi i masti koji su mnogo manje opasni, a neki cak i prirodni nego sto je ova mast.

Poznato je da doktori nasiroko i bez potrebe prepisuju antibiotike pa mislim da je ovo jos jedan primer kako se neki lekovi prepisuju u pogresne svrhe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kristal, samo sam htela da obratim paznju ostalim mamama koje citaju ovaj forum da budu pazljive ako koriste triderm.

Ni jednog momenta nisam ni pomislila da si ti izmislila da se koristi ova krema, samo sam naglasila da se mora koristiti uz odobrenje pedijatra!

Veruj mi, meni je kristalno jasno sta sadrzi ova mast, samo sam na jednostavan nacin skrenula paznju da se mora biti oprezan kod upotrebe iste. Moje misljenje je da je ova mast suvise agresivna i jaka za kozu, posebno za bebinu guzu, bas zbog kortikosteroida i antibiotika koji lako resavaju teske probleme na kozi odraslih pa mislim da koncentracija ovih grupa lekova nije prilagodjena za decu. Uostalom, postoje mnogi nacini za resavanje ojeda kod dece, metode, lekovi i masti koji su mnogo manje opasni, a neki cak i prirodni nego sto je ova mast.

Poznato je da doktori nasiroko i bez potrebe prepisuju antibiotike pa mislim da je ovo jos jedan primer kako se neki lekovi prepisuju u pogresne svrhe.

Ja sam baš tako razumela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.