Ojed na guzi

odgovora

Objavljeno

Da li je vasa beba imala ojed?Kako ste se lecili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je u porodilistu dobila stasan ojed za koji su mi rekli da kupim jekoderm!To je zbog toga sto ih ne presvlace redovno a i zbog pelena.Ja odnesem pampers a oni mu obuku pelenu sto se kupuje na komad.Posle sam svaku sestru jurila sa pampersom sa kamilicom i objasnjavala da zbog ojeda mora nju da koristi a ne "koja mu se padne".Kada smo dosli kuci vec su mu se stvorile ranice,nego sva sreca pa nam je patronazna sestra rekla za cinko sprej pa smo se izlecili.I morali smo da koristimo pamucne pelene te 2 nedelje dok se stanje nije poboljsalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo imali istu situaciju. Svi koji su se porodili u Nisu se zale na taj ojed i neku infekciju koju bebe pokupe u porodilistu.

Mi smo koristili jekoderm sa ribljim uljem, jer pavloviceva mast samo raspaljuje ojed a zinko sprej i bilo sta drugo nije nam bilo od pomoci. I mogu ti reci da nam je jekoderm zaista pomogao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam se porodila I kada mi je mladji sin(jedan minut mladji),posle mesec dana boravka u bolnici dosao kuci,kada sam ga presvlacila,i videla guzu,zaprepastila sam se.On je imao bukvalno ojed 3 stepena,njemu je to bilo toliko upaljeno,da ja nisam znala sta da radim.U bolnici su mi rekli da mu mazem neku niveinu kremu za ojed,medjutim to detetu nije pomagalo.Onda sam kupila DAKTANOL krem i detetu je guza za dva dana bila kao nova.Mazala sam mu dva put dnevno,njemu je guza bila kao nova.

Micili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo imali istu situaciju. Svi koji su se porodili u Nisu se zale na taj ojed i neku infekciju koju bebe pokupe u porodilistu.

Mi smo koristili jekoderm sa ribljim uljem, jer pavloviceva mast samo raspaljuje ojed a zinko sprej i bilo sta drugo nije nam bilo od pomoci. I mogu ti reci da nam je jekoderm zaista pomogao.

Kad si se porodila???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

У Мајка и дете, на дечијој гинекологији нам рекли само Павловићева и Јекодерм, ништа цинкове креме и сл.

И стварно, прошло за 2 дана.

пс рекли нам да бебу не купамо у пени већ да је прво оперемо (гузу) па тек онда да је ставимо у кадицу са чистом водом (може хиперманган да се дода).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je receno, da u tom slucaju maramice bacimo, tj. da ih nosimo samo kod komsije kad idemo :) Nas pedijatar je tako malo duhovit :) Rekla je da se svaki put operemo vodom i sapunom, a zatim da genitalije prelijemo kamilicom...i samo malo kremice da stavimo (ja koritim pavlovicevu), medjutim dobila sam jednu kremuo od Johnsona - bas protiv ojeda i crvenila, i jako nam je pomogla, vec posle nekoliko mazanja. Naravno, i posle tog "zapiranja" ostaviti dete malo "gologuzo" da se koza susi! Mi smo problem ojeda resili bukvalno za dva dana! Srecno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je izgleda individualno, mojoj deci Pavloviceva nije pomagala. Za Saru sam koristila obicnu cinkovu mast, a za Veljka sad koristim Nivea kremu za ojed, ona takodje ima cinka u sebi. To im bas pomaze.

Mada, doktorka mi je preporucila kremu Triderm, kaze da je fantasticna. U apoteci me pitaju jeste sigurni da vam je to rekla. Ja kazem da, kupim kremu, odem kuci, a u uputstvu stoji da nije za decu do godinu dana. Sta da vam kazem, promenila sam pedijatra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je receno, da u tom slucaju maramice bacimo, tj. da ih nosimo samo kod komsije kad idemo :)

Ovo potpisujem, maramice su im samo pogorsavale stanje, znaci samo pranje, blagom kupkom, i to vise vode nego kupke, i po mogucstvu sto vise luftiranje guze na vazduhu, to moze kad je leto, kad je zima malo je nezgodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi smo imali taj problem, naravno pranje guze a ne maramice. ja sam pampres zamenila niveinim i mnogo su mi bolje, a ojed sam izlecila niveinom kremom Wundschutz-Creme, to je za ojede dobila sam od drugarice njoj je to pomoglo. mala je i u tubi. verujte mi za par dana je proslo, a do tad je poceo i da se siri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako. Od rodjenja Leni sam prala guzu iskljucivo sa vodom, nista maramice i sl. Operem guzu, stavim Pavlovicevu i cao. Onda je sa 6 meseci dobila nenormalna ojed. Dr mi je rekla da joj skinem pampers, samo platnene pelene, sto vise luftiranje guze i da joj mazem jekodrm. Na kraju smo od tih mazalica koristili sledece: Seba med, Pavloderm, Jekoderm, Cinkovu pastu,Niveinu kremu za ojde, Penaten kermu.... Jedino je nisam namazala sa stajskim djubrivom!!!!! Onda sam sasvim slucajno naisla na neki francuski proizvod, zove se Avene cicalfate lotion. Rekli su mi da terapija traje najmanje 12 dana ali njoj se sve povuklo u roku od 3 dana. Od tada nemamo nikakvih problema i tada sam joj izbacila Pavlovicevu. Skoro sam joj namazala i bas se bunila, valjda joj smeta, ne znam?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mismo ih imali par puta- prvi kad je po rodjenju primila antibiotik, i jos jednom od Sudocrem-a u tih mesec dana dok nismo presli na platnene pelene. Sa platnenim bi joj se guza zacrvenela (ne i ojela) kad bi zubici izbijali. Taj dan bi joj mazala ko i obicno kremu sa cinkom i kantarionovim uljem i preko Metanium kremu koja je poput suve barijere. To bi sve resavalo. Svakodnevno smo koristili ili tu sa cinkom iz apoteke ili iz organske kolekcije koju i inace koristimo.

Kasnije sam jos jednom probala Sudocrem i opet se ojela i zakljucili smo da je na nju alergicna pa je vise nikada nsmo koristili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima pet meseci i ima jako osetljivu kozu.Cini mi se sto ga vise mazem i kupam ono sve gore.Na svakom prevojcicu ima po malo crveno ali najgore je na vratu i to samo sa jedne strane.Crvenilo je tako jako da je zastrasujuce.Mazala sam sa svim mogucim kremama ali nista.Sada mu stavljam puder i prodje mu neko vreme pa opet se zacrveni i tako u krug.Nervira me i ne znam vise sta da radim.Ako neko ima slican problem neka mi pomogne. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec sam negde pisala o ekcemima i problemima sa kozom...ovo je nesto najnovije sto ja koristim i imam utisak da pomaze..Mlecna mast sa uljem cajevca koja se zaista extra i toplo bih je preporucila svima (da ne ispadne da reklamiram, ako zelis poslacu ti pp ko je proizvodi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posalji mi molim te tacan naziv i ko proizvodi.Hvala unapred :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima pet meseci i ima jako osetljivu kozu.Cini mi se sto ga vise mazem i kupam ono sve gore.Na svakom prevojcicu ima po malo crveno ali najgore je na vratu i to samo sa jedne strane.Crvenilo je tako jako da je zastrasujuce.Mazala sam sa svim mogucim kremama ali nista.Sada mu stavljam puder i prodje mu neko vreme pa opet se zacrveni i tako u krug.Nervira me i ne znam vise sta da radim.Ako neko ima slican problem neka mi pomogne. :(

Probaj kremu od nevena u tankom sloju i kupaj ga samo toplom vodom bez sapuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj kremu od nevena u tankom sloju i kupaj ga samo toplom vodom bez sapuna.

i meni su preporučili, kad je moja Nađa kao beba imala ojede, da je kupam samo toplom vodom bez sapuna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ispocetka Sava mazala iskljucivo pavlovicevom, a skoro sam dobila Chicco kremu protiv ojeda i iritacija koja sadrzi cink oksid. Moja iskustva su za sada pozitivna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame i tate,sta raditi kada se ojede bebina guza?Porodila sam se pre mesec dana,tacnije sestog jula.Postala sam mama jednog divnog decaka...E mi imamo problem sa ojedom,tacnije imali smo ga.U bolnici su ga mazali sa pavlovica mascu(orginalnom verzijom te kreme) i po izlasku iz bolnice ja sam nastavila da je koristim.Sta vise,svako preslacenje smo obavezno prali guzu,kao i sa prvim detetom.Medjutim par dana po izlasku iz bolnice moj Kosta je dobio osip po guzi..napominjem da sam vlazne maramice strogo izbegavala.I onda je usledila terapija jekoderm kremom jedno sedam dana,dok ojed nije spao.Proslo je sedam dana i mojoj bebi se guza ponovo ojela,dva puta u roku od mesec dana.Pa da li je to normalno?Onda sam ponovo krenula sa terapijom jekoderm kreme i posto sam potrosila celu tubu videla sam da nekog znacajnijeg napredka nije bilo.Otisla sam u apoteku i po preporuci farmaceuta kupila kremu "penaten",bilo je tu i skupljih varijanti,ali ja sam se odlucila za ovu malo jeftiniju varijantu oko 300 din.I posle par mazanja ojed je nestao.Svesna sam toga da je mojoj bebi koza osetljiva i da ce biti potrebna posebna nega,ali sam i zadovoljna sto sam pronasla kremu koju sam i sama pocela da koristim na suvim delovima koze.Ostajem u dilemi samo oko toga da li uposte koristiti vlazne maramice(ja kupujem pampers senzitiv)...Drage mame kakva su vasa iskustva? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze se reci da je nas ta vrsta problema zaobisla. Desilo nam se samo jednom (kada je Emilija imala oko 15ak dana) da se ojela i to smo uspeli da "regulisemo" sa pavlovicevom (sto u kazuje da nije bilo strasno).

Iv-An-Ko, ne mora da znaci da ce Kostici ostati tako osetljiva koza. Samo malo da se privikne da svet oko sebe. A postoji i velika verovatnoca da mu je to doprinela i vrucina?!

Probaj za par nedelja ponovo pavlovicevu. Mozda ce biti sve ok.

a194.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nedužim,ojed kod beba je nažalost normalna stvar...sa Anđelinom nisam imala nekih problema te vrste ali kada bi se jače zacrvenila guza problem je rešavala "Sebamed" krema sa cinkom protiv ojeda....pozdravčić!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imali smo isti problem u drugom mjesecu i Penaten nam je pomogao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze se reci da je nas ta vrsta problema zaobisla. Desilo nam se samo jednom (kada je Emilija imala oko 15ak dana) da se ojela i to smo uspeli da "regulisemo" sa pavlovicevom (sto u kazuje da nije bilo strasno).

Iv-An-Ko, ne mora da znaci da ce Kostici ostati tako osetljiva koza. Samo malo da se privikne da svet oko sebe. A postoji i velika verovatnoca da mu je to doprinela i vrucina?!

Probaj za par nedelja ponovo pavlovicevu. Mozda ce biti sve ok.

a194.gifHvala Anci!Probacu ponovo pavlovicevu :rolleyes: kada potrosimo ovu... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,koliko cesto koristite vlazne maramice i da li ih uopste koristite? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,koliko cesto koristite vlazne maramice i da li ih uopste koristite? :rolleyes:

Ne, ali bas bas retko (samo kada smo van kuce i nemamo mogucnosti da se operemo). Drugarica mi je jednom sa svojom bebanom zaglavila u bolnicu zbog nekih pakterijica (srecom bila je lazna uzbuna) pa su joj doktori ispricali da su maramice cisto zlo. Pedijatar lepo kaze "Kada ga obrisete vlaznom maramicom, to je isto kao da ste ga obrisali sa koriscenom pelenom" I od tada samo kada bas bas moramo koristimo ih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.