Ojed na guzi

odgovora

Objavljeno

Moj bebac je imao ojed i na guzi i ispod stomaceta t.j. kod paceta.Probala sam jekodermom ali nije uspelo.Pedijatar nam je prepisao kombinaciju hloramfenikola masti za oci i daktanola masti,naizmenicno.Kod pise mu je tom kombinacijom nestalo ali kod guze se pogorsavalo.Igrom slucaja sam otkrila BEPANTEN,odlican je,mada je i skup i mala je tubica,ali bi trebalo od jedne da se zaleci.Sada to imam za rezervu a koristim SOS niveu i sprej protiv ojeda IVANCIC I SINOVI.Pavlovicevu vise uopste ne mazem ispod pelena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je imao ojed i na guzi i ispod stomaceta t.j. kod paceta.Probala sam jekodermom ali nije uspelo.Pedijatar nam je prepisao kombinaciju hloramfenikola masti za oci i daktanola masti,naizmenicno.Kod pise mu je tom kombinacijom nestalo ali kod guze se pogorsavalo.Igrom slucaja sam otkrila BEPANTEN,odlican je,mada je i skup i mala je tubica,ali bi trebalo od jedne da se zaleci.Sada to imam za rezervu a koristim SOS niveu i sprej protiv ojeda IVANCIC I SINOVI.Pavlovicevu vise uopste ne mazem ispod pelena.

Skoro sam dobila sprej protiv ojeda Ivančić i sinovi. Ne daj bože da treba, al me zanima koliko je delotvoran?

Koliko beba ima meseci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skoro sam dobila sprej protiv ojeda Ivančić i sinovi. Ne daj bože da treba, al me zanima koliko je delotvoran?

Koliko beba ima meseci?

Ja sam ga koristila i nisam zadovoljna (nama nije pomogao) a nije bas ni jeftin <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je ova krema pomogla

penaten_creme10.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ga koristila i nisam zadovoljna (nama nije pomogao) a nije bas ni jeftin <_<

Ja ga dobila preko jednog sajta :) Daj bože da ne treba.... Oni su đavolski skupi - sve im je skupo <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam ga dobila :D Al nam je tad vec prosao ojed hvala Bogu !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam ga dobila :D Al nam je tad vec prosao ojed hvala Bogu !

Dabogda ti ne trebao taj sprej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dabogda ti ne trebao taj sprej ;)

Iz tvojih usta u Bozije usi ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo par puta imali ojed na guzi i za nas je kremica ROJAZOL spas. Za dan-dva ko rukom odnešeno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo imali istu situaciju. Svi koji su se porodili u Nisu se zale na taj ojed i neku infekciju koju bebe pokupe u porodilistu.

Mi smo koristili jekoderm sa ribljim uljem, jer pavloviceva mast samo raspaljuje ojed a zinko sprej i bilo sta drugo nije nam bilo od pomoci. I mogu ti reci da nam je jekoderm zaista pomogao.

Ja sam primetila da se moj bebac osuo po guzi! Ima sitne male bubuljicice, nije bilo nista crveno, jednostavno su se stvorile bubuljicice koje su vremenom pobelele. Ne znam ni da li ga svrbi/boli jer on retko kad place, ali sam primetila da mu prija kad mu cistim i mazem. Mislim da je od pavloviceve, sestrinoj bebi se to desilo kada je pocela da koristi pavlovicevu, ali mozda je i od pelena/vlaznih maramica, ne znam.

Inace kad god se ukaki perem mu guzu, a ako se samo upiski brisem ga vlaznim maramicama, pampers. Ne znam kako izgleda ojed, i da li je ovo ojed ili osip. Kupila sam SOS Nivea Baby kremu, koristimo je vec par dana ali nisam primetila nikakvo poboljsanje.

Da li bi mozda mogao ovaj sperj da mu pomogne, ima li neko ovakvo iskustvo ili savet?

Citala sam postove na temi, ali nisam bas sve iscitala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam primetila da se moj bebac osuo po guzi! Ima sitne male bubuljicice, nije bilo nista crveno, jednostavno su se stvorile bubuljicice koje su vremenom pobelele. Ne znam ni da li ga svrbi/boli jer on retko kad place, ali sam primetila da mu prija kad mu cistim i mazem. Mislim da je od pavloviceve, sestrinoj bebi se to desilo kada je pocela da koristi pavlovicevu, ali mozda je i od pelena/vlaznih maramica, ne znam.

Inace kad god se ukaki perem mu guzu, a ako se samo upiski brisem ga vlaznim maramicama, pampers. Ne znam kako izgleda ojed, i da li je ovo ojed ili osip. Kupila sam SOS Nivea Baby kremu, koristimo je vec par dana ali nisam primetila nikakvo poboljsanje.

Da li bi mozda mogao ovaj sperj da mu pomogne, ima li neko ovakvo iskustvo ili savet?

Citala sam postove na temi, ali nisam bas sve iscitala...

Jel koristite orginal pavlovicevu? Ne verujem da je od kreme, mozda je od maramica ili pelena. Da li si menjala nesto skoro: sapun, kupku, maramice, omeksivac?

Ako nije ojed, onda je moguce da je osip zbog promene.

Probaj da mazes pantenolom ili jekodermom, trebalo bi da pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel koristite orginal pavlovicevu? Ne verujem da je od kreme, mozda je od maramica ili pelena. Da li si menjala nesto skoro: sapun, kupku, maramice, omeksivac?

Ako nije ojed, onda je moguce da je osip zbog promene.

Probaj da mazes pantenolom ili jekodermom, trebalo bi da pomogne.

Samo pavlovicevu... koristili smo pavlovicevu, pa kad sam je potrosila mazala sam mu uzorak nivein koji sam dobila iz porodilista nekih dva dana dok nisam kupila pavlovicevu i onda ponovo nju. Tu niveu mu inace mazem na lice svaki dan i nije imao nikakvu reakciju, a ovaj osip je poceo tek nekoliko dana nakon sto smo se vratili na pavlovicevu. Onda sam pricala o tome sa sestrom i ona me je podsetila da je njena devocica imala alergiju na pavlovicevu (inace moja sestra ima alergiju na badem i na pavlovicevu zbog sastojaka), pa sam zbog svega toga posumnjala na pavlovicevu. Pre toga sam mu tri i po meseca mazala samo pavlovicevu i guza mu je bila nezna i mekana, tako da mozda nije od toga.

Koristili smo razne maramice, ali vec dva meseca koristimo pampers maramice i pampers pelene od rodjenja, tako da mislim da nije od toga...

Ne znam sta je, probacu sa pantenolom za pocetak. Ne bih da eksperimentisem previse sa njegovom guzom, ali mi se ipak ne ide na kozno odmah... :( Ospice su sitne i nisu crvene, nema ih ni puno, ali sam danas primetila da su pobelele... mozda nestanu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od pantenola i jekoderma mu ne moze biti nista, cak iako prolazi mozes da mazes.

Obe masti nisu stete, a vrlo su korisne za kozu.

Nadam se da cete uskoro imati savrsenu bebinu guzu! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Kamilice! :*

Posto sam imala uzorak Sudocrema probala sam sa tim, rece mi Wida da je Ivi bas pomoglo, a na kremi pise da je protiv ekcema i ospia... Sinoc sam mu posle kupanja to namazala i danas mu perkam guzu na ~3h, vec mi izgleda nekako bolje, vise nisu onako bele i nabubrele bubuljicice, ali ima ih jos uvek :(

Ako ne bude proslo za dan dva probacu pantenol ili jekoderm, pa ako ne pomogne ni to odmah idemo na kozno, mada vidim da ce biti bolje... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

andjelic....Verovatno si citala postove unazad ,ako nisi mi nikad nismo imali ojed do tad i tad smo probali sve moguce kreme ali nama je najvise pomoglo susenje ili ti feniranje guze :) Par puta dnevno po 5-10 minuta fenom ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam primetila da se moj bebac osuo po guzi! Ima sitne male bubuljicice, nije bilo nista crveno, jednostavno su se stvorile bubuljicice koje su vremenom pobelele. Ne znam ni da li ga svrbi/boli jer on retko kad place, ali sam primetila da mu prija kad mu cistim i mazem. Mislim da je od pavloviceve, sestrinoj bebi se to desilo kada je pocela da koristi pavlovicevu, ali mozda je i od pelena/vlaznih maramica, ne znam.

Inace kad god se ukaki perem mu guzu, a ako se samo upiski brisem ga vlaznim maramicama, pampers. Ne znam kako izgleda ojed, i da li je ovo ojed ili osip. Kupila sam SOS Nivea Baby kremu, koristimo je vec par dana ali nisam primetila nikakvo poboljsanje.

Da li bi mozda mogao ovaj sperj da mu pomogne, ima li neko ovakvo iskustvo ili savet?

Citala sam postove na temi, ali nisam bas sve iscitala...

Možda su i gljivice. Vidim niko njih ne pominje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sara je dobila strašan ojed, verovatno od česte kake (kaki po 3,4 puta na dan) :( Prvo joj je danima bila crvena guza, mazala sam Pantenolom, ništa nije pomogao, pa sam prešla na Triderm ali čak ni on nije pomogao, već se proširio ojed na prepone sad :( Užas kako to izgleda. Sad nam je Dr dala cink sprej, Ivančić i sinovi, možda joj on pomogne napokon...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke sad kad je SUDOKREMA stigla u srbiju, mogu da vam preporucim samo to. Nema nista bolje za ojed na guzi. definitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin je imao gadan ojed pre nego što je napunio mesec dana. Svašta smo probali, kremice i masti, ali nije pomagalo, bilo je i sitnih tragova krvi. Na kraju smo otišli da to pedijatar vidi, do tada smo se konsultovali telefonom. Dala nam je da dva puta dnevno mazemo eozin 2% sol (ona jako roze tečnost, kupuje se u apotekama) i daktanol preko (to je za gljivice), nekih 5-6 dana. Pre mazanja guza se opere i suši blago fenom, kroz prste, da se ne pregreje beba. Ako je beba veća, a u sobi toplo, može malo i bez pelene. Ojed najčešće nastaje od vlage pa se "prime" gljivice. Osim ove kreme, koja je. zapravo lek, mazala sam kremu sa cinkom. Nama je najbolja bila Nivea Soothing Bottom Ointment, nije mnogo skupa, oko 300 din u Lilliju. Trebalo je oko 7 dana da prodje, a od tada mu mažem samo po malo ove Niveine krema i nikada se više nije ojeo. Sada kada je veći, mažem ga samo kada ima malo crvenila i sve nestane brzo. Svaka koža je drugačija i bebama odgovaraju različite kreme ali ako se posle dan dva ne povlači, verovatno treba malo ovih masti protiv gljivica ili čak i bakterija. I NAJVAŽNIJE je sušenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sara je dobila strašan ojed, verovatno od česte kake (kaki po 3,4 puta na dan) :( Prvo joj je danima bila crvena guza, mazala sam Pantenolom, ništa nije pomogao, pa sam prešla na Triderm ali čak ni on nije pomogao, već se proširio ojed na prepone sad :( Užas kako to izgleda. Sad nam je Dr dala cink sprej, Ivančić i sinovi, možda joj on pomogne napokon...

Da ne pisem ponovo , sve nam se isto kao vama opet desava :( Bili smo danas kod dr i dobili da radimo korpoluturu i gljivice to idemo sl nedelje a do tad se borimo sa ojedom istim sprejem :( i naravno susimo fenom , peremo guzu kod svakog presvlacenja i kakimo 5-6 puta dnevno :(

Devojke sad kad je SUDOKREMA stigla u srbiju, mogu da vam preporucim samo to. Nema nista bolje za ojed na guzi. definitivno.

E jos ovu kremu nemam kuci sve ostale imam , pa cu sutra da dopunim kolekciju ....

Prosli ojed nam je bio mala maca za ovo sad :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Flolgocid mast je zakon.Ona je za ojede,opekotine,ekceme.Nama je to jedan dr. rekao još kad je Neda bila mala.Mažem i ja ruke kad mi ispucaju.Cena je još bolja,veće pakovanje 275 dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet kažem pazite djevojke na gljivice....Nemojte previše tretirati kojekavim mastima, sprejevima...Ako ne prolazi nakon dva dana tretmana gljivice su i tu pomaže samo Nystatin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ja bih sve ove kreme sad isprobala samo da joj već jednom prođe ovo! Videću za dan,dva ako se ne smiri, ili ne daj Bože krene još više da se širi-tražiću od Dr da nam da uput za korpokulturu, možda sa te strane nešto nije u redu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh da si mi sada bliže da vam guzu odmah namažem Nystatinom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh da si mi sada bliže da vam guzu odmah namažem Nystatinom...

:) Kupiću danas sigurno, i to i sudokrem, neka imam ovde u kolekciji raznih krema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.