Ojed na guzi

odgovora

Objavljeno

Nego jel' resiste vi taj ojed?

O da, svemocni Pantenol ! Hvala Ani*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego jel' resiste vi taj ojed?

O da, svemocni Pantenol ! Hvala Ani*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da nisam jedina koja ima ovaj problem,tako da me zanima kako su druge mame uspele da ga rese. Bebac nam je u sestoj nedelji i lepo napredeuje. Voli puno da rucka,tako da je sasvim normalno da ima i ceste stolice. Zadnjih par dana kod svakog menjanja pelena bude ukakan. Dobio je strahovit ojed. Pre ovog sada imali smo jedan manji i zvali smo Halo Bebu,hteli smo da cujemo neki savet. Rekli su mi da nije vazno koliko su ceste stolice,vec da li mu zbog nekih bakterija izazivaju iritaciju koze. preporucili su mi Bio Gaia kapi zbog regulacije crevne flore. Medjutim,mislim da je od tih kapi poceo jos cesce da kaki i od tad i imamo problem sa ovim ojedom. Mazemo Sudocrem,ali ne vidim neku promenu na bolje. Da li neko moze da mi preprica svoje iskustvo i da mi eventualno da neki savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitaj ranije postove al iz naseg iskustva cesce menjanje pelene, pranje, susenje fenom i dobro namazati sloj pavloviceve kreme..evo vec drugi put tako i proslo nam za dva dva, tri dana. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitaj ranije postove al iz naseg iskustva cesce menjanje pelene, pranje, susenje fenom i dobro namazati sloj pavloviceve kreme..evo vec drugi put tako i proslo nam za dva dva, tri dana. ;)

U slučaju da nisu gljivice....ukoliko ti nakon tretmana sa Pavlovićevom(dan/dva) ne prođe..maži Nystatin.

Glivice se prepoznaju tako što su crvene izbočine, promjera 2 mm...ne nalaze se naš jedna blizu druge...krupnije su od ojeda...i jarko crvene. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za mame koje koriste Pampers za decu...pokusajte da uzmete Huggies pelene, jedno malo pakovanje za probu, mnogo su bolje. Meni su se davojke od pampersa ojedale (kupim jednom da probam i nastane haos) i onda sam koristila pamucne ili ove, a onda sam presla za stalno na ove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U slučaju da nisu gljivice....ukoliko ti nakon tretmana sa Pavlovićevom(dan/dva) ne prođe..maži Nystatin.

Glivice se prepoznaju tako što su crvene izbočine, promjera 2 mm...ne nalaze se naš jedna blizu druge...krupnije su od ojeda...i jarko crvene. ;)

Ovakav su ojed imala moja daca ali je na licu mesta u Dz Vasingtona uradjen bris i nisu bile gljivive a naredni dan su nam rekli da nisu ni bakterije nego atopicna koza i alergijska reakcija na pelene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Markic ima oko 11,12 kg a presli smo na peticu jer 4+ za kratko vreme , propusti sadzaj i cesto mi je bio morak , zato sam prela na veci broj i vise se ne ponavlja to ...

Toliko ima i moja Mia :) Kupicu sledeci put nekoliko petica ako daju na komad, pa da probamo...nekako mi se cini da je 4+ jos dovoljna velicina, ali joj guza nekad izviri nazad, i kod prepona se desi da procuri iako joj cesto menjam pelene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za mame koje koriste Pampers za decu...pokusajte da uzmete Huggies pelene, jedno malo pakovanje za probu, mnogo su bolje. Meni su se davojke od pampersa ojedale (kupim jednom da probam i nastane haos) i onda sam koristila pamucne ili ove, a onda sam presla za stalno na ove.

probala sam huggies , bas su mi lepe , sarene ok upijaju ali su malkice grube , zato smo se vratili pampersu...

Toliko ima i moja Mia :) Kupicu sledeci put nekoliko petica ako daju na komad, pa da probamo...nekako mi se cini da je 4+ jos dovoljna velicina, ali joj guza nekad izviri nazad, i kod prepona se desi da procuri iako joj cesto menjam pelene.

Isti problem smo i mi imali ninuska , pola guza viri :D A stalno sam ga morala pipati da mi ne bi promaklo pa da mi dete bude mokro , pogotovo sad zimi , desavalo se da mu presvucem pelenu i ako je pio puno vode i cajica bude totalno morak posle sat vremena , resili smo to peticom pa probaj i ti , nije to velika razlika ali znaci ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U porodilistu smo dobili neki paketic na poklon, i u njemu kremu za ojed, minijaturno pakovanje 10 grama, a zove se Sudocrem. Oooooodlican je, prezadovoljna sam!! Kada nam se guza zacrveni, samo tanak sloj jednom namazem, i sve je kao rukom odneseno! Nisam gledala, a mozda vi znate, da li po apotekama u Beogradu ima da se kupi ta krema???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za mame koje koriste Pampers za decu...pokusajte da uzmete Huggies pelene, jedno malo pakovanje za probu, mnogo su bolje. Meni su se davojke od pampersa ojedale (kupim jednom da probam i nastane haos) i onda sam koristila pamucne ili ove, a onda sam presla za stalno na ove.

Nas je prosao ojed i sad ne bih menjala pelene. Mi nosimo pampers 5, jer mnogo kakimo, a i dugacka je(visoka), pa su mi manje nekako kratke.

Probali huggies i ok su, ali bih ipak ostala na pampersu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet nam se vratio ojed :( Samo je gore nego prosli put :( Kod proslog puta je sa izbijanjem zubica stao , mislim da je i sad od zuba ... Kupili smo sebamed protiv ojeda ali nista se ne popravlja , cekam mm sa posla da nam donese daktanol opet a do tad razmisljam i malo beby pudera da mu tufnem na mesto ojeda ? Stavljamo od sinoc i pamucnu pelenu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet nam se vratio ojed :( Samo je gore nego prosli put :( Kod proslog puta je sa izbijanjem zubica stao , mislim da je i sad od zuba ... Kupili smo sebamed protiv ojeda ali nista se ne popravlja , cekam mm sa posla da nam donese daktanol opet a do tad razmisljam i malo beby pudera da mu tufnem na mesto ojeda ? Stavljamo od sinoc i pamucnu pelenu :(

Uh breeeee macak maleni :(. Ne znam sta bih ti rekla za puder jer on generalno zatvara pore pa ne znam koliko je pametno stavljati ga. Jel ti inace pomaze taj sebamed protiv ojeda? Ja sam ipak za to da sacekas daktanol i da njime tretiras. Ja licno nisam imala nekih velikih problema sa ojedima, javi se s vremena na vreme ali nama pavloviceva resi problem ocas posla :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet nam se vratio ojed :( Samo je gore nego prosli put :( Kod proslog puta je sa izbijanjem zubica stao , mislim da je i sad od zuba ... Kupili smo sebamed protiv ojeda ali nista se ne popravlja , cekam mm sa posla da nam donese daktanol opet a do tad razmisljam i malo beby pudera da mu tufnem na mesto ojeda ? Stavljamo od sinoc i pamucnu pelenu :(

Probaj pantenolom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet nam se vratio ojed :( Samo je gore nego prosli put :( Kod proslog puta je sa izbijanjem zubica stao , mislim da je i sad od zuba ... Kupili smo sebamed protiv ojeda ali nista se ne popravlja , cekam mm sa posla da nam donese daktanol opet a do tad razmisljam i malo beby pudera da mu tufnem na mesto ojeda ? Stavljamo od sinoc i pamucnu pelenu :(

probaj sudokrem odlicna je za par sati spadne crvenilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda cu bataliti puder , ni sama ne znam vise :( Mi do sad od rodjenja nismo imali problema ovo sad nas je bas zateklo :P Narucila sam mm i pantenol i daktanol i sudokrem... pa videcemo ... A sebamed ne smiruje a stavljamo je umesto pavloviceve jos od proslog ojeda ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da vam javim da smo bolje , ojed skoro ko da ga nije ni bilo. Mislim da nam je pored kreme sebamed, pantenola i daktanola najvise pomoglo "feniranje" guzice :) Vec posle prvog feniranja od 15-20 minuta mi se cinilo bolje .Ponovili smo tri puta tako u toku dana i jednom jutros za svaki slucaj i sad samo bez crvenila . A i prali smo guzu posle svakog menjanja pelena . Laknulo mi je , bili smo na tik do otvorenih rana :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da vam javim da smo bolje , ojed skoro ko da ga nije ni bilo. Mislim da nam je pored kreme sebamed, pantenola i daktanola najvise pomoglo "feniranje" guzice :) Vec posle prvog feniranja od 15-20 minuta mi se cinilo bolje .Ponovili smo tri puta tako u toku dana i jednom jutros za svaki slucaj i sad samo bez crvenila . A i prali smo guzu posle svakog menjanja pelena . Laknulo mi je , bili smo na tik do otvorenih rana :(

Jao, bre.... Važno samo da je boljeee!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da vam javim da smo bolje , ojed skoro ko da ga nije ni bilo. Mislim da nam je pored kreme sebamed, pantenola i daktanola najvise pomoglo "feniranje" guzice :) Vec posle prvog feniranja od 15-20 minuta mi se cinilo bolje .Ponovili smo tri puta tako u toku dana i jednom jutros za svaki slucaj i sad samo bez crvenila . A i prali smo guzu posle svakog menjanja pelena . Laknulo mi je , bili smo na tik do otvorenih rana :(

Moj Miloš kada je imao 9 meseci se ojeo toliko da je došlo do rana :( (zubići krivi),jedino što nam je pomoglo to jest spasilo je tanak sloj pavlovićeve pa preko puder....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Miloš kada je imao 9 meseci se ojeo toliko da je došlo do rana :( (zubići krivi),jedino što nam je pomoglo to jest spasilo je tanak sloj pavlovićeve pa preko puder....

Eto vidis mi smo u istom dobu sad i isto su zubici u pitanju , bar ja tako mislim . Nisam ga vodila kod dr zbog toga ali evo opet se vratio , fen nam bas pomaze ali ne mogu ga ceo dan drzati golog i fenirati , da poludis nacisto :( A ja sam cula da puder ne treba nikako stavljati eto vidis vama je pomogao ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto vidis mi smo u istom dobu sad i isto su zubici u pitanju , bar ja tako mislim . Nisam ga vodila kod dr zbog toga ali evo opet se vratio , fen nam bas pomaze ali ne mogu ga ceo dan drzati golog i fenirati , da poludis nacisto :( A ja sam cula da puder ne treba nikako stavljati eto vidis vama je pomogao ...

Puder je dobar, al znam za osip, ne za ojed. Puder suši kožu, i uvek ga treba imati u kući. Moja mama ga potencira više no Pavlovićevu za prepone i guzu - pogotovo preko leta kad je vruće a beba u pelenama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puder je dobar, al znam za osip, ne za ojed. Puder suši kožu, i uvek ga treba imati u kući. Moja mama ga potencira više no Pavlovićevu za prepone i guzu - pogotovo preko leta kad je vruće a beba u pelenama.

Mi smo ga bas koristili kad se Markoni rodio jer je imao takav podbradak da je sav bio osut po vratu cesto i onda smo uvece posle kupanja stavljali puder i to se do jutra smiri ali za guzu i prepone nismo nikad koristili ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nam je pranje guze svaki put kad smo menjali pelenu najvise pomoglo. Kreme su super i menjali smo i pelene, ali jedino pranjem se skine sve sto iritira kozu. E sad, nije to uvek moguce, kad nismo kuci i sl, ali kad god se moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali proliv 6 dana a onda se guza ojela opasno vristao je . Nisam ga brisala vl.maramicama nego prala svakih 15 minuta jar je bio ukakan, probala vise krema i nista samo se crvenilo jos vise sirilo,Da ga nemucim vise odvedem ga kod pedijatra drugog jer njegova dr nije htela nista da mu da . Doktor nam preporuci kremu DERMALEX bez kontaktna kosta 810 dinara i vredi svaku paru. Inace rekao nam je da negledamo upustvo jer na njemu pise da smeju deca tek od 6 godune, sad ide na tv reklama da je bezbedan i za bebe.Namazala sam mu cim smo dosli kuci vec sledece presvlacenje vidim crvenilo duplo manje a on ne vristi kad mu diram guzu.I oko usta mu mazem svako trece vece pred spavanje i nema vise crvenila od baljenja. Svakom bi je preporucila ali ipak pitajte svog pedijatra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.