Kada dete treba da rodi dete

odgovora

Objavljeno

Da sam to kaze, ja bih bila presrecna jer to znaci da ima sanse da se izleci :lol: :lol: Crni humor, sala.

:lol: :lol: :lol: Ccc :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rođaka je to pričala za svoju ćerku - a ona posle sa 16 godina rodila dete. Roađa ne da se nije odrekla kako je pričala za komšijski slučaj par godina pre - nego je na sva usta pričala kako će da bude baba i hvalila se silno.

Sto ljudi - sto ćudi. Ko zna kako bi ko reagovao. Individualno - ko i za mnoge diskutabilne teme ;)

Ma da svugde je tako,za drugima vidis slamku a za sobom gredu jok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Velika je razlika u razmisljanju sa 16 i sa 21!

Pa kako se nisam pazila sa 21, nisam se pazila ni sa 16, moglo je i tada da mi se desi... Ne znam kako bih se tada osecala jer nisam to dozivela, verujem da bi mi bilo tesko, ali sam sigurna da bi mi bilo jos teze da mi u toj situaciji mama i tata nabijaju na nos koliko sam neodgovorna, kako sam unistila svoj zivot i zivot cele porodice... Znam da moji to nikad ne bi uradili vec bi mi pomogli koliko god je u njihovoj moci da zajedno prebrodimo sve teskoce i da zajedno uzivamo u lepim stvarima koje nosi novi zivotic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ti dođe sa dvadeset godina i kaže da je narkoman - to te ne bi razočaralo?

Kako može da me razočara? Jako bih se zabrinula, rastužila, ali ne bih se razočarala. Kako može da me razočara? Pa, ja sam joj majka, jedina osoba na svetu koja mora uvek da je razume i podigne je kada padne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od cega bi ta deca zivela? Da li bi ste "terali" sina/cerku da nastave skolovanje i nakon porodjaja?

Moram i ja da dam doprinos! :lol:

Ja bih prvo bila izvan sebe od pomijesanih osjecanja (pricam konkretno o muskom djetetu od 16 god), odrzala bih mu takvu bukvicu da je ne bi zaboravio dugo, jer je sve ono sto sam ga ucila do tada palo u vodu.

Naravno da bih ga tjerala da nastavi skolovanje, kako bi u potpunosti bio spreman da preuzme odgovornost!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sam citirala odgovorila i bum, puce firum.

Prvo, otkud znate da joj je 16 godina? Razlika je roditi sa 16 ili sa 19......

Moja mama je reagovala bas onako kako je Neuhvatljiva napisala. Nije to lako, uvek imas vece i bolje planove za svoje dete ali desi se....Mozda su lakse prihvatili i zbog toga jer su znali da cu se posle cevrte godine udati, pa im to dodje na isto, samo su neki mesec ranije dobili unuce. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kako se nisam pazila sa 21, nisam se pazila ni sa 16, moglo je i tada da mi se desi... Ne znam kako bih se tada osecala jer nisam to dozivela, verujem da bi mi bilo tesko, ali sam sigurna da bi mi bilo jos teze da mi u toj situaciji mama i tata nabijaju na nos koliko sam neodgovorna, kako sam unistila svoj zivot i zivot cele porodice... Znam da moji to nikad ne bi uradili vec bi mi pomogli koliko god je u njihovoj moci da zajedno prebrodimo sve teskoce i da zajedno uzivamo u lepim stvarima koje nosi novi zivotic ;)

Ja bih izgovorila dosta toga, ali ne bih koristila tako teske rijeci. Zivot jedne porodice se ne moze time unistiti, bar tako mislim, pogotovo ukoliko je stabilna i stoji na cvrstim osnovama, odnosno ljubavi, podrsci i razumijevanju. Bila bih ljuta, zaista i to ne bih krila, naravno da zelim da zna da me je to povrijedilo, ali bih mu u svakom trenutku bila cvrst oslonac i podrska. To ce svakako znati da prepozna i prije svega ovoga...

Kako može da me razočara? Jako bih se zabrinula, rastužila, ali ne bih se razočarala. Kako može da me razočara? Pa, ja sam joj majka, jedina osoba na svetu koja mora uvek da je razume i podigne kada padne.

Ja bih rekla- on me ne moze razocarati, ali njegovi postupci i te kako mogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih rekla- on me ne moze razocarati, ali njegovi postupci i te kako mogu.

I, šta bi uradila da te "razočara" zato što je napravio dete, počeo da se drogira, napustio školu? Trljala bi mu to na nos, oterala ga od sebe, više te ne bi zanimao, ne bi ga volela? Verovatno ništa od toga. Gledala bi kako da ga spaseš i vratiš ga na pravi put. Pričam iz svoje perspektive. Potom bi hiljadama puta pitala sebe gde si pogrešila. I, onda ispada da te uopšte ne bi razočarao, već veoma zabrinuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kristal, ja sam i napisala da me on kao osoba ne moze razocarati, jer je nesto najsvetije u mom zivotu. Ono sto on u momentu uradi, ne razmisljajuci ili iz nekog inata ili ko zna cega, moze dovesti do toga da se razocaram. U sebe kao roditelja, drustvo, bla, bla...

Nikada ga ne bih otjerala od sebe, to mi grozno i zvuci. Prvo bih bila bijesna, rekla mu koliko me je njegov postupak uplasio, sokirao, zgrozio... A potom mu pruzila ruku i izvukla ga iz bilo cega, u sta moze da upadne. Mislim da ni jedna majka ne bi ostavila svoje dijete na cjedilu, sta god da uradi. Samo sam ja od onih koje nece skrivati svoja osjecanja u datom momentu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sam citirala odgovorila i bum, puce firum.

Prvo, otkud znate da joj je 16 godina? Razlika je roditi sa 16 ili sa 19......

Moja mama je reagovala bas onako kako je Neuhvatljiva napisala. Nije to lako, uvek imas vece i bolje planove za svoje dete ali desi se....Mozda su lakse prihvatili i zbog toga jer su znali da cu se posle cevrte godine udati, pa im to dodje na isto, samo su neki mesec ranije dobili unuce. :D

Neznam koliko ima godina devojka sa slike,pricam uopsteno o 16-ogodisnjacima... Ne dozivljavam ja to kao nesto najstrasnije sto me u zivotu moze snaci,daleko od toga,ja samo kazem da ne bih mogla tako mirno to da svarim. Po meni jeste velika razlika roditi sa 16 i sa 19 godina,kolk-tolko su zreliji

Ja bih izgovorila dosta toga, ali ne bih koristila tako teske rijeci. Zivot jedne porodice se ne moze time unistiti, bar tako mislim, pogotovo ukoliko je stabilna i stoji na cvrstim osnovama, odnosno ljubavi, podrsci i razumijevanju. Bila bih ljuta, zaista i to ne bih krila, naravno da zelim da zna da me je to povrijedilo, ali bih mu u svakom trenutku bila cvrst oslonac i podrska. To ce svakako znati da prepozna i prije svega ovoga...

Ja bih rekla- on me ne moze razocarati, ali njegovi postupci i te kako mogu.

Ovo samo da potpisem!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da bi nastavili školovanje, a roditelji bi pomagali finansijski dok ne "stanu na svoje noge".

Kamilice, da ti muž sada dobije otkaz od čega bi živeli?

Kako da nastave skolovanje? Sta ako ne zele da nastave nego da se odmah zaposle i rade bilo sta i budu porodica?

Za drugi deo posta: Mm je mnogo sposoban i vredan, znam da bi se odmah snasao i nasao drugi posao. Uostalom, i sad radi dva posla (ponekad i vise). ;)

Za tebe isto pitanje? I sto ti ovo pade na pamet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kristal,strelac,mama dy,Borjana,Filipa potpuno se slažem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali upoređivari osobu sa 16 sa oosobom od 20 je nemoguće.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad je rijec o ovoj djevojci sa slike,bespotrebni komentari se pisu u vezi nje,a to kako ona izgleda i ova druga uopste nema veze..U nasoj gimnaziji je jedna izgledala kao svetica,tiha,povucena djevojka pa hop ona od 20 djevojaka je zatrudnila u 3 razredu srednje..Izgled ponekad vara,mada ni ova druga ne djeluje kao nevinasce.To je sve nebitno,zatrudnila pa sta..Imam zensko dijete,i kad bi mi donijela tu vijest normalno da ne bi skakala od srece ali Boga mi danas se svasta desava pa je sve moguce i ne bi pravila drame da me svijet slusa,rijesili bi izmedju nas ali bez abortiranja ako ikako moze..

Moji su meni skoro rekli, iako sam zivjela u patrijarhalnoj porodici, da ih ta vijest ne bi potresla i da bi i tada bili uz mene..Medjutim uticali su na odgoj pa se hBogu nije to desilo,e tako bi i ja uradila sve da do toga ne dodje kad nije za to vrijeme..

Nisam ni ja bila djevojka prije 100 godina,i tada je bilo svega pa kad god sam izlazila cuvala sam obraz i imala ponos...Stvar je kucnog odgoja

Ali ove devojčice imaju još uvek 'crte lica' kao prave devojčice :( ...o takvom 'izgledu' je reč....pa ljudi dragi da ovako dete rodi dete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi pa ja sam u periodu srednje skole, znaci sa 16 i sa 18 bila toliko neozbiljna da ni jedno mace nisam bila u stanju da drzim, a ne dete da odgajam... dodjem iz grada u zoru, spavam do rucka, telefon, drugarice, momci, cudim se kako sam i srednju zavrsila uopste :lol: I to je bio takav period, dodje fakultet, uozbiljis se, malo radis, malo ucis, i tek onda kad sam bila sposobna da se odselim i da zivim sama ( da normalno zivim a ne da prezivljavam i zivotarim ) i kasnije sa mm, tek onda sam bila zrela za dete.

I kad dodje vreme, reci cu i svom detetu sta sam radila u kom periodu svog zivota, sve je to normalno, i napiti se, i uzivati, i putovati, ja ipak mislim da za sve ima vremena... i ne moze biti isto toj curi kao i meni. Normalno da ce i ona obozavati svoje dete, jednako jako, ali bilo bi greota da jednog dana pozali za nekim bezbriznijim devojackim danima, ili sto je sad stvarno praksa, da ostavlja dete babama i dedama zarad provoda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sam citirala odgovorila i bum, puce firum.

Prvo, otkud znate da joj je 16 godina? Razlika je roditi sa 16 ili sa 19......

Da, i ja se pitam ovo... :unsure:

Ali ove devojčice imaju još uvek 'crte lica' kao prave devojčice :( ...o takvom 'izgledu' je reč....pa ljudi dragi da ovako dete rodi dete...

Crte lica mogu i te kako da zavaraju, ja sam imala 25 kada u jednom kafiću nisu hteli da mi daju piće, jer ne služe alkohol maloletnicima! ;)

Ja bih se složila sa svim onim što su napisale Neuhvatljiva i MatroNađa, a što se ostalih komentara tiče, mislim da u njima ima i predrasuda (preciznije, zaključaka donetih na osnovu izgleda) i pristrasnosti, jer naravno, ni jedna od nas ne bi volela da joj dete od 16 godina dobije dete.

Ali sve su ovo puka nagađanja. Možda ova devojjka ima i 19 i možda za koji mesec završava srednju školu. I možda njen partner ima posao i nameru da brine o svojoj porodici. I dok drugarice ove devojke postavljaju negde sličice sa ludih žurki, ona je ponosno postavila svoju sličicu sa stomačićem. I u toj priči meni ništa nije loše i nakaradno. :)

Takođe, mislim da su neki spremni za roditeljstvo i sa 16, a neki drugi ne budu spremni ni sa 30. ;)

U svakom slučaju, ružno je suditi, naročito ako ne znamo sve okolnosti. Zamislite koliko će se ova devojka neprijatno osećati ako se registruje ovde, naleti na ovu temu i vidi pojedine komentare na svoj račun! :unsure:

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takođe, mislim da su neki spremni za roditeljstvo i sa 16, a neki drugi ne budu spremni ni sa 30. ;)

To je u stvari poenta, ja kazem za sebe npr da sa 16 nisam imala pojma ni o cemu, ali ne mora da znaci da je i kod nje slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, i ja se pitam ovo... :unsure:

Crte lica mogu i te kako da zavaraju, ja sam imala 25 kada u jednom kafiću nisu hteli da mi daju piće, jer ne služe alkohol maloletnicima! ;)

Ja bih se složila sa svim onim što su napisale Neuhvatljiva i MatroNađa, a što se ostalih komentara tiče, mislim da u njima ima i predrasuda (preciznije, zaključaka donetih na osnovu izgleda) i pristrasnosti, jer naravno, ni jedna od nas ne bi volela da joj dete od 16 godina dobije dete.

Ali sve su ovo puka nagađanja. Možda ova devojjka ima i 19 i možda za koji mesec završava srednju školu. I možda njen partner ima posao i nameru da brine o svojoj porodici. I dok drugarice ove devojke postavljaju negde sličice sa ludih žurki, ona je ponosno postavila svoju sličicu sa stomačićem. I u toj priči meni ništa nije loše i nakaradno. :)

Takođe, mislim da su neki spremni za roditeljstvo i sa 16, a neki drugi ne budu spremni ni sa 30. ;)

U svakom slučaju, ružno je suditi, naročito ako ne znamo sve okolnosti. Zamislite koliko će se ova devojka neprijatno osećati ako se registruje ovde, naleti na ovu temu i vidi pojedine komentare na svoj račun! :unsure:

Potpisujem ;) ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, i ja se pitam ovo... :unsure:

Crte lica mogu i te kako da zavaraju, ja sam imala 25 kada u jednom kafiću nisu hteli da mi daju piće, jer ne služe alkohol maloletnicima! ;)

Ja bih se složila sa svim onim što su napisale Neuhvatljiva i MatroNađa, a što se ostalih komentara tiče, mislim da u njima ima i predrasuda (preciznije, zaključaka donetih na osnovu izgleda) i pristrasnosti, jer naravno, ni jedna od nas ne bi volela da joj dete od 16 godina dobije dete.

Ali sve su ovo puka nagađanja. Možda ova devojjka ima i 19 i možda za koji mesec završava srednju školu. I možda njen partner ima posao i nameru da brine o svojoj porodici. I dok drugarice ove devojke postavljaju negde sličice sa ludih žurki, ona je ponosno postavila svoju sličicu sa stomačićem. I u toj priči meni ništa nije loše i nakaradno. :)

Takođe, mislim da su neki spremni za roditeljstvo i sa 16, a neki drugi ne budu spremni ni sa 30. ;)

U svakom slučaju, ružno je suditi, naročito ako ne znamo sve okolnosti. Zamislite koliko će se ova devojka neprijatno osećati ako se registruje ovde, naleti na ovu temu i vidi pojedine komentare na svoj račun! :unsure:

Moon ti si sve jako lepo napisala i veruj mi da me možda i 'peče' savest zbog možda mojih pregrubih komentara,ali ja sam predpostavila da je ova devojčica,recimo jedna 16-togodišnjakinja,baš prava predstavnica omladine u tom dobu...mlada,nezrela,puna 'planova',maštanja,želja,nezrelosti do besvesti,a treba da rodi dete o kojem treba da brine :( ...u svakom slučaju ovo svakom može da s edesi...a kako bi reagovala...joj ne znam :unsure: ...sigurno da ne bi nikada napustila svoje dete,jer se dete voli bezuslovno.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ukoliko želi da zadrži bebu rekla bih joj mane i prednosti, ukoliko želi da abortira, takođe bih joj rekla mane i prednosti. Ukoliko ima podršku partnera i njegovih roditelja i ja bih podržala. Ne bih bila izbezumljena, razočarana, već bih bila uz nju šta god ona odlučila. Ej, pa to je moje unuče! :rolleyes:

Pa većina vas je protiv abortusa...a ovo ti smešno...pa ako JA ne želim da ubijem svoju bebu, realno je i očekivati da i moja ćerka to ne želi. I bila bih veoma srećna, ako bi to usrećilo moje dete.

Ali sto je to sad tako neverovatno? :huh: Meni je mama uvek govorila da ce biti uz mene ako se ikad desi da neplanirano zatrudnim, koliko god mlada bila, i meni je to sasvim normalno. Ako se mojim cerkama to desi, ja cu ih pre svega svim snagama nagovarati da ne abortiraju (a nadam se da za tim nece ni biti potrebe, da cu ih dotad nauciti da je abortus neprihvatljiv), a zatim i ako treba podici cu to dete, ili cu pomagati koliko one zele, pa zar je to tako cudno? Sta treba, da kukumavcim nad zlom sudbinom svog deteta? Ne hvala, od svih stvari koje me plase kad pomislim na njihov pubertet, neplanirana trudnoca mi je najmanje strasna ;)

Okej, i ja govorim kako bih volela da bude, i kako sad to sebi predstavljam. Znam sigurno da bi moji roditelji reagovali onako kako sam napisala, i to su nam svima uvek govorili. ZELIM da i sama budem takva, i da moja deca u meni vide podrsku uvek, sta god da se desi. Ne bih volela da meni iza ledja abortiraju ili se sakrivaju ili sta god. Zbog toga kazem da bih se potrudila, koliko god meni mozda u tom trenutku bilo tesko, da sakrijem svoje eventualno nezadovoljstvo, jer verujem da bi mojoj cerki bilo jos teze, i pridjem na kontruktivan nacin resavanju svih otvorenih pitanja. I kao sto sam se i svojoj deci radovala od prvog trenutka, iako sam bila u nezavidnom polozaju, tako bih se setila i da je ta beba u stomaku moje cerke zapravo zivo bice kom se treba radovati. Sto je to bas tako cudno?

Ista stvar. Nisam paničar i svaki problem ima rešenje. Ovo nije razlog da se neko razočara u svoje dete.

Pet potpisa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I još jedan potpis za Moon :) Sve si rekla pa da ne ponavljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi naši postovi su bili onako na 'prvu loptu' i čudili smo se devojčici koja je trudna....ali drugo je pitanje kako bi mi sve reagovale dalje....evidentno je da nijedna ne bi volela (što kaže moon) da se to desi,ali kada se već desilo onda se ide dalje (nekako).....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја лично не бих волела да ми се ово деси, а кад би се десило себе бих кривила, пропуст у васпитању, макар би ја тако гледала на то. Много ми је мало 16 година, али има мајки које су родиле у тим годинама и своју децу више него лепо подигле, али у сваком случају ја сам за каснији период.

Lepo rečeno.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se vec pogubila i vise ne shvatam ko se s kime slaze :lol: A u sustini sve isto govorimo-da nam nije zivotni san da nam dete zatrudni u tinejdzerskom dobu, ali da bismo bile uz njega sta god da se desi.

Bas sam na moonlight pomislila danas, zapitala se sta bi ona rekla, i dobila potvrdu onog sto sam ocekivala :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.