Kada dete treba da rodi dete

odgovora

Objavljeno

Izvini, nemoj da se ljutis, ali mislim da nijedna majka ovako ne bi odreagovala. ;)

Neću branim Neuhvatljivu (ne javlja mi se redovno :P) ali ovo je tako relativna stvar... I diskutabilna - znam žene koje su se klele da bi se odrekle svoje dece da im to urade. A onda im se desi "čudo" i glas im se ne čuje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa većina vas je protiv abortusa...a ovo ti smešno...pa ako JA ne želim da ubijem svoju bebu, realno je i očekivati da i moja ćerka to ne želi. I bila bih veoma srećna, ako bi to usrećilo moje dete.

Prvo, dete od 16 godina ne zna sta bi ga usrecilo. Ustvari, mozda misli da je sreca u izlascima do jutra, markiranoj odeci... al

Ma, ne radi se o abortusu kao abortusu, nego o tvojoj/mojoj cerki! Da li je ona psihicki spremna? Da li zna sta je ceka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink:

Ali govorimo o"deci" od 16 godina! Svaka cast ako bi tada blistala od srece sto ce mi dete roditi! Nije stvar u abortusu nego u preventivi,da do toga ne dodje

Pa naravno da ce se svako ovde potruditi da edukuje svoju decu sto vise, svi ovde zelimo najbolje za svoju decu. Ako se ipak desi, meni bi bilo strasno da svojim besom ili razocaranjem vrsim jos veci pritisak na svoje dete nego sto vec prozivljava. Samo bih pomislila da je to sad moje unuce, i kako cu mu se radovati kad se rodi, tako treba da mu se radujem od samog pocetka .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink:

Pa naravno da ce se svako ovde potruditi da edukuje svoju decu sto vise, svi ovde zelimo najbolje za svoju decu. Ako se ipak desi, meni bi bilo strasno da svojim besom ili razocaranjem vrsim jos veci pritisak na svoje dete nego sto vec prozivljava. Samo bih pomislila da je to sad moje unuce, i kako cu mu se radovati kad se rodi, tako treba da mu se radujem od samog pocetka .

Ne znam sto se ovaj smajli pojavio, nije mi bila namera da se iscudjavam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo, dete od 16 godina ne zna sta bi ga usrecilo. Ustvari, mozda misli da je sreca u izlascima do jutra, markiranoj odeci... al

Ma, ne radi se o abortusu kao abortusu, nego o tvojoj/mojoj cerki! Da li je ona psihicki spremna? Da li zna sta je ceka?

Valjda je treba uciti da nosi teret svojih gresaka, a ne ako te to dijete nece usreciti hajde ti fino na abortus!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali govorimo "deci" od 16 godina! Svaka cast ako bi tada blistala od srece sto ce mi dete roditi! Nije stvar u abortusu nego u preventivi,da do toga ne dodje

Naravno da ćemo pričati o tome...tvoje pitanje je bilo šta bih uradila da mi Anja saopšti da je trudna...moj odgovor je bio da se ne bih izbedačila i razočarala u sopstvenu ćerku zbog toga. Rođenje novog života može biti samo sreća!

Prvo, dete od 16 godina ne zna sta bi ga usrecilo. Ustvari, mozda misli da je sreca u izlascima do jutra, markiranoj odeci... al

Ma, ne radi se o abortusu kao abortusu, nego o tvojoj/mojoj cerki! Da li je ona psihicki spremna? Da li zna sta je ceka?

Takođe sam odgovoroila da bih joj rekla prednosti i mane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neću branim Neuhvatljivu (ne javlja mi se redovno :P) ali ovo je tako relativna stvar... I diskutabilna - znam žene koje su se klele da bi se odrekle svoje dece da im to urade. A onda im se desi "čudo" i glas im se ne čuje ;)

Ja to nikad nisam rekla-ne bih se odrekla dece ma sta da urade,ja samo ne mogu da shvatim konkretno Nadju i Neuhvatljivu da bi to tako jednostavno prihvatile! I jos pevale od srece jer ce im se roditi unuce...ma dajte molim vas... Moja majka je dozivela to,snajka je dosla sa stomakom do zuba,nije ni srednju zavrsila,derle i ona i on,mislite da su moji pevali od srece jer ce postati baba i deda? Svi mi volimo to dete i zivot bi dali za njega ako treba,ali da je bas tako jednostavno i nije verujte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo znam da bih ga u njegovoj 16-oj nalemala da ne bi znao gdje se nalazi da mi dođe sa tim obavještenjem...

I ne bih bila srećna....nikako.

Zna se kada je vrijeme da se veselim unučetu...Kada mi sin/ćerka budu sposobni da se sami brinu i da sami zarade hljeb...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da ćemo pričati o tome...tvoje pitanje je bilo šta bih uradila da mi Anja saopšti da je trudna...moj odgovor je bio da se ne bih izbedačila i razočarala u sopstvenu ćerku zbog toga. Rođenje novog života može biti samo sreća!

Takođe sam odgovoroila da bih joj rekla prednosti i mane...

Ok razumemo se,svaka cast na takvoj smirenosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rule...a Aleksa ti dovede 15-godišnju snajku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja to nikad nisam rekla-ne bih se odrekla dece ma sta da urade,ja samo ne mogu da shvatim konkretno Nadju i Neuhvatljivu da bi to tako jednostavno prihvatile! I jos pevale od srece jer ce im se roditi unuce...ma dajte molim vas... Moja majka je dozivela to,snajka je dosla sa stomakom do zuba,nije ni srednju zavrsila,derle i ona i on,mislite da su moji pevali od srece jer ce postati baba i deda? Svi mi volimo to dete i zivot bi dali za njega ako treba,ali da je bas tako jednostavno i nije verujte

Okej, i ja govorim kako bih volela da bude, i kako sad to sebi predstavljam. Znam sigurno da bi moji roditelji reagovali onako kako sam napisala, i to su nam svima uvek govorili. ZELIM da i sama budem takva, i da moja deca u meni vide podrsku uvek, sta god da se desi. Ne bih volela da meni iza ledja abortiraju ili se sakrivaju ili sta god. Zbog toga kazem da bih se potrudila, koliko god meni mozda u tom trenutku bilo tesko, da sakrijem svoje eventualno nezadovoljstvo, jer verujem da bi mojoj cerki bilo jos teze, i pridjem na kontruktivan nacin resavanju svih otvorenih pitanja. I kao sto sam se i svojoj deci radovala od prvog trenutka, iako sam bila u nezavidnom polozaju, tako bih se setila i da je ta beba u stomaku moje cerke zapravo zivo bice kom se treba radovati. Sto je to bas tako cudno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rule...a Aleksa ti dovede 15-godišnju snajku?

Ista stvar. Nisam paničar i svaki problem ima rešenje. Ovo nije razlog da se neko razočara u svoje dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo znam da bih ga u njegovoj 16-oj nalemala da ne bi znao gdje se nalazi da mi dođe sa tim obavještenjem...

I ne bih bila srećna....nikako.

Zna se kada je vrijeme da se veselim unučetu...Kada mi sin/ćerka budu sposobni da se sami brinu i da sami zarade hljeb...

Svaka ti je zlatna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ista stvar. Nisam paničar i svaki problem ima rešenje. Ovo nije razlog da se neko razočara u svoje dete.

Ne radi se uopšte o razočarenju. Mene moje dete ne može da razočara, šta god da uradi. Ono će uvek biti moje dete i uvek ću gledati kako da mu pomognem i ponudim mu pravo rešenje. Smatram da devojčica sa 16 godina ne može da pronađe sreću zatvorena u kući, neispavana, sa bebom na dojci, sa kakom na rukama, ubljuckana, iscrpljena i odvojena od života svojih vršnjaka.

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od cega bi ta deca zivela? Da li bi ste "terali" sina/cerku da nastave skolovanje i nakon porodjaja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne radi se uopšte o razočarenju. Mene moje dete ne može da razočara, šta god da uradi. Ono će uvek biti moje dete i uvek ću gledati kako da mu pomognem i ponudim mu pravo rešenje. Smatram da devojčica sa 16 godina ne može da pronađe sreću zatvorena u kući, neispavana, sa bebom na dojci, sa kakom na rukama, ubljuckana, iscrpljena i odvojena od života svojih vršnjaka.

To niko ne moze znati :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne radi se uopšte o razočarenju. Mene moje dete ne može da razočara, šta god da uradi. Ono će uvek biti moje dete i uvek ću gledati kako da mu pomognem i ponudim mu pravo rešenje. Smatram da devojčica sa 16 godina ne može da pronađe sreću zatvorena u kući, neispavana, sa bebom na dojci, sa kakom na rukama, ubljuckana, iscrpljena i odvojena od života svojih vršnjaka.

Pa ja sam upravo i rekla, evo po treći pu - t da ću razgovorom i primerima navesti mane i prednosti trudnoće i podizanja deteta u 16-oj godini...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od cega bi ta deca zivela? Da li bi ste "terali" sina/cerku da nastave skolovanje i nakon porodjaja?

Sve u zavisnosti od situacije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To niko ne moze znati :rolleyes:

Imala si 16 godina i znaš, valjda, kako si posmatrala svet ;) . Vidiš, i ja sam imala 16 godina, uz to sam radila u gimnaziji i znam kako razišljaju klinci u tom uzrastu. Takođe, znam koliko oni ništa ne znaju o životu i da su još veeelika deca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od cega bi ta deca zivela? Da li bi ste "terali" sina/cerku da nastave skolovanje i nakon porodjaja?

Naravno da bi nastavili školovanje, a roditelji bi pomagali finansijski dok ne "stanu na svoje noge".

Kamilice, da ti muž sada dobije otkaz od čega bi živeli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala si 16 godina i znaš, valjda, kako si posmatrala svet ;) . Vidiš, i ja sam imala 16 godina, uz to sam radila u gimnaziji i znam kako razišljaju klinci u tom uzrastu. Takođe, znam koliko oni ništa ne znaju o životu i da su još veeelika deca.

Znam i da sam sa 21 mislila da nisam spremna za bebu, i ceo svet mi se vrteo oko izlazaka i faksa, pa sam opet postala spremna kad je beba dosla na svet ;) I ja zaista necu terati dete da zatrudni sa 16 :lol: , samo pricam kako cu se ponasati ako se slucajno desi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne radi se uopšte o razočarenju. Mene moje dete ne može da razočara, šta god da uradi. Ono će uvek biti moje dete i uvek ću gledati kako da mu pomognem i ponudim mu pravo rešenje. Smatram da devojčica sa 16 godina ne može da pronađe sreću zatvorena u kući, neispavana, sa bebom na dojci, sa kakom na rukama, ubljuckana, iscrpljena i odvojena od života svojih vršnjaka.

Da ti dođe sa dvadeset godina i kaže da je narkoman - to te ne bi razočaralo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam i da sam sa 21 mislila da nisam spremna za bebu, i ceo svet mi se vrteo oko izlazaka i faksa, pa sam opet postala spremna kad je beba dosla na svet ;) I ja zaista necu terati dete da zatrudni sa 16 :lol: , samo pricam kako cu se ponasati ako se slucajno desi.

Velika je razlika u razmisljanju sa 16 i sa 21!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ti dođe sa dvadeset godina i kaže da je narkoman - to te ne bi razočaralo?

Da sam to kaze, ja bih bila presrecna jer to znaci da ima sanse da se izleci :lol: :lol: Crni humor, sala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja to nikad nisam rekla-ne bih se odrekla dece ma sta da urade,ja samo ne mogu da shvatim konkretno Nadju i Neuhvatljivu da bi to tako jednostavno prihvatile! I jos pevale od srece jer ce im se roditi unuce...ma dajte molim vas... Moja majka je dozivela to,snajka je dosla sa stomakom do zuba,nije ni srednju zavrsila,derle i ona i on,mislite da su moji pevali od srece jer ce postati baba i deda? Svi mi volimo to dete i zivot bi dali za njega ako treba,ali da je bas tako jednostavno i nije verujte

Rođaka je to pričala za svoju ćerku - a ona posle sa 16 godina rodila dete. Rođaka (majka 16godišnjeg deteta) ne da se nije odrekla kako je pričala za komšijski slučaj par godina pre - nego je na sva usta pričala kako će da bude baba i hvalila se silno.

Sto ljudi - sto ćudi. Ko zna kako bi ko reagovao. Individualno - ko i za mnoge diskutabilne teme ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.