Najbolje je dojiti do...

odgovora

Objavljeno

Mislim da smo ovu temu prežvakali već više puta.

Majka treba da doji dokle oseća potrebu da dete ima od toga koristi!

Tu prikazani su neki vrlo ekstremni slučajevi.

Ne slažem se jedino sa dve tvrdnje:

- da majčino mleko gubi na kvalitetu posle 6 meseci. Mislim da su brojne studije pokazale da se majčino mleko prilagođava potrebama deteta kroz rast i razvoj.

- što je dete starije, teže ga je odvići. Takođe smatram da je ovo netačna tvrdnja.

I dok ima mleka. Meni je nestalo kad je beba napunila 10 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam ruskinja ali me,iskreno'čudi da imaš stav'najbolje je dojiti 6 meseci',to što ti nisi mogla da dojiš više nje razlog da kažeš, ipak,po meni,jednu 'jaku' stvar....razumeš li?

Ne razumem...napisala sam samo svoj mišljenje koje sam sprovela u delo...nisam rekla: "Slušajte, 6 meseci da dojite i ni dana više"!

Moje mišljenje je takvo...od nekog drugog drugačije...a novopečena majka će poslušati nekog od nas dvoje, kako njoj odgovara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja sam novopečena mama :) Voljela bih da dojim tih godinu dana,jer je divan osjećaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U temi "dojenje posle godinu dana" smo vise puta pisali o ovome, kao i sto se ovaj video spominjao u temi "dojenje u praksi".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne kapiram, Miva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu da dojim bebu, ali ne dete od 8 godina :mellow: moj "smajli" je bio upucen snimku sa youtube-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D

Slazem se. Pisala sam o tome. Mislim da je to cista majcina posesivnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto sam i ja 'novopecena' mama ne znam jos uvek do kada cu dojiti bebu,ali znam da je to zdravo za nju i dokle god ona trazi i ja imam mleka dacu joj,mada posle kada napuni godinu odvicicemo se nekako ;)

Moram ovo da vam kazem,ja sam moju mamu dojila do skoro trece godine,bila sam velika maza... I kaze dok sam trazila uvek mi je davala,i kasnije odjednom sam prestala sama i ona mi vise nije nudila :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje misljenje je da je dojenje do prve godine bebinog zivota preko potrebno (ako majka ima mleka). Nakon toga dete vec sve jede i tako unosi potrebne sastojke za dalji period razvoja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da najmanje godinu dana.Ipak je mamino mleko najzdravije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da je bebi mleko najbitnije prvih godinu dana. Posle toga to shvatam nekako kao produzenu vezu izmedju majke i bebe. Mozda cu dojiti bebu i preko godinu dana, ali do druge godine najvise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje neko misljenje je do godinu dana bar sam ja tako sa prvim detetom,naravno morala sam da se vratim na posao tako da dojenje nije bas bilo izvodljivo a i dete je krenulo u vrtic a i sa drugim planiram isto ako naravno bude dovoljno mleka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih Neuhvatljivoj uputila jedno veliko BRAVO, jer mislim da je njen podvig veci od onih koje su decu dojile mnogo duze, a volele su to da rade-ona nije, a ipak ih je dojila jer je znala da je to za njih zdravo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih Neuhvatljivoj uputila jedno veliko BRAVO, jer mislim da je njen podvig veci od onih koje su decu dojile mnogo duze, a volele su to da rade-ona nije, a ipak ih je dojila jer je znala da je to za njih zdravo...

Hvala, hvala... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih Neuhvatljivoj uputila jedno veliko BRAVO, jer mislim da je njen podvig veci od onih koje su decu dojile mnogo duze, a volele su to da rade-ona nije, a ipak ih je dojila jer je znala da je to za njih zdravo...

Hoćeš li da objasniš zašto je to podvig? Ne razumem?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoćeš li da objasniš zašto je to podvig? Ne razumem?!

I ja se čudim...valjda podvig zato što je ruskinji bilo neprijatno ali se 'naterala' da radi nešto što joj je neprijatno... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se čudim...valjda podvig zato što je ruskinji bilo neprijatno ali se 'naterala' da radi nešto što joj je neprijatno... :huh:

Ne razumem :huh: . Ni meni nije bilo prijatno, pa sam je dojila do 20 meseci (kada je svojom voljom prestala). I, mnoge stvari vezane za decu nisu prijatne, pa opet nisu podvig, već roditeljska dužnost.

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kristal....do koje godine je po tebi dojenje roditeljska dužnost?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kristal....do koje godine je po tebi dojenje roditeljska dužnost?

Po meni do godinu dana, odnosno,i duže, ako majka i beba tako žele. Preko tri godine mi je odvratno i da vidim samo snimak. Ja sam to radila duže jer nisam znala kako da je odbijem, e, onda je ona rešila sama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, ja nikoga ne osuđujem, svako radi kako može. Samo, mislim da nije podvig dojiti bebu 6 meseci, ta izjava mi deluje smešno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se čudim...valjda podvig zato što je ruskinji bilo neprijatno ali se 'naterala' da radi nešto što joj je neprijatno... :huh:

Da, na ovo sam mislila.

Ne razumem :huh: . Ni meni nije bilo prijatno, pa sam je dojila do 20 meseci (kada je svojom voljom prestala). I, mnoge stvari vezane za decu nisu prijatne, pa opet nisu podvig, već roditeljska dužnost.

Eto, onda je tvoj podvig jos veci ;) Ja volim da dojim i bilo mi je zao kad je Luna za godinu dana odbila siku, ali prezivelo se ;) I sad mi je uzivanje da dojim Anitu, i zato ne mislim da time obavljam neku "roditeljsku duznost", vec radim ono sto prija i meni i bebi. A kad mi ne bi prijalo, nadam se da bih uspela da se nateram isto kao i Neuhvatljiva, bas zato sto je to bar prvih meseci bebi neophodno. I, da se ne lazemo, mnogi ne ispunjavaju ni ono sto bi morali, zato sto im se ne da, zato treba pohvaliti one koji se potrude i kad im je tesko. Svima nam je jasno da neko fizicki ne moze da doji, kad nema mleka, a kad neko kaze da mu je psihicki tesko, onda smo u stanju da se obrusimo kao da je to najgora majka na svetu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, ja nikoga ne osuđujem, svako radi kako može. Samo, mislim da nije podvig dojiti bebu 6 meseci, ta izjava mi deluje smešno.

Naravno...nisam ni pomislila da osuđuješ. Samo ne vidim svrhu ove teme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, na ovo sam mislila.

Eto, onda je tvoj podvig jos veci ;) Ja volim da dojim i bilo mi je zao kad je Luna za godinu dana odbila siku, ali prezivelo se ;) I sad mi je uzivanje da dojim Anitu, i zato ne mislim da time obavljam neku "roditeljsku duznost", vec radim ono sto prija i meni i bebi. A kad mi ne bi prijalo, nadam se da bih uspela da se nateram isto kao i Neuhvatljiva, bas zato sto je to bar prvih meseci bebi neophodno. I, da se ne lazemo, mnogi ne ispunjavaju ni ono sto bi morali, zato sto im se ne da, zato treba pohvaliti one koji se potrude i kad im je tesko. Svima nam je jasno da neko fizicki ne moze da doji, kad nema mleka, a kad neko kaze da mu je psihicki tesko, onda smo u stanju da se obrusimo kao da je to najgora majka na svetu...

Lepo si to rekla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta mislite, kad je najbolje vreme za prestanak dojenja ? Da li je pozeljno decu dojiti i nakon dve godine?

Naletela sam na ovaj snimak i zaprepastila se !

http://www.youtube.com/watch?v=NbMIIviUO8E...feature=related

Ne znam. Možda nisam u pravu ali meni ovde ništa nije odvratno.Jedino ovo sa osam godina ne razumem. Ali uvek sam na strani dojenja. Ako je majka normalna osoba, dojenje može biti samo korisno za dete

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.