Najbolje je dojiti do...

odgovora

Objavljeno

Ovo sam već videla na forumu. Deluje mi neprirodno i odvratno. Mislim da je dve godine sasvim dovoljno (i previše).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

6 meseci...

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

6 meseci...

Hoćeš li da obrazložiš zašto samo 6 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dokle god majka oseca potrebu za dojenjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

6 meseci...

Hoćeš li da obrazložiš zašto samo 6 meseci.

Valaj baš ;) ...ja mislim da je ovo potpuno 'bezrazložno' :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dokle god majka oseca potrebu za dojenjem.

Slazem se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja radim kako mi Phoenix i Yelena kažu :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dokle god majka oseca potrebu za dojenjem.

Cak i do 8 godina? :o :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoćeš li da obrazložiš zašto samo 6 meseci.

Smatram da posle toga majčino mleko nema isti kvalitet kao u početku, to je period kada se već polako uvela kašasta hrana i kada već počinje i uvođenje kravljeg mleka. Izuzimam one slučajeve beba koje su alergične na kravlje ili neko drugo mleko, ili slučajeve kada se u porodici ne konzumira mleko i mlečni prouzvodi. Takođe, kasnije je sve teže dete odvići od dojenja...ovo je moje mišljenje, koje sam sprovela u delo, jer meni dojenje otpočetka nije bilo prijatno, kao ni sada kada se toga setim. Nikog ne savetujem koliko da doji...to je stvar majke i njene bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smatram da posle toga majčino mleko nema isti kvalitet kao u početku, to je period kada se već polako uvela kašasta hrana i kada već počinje i uvođenje kravljeg mleka. Izuzimam one slučajeve beba koje su alergične na kravlje ili neko drugo mleko, ili slučajeve kada se u porodici ne konzumira mleko i mlečni prouzvodi. Takođe, kasnije je sve teže dete odvići od dojenja...ovo je moje mišljenje, koje sam sprovela u delo, jer meni dojenje otpočetka nije bilo prijatno, kao ni sada kada se toga setim. Nikog ne savetujem koliko da doji...to je stvar majke i njene bebe.

Možeš ti da smatraš ali je evidentno da nisi u pravu....nelogično je da neko DRUGO mleko bude bolje za bebu osim majčinog....tolike studije su rađene na 'tem' i rečeno je lepo da majčino mleko ima 'nešto' 2 godine ;)

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cak i do 8 godina? :o :o

Pa sad.... mozda jeste nenormalno ali mozda postoji neka druga pozadina tolikog dojenja za koju mi ne znamo. Ne treba osudjivati na prvu loptu!

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smatram da posle toga majčino mleko nema isti kvalitet kao u početku, to je period kada se već polako uvela kašasta hrana i kada već počinje i uvođenje kravljeg mleka. Izuzimam one slučajeve beba koje su alergične na kravlje ili neko drugo mleko, ili slučajeve kada se u porodici ne konzumira mleko i mlečni prouzvodi. Takođe, kasnije je sve teže dete odvići od dojenja...ovo je moje mišljenje, koje sam sprovela u delo, jer meni dojenje otpočetka nije bilo prijatno, kao ni sada kada se toga setim. Nikog ne savetujem koliko da doji...to je stvar majke i njene bebe.

Pa zasto si ti onda dojila i tih 6 meseci ako ti nije bilo prijatno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja radim kako mi Phoenix i Yelena kažu :ph34r:

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zasto si ti onda dojila i tih 6 meseci ako ti nije bilo prijatno?

Imala sam mleka i zarad dobrog stanja moje dece ja sam ih i dojila...nisam ja hirovita ili besna, niti me interesuje izgled mojih grudi...ako žena ima mogućnosti treba da doji, bez obzira na sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

6 meseci...

Ja cu se sloziti sa ovim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam mleka i zarad dobrog stanja moje dece ja sam ih i dojila...nisam ja hirovita ili besna, niti me interesuje izgled mojih grudi...ako žena ima mogućnosti treba da doji, bez obzira na sve...

Znam ruskinja ali me,iskreno'čudi da imaš stav'najbolje je dojiti 6 meseci',to što ti nisi mogla da dojiš više nje razlog da kažeš, ipak,po meni,jednu 'jaku' stvar....razumeš li?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu se sloziti sa ovim ;)

Nije pametno al' ajd'...kad imate 'jake' argumente onda razumem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ovako pišem zato što bi volela da svim 'novim' mamicama kažem koliko je DOJENJE ZDRAVO....i tu činjenicu niko ne može pobiti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da smo ovu temu prežvakali već više puta.

Majka treba da doji dokle oseća potrebu da dete ima od toga koristi!

Tu prikazani su neki vrlo ekstremni slučajevi.

Ne slažem se jedino sa dve tvrdnje:

- da majčino mleko gubi na kvalitetu posle 6 meseci. Mislim da su brojne studije pokazale da se majčino mleko prilagođava potrebama deteta kroz rast i razvoj.

- što je dete starije, teže ga je odvići. Takođe smatram da je ovo netačna tvrdnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini Phoenix...ali moram se :lol: :lol: :lol: :lol: od srca...

Nemoj pogrešno protumačiti ovo moje smijanje...ali mi smiješno ovo žvakanje...ali žvakano jeste sigurno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da smo ovu temu prežvakali već više puta.

Majka treba da doji dokle oseća potrebu da dete ima od toga koristi!

Tu prikazani su neki vrlo ekstremni slučajevi.

Ne slažem se jedino sa dve tvrdnje:

- da majčino mleko gubi na kvalitetu posle 6 meseci. Mislim da su brojne studije pokazale da se majčino mleko prilagođava potrebama deteta kroz rast i razvoj.

- što je dete starije, teže ga je odvići. Takođe smatram da je ovo netačna tvrdnja.

Slažem se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.