Letovanje

odgovora

Objavljeno

Ja kao gost koristim booking,ali znam da oni uzimaju proviziju vlasniku 15%.

Imaš i ove,mislim da oni ne uzimaju. https://www.airbnb.com/

Ideš na ovo become host..

 

E hvala... uzimaju svi ali nije strasno. Odustala sam od bookinga jer sam vec pre toga nasla airbnb i 9flats. Svi uzimaju otprilike istu proviziju. Vec sam preko airbnb dobila dve rezervacije, jedna porodica vec bila za prvi maj iz Slovenije, dolazi mi društvo iz Kine, i tako. Dobar pocetak :) 

na 90€ uzimaju 3€ na airbnb. Zanemarljivo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E hvala... uzimaju svi ali nije strasno. Odustala sam od bookinga jer sam vec pre toga nasla airbnb i 9flats. Svi uzimaju otprilike istu proviziju. Vec sam preko airbnb dobila dve rezervacije, jedna porodica vec bila za prvi maj iz Slovenije, dolazi mi društvo iz Kine, i tako. Dobar pocetak :) 

na 90€ uzimaju 3€ na airbnb. Zanemarljivo 

Booking bi ti uzeo 13 evra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Booking bi ti uzeo 13 evra :)

hahahah, nije ni čudo sto su me zvali iz bookinga :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahah, nije ni čudo sto su me zvali iz bookinga :) 

Za mene kao gosta su super.Bas su fleksibilni sto meni odgovara,ali za neloga ko izdaje i nisu baš idealni.A gde ti je smestaj ako nije tajna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za mene kao gosta su super.Bas su fleksibilni sto meni odgovara,ali za neloga ko izdaje i nisu baš idealni.A gde ti je smestaj ako nije tajna?

po čemu su bolji od ova dva sajta gde sam ja objavila? Da znam ,za tebe kao gosta. 

3km od centra Beca 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

po čemu su bolji od ova dva sajta gde sam ja objavila? Da znam ,za tebe kao gosta. 

3km od centra Beca 

Pazi,meni odgovara kad mogu da promenim rezervaciju 24 h unapred jer nekad mi se klinci razbole ili nesti iskrsne jer mi muz nema fiksni odmor.A kod njih je taj opseg veci.E sad mozda je posredi i moja navika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pazi,meni odgovara kad mogu da promenim rezervaciju 24 h unapred jer nekad mi se klinci razbole ili nesti iskrsne jer mi muz nema fiksni odmor.A kod njih je taj opseg veci.E sad mozda je posredi i moja navika.

aha :) 

potpuno te razumem. Tu opcija ne postavlja sajt nego gazda :) 

na svakom sajtu imaš kao izdavač da obeležiš da li vraćaš novac ako odlože 5 dana ranije, 24h ili kako tebi pase. Postavljaš uslove koliko ranije refundiras 100%, koliko 50%. Kod mene na 9flats se placa u kesu kada se dođje. Tako da tu nema sta da se vraca. A na airbnb vracam ceo iznos ako se odloži 5 dana ranije. Naravno da mogu da izadjem u susret I kad neko bas ima dobro opravdanje, a ne ono samo iskulira pa se samo javi da trazi pare nazad.

t

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanje za sve koji su bili ove godine ili su trenutno ili treba da idu ovih dana u Grcku(idealno ko idebTasos) interesuju me cene hrane... od one u restoranu do girosa na ulici pa sladoled i cene hrane i pica u prodavnici. 

Da znamo da se spremimo i ponesemo dovoljno. Mi smo planirali nekih 600e da uzmemo ali od tih da platimo i gorivo i sve usput...vinjete i ostalo. E sad,mi planiramo da uzmemo i nesto hrane od kuce. Cisto eto. Srpska posla :D hahana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima preporuku za more 7dana,neki smestaj 7 Grckoj?sve sto gledamo je 10dana.

jelenaana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima preporuku za more 7dana,neki smestaj 7 Grckoj?sve sto gledamo je 10dana.

Pa bukirajte sami sedam dana preko Bookinga ili tako nekog sajta. Sigurno cete nesto naci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. Zaboravila sam na Booking. Hvala :)

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela imas i sajt grckainfo ja uvek preko njih rezervisem. Mozes da biras datume i broj nocenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidis i to pratim na fejsu,ali sam zapucala preko agencija da trazim a sve ide 10 i 15dana. Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sad nas gledam, gde u grcku.... Mi do sada u crnu goru... Al nismo do sada porodicom isli u grcku...  Koje mesto? Naravno da nije daleko a da nije ni samo plaza... Tnx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi letujemo vec godinama u Hrvatskoj, Mali Losinj, divno mesto. I sada vec gledamo :lol: bebac ce biti mali ali kontam nece mu skoditi... Ne bih ga na sunce i u more naravno. 

Jecy i jelenaana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki, kakve su cene tu u Hrvatskoj? 

Mi smo pre dve godine bili u Makarskoj kod Malegarave sa foruma i zaljubili smo se u hrvatsko primorje, ali zaljubili! Ali Makarska je skupa, nama je Mala dala prijateljske cene i plus smo uglavnom delili troskove oko klope, pa nije bilo toliko strašno. Inače mi Makarsku i druge popularne destinacije u Cro ne bismo mogli da priuštimo tako lako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo par godina letovali u jednom mestašcetu  - seocetu pokraj Zadra. Neke dalje rodbinske veze nas tamo odvele. Fino je. Mirno, divlje plaže... Za nas penzionere dušu dalo :rolleyes:

 

MakiJana imamo prijateljicu na Malom Lošinju, moja seka je isla... Nekako nas putevi nisu odveli tamo. Zao mi je, al verujem da ćemo otici nekada. Raj na zemlji. 

Split mi se sviđa. Dubrovnik tek... 

Margaritta jeste malo skuplje, al nista specijalno. Pricam o kafićima, rrstoranima.. Smestaj znam da u Dubrovniku mi ne bi mogli platiti. To je bas papreno. Apartman nema ispod 50-60 €

Moji su,  odn ja sam 30km od Du, idemo leti na kupanje. To sto mi trosimo, sladoled, kafa, neka brza hrana to je manje vise kao kod nas... 

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Maki, kakve su cene tu u Hrvatskoj? 

Mi smo pre dve godine bili u Makarskoj kod Malegarave sa foruma i zaljubili smo se u hrvatsko primorje, ali zaljubili! Ali Makarska je skupa, nama je Mala dala prijateljske cene i plus smo uglavnom delili troskove oko klope, pa nije bilo toliko strašno. Inače mi Makarsku i druge popularne destinacije u Cro ne bismo mogli da priuštimo tako lako.

Skupo je prilicno. Mi bez 1500€ ni ne planiramo letovanje. Ali tamo je stvarno divno, vazdusna banja, preporodis se.. cene u prodavnicama su tu, kao i kod nas, ali restorani, kafici, smestaj, jako je skupo. Za nas cetvoro, nadam se ovo leto petoro smestaja bez min.1000€ nema. 

da,to je cena za oko 14 dana. Kod njih smena ide na sedam dana, a to nam je malo :lol:

Izmenjeno od strane MakiJana
Jecy i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima preporuku za more 7dana,neki smestaj 7 Grckoj?sve sto gledamo je 10dana.

uglavnom imas hotele koji idu na dan, minimum 5 nocenja.Ides koliko dana hoces.Dosta nasih agencia ima tako.Trawelland sabra.Booking je skup.ili nikana.gr ili agecija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki jel se usudjujes sa bepcetom preko grane na toliki period? Mi smo bas pricali da bi mozda ovo leto na Uvac/Zlatar jer mi je frka da se nesto zakomplikuje a mi u inostr.

Mada mi i ako idemo to je Grcka i eto prosle godine CG. Nekako mi Hr nesigurna...

Kruela prosle godine je bilo u nekoj agenciji aranzmana na 7 dana, sigurno,  ako nadjem papir pisacu... Ali potrazi ima sigurno ako zelis bas agencijski... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prosle godine bili na Tasosu i odusevljeni smo! Mogla bih ponovo. Isli smo kolima,V je prespavao....gorivo,putarine,trosak,smestaj,osiguranje,zeleni karton i osiguranje za kola sve ulupno 1000e. 900 i nesto,skoro 1000. 

Ove godine cu izgleda dobiti godisnji te 10dana pa se na more ne usudjem na 10dana jer ne znam kako bih stigla sve i plus da dodjem odmah s puta da radim...ne bih. Razmisljala sam da odemo u banju Vrujci na 3,4dana...ali nekako mi je to sve vec vidjeno. Ipak bih na more. Ako bude i para. Cg necu nikako jer svako ko je isao obavezno oboli od stomacnog virusa i provede vuse dana sa prolivom i povracajuci pa me strah. Bugarska mozda i bih.... ali Grckom sam odusevljena. Razmisljam Jerisos ili Neos Marmaras. Videcemo.

Hrvatsku bih volela da posetim ali skupo nam je to....nazalost.

Nina,pogledacu bas i hotele. 

Vazi Zone,hvala. Nije  am bitno kako idemo samo da mi bude pristuocno finasijski i da bude 7 dana. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone uzmem zdravstveno osiguranje. A doktori su doktori, u kojoj god drzavi/mestu. Moj muz je Hrvat, ne razmisljam da mi nije sigurno. Tamo letujemo godinama, nikada nismo imali neprijatnosti.

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hrvatska uopšte nije nesigurna, to je stvarno predrasuda. A što je prelepaaa! :wub:

KruelaDeviL i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hrvatska uopšte nije nesigurna, to je stvarno predrasuda. A što je prelepaaa! :wub:

Ne bih se slozila da je samo predrasuda.,da je uvek samo predrasuda. Imali smo razne situacije... Nije isto u Istri i Dalmaciji. 

svejedno i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, pogrešno sam se izrazila. Uvek možeš naleteti na budalu. Mislila sam pre svega na situaciju da lekar treba da ukaže detetu pomoć, a ja da strepim jer sam u Hrvatskoj. A budala ima svuda, ne samo u Hrvatskoj. Koliko je Srbija "opasna" za njih, toliko je i Cro "opasna" za nas. 

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.