Letovanje

odgovora

Objavljeno

Tamo sam vec rekla ....

Pomisao na ljetovanje ove godine me uznemiruje ... vec vidim scenario sa malom bebom, šestogodišnjim djetetom i mene nervoznom zbog cijele te frke .....

Kada bi isli familijarno - sto da ne. Ovako MM i ja sami sa djecom - NEMA ŠANSE sve obaveze bi mene docekale a onda to vise ne bi bio odmor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena a na bojani ima i normalna plaza ili samo nudisticka?

Na samoj Adi nema, ali od usca Bojane do Velike plaze u Ulcinju ima oko 12km pescane plaze. Neki delovi od tih 12km su zakupljeni i napravljene tvz. 'urbane' plaze, a ostalo je netaknuto.

Mm jedri na dasci i mi koristimo jedan deo plaze gde se nalazi jedan od surf & kite kulobova. To je 1km plaze, a na njoj bude nas 20ak sa decom.

Privatni smestaj je jevtin, a jedino gde ima stalno vode u odnosu na ostatak Cg primorija jer svi imaju bunare.

Za decu, sto kaze Baca, potpuni raj, a nikad nije vruce. U proseku, u sred jula je temperatura oko 28C.

Ako te interesuje da vidis, posalji mi pp da ti posaljem link za moje albume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na samoj Adi nema, ali od usca Bojane do Velike plaze u Ulcinju ima oko 12km pescane plaze. Neki delovi od tih 12km su zakupljeni i napravljene tvz. 'urbane' plaze, a ostalo je netaknuto.

Mm jedri na dasci i mi koristimo jedan deo plaze gde se nalazi jedan od surf & kite kulobova. To je 1km plaze, a na njoj bude nas 20ak sa decom.

Privatni smestaj je jevtin, a jedino gde ima stalno vode u odnosu na ostatak Cg primorija jer svi imaju bunare.

Za decu, sto kaze Baca, potpuni raj, a nikad nije vruce. U proseku, u sred jula je temperatura oko 28C.

Ako te interesuje da vidis, posalji mi pp da ti posaljem link za moje albume.

Izvini molim te,al i mi imamo vodu :lol: Imamo bazen pa je kupujemo...

Uh dobro je,ja taman reko da odustanem,nisam u nekoj formi za skidanje u toplesu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ada Bojana je preljepa ... bila sam tamo jedne godine.

to je nudisticki kamp i ima nudisticku plazu medjutim postoji dio koji je u pogranicnoj zoni tkz divlja plaza i gdje je KAO zabranjeno kupanje medjutim tamo ima skoro pa isto ljudi kao i na nudistickoj plazi ... Ljudi koji dolaze sa porodicom, uglavnom oni koji imaju vikendice uz rijeku Bojanu i kupaju se normalno, obuceni ...

Ja sam bila i na jednoj i na "drugoj" plazi

Ne znam da li su sada nesto promjenili, prije je kao bila ograda da ne ides u pogranicnu zonu ali zagazis u more do koljena i predjes

a ulcinj kao ulcinj mi je bezveze, plaza je kao mravinjak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na samoj Adi nema, ali od usca Bojane do Velike plaze u Ulcinju ima oko 12km pescane plaze. Neki delovi od tih 12km su zakupljeni i napravljene tvz. 'urbane' plaze, a ostalo je netaknuto.

Mm jedri na dasci i mi koristimo jedan deo plaze gde se nalazi jedan od surf & kite kulobova. To je 1km plaze, a na njoj bude nas 20ak sa decom.

Privatni smestaj je jevtin, a jedino gde ima stalno vode u odnosu na ostatak Cg primorija jer svi imaju bunare.

Za decu, sto kaze Baca, potpuni raj, a nikad nije vruce. U proseku, u sred jula je temperatura oko 28C.

Ako te interesuje da vidis, posalji mi pp da ti posaljem link za moje albume.

A zar nema stalno vetra na Adi? Pitam zbog klinaca, a posebno zbog beba. Mi zato nismo ni isli pre 2god. ni jedno m do Ade Bojane dok smo bili u CG, a uvek odemo bar jednom. Ili se ja ludacki bojim vetra u kombinaciji sa malom decom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ada Bojana je preljepa ... bila sam tamo jedne godine.

to je nudisticki kamp i ima nudisticku plazu medjutim postoji dio koji je u pogranicnoj zoni tkz divlja plaza i gdje je KAO zabranjeno kupanje medjutim tamo ima skoro pa isto ljudi kao i na nudistickoj plazi ... Ljudi koji dolaze sa porodicom, uglavnom oni koji imaju vikendice uz rijeku Bojanu i kupaju se normalno, obuceni ...

Ja sam bila i na jednoj i na "drugoj" plazi

Ne znam da li su sada nesto promjenili, prije je kao bila ograda da ne ides u pogranicnu zonu ali zagazis u more do koljena i predjes

a ulcinj kao ulcinj mi je bezveze, plaza je kao mravinjak

Mi svake godine svratimo bar jednom u ulcinj,ali u grad,zbog "koljača" i "ljimunade" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zar nema stalno vetra na Adi? Pitam zbog klinaca, a posebno zbog beba. Mi zato nismo ni isli pre 2god. ni jedno m do Ade Bojane dok smo bili u CG, a uvek odemo bar jednom. Ili se ja ludacki bojim vetra u kombinaciji sa malom decom...

Duva vetar, ali nije uvek jak. Petar je bio tamo sa 11 meseci. Svaki dan smo bili na plazi i nista mu nije falilo. Popodne je spavao u zavetrini od suncobrana, a preko dana puzao po pesku kao lud.KUpali smo se svaki dan. Bilo je jos bebica na nasoj plazi, cak i mladjih, pa nikom nista nije bilo. Sve je stvar stava, sto bi rekla nasa doktorka. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ada Bojana je preljepa ... bila sam tamo jedne godine.

to je nudisticki kamp i ima nudisticku plazu medjutim postoji dio koji je u pogranicnoj zoni tkz divlja plaza i gdje je KAO zabranjeno kupanje medjutim tamo ima skoro pa isto ljudi kao i na nudistickoj plazi ... Ljudi koji dolaze sa porodicom, uglavnom oni koji imaju vikendice uz rijeku Bojanu i kupaju se normalno, obuceni ...

Ja sam bila i na jednoj i na "drugoj" plazi

Ne znam da li su sada nesto promjenili, prije je kao bila ograda da ne ides u pogranicnu zonu ali zagazis u more do koljena i predjes

a ulcinj kao ulcinj mi je bezveze, plaza je kao mravinjak

Slazem se za Ulcinj. Mi smo smesteni 15km od Ulcinja, a plaza nam je na 2 km od same Ade Bojane. Uvece idemo na Adu jer imaju odlicne i jevtine restorane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi prst Halkidikija je super,ali mene nervira guzva...ali za porodicno letovanje je ok.Posidi mi je najlepsa plaza za kupanje,znaci - rajska!Drugi prst je malo divljiji,i lep je.N.Marmaras je za porodicna letovanja najbolji..malo mirnije mesto je Pirgadikia,ali je i lepse,bar meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo sad sad zvala drugaricu. agencija se zove elnos turs i nalazi se pored glavnog suda.

mislim da im se kuca zvala el greco, ali nisam sigurna, a zoboravih da je pitam

hvala seceru,nasla sam samo slike od apartmana(kuca)koje oni valjda nude,ali nema cena,a i njihov sajt ne radi,pa kada budem isla za n.sad,svraticu u agenciju

jos jednom,hvala,pozzz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se za Ulcinj. Mi smo smesteni 15km od Ulcinja, a plaza nam je na 2 km od same Ade Bojane. Uvece idemo na Adu jer imaju odlicne i jevtine restorane.

Znam da prije nikome nisu dali preko onog mosta da predje ako nije gost hotela ili ako nema vikendicu .... mi smo obavezno išli u restoran kod Miška :) odlična riba ... tamo sam jela najbolji "List" na svijetu ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala seceru,nasla sam samo slike od apartmana(kuca)koje oni valjda nude,ali nema cena,a i njihov sajt ne radi,pa kada budem isla za n.sad,svraticu u agenciju

jos jednom,hvala,pozzz ;)

e nema na cemu...nikako da ti posaljem telefona kuca iz nei porija....

sorry...

a za agenciju pozovi ih telefonom prvo da se djae ne cimas ako je nesto papreno, ali ne verujem da jeste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da prije nikome nisu dali preko onog mosta da predje ako nije gost hotela ili ako nema vikendicu .... mi smo obavezno išli u restoran kod Miška :) odlična riba ... tamo sam jela najbolji "List" na svijetu ....

Misko je super ali su to tu postali malo fensi restorani, pa ja bas i ne volim. Sada mozes da udjes na Adu ali moras da platis ulaz. To vazi do 20h, a posle je slobodno. Tako mi posecujemo one druge kafanice uz Bojanu kao sto su nekadasnja " Dva ribara" ili sada " Cicko" i "Ranko", pa kod Pedje itd. Prosto je jevtinije puno, a hrana vise nego odlicna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, da .. na Cicka sam zaboravila :) i ima jedan fenomenalan ali nije sa one strane gdje je ostrvo vec ove gdje je Ulcinj, zaboravila sam kako se zove ... blizu mosta je ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo Baca je ovo postavila na specijalnom pitanju, a mene nervira sto sve dobre ideje za teme tamo zavrse, pa sam otvorila temu.

Da li razmisljate gde cete ove godine na letovanje il je jos rano?

Secer,mm i ja planiramo ove godine u Grcku,u septembru zbog Jane.E sad Paralija ne,jer sam bila i nisam odusevljena.

Isto tako odabrala bih sto blizu destinaciju,zbog opet zbog Jane.

Sinoc smo precesljali sve moguce ponude,u obzir dolazi samo hotel pun pansion.

Ja sam videla ponude,ali koja je tvoja preporuka ipak si tamo bila.

Znaci blize mesto,mirnije,ali da nudi sve pogodnosti...(Tasos,Rodos...???)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi otkad zivimo na moru naravno ne idemo nigdje na ljetovanje sto me jaaako nervira..Obicno se svi svale kod nas :D

To jeste zeznuto. I mi zivimo na moru, ali ja moram da idem na odmor. I kod nas se svale, ali ja kazem "avgust nema dolazaka":)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer,mm i ja planiramo ove godine u Grcku,u septembru zbog Jane.E sad Paralija ne,jer sam bila i nisam odusevljena.

Isto tako odabrala bih sto blizu destinaciju,zbog opet zbog Jane.

Sinoc smo precesljali sve moguce ponude,u obzir dolazi samo hotel pun pansion.

Ja sam videla ponude,ali koja je tvoja preporuka ipak si tamo bila.

Znaci blize mesto,mirnije,ali da nudi sve pogodnosti...(Tasos,Rodos...???)

Danka, ne znam kako planirate da idete. pretpostavljam kolima. Ako je tako onda ti je rodos jako daleko.

Tasos je blizu ali sta znam nije bas toliko atraktivan za decu. Mada ja sam na Tasosu poslednji put bila pre 15 godina ne znam da li je sad drugacije.

Mozda da odete na Halkidiki. To vam je em blizu em ove devojke iz soluna mogu da ti preporuce tacno gde. Malo juznije mozda Nei Pori. On je extra za decu, ali kazem samo taj donji deo Nei Porija, tu imas par ok hotela, jer gornji mi se nikako ne svidja.

Ja sam uvek za jug grcke, ali ako mora da se ide na sever onda halkidiki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isli bi autom,pa nesto smo i najvise i gledali za Halkidiki,Hanioti.Ima prelepih hotela.

Ako neko ima neki dobar predlog neka javi,ali sad mi je vec jasnija situacija i ipak ce to biti Halkidiki.Samo jos da nadjem lep smestaj i blizu plaze.

Hvala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isli bi autom,pa nesto smo i najvise i gledali za Halkidiki,Hanioti.Ima prelepih hotela.

Ako neko ima neki dobar predlog neka javi,ali sad mi je vec jasnija situacija i ipak ce to biti Halkidiki.Samo jos da nadjem lep smestaj i blizu plaze.

Hvala....

moj izbor definitivno halkidiki. mi ove god necemo jer ce beba biti 2meseca. prosle smo bili u polihronu, meni je super i sledece cemo verovatno. extra je za decu, voda je divna, topla i cista.. obisli smo ceo drugi prst i mislim da cemo opet ici u polihrono kad budemo. ali, mi idemo kolima i isli smo i na druge plaze, svakih 4-5km je novo mesto..

preporuka Kursaros plaza nekih 15km od Polihrona.. divan beli kvarcni pesak, tooooopla voda, plitko-za decu raj!!!

inace i mi uvek letujemo preko elnosa, jedne god smo bili u leptokariji i obisli i Nei Pori-neko je spominjao. ok je lepo, cisto ali je voda na Halkidikiju za dve klase lepsa, cistija, nema meduza ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Ivana,bas cu procesljati ovo.Iskreno malo me brine put sa detetom od 15 meseci zato i trazim najblizu destinaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Ivana,bas cu procesljati ovo.Iskreno malo me brine put sa detetom od 15 meseci zato i trazim najblizu destinaciju

Ma ne rini nista. 15 meseci je veliko dete i oni mnogo bolje podnose put i ostalo, nego mi.

Ivanu gore spomenu meduze, egejsko more cveta u avgustu tako da ih tad ima koliko hoces. ali dobro, vec smo pricali za onaj stiker protiv meduza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Ivana,bas cu procesljati ovo.Iskreno malo me brine put sa detetom od 15 meseci zato i trazim najblizu destinaciju

Lukino prvo letovanje je bilo sa 11 meseci. leptokarija a po km je isto kao i halkidiki.. s tim da mi idemo prvo kod rodbine u Makedoniju pa nam se odmor otegne na skoro mesec dana..

sve zavisi od deteta. prvo letovanje smo isli sa mm roditeljima i pauze smo pravili ZATO STO SU ONI TAKO NAVIKLI a da smo gledali na Luku, on je samo spavao.. veoma je dobar kada je duzi put u pitanju..

sto kaze secer, to je vec veliko dete.. 15 meseci !!! :D

moje misljenje je da se samo treba opustiti sa decom na odmoru i svima ce biti super ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li neko bio u Pefkohoriju? Mi idemo 25.5. Luka ce tada imati 22 meseca. Jedino me brine to sto putujemo autobusom. Ako je neko bio tamo neka mi preporuci neki povoljan market za kupovinu :) Zanima me i da li je to mesto lepo za decu i da li ima nekih parkova i tome slicno za decu

Prosle godine smo bili u CG ( Sutomore ). U sustini nismo lose prosli ako se izuzme to sto su mm i Luka povracali jednu noc :(

Unapred hvala svima na savetima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li neko bio u Pefkohoriju? Mi idemo 25.5. Luka ce tada imati 22 meseca. Jedino me brine to sto putujemo autobusom. Ako je neko bio tamo neka mi preporuci neki povoljan market za kupovinu :) Zanima me i da li je to mesto lepo za decu i da li ima nekih parkova i tome slicno za decu

Prosle godine smo bili u CG ( Sutomore ). U sustini nismo lose prosli ako se izuzme to sto su mm i Luka povracali jednu noc :(

Unapred hvala svima na savetima

mi smo letovali u Polihronu, a to su sve mesta na 5 km.. nama je bilo super jer smo isli kolima pa svaki dan obilazili druge plaze.. ima Lidl koliko znam i jos jedan veci market koji ima u svim mestima, ne mogu se setiti.. taj deo grcke je meni jako lep, sto sam vec i pisala, lepa je voda, cista, topla.. mi uvek idemo u avgustu ali nadam se da ce vam biti lepo vreme..

u Haniotiju je malo da kazem urbanije, a to vam je 5km..

pogledaj moj prethodni post, vec sam prilicno detaljno opisala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da malo osvezimo temu ;)

Sta planirate za ovo leto?

Mi necemo ici jer beba stize u julu,a sin ce ici sa bakom i dedom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.