Sta vasi trogodisnjaci sve znaju?

odgovora

Objavljeno

Postoji tema u podforumu Dete 1. godina. Naslov teme je "Nase dete je jako pametno"

Sada, ta neka, pametna deca su porasla, pa da vidimo njihov nastavak u razvoju.

Izvolite!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahahahaa Yelo ljubim te :lol: .

Pa ovakooooo,vecina vas zna da je moje dete jaaaaaaako pametno, prosto ne znam odakle da krenem sa hvalisanjem. Nesto mi manjka inspiracije u ovim sitnim satima......

Evo npr, danas je izjavila kako ima odlicnu hipotezu, mora manje da se naliva vodom da se ne bi upiskila u gace. A sveki je zacudjeno pita " sta imas ljubi te baka? Hipofizu? ". :blink:

Nekako sam moooorala prva da se upisem, jel :rolleyes:

SekaSele i Legenda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao nasmeja me do suza :lol: :lol: :lol:

Pretpostavljam da je 'hipoteza' potekla iz crtanog filma T-Rex express?

Pazi nju kako slaze logiku! :lol:

Jesi joj objasnila da joj je ta hipoteza pomalo nezdrava? B)

Interesantno je sto se i nama upravo veceras desilo da je Petar (mada jos nema 3 godine) ukapirao sta znaci "imati ideju" i to bez ikakvog naseg prethodnog objasnjavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Yelo, bas iz T-Rex-a.

Sto se tice hipoteze ili ti hipofize, ja joj govorim pred spavanje da se ne naliva da se ne bi nocu sto puta budila ili da se slucajno ne bi upiskila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaaaaaaaa, znaci ispravna je hipo(fi)teza :lol: ? Bravo za Janu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,oni su genijalni :) .A onda jos kazu da su crtaci stetni.Tesko da bi od nas culi za hipotezu :lol: Yeco,i moja Mina non-stop vice:"Imam ideju." To je ,verovatno,isto iz nekog crtaca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahahahaa Yelo ljubim te :lol: .

Pa ovakooooo,vecina vas zna da je moje dete jaaaaaaako pametno, prosto ne znam odakle da krenem sa hvalisanjem. Nesto mi manjka inspiracije u ovim sitnim satima......

Evo npr, danas je izjavila kako ima odlicnu hipotezu, mora manje da se naliva vodom da se ne bi upiskila u gace. A sveki je zacudjeno pita " sta imas ljubi te baka? Hipofizu? ". :blink:

Nekako sam moooorala prva da se upisem, jel :rolleyes:

:lol: ...ljubi majka Janicu pametnicu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: ...ljubi majka Janicu pametnicu :wub:

volim kad me prozivate :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas dok je igrala zmurke sa tatom hladno je izbrojala do 20 :o . Mozda sam joj ja jedno dva puta izbrojala, vise nesecam ni kada je to bilo. Cinilo mi se tada da me neprati kad ono.....ljubi je mati pametnu :rolleyes::lol:

Da zna da broji na engleskom do deset i zna nekih desetak reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas dok je igrala zmurke sa tatom hladno je izbrojala do 20 :o . Mozda sam joj ja jedno dva puta izbrojala, vise nesecam ni kada je to bilo. Cinilo mi se tada da me neprati kad ono.....ljubi je mati pametnu :rolleyes::lol:

Da zna da broji na engleskom do deset i zna nekih desetak reci.

Ma, ko zna sta oni sve znaju a da mi ne znamo! Odlicno za brojanje, mi smo tako brojali stepenice i naucili do 19, posle joj nesto ne ide...

I mi brojimo na engleskom, cak i znamo jednu pesmicu na engleskom.

Sad je u fazi kad bi samo da se druzi sa sto vise drugarica. Samo ide po kuci i nagovara me da joj pozovem drugarice u goste ili da mi idemo kod njih. I to nece samo jedna da dodje, nego nabroji njih pet. Danas smo sreli i mamu od jedne njene drugarice i ona ju je lepo pitala da li moze da dodje A da se igraju njih dve zajedno.

Ljubim je zato sto nije stidljiva, a i nema na koga da bude. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se zezamo ili da pišemo ozbiljno? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

volim kad me prozivate :P

Tvoja Jana je potpuni šou...jao samo kada se setim onoga 'hvala gupačo' :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja moram da pohvalim moju princezu....ona prepoznaje sva slova osim dj i Dz...to je buni,a ostalo joj super ide sad vec vezba da pise(cirilica)broji do 20,govori mladjem bratu da je on u problemu jer se ukakio u pelenicu,zove ga da mu kaze ideju ili ponekad i tajnu....crta ljude kraj kuce.....zna redom da nabroji 4 mesta kroz koja prolazimo kada idemo kod njene bake......za sada dosta da ne preterujemo sa hvalisanjem.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se zezamo ili da pišemo ozbiljno? :D

Ma zezanje ;)

Tvoja Jana je potpuni šou...jao samo kada se setim onoga 'hvala gupačo' :lol:

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma zezanje ;)

Tako sam i mislila.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete koje nije vas uzrast (2g+10m) mi sada vrlo cesto govori:" Obrati paznju!" kada nesto treba da vidim sto on radi. Dakle, uskoro ce me pojesti za dorucak! :huh:

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos odavno smo prestali sa iscudjavanjem odakle i ako pokupe sve te izraze..

juce je rekao da idemo svi na izbore, mm kaze samo mamica i tajca glasaju a on kaze "a sta cemo mi bez vas"..

hahahaha, ovo mi je vise za smesne izjave..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pricam pre neki dan sa drugaricom koja ima klinca od 3,5 godine. Kaze da ona smatra da joj je dete vrlo inteligentno jer je poceo da smislja price. Navela mi je primer kako je ispricao da ce napraviti raketu sa kojom ce sa mamom i tatom da ide na Mars. :lol: Navodno, njeno dete ide u vrtic, pa ona ima prilike da poredi te faze.

Ja nemam nikakva iskustva sa decijim kolektivom vec tako, cujem neku pricu od nekog ko ima dete slicnog uzrasta, ali mi se cini da ta moja drugarica i nije navela neki dobar primer.

Sta vi mislite?

Da li vasi trogodisnjaci smisljaju svoje price?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pricam pre neki dan sa drugaricom koja ima klinca od 3,5 godine. Kaze da ona smatra da joj je dete vrlo inteligentno jer je poceo da smislja price. Navela mi je primer kako je ispricao da ce napraviti raketu sa kojom ce sa mamom i tatom da ide na Mars. :lol: Navodno, njeno dete ide u vrtic, pa ona ima prilike da poredi te faze.

Ja nemam nikakva iskustva sa decijim kolektivom vec tako, cujem neku pricu od nekog ko ima dete slicnog uzrasta, ali mi se cini da ta moja drugarica i nije navela neki dobar primer.

Sta vi mislite?

Da li vasi trogodisnjaci smisljaju svoje price?

Pa i nije joj neki primer... <_<

Moj ne ide u vrtić, dosta je mlađi od njenog deteta pa opet smišlja pričice. Mislim da to definitivno nije merilo, a ako je htela da natukne da su deca koja idu u vrtić inteligentnija od one koja ne idu (osim što se donekle vara, jer je sve individualno kod dece) - mogla je nešto inteligentnije i da navede kao primer... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pricam pre neki dan sa drugaricom koja ima klinca od 3,5 godine. Kaze da ona smatra da joj je dete vrlo inteligentno jer je poceo da smislja price. Navela mi je primer kako je ispricao da ce napraviti raketu sa kojom ce sa mamom i tatom da ide na Mars. :lol: Navodno, njeno dete ide u vrtic, pa ona ima prilike da poredi te faze.

Ja nemam nikakva iskustva sa decijim kolektivom vec tako, cujem neku pricu od nekog ko ima dete slicnog uzrasta, ali mi se cini da ta moja drugarica i nije navela neki dobar primer.

Sta vi mislite?

Da li vasi trogodisnjaci smisljaju svoje price?

hahahahahaha, taj primer za Mars navode sva deca koja gledaju crtani "malo kraljevstvo" jer oni tamo prave raketu i idu na mars.

ja bih pre rekla da ona ne obraca paznju sta dete gleda.

Luka je sad vec skoro cetvorogodisnjak ali ja nisam bas primetila da smislja svoje price. i on ima pricu za odlazak na mars, kad odemo kod moje sestre njene klinke se igraju sa njim i onda on redovno njima kaze "dosta je bilo igre, uskoro nam krece raketa za Mars, spremajte se".. umremo od smeha, ali to ipak nije njegova izmisljena prica vec iz crtanog ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pricam pre neki dan sa drugaricom koja ima klinca od 3,5 godine. Kaze da ona smatra da joj je dete vrlo inteligentno jer je poceo da smislja price. Navela mi je primer kako je ispricao da ce napraviti raketu sa kojom ce sa mamom i tatom da ide na Mars. :lol: Navodno, njeno dete ide u vrtic, pa ona ima prilike da poredi te faze.

Ja nemam nikakva iskustva sa decijim kolektivom vec tako, cujem neku pricu od nekog ko ima dete slicnog uzrasta, ali mi se cini da ta moja drugarica i nije navela neki dobar primer.

Sta vi mislite?

Da li vasi trogodisnjaci smisljaju svoje price?

Moja, jos malo pa cetvorogodisnjakinja, zna puno prica zahvaljujuci vrticu. To nisu one klasicne bajke i price, vec neke za mene nove, tipa Zunzarina prica, Bubamarin let...

To oni sve u vrticu glume i vezbaju, a onda ona dodje kuci i celu pricu isprica bez greske.

A nesto nisam primetila da smislja svoje price. Nas dve vise gledamo neke slike, bojimo nesto i onda na osnovu toga smislimo neku pricu, ali to je sve uz mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je definitivno naucilo sta je levo a sta desno. desilo se da on mene ispravlja :lol:

Bili su nam pre neki dan deda i baba (s&s) u gostima -a retko dolaze- Petar je stao pred njih sav vazan i rekao:" hocete rakiju? kafu? Kiselu vodu?" sa sve upitnim i ljubaznim izrazom lica. B)

ptičica, MatroNadja i Baca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.