Visok pritisak

odgovora

Objavljeno

Ima li neko iskustva sa povisenim pritiskom nakon porodjaja? Oduvek sam imala nizak pritisak. U toku porodjaja pritisak mi je bio 100/60. Jutro nakon porodjaja mi je bio 140/100 i vise nikada za ovih 5.5 meseci nije bio nizi. Veceras mi je 160/110, ujutru cu do lekara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa draga i meni je bas isto tako pocela zurka. Prvi put se pojavio u trudnoci i vise me nikada nije napustio. Svidela sam mu se :P . Moras kod doktora, bez zezanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam kod doktora, ujutru ks pa kod interniste. I danas je bas visok i glava mi samo pulsira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da vam se pridruzim

dobila ga u trudnoci, celo vreme pila lekove i sada dva i po meseca posle porodjaja jos uvek je tu, 140-90, odrzavam ga lekovima uz koje mogu i da dojim... i nadam se da ce nekada biti bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ga vise ni nemerim,sto naravno nije dobro. Jednostavno mi je muka od toga. Ne osecam da ga imama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam za dosta slucajeva kada zene dobiju pritisak u trudnoci.... ali, ja sam citavu trudnocu lezala u bolnici. Pritisak nam je meren svakog jutra u 5.30h, i najveci koji mi je izmeren bio je 100/70. Jutro nakon porodjaja mi je bio 140/100 i vise nikad ispod toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja,

Ne znam zasto si lezala u bolnici tokom trudnoce?

Ali visok pritisak moze biti posledica od stresa koji se u organizmu pojavio zbog same trudnoce.

Da li pijes neke lekove i koje? Da li samo za visok pritisak ili i za smirenje (recimo moze da ti bude ubrzan puls)?

Pritisak je gadna boljka i podmukla, trebas o tome voditi racuna. Ici na redovne kontrole kod kardiologa, kako bi pregledom mogli da ustanovite koji je lek i koja doza istog najbolja za tebe.

I bolje sto si ga na vreme otkrila, kako bi ga kontrolisala.

Najbolje je imati normalan pritisak, a najgore, kako kazu lekari kada ti je cas visok - cas nizak pritisak. I jednostavno, ako ti se desi da ga osetis ne mozes da odmah reagujes i znas sta je u pitanju. Ovako kada je nizak ili visok znas koju ti je terapiju lekar prepisao, pa je odmah mozes i koristiti.

Trebala bi od lekara opste prakse traziti upute za ispitivanje odake moze doci visok pritisak, da bi eliminisala da zariste ne potice iz tvog organizma.

Ako je sve u redu, oni ce to pripisati ili naslednom faktoru ili tempu zivota.

Nadam se da sam ti pomogla za dalje na sta da obratis paznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav. Neko sa visokim pritiskom i nakon trudnoce? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav. Neko sa visokim pritiskom i nakon trudnoce? 

Ja sam posle porođaja pila metildopu, jer je to bio jedini lek koji sme da se pije za vreme dojenja. Posle par meseci se pritisak regulisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam posle porođaja pila metildopu, jer je to bio jedini lek koji sme da se pije za vreme dojenja. Posle par meseci se pritisak regulisao.

Posle koliko meseci, jesi li osecala kakve tegobe,? Meni je povisen samo uvece i blagi pritisak u glavi osecam... Hvala na odgovoru! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle koliko meseci, jesi li osecala kakve tegobe,? Meni je povisen samo uvece i blagi pritisak u glavi osecam... Hvala na odgovoru! 

Par meseci, ne sećam se da li 4 ili 5 meseci, ali znam da sam isključivo dojila što znači da je bilo manje od 6 meseci od porođaja kad sam prestala da pijem lek. 

Nuspojave nisam imala od leka. 

Imala sam pritisak u glavi, mučninu, pritisak u očima, šum u ušima kao znak da mi je skočio pritisak... neki čudan lelujavi osećaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Par meseci, ne sećam se da li 4 ili 5 meseci, ali znam da sam isključivo dojila što znači da je bilo manje od 6 meseci od porođaja kad sam prestala da pijem lek. 

Nuspojave nisam imala od leka. 

Imala sam pritisak u glavi, mučninu, pritisak u očima, šum u ušima kao znak da mi je skočio pritisak... neki čudan lelujavi osećaj.

Da, sve identicno i ja osecam.. NADAM SE da ce proci.. Danima bude ok i samo ga eto odjednom.. U popodnevnim ili vecernjim satima. A inace sam davala urin 24h zbog provere bubrega, to je sve ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, sve identicno i ja osecam.. NADAM SE da ce proci.. Danima bude ok i samo ga eto odjednom.. U popodnevnim ili vecernjim satima. A inace sam davala urin 24h zbog provere bubrega, to je sve ok. 

Koliko je prošlo od porđaja? Imaš li terapiju? Ao uzimaš redovno terapiju, trebalo bi da se reguliše peitisa. Metildopa sme da se pije za vreme dojenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je prošlo od porđaja? Imaš li terapiju? Ao uzimaš redovno terapiju, trebalo bi da se reguliše peitisa. Metildopa sme da se pije za vreme dojenja.

Mesec ipo dana od porodjaja, s'tim da me je u prvoj trudnoci prosao odmah nakon porodjaja. Sada mi je terapija po jedna tab. Metildope ujutru i uvece. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mesec ipo dana od porodjaja, s'tim da me je u prvoj trudnoci prosao odmah nakon porodjaja. Sada mi je terapija po jedna tab. Metildope ujutru i uvece. 

Osećaš li poboljšanjeu odnosu na trudnoću? I meni je u tom periodu još malo ludovao pritisak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Osećaš li poboljšanjeu odnosu na trudnoću? I meni je u tom periodu još malo ludovao pritisak...

Pa u trudnoci i i nije toliko setao, dobila sam ga na pocetku devetog.. I prvi mesec nakon porodjaja je bas umeo da skoci, sad je opet mirniji, ali i dalje zna i pored tab. Da se povisi. Ishranu sam skroz regulisala slatko slano gazirano kafu, to nista ne konzumiram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa u trudnoci i i nije toliko setao, dobila sam ga na pocetku devetog.. I prvi mesec nakon porodjaja je bas umeo da skoci, sad je opet mirniji, ali i dalje zna i pored tab. Da se povisi. Ishranu sam skroz regulisala slatko slano gazirano kafu, to nista ne konzumiram.

Slicno je bilo i kod mene, s tim sto sam ja imala problem sa pritiskom i tahikardijom i tokom trudnoce.
Posle porodjaja je poceo sve redje da skace pritisak, na kraju se regulisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slicno je bilo i kod mene, s tim sto sam ja imala problem sa pritiskom i tahikardijom i tokom trudnoce.Posle porodjaja je poceo sve redje da skace pritisak, na kraju se regulisao.

Hvala na odgovorima,iskreno malo me je i stah od pritiska, lepo je znati da ipak ima nade da prodje. 

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.