Vreme za novog bebca!

odgovora

Objavljeno

Drage moje imam veliku dilemu!

Vukasin mi ima 17,5 meseci , ja imam 24 godina, sa Vuletom mi je radjen carski rez.

Moj suprug i ja smo dobili strasnu zelju da imamo jos jednu bebicu.

Recite mi vase misljenje o tome da li je rano ili ne ?

Hvala u napred !

cathrin voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rano draga, bas rano! Prvo, treba ti najmanje dve godine da ti se telo oporavi od prethodne trudnoce i porodjaja., Kada kazem dve godine, mislim da bude dve godine razmaka izmedju dve trudnoce. Drugo, uzmi u obzir da li imas svu vrstu pomoci. Trece, finansijski momenat umnogome utice na ovu odluku i kao cetvrto, gde zurite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ma znam ja sve to . Ali nesto ne znam ni sama sta mi je !Hvala u svakom slucaju !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde, nemoj da se brines! Malo te drmusaju hormoni, nije nista strasno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje imam veliku dilemu!

Vukasin mi ima 17,5 meseci , ja imam 24 godina, sa Vuletom mi je radjen carski rez.

Moj suprug i ja smo dobili strasnu zelju da imamo jos jednu bebicu.

Recite mi vase misljenje o tome da li je rano ili ne ?

Hvala u napred !

Ma slobodno!Samo povedi malo vise racuna o unosu vitamina(jer ti je prva beba iscrpla organizam).Kad mogu Karleusa i ova Kokicka sto ne mozemo i mi!Moja beba ima skoro 5 meseci,jos malo da poraste pa cu i ja drugo da rodim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam kako to ide posle carskog reza i koliko se ceka jer sam se ja porodila prirodno, meni je moja doktorka rekla da mogu posle 6 meseci da pravim novu bebu bez problema ja sam sacekala 12 pa cemo videti koliko ce nam trebati. sacekala sam bas iz razloga sto je telo iscrpljeno , npr ja sam cula da je 20 meseci razmak izmedju trudnoce ok da se telo oporavi e sad sta je tacno ja pouzdano ne znam ali znam da ja toliko necu cekati, zelim da izmedju dece bude bas mala razlika u godinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogotovo sto si se porodila carskim rezom,ja ti ne bi preporucila da jos uvek ostajes trudna,malo se raspitaj kod ginekologa.Meni je doktorka savetovala da ne zurim i da ne pomisljam za naredne 2 godine.Ja imam 22 godine,tako dai ja naravno zelim jos dece,ali cu ipak malo sacekati.A i sama znas da carski rez nije tako naivna stvar :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma slobodno!Samo povedi malo vise racuna o unosu vitamina(jer ti je prva beba iscrpla organizam).Kad mogu Karleusa i ova Kokicka sto ne mozemo i mi!Moja beba ima skoro 5 meseci,jos malo da poraste pa cu i ja drugo da rodim.

Bez uvrede Sanja ali doticne dame koje si spomenula imaju armiju dadilja i baka pa im je lako da ''stancuju'' bebe! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na odgovorima i savetima. Ja imam preveliku zelju ali i plasim se opet totalne anestezije , a imala sam i povecan secer u prvoj trudnoci. U svakom slucaju hvala. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se slazem sa Lenom,ali na kraju krajeva je na tebi da odlucis..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez uvrede Sanja ali doticne dame koje si spomenula imaju armiju dadilja i baka pa im je lako da ''stancuju'' bebe! :lol:

moja sesta je sama muz joj radi takodje,sama je i razlika izmedju dvoje dece joj je 17 meseci,nevidim da ima problema oko njih....super joj je nisu deca toliki teret,podrebna je samo dobra volja i strpljenja....sta vise finasiski je isto lakse ima dosta toga od prvog deteta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eh da se samo ja pitam JA BIH ODMAH SUTRA ponovo sve :rolleyes:

al moram da se vratim na posao da zamena ne dobije moje radno mesto :lol: :lol: :lol: a kad razmislim malo da putim korenje ponovo i eto mene gore medju trudnice........ :lol: :lol: :lol:

mama Vanja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zatrudnela posle sedam meseci.Sada sam u sestom mesecu,beba mi je napunila godinu pre neki dan i mnogo je tesko. On je jos mali,hoce da hoda,ja imam tesku trudnocu posto se nisam oporavila od prve,stavljen mi je serklaz i grozno se osecam sto ne mogu nista da radim oko svog deteta.Mislim da je ipak bolje sacekati,bar te dve godine,jeste da posle bude lakse,da deca zajedno odrastaju... ali do tada...hvala Bogu na pomoci babama i dedama ali nije to "to"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eh da se samo ja pitam JA BIH ODMAH SUTRA ponovo sve :rolleyes:

al moram da se vratim na posao da zamena ne dobije moje radno mesto :lol: :lol: :lol: a kad razmislim malo da putim korenje ponovo i eto mene gore medju trudnice........ :lol: :lol: :lol:

I ja bih ali po ceo dan sam sama sa mojom smizlom! Muz radi a mama ne moze da mi pomogne jer je seceras!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bih ali po ceo dan sam sama sa mojom smizlom! Muz radi a mama ne moze da mi pomogne jer je seceras!

zato cemo tii i ja zajedno drugo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: Negde na pola puta, kod Topole! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisam sigurna da li želim drugo dete... ne zato što ne volim decu, obožavam ih, nego zbog finansija, prostora, godina... želim da svom detetu pružim lep i pristojan život, a nisam sigurna da ću to moći s obzirom na trenutnu situaciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JOs jednom hvala svima. Ja nemam pomoc za cuvanje Vuleta jer svi rade i po ceo dan smo sami. Ali finansijska pomoc i pomoc oko hrane ne zaostaje. A sto se stambenog pitanja tice zivimo u jednosobnom stanu, ne mogu da se zalim jer neko nema ni toliko, tako da sa svim tim nemam problema.

Jedino to sto da li cu sam uspeti da iznesem celu trudnocu i kako posle, a i taj prokleti carski rez. Zbog prokletih, glupih, nestrucnih doktora! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se porodila carskim rezom i doktorka mi je rekla da je dovoljno sačekati dve godine između dva POROĐAJA, a ne dve trudnoće. Ako je materica lepo zarasla posle prvog porođaja, ne bi trebalo da bude bilo kakvih problema sa drugim. E, sad, finansije, eventualne mučnine u trudnoći, zahtevnost prvog deteta i slično su sve individualne stvari, koje takođe treba uzeti u obzir, ali samo ti znaš koliku podršku kod kuće imaš a i koliku želju za novim bebcem imaš. U svakom slučaju, prvo se posavetuj sa svojim ginekologom. Srećno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim da nije rano, jer vule vec verovatno i hoda, jos bolje ako ide u obdaniste, jede sve, verovatno i ne moras da ga nosis puno, a dok se ti porodis on ce imati pune 2 godinice. Kosta ce imati 14 meseci kad se ja porodim drugi put, za sad mi nije tesko nista, iako je on mali, tek sad krece da stoji i pomalo hoda, pravi je vrtirepic :). Muz mi radi po smenama (prva,druga,treca), tako da i ono malo vremena sto je kuci vise volim da provede u zezanciji za Kostom nego da meni nesto pomogne. Tu su nam blizu baba i deda, ali i njih vidjamo u proseku dva puta nedeljno na po par sati, ali kad god zatreba tu su. Meni je jedini problem izlazak u setnju sa Kostom, jer zivimo na trecem spratu u zgradi bez lifta :(, treba dosta muke da se ponesu i kolica i dete, ali i to nekako izguramo. Sto se tice finansija, mi idemo za onim KUD SVI TU I MALI MUJO :). Salim se, ali mislim da je bolje da se mi matori odreknemo necega u korist dece, tj. lepse mi je da moja deca imaju u svakom trenutku i drugara za igru i rame za plakanje (tj. jedno drugo), nego da ostanu jedinci ili da bude prevelika razlika u godinama. Sve najbolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nama po neki put uskacu bake u pomoc ali od 24 sata, ja sam sa detetom sama oko 15 sati. Muz mi radi po ceo dan. Razmislicu jos jednom ali mislim da ce biti bebe po svemu sudeci! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje mislim da je rano za drugo dete, ipak je to operacija i telu je potrebno vreme da se vrati u normalu.

Ja sam se porodila carkim rezom i imala komplikacije na porodjaju i nakon porodjaja navukla sam traume tako da u blizoj buducnosti necu misliti na drugo da se telo dobro oporavi a i psiha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Муж и ја смо сами, ја немам родитеље-умрли, он има стару мајку, нема ко да нам помогне. Добро се Богу хвала сналазимо па смо се одлучили одмах и на другог бебца - највише да наша Миљана има брата или секу, да не буде сама, да се не кајемо једног дана, као сви, што нисмо имали још деце.

Видећемо како ће нам ићи са две бебе, па можда им се још који бебац придружи :)

Не знам, мени гин из дома здравља рекла забринуто, јао па маалу си паузу направила, није то добро, минимун треба 2 године паузе. А ја се породила природно, сјајно.

Па није беба терминатор, него мајушно бићенце, у односу на нас, не видим што би то било исцрпљујуће за организам.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) jano samo napred sve je u stavu ja navijam za vas kad BOG da i ja cu tvojim stopama i sad se sva raznezim kad pomislim , samo da je vise bebica!

:lol: beba =terminator :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Драге моје, ја имам брата старијег 7 година од мене, који ме никад није прихватио нити волео. Имам 1001 пример али отом потом. Мој муж је јединац. И верујте да је 1000 пута имати неког, макар и брата као ја (о снајкi да не говорим: блинк:) него nеmатi никог као мој муж. Имам две златне и драге братаниce и знам да нећу бити сама. А овај мој кукавац сам, да горе не може да буде. Моје неко мишљење је да треба родити другу бебу. Ако ти осећаш жељу за другом бебом, значи да ти се организам опоравио и да је спремно да изнесе нови живот на свет. Држимо палчеве да све буде у реду: ВУБ:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.