Vreme za novog bebca!

odgovora

Objavljeno

Hajde i ja da vam se pridruzim. Poceli smo da pricamo o droj bebi,mm bi hteo odmah,ali ja smatram da je jos rano,Nina je mala (i uvek ce mi biti mala),meni pada mrak na oci kad pomislim da ponovo moram kroz sve one muke da prolazim u trudnoci i posebno na porodjaju. Mada,mozda postoji mogucnost da druga trudnoca bude laksa od prve i porodjaj takodje (ali kakve sam je srece,tasko). Problem mi je i kako da se organizujem sa dvoje male dece i plasim se da li cu uspeti dovoljno da se posvetim svojoj devojcici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde i ja da vam se pridruzim. Poceli smo da pricamo o droj bebi,mm bi hteo odmah,ali ja smatram da je jos rano,Nina je mala (i uvek ce mi biti mala),meni pada mrak na oci kad pomislim da ponovo moram kroz sve one muke da prolazim u trudnoci i posebno na porodjaju. Mada,mozda postoji mogucnost da druga trudnoca bude laksa od prve i porodjaj takodje (ali kakve sam je srece,tasko). Problem mi je i kako da se organizujem sa dvoje male dece i plasim se da li cu uspeti dovoljno da se posvetim svojoj devojcici.

Retko kada sam čula da su dve trudnoće kod jedne žene bile iste. Kod prve je svakako prisutan i strah od nepoznatog i sigurna sam da ćeš sa drugom proći bolje <_< Ja još uvek nemam dete, i ne uspevam da se organizujem sama sa sobom sa obavezama koje imam u životu, tako da te ne mogu posavetovati u vezi sa tim, ali moje lični mišljenje je da je rano za to, čemu žurba, što se tiče muškaraca, oni bi 4oro odjednom ako može, njima je ipak lakše.. Šta god da odlučiš, srećno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obuzeta ovim njegovim grcevima,stalno govorim "bices ti sin jedinac",posle nekog vremena cu verovatno zaboraviti ovaj period pa ce doci i drugo,kao sto smo i zeleli :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam posle 1 rekla nikad vise a vidi koliko tikera imam :D

:lol: :lol: Joj Zvonka nasmeja me :lol: :lol: Daj Boze! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sanjala da sam trudna i da mi je vec vreme da se poradjam. I da vam pravo kazem-dopalo mi se. Sada, kada je sve proslo (mislim na trudnocu, porodjaj, postporodjajni oporavak...) mogu da kazem da mi se dopalo :blink: mozda zvuci cudno, ali su mi sve te muke sada slatke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam posle 1 rekla nikad vise a vidi koliko tikera imam :D

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obuzeta ovim njegovim grcevima,stalno govorim "bices ti sin jedinac",posle nekog vremena cu verovatno zaboraviti ovaj period pa ce doci i drugo,kao sto smo i zeleli :rolleyes:

Ja sam te muke oko grceva odavno zaboravila, kao i porodjaj i sve ostalo.

I bas mislim da je sada vreme za novog bebca! :lol: Kad bi mogli blizanci, pa kad sva deca malo poodrastu da se lepo mama pozabavi svojim zdravstvenim problemima i kilazom... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam te muke oko grceva odavno zaboravila, kao i porodjaj i sve ostalo.

I bas mislim da je sada vreme za novog bebca! :lol: Kad bi mogli blizanci, pa kad sva deca malo poodrastu da se lepo mama pozabavi svojim zdravstvenim problemima i kilazom... :rolleyes:

Za blizance ce ti trebati dosta snage i zivaca :lol: ja sma rodila blizance sad ce da imaju 5 godina u septembru i posle sam ponovo zatrudnila ii ponovo cura :P ali ne zalim sto nije bar jedan djecak bijo niti planiram vise djece sa dva carska reza i jednom operacijom pre carskog odlucila sam da se podvezem i budem mirna :mellow: neznam kako da postavim slike da vidite moje tri ljepotice ;) tako kad ih vidim zaboravim svu muku i svu bolu tokom poroda i trudnoce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na samom porodjaJU sam rekla sad ovo jedno i dosta.

Al kad gledam moju ljubav naravno da ih hocu jos. Pa nesto mislim za neke 2 godine da pravimo jos jednu bebicu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za blizance ce ti trebati dosta snage i zivaca :lol: ja sma rodila blizance sad ce da imaju 5 godina u septembru i posle sam ponovo zatrudnila ii ponovo cura :P ali ne zalim sto nije bar jedan djecak bijo niti planiram vise djece sa dva carska reza i jednom operacijom pre carskog odlucila sam da se podvezem i budem mirna :mellow: neznam kako da postavim slike da vidite moje tri ljepotice ;) tako kad ih vidim zaboravim svu muku i svu bolu tokom poroda i trudnoce

Jaoj :)))))) Imas temu postavi sliku, tamo imas uputstvo cini mi se, bas bih volela da ih vidim! :)

Znam da je tesko sa blizancima, ja sam bliznakinja i znam kakve smo zvrkovi bile moja sestra i ja, i kako je mama uspela sa nama dvema i jos dve starije sestre divim joj se, pa se nadam da cu nekako uspeti i ja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima...

Imam i ja pitanje...kad mogu da zatrudnim opet?Radjen mi je carski rez po hitnom postupku,konci su skinuti nakon sest dana,rana je odlicno.Nemam bolove,osim sto me cepaju kukovi i stidna kost zbog pocinjanja prirodnog porodjaja.Znam da je rano da pitam ovo jer je porodjaj bio pre tri nedelje,ali oni koji prate moju situaciju na forumu znaju zasto pitam i mogu da razumeju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima...

Imam i ja pitanje...kad mogu da zatrudnim opet?Radjen mi je carski rez po hitnom postupku,konci su skinuti nakon sest dana,rana je odlicno.Nemam bolove,osim sto me cepaju kukovi i stidna kost zbog pocinjanja prirodnog porodjaja.Znam da je rano da pitam ovo jer je porodjaj bio pre tri nedelje,ali oni koji prate moju situaciju na forumu znaju zasto pitam i mogu da razumeju...

Meni je moj dr rekao da ako je sve ok treba da prodje 18 meseci izmedju 2 porodjaja,mada mislim da imas temu"Rana trudnoca posle cr" i tu imas raznih situacija gde se to desavalo i ranije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je moj dr rekao da ako je sve ok treba da prodje 18 meseci izmedju 2 porodjaja,mada mislim da imas temu"Rana trudnoca posle cr" i tu imas raznih situacija gde se to desavalo i ranije

Pitam,zato sto nemam pojma...citala sam i tamo,imam i primer u komsiluku gde je zena(INACE DOKTORKA)rodila dva sina u roku od godinu i nesto,tj zatrudnela je pa po mojoj proceni najvise tri meseca nakon prvog carskog reza i iznela je trudnocu do kraja,porodila se i sa drugim sincicem carskim rezom i sve je bilo ok....zato imam nedoumice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@majibebac sto je manje vremena proteklo izmedju 2 trudnoce to je rizik veci..pogotvo sto si se porodila carskim rezom...evo ja sam ostala trudna posle 6 meseci i ipak mislim da je trebalo jos da sacekamo..mada sve je to individualno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM bi sto pre da napravimo jos jedno....ja sam rekla da mislim da bi bilo ok da krenemo sa tim na sledece leto,ali on bi ipak sto pre moze,tj cim mi dozvoli lekar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitam,zato sto nemam pojma...citala sam i tamo,imam i primer u komsiluku gde je zena(INACE DOKTORKA)rodila dva sina u roku od godinu i nesto,tj zatrudnela je pa po mojoj proceni najvise tri meseca nakon prvog carskog reza i iznela je trudnocu do kraja,porodila se i sa drugim sincicem carskim rezom i sve je bilo ok....zato imam nedoumice...

Znam samo da kada sam otisla na pregled nakon pola godine,kada je uradio i uz rekao je da je sve lepo zaraslo i da mozemo da pocnemo sa radovima,tako da se ti lepo posavetuj kad budes isla na redovni pregled nakon 6 nedelja. Citam svakodnevno o svemu sto ti se desilo i srce mi se steze i potpuno mi je jasno zbog cega si posetila i ovu temu,ali moras da mislis i o sebi i o svom zdravlju jer za svoju decu treba da zivis jos dugo. Ti si cr,vidim ok podnela, ali veruj mi da je i meni prvi pit bilo super vec nakon par dana a sad ne mogu da se opasuljim vec 20 dana. Ipak to je samo vasa odluka i vi znate najbolje. Kao i mnogi sa foruma saljem vam puno poljubaca i verujem u tu malu lavicu da ce biti dobro

Majibebac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.