Vreme za novog bebca!

odgovora

Objavljeno

Tamara draga, vi imate jos fore, nasoj je 3 godine i sada je po meni zadnji voz...Cak sam mm pretila da cu naci ljubavnika koji ce zeleti da mi napravi dete ( ha,ha,ha )

Ovo me vec izludjuje...ZELIM drugo dete, a on jos ceka, ne znam sta...da li neko ima ideju kako da ga nagovorim...na kvarnjaka ne mogu jer se on cuva.

A sto zadnji voz draga? Ti imas 31, zar ne? Imas sa godinama fore iha-ha. Za malu opet ne brini- kad su veci jos vise znaju da cene i raduju se prinovi, a opet ces vreme do nove bebe kvalitetno samo njoj posvetiti... Samo mislim da ne vredi da tm-a stavljas pod pritisak i bukvalno ga "nateras". Moze ti jednom prebaciti: "ti si htela to dete" ko sto sam umela cuti oceve da kazu...

Mislim to je neko misljenje iz mog ugla jer meni pauza od 5-6god medju decom nije nista strasno obzirom da imam 11god starijeg brata. Bitno je da ste oboje spremni i da to stvarno zelite. ;)

Eto recimo mm ne moze mene da natera i tacka. Da, hocu i ja jos dece i da idem za srcem vec bi sutra bilo, al moraju da se poklope kockice koje meni jako znace. Da pristanem i opet sve svoje odlozim imao bi jednom pored sebe jako nezadovoljnu zenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamara draga, vi imate jos fore, nasoj je 3 godine i sada je po meni zadnji voz...Cak sam mm pretila da cu naci ljubavnika koji ce zeleti da mi napravi dete ( ha,ha,ha )

Ovo me vec izludjuje...ZELIM drugo dete, a on jos ceka, ne znam sta...da li neko ima ideju kako da ga nagovorim...na kvarnjaka ne mogu jer se on cuva.

Moja zaova ima cerku od 18god. i sina od 2,5god.Znaci nikad nije kasno. Meni je ta razlika prevelika ali Boze moj...

Mi planiramo u skorije vreme ali prvo ja moram svoje fizicko stanje da dovedem u normalu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto zadnji voz draga? Ti imas 31, zar ne? Imas sa godinama fore iha-ha. Za malu opet ne brini- kad su veci jos vise znaju da cene i raduju se prinovi, a opet ces vreme do nove bebe kvalitetno samo njoj posvetiti... Samo mislim da ne vredi da tm-a stavljas pod pritisak i bukvalno ga "nateras". Moze ti jednom prebaciti: "ti si htela to dete" ko sto sam umela cuti oceve da kazu...

Mislim to je neko misljenje iz mog ugla jer meni pauza od 5-6god medju decom nije nista strasno obzirom da imam 11god starijeg brata. Bitno je da ste oboje spremni i da to stvarno zelite. ;)

Eto recimo mm ne moze mene da natera i tacka. Da, hocu i ja jos dece i da idem za srcem vec bi sutra bilo, al moraju da se poklope kockice koje meni jako znace. Da pristanem i opet sve svoje odlozim imao bi jednom pored sebe jako nezadovoljnu zenu...

Ma znam, ali ja planiram trije dece...hahaha ako budem cekala na drugo jos deset god, kad cu trece onda u 50-im...ma salim se, zeli on dete i obecao je ove godine. A da ga nisam napadala i da nisam vrsila pritisak jos uvek nebi imali naseg andjela....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, da se i ja umesam u pricu... Ova tema mi je zanimljiva bas zato sto planiramo drugu bebu, pa volim da cujem razna misljenja... NAime, imamo po 33 godine, a sin malo vise od 2.5 god. Nismo hteli da zurimo, prosto, zelela sam da prohoda, proprica, zavrsimo pricu s nosom... Sada mislim da je vreme... kao sto mislim da treba imati bar dvoje dece... ja sam jedinica i sad tek vidim koliko mi fali neko "moj".

Negde sam citala da je dve godine optimalno da prodje od trudnoce do trudnoce, valjda se u obzir uzimaju i drugi faktori (koliko toliko samostalno obavljanje nekih radnji klinca), a ne samo oporavak organizma...

Jos nesto, i mene su lupali hormoni kad sam se porodila i sve mi je bilo carobno i odmah sma htela drugu bebu... medjutim, mali glas razuma je nadvladao da sacekamo neko vreme, e sad kako je vreme prolazilo sve teze mi je bilo da se odlucim na taj korak...

Nadam se da cu uskoro moci da vam se pohvalim da smo uspeli ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamarishka bas smo o tome pricali sa mamicama ovih dana... I one imaju isto iskustvo,sto duze su cekale teze su se odlucile za novu trudnocu.

Ja imam sina,mali puni krajem novembra drugu godinu a seka nam stize pocetkom oktobra,znaci razlika od nepune 2god.Planirali smo troje zaredom,mejdjutim,imala sam samo mesec dana pauze izmedju prestanka dojenja i nove trudnoce,tako da ja zelim nazad svoje telo,zelim malo odmora,a 3.dete ako se ne predmislimo u medjuvremenu-pravicemo tek za 5-10god... Mislim da je bolja mala razlika,mada ce u pocetku sigurno biti jako tesko,ali svi kazu da se posle deca mnogo lepse zaigraju."srastu" tako receno.Videcemo...

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se pohvalim....poceli smo da radimo malo po pitanju drugog deteta.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wow Nina...nagovorila si ga :) Samo napred,drzim fige i nek je sa srecom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To Nina!!! :D Samo napred!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam drage...inace malecka stalno trazi bebicu pa je valjda zato pristao, nemoze da odoli cerkinim zeljama hehehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super NINA...možda bi se moglo iskombinovati da bude BIK u horoskopu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha kao ja....pa eto videcemo ovaj mesec sta ce biti ima sanse i da bude bik na mamu mada ne bi bilo lose da bude i rak kao starija sestra. Uf bio bi fazon da se rodi tu oko 6. jula pa da o jednom trosku slavimo oba rodjusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha kao ja....pa eto videcemo ovaj mesec sta ce biti ima sanse i da bude bik na mamu mada ne bi bilo lose da bude i rak kao starija sestra. Uf bio bi fazon da se rodi tu oko 6. jula pa da o jednom trosku slavimo oba rodjusa.

JU JU JU PA STA TO MOJE OCI VIDE???!!!!! Svaka cast, ipak si uspela da ga ubedis!!! :lol: Zelim vam uzbudljive, vredne i lepe noci ali pazite da se ne preforsirate :P

Srecno pa javljaj!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JU JU JU PA STA TO MOJE OCI VIDE???!!!!! Svaka cast, ipak si uspela da ga ubedis!!! :lol: Zelim vam uzbudljive, vredne i lepe noci ali pazite da se ne preforsirate :P

Srecno pa javljaj!!!

da,da, uspela sam....hvala draga na lepim zeljama...naravno da javljam , vi ce te medju prvima saznati ako bude sta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni, finansije su samo izgovor..kada bi razmišljala o tome, nikada ni prvo dete ne bih rodila..evo hvala bogu, živimo..ima tačno koliko treba, ali nam je osmeh na licu :rolleyes:

Bravo za ovaj post!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto vidite dole, sin nam ima godinu ipo dana....Sada smo radili na drugoj bebici i izgleda da smo uspeli. Razlika ce biti malo preko dve godine. Smatram da to nije problem. Sve to zavisi od roditelja, dece, mogucnosti, pomoci.... Svako planira kako mu odgovara i kako misli da je najbolje. da li je razlika dve ili pet godina, sve nas ceka ista slatka muka...Evo mi nemamo ovde skoro nikog...nikakvu pomoc oko prvog deteta nismo imali. Sami smo ga kupali, presvlacili, hranili, kupovali mu sta mu treba...Covek se nauci. Tako cemo i sa drugim iako ce verovatno biti malo teze jer vec imamo jednog malog zvrka....

Finansije....gde je za jednog, bice i za dvoje. Pogotovo ako su deca istog pola mladje ima sve od starijeg a i ako nisu 50% stvari mogu da koriste.

Decu treba da zelimo i da ih volimo, a godine i finansije nisu toliko bitne.

Jedino ne razumem porodice koje stvarno zive stvarno tesko, bez novca, a imaju po 5-6 dece pa traze pomoc....To je po meni malo neodgovorno prema toj decici u danasnje vreme kada ima zastite na svakom koraku ali opet, sami znaju valjda sta rade....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Finansije....gde je za jednog, bice i za dvoje. Pogotovo ako su deca istog pola mladje ima sve od starijeg a i ako nisu 50% stvari mogu da koriste.

Decu treba da zelimo i da ih volimo, a godine i finansije nisu toliko bitne.

Jedino ne razumem porodice koje stvarno zive stvarno tesko, bez novca, a imaju po 5-6 dece pa traze pomoc....To je po meni malo neodgovorno prema toj decici u danasnje vreme kada ima zastite na svakom koraku ali opet, sami znaju valjda sta rade....

Apsolutno se slazem. Ja sam pocela da razmisljam o drugom detetu, ali mislim da mi je jos rano... Ali jedva cekam drugo :)))))))))))))))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo je i moj slucaj! sve bih odmah sutra i trudnocu i bebu i dojenje! al ista mi je situacija po pitanju posla, to je bas grozno sto ne mozes da planiras porodicu kad i kako zelis, nego zavisis od gomile egzistencijalnih faktora! ja sam posle prvog porodiljskog ostala bez posla i sad mi je muka od pomisli da posle nove bebe, moze opet isto da mi se desi. sa dvoje dece, niko me zivi nece primiti u novu firmu, bez obzira na znanje i iskustvo! bas smo diskriminisane!

SLAZEM SE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo mi cekamo drugo,iako ga nismo ni planirali ni pravili!Razlika izmedju dece nam nece biti ni 2god,i mislim da cemo se polomiti oko njih jer nememo nikakvu pomoc u blizini(babe i dede),ali Boze moj-prezivecemo.....VALJDA! :lol: Ali mislim da je dobro sto se to sad desilo,jer ja imam vec 35god,i da smo planirali drugo da pravimo kasnije-mislim da bi mi bilo MNOOOGO teze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo mi cekamo drugo,iako ga nismo ni planirali ni pravili!Razlika izmedju dece nam nece biti ni 2god,i mislim da cemo se polomiti oko njih jer nememo nikakvu pomoc u blizini(babe i dede),ali Boze moj-prezivecemo.....VALJDA! :lol: Ali mislim da je dobro sto se to sad desilo,jer ja imam vec 35god,i da smo planirali drugo da pravimo kasnije-mislim da bi mi bilo MNOOOGO teze!

Naravno, što smo stariji sve teže pada..ma sve se preživi, pa i to njihovo odrastanje..bude u početku teško, ali vremenom se uhodavaš i bude lako...kada se rodio Veljko, bila sam u haosu, mislila sam da neću umeti da postignem oko dva deteta, evo već sada je lakše..uhodali smo se :rolleyes:

P.S. I treće je u planu :lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, što smo stariji sve teže pada..ma sve se preživi, pa i to njihovo odrastanje..bude u početku teško, ali vremenom se uhodavaš i bude lako...kada se rodio Veljko, bila sam u haosu, mislila sam da neću umeti da postignem oko dva deteta, evo već sada je lakše..uhodali smo se :rolleyes:

P.S. I treće je u planu :lol:;)

SVAKA CAST i na tom trecem!b0252.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje imam veliku dilemu!

Vukasin mi ima 17,5 meseci , ja imam 24 godina, sa Vuletom mi je radjen carski rez.

Moj suprug i ja smo dobili strasnu zelju da imamo jos jednu bebicu.

Recite mi vase misljenje o tome da li je rano ili ne ?

Hvala u napred !

Od carkog reza treba da prodju najmanje dve godine za drugo dete... Strpi se jos malo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SVAKA CAST i na tom trecem!b0252.gif

I mi uskoro planiramo jos jednog bebca. :rolleyes: Cekam da prodje jos koji mesec pa da razlika bude 2 godine,tj. da se racunaju 2 godine. Ne znam kako ce Natasa to prihvatiti ali ipak smo tako resili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

UVEK JE VREME ZA BEBU!!!

valjda hormoni jer sam trudna.. evo da se oglasim u ovoj temi.. kao sto smo planirali i kao sto sam pisala negde letos tako je i bilo. napravili smo bebu u avgustu, u maju treba da se porodim.

i mi ne planiramo vec sad ali znam da hocemo i trece dete. jos smo podstanari ,na tom polju se jos nista nije menjalo. nista ni ne trazimo vec godinu dana. dobro nam je trenutno ovako, bitno da smo zdravi i deca sa nama !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi vec razmisljamo o drugoj bebi.Sto se tice Jane ona je da kazem vec donekle samostalna i bice jos taman dok se porodim.Prohodala je i nije uopste zahtevna.MM i jazelimo jos dece i to ubrzo.Sacekala bih jos nekih 2,3 meseca i krenula na posao :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi vec razmisljamo o drugoj bebi.Sto se tice Jane ona je da kazem vec donekle samostalna i bice jos taman dok se porodim.Prohodala je i nije uopste zahtevna.MM i jazelimo jos dece i to ubrzo.Sacekala bih jos nekih 2,3 meseca i krenula na posao :D .

He he Cicana mi ćemo izgleda otprilike u isto vreme u plusiće :D mi planiramo da krenemo sa akcijom od oktobra, tamo kad malecki napuni 6 meseci. Ali pitanje je koliko će nam vremena trebati za to jer ja ću tad još da dojim. Tako da će verovatno ići teže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.