Cyclo - Progynova lek

odgovora

Objavljeno

HITNO mi treba bilo kakav savet , neko iksustvo bilo lose ili dobro. trazila sam po forumu dosta dugo i nisam nasla nista na temu hormonskih tableta "cyclo-progynova". ne znam, mozda nisam dovolno dobro pogledala. no, nebitno. vec sam pisala u temi "menstruacija posle porodjaja" i nisam dobila nikakav odgovor, mozda niko nije obratio paznju na moj post ili sta vec pa sam odlucila da 'otvorim" novu temu.

u strasnom sam strahu od tih lekova, procitala sam nuspojave i vec me hvata panika. konkretno plasim se depresije i poremecaja u metabolizmu koji su navedeni medju nuspojavama...

ne mora da znaci da cu zakaciti bilo sta od toga, ali moje lose iskustvo sa bromokriptinom je krivo za strah koji sad osecam.

mrzim da se ponavljam, rekoh da sam vec pisala o ovome.

UGLAVNOM: moja cerka je samoinicijativno prestala da sisa kad je napunila osam meseci, to je bio jun mesec 2011. godine. kkrenula sam da izmuzavam mleko, medjutim ono je stalno nadolazilo, pokusavala sam na sve moguce i nemoguce nacine i nista od toga nije urodilo plodom. mleko se i dalje vracalo i vracalo. na kraju su mi grudi pocele oticati i kao da se kolicina mleka utrostrucila. obratila sam se svom ginekologu koji mi je prepisao lek BROMOKRIPTIN. pila sam ga pet dana i osetila stravicne mucnine i bila sam bukvalno diskfunkcionalna (sama sa detetom kod kuce, muz na poslu), imala sam nesvestice, umor, tremor, gubitak apetita i mucnine gore od onih u prvom tromesecju trudnoce. prestala sam da pijem lek i mleko je ponovo pocelo da nadolazi. obratila sam se lekaru koji mi je rekao da nastavim sa uzimanjem terapije. nastavila sam tamo gde sam stala, dakle kod pete tablete (a ima ih mislim oko 30). posle "popijene" kutije bromokriptina mislila sam da su moji problemi reseni MEDJUTIM mleko je opet nadoslo. pozvala sam doktora koji mi je OPET napisao recept za bromokriptin, znaci druga kutija. nakon toga, gle cuda, mleko nadolazi bez obzira na sve i on mi tu prepisuje ponovo lek. posle tri jebena meseca mucenja mleko je napokon prestalo da nadolazi, ali od menstruacije nista.

imala sam pred kraj svakog meseca nesto kao PMS, ali nista i dalje...

cekali smo mesecima i napokon sam otisla da mi naprave detaljnu analizu krvi i hormonsku sliku, posle toga prepisan mi je lek "cyclo-progynova" jer imam manjak zenskih hormona i to je verovatno zbog te tri kutije bromokriptina koji je sluzio za zaustavljanje laktacije.

pijem lek vec nekoliko dana i gadno zaje* mozak, ali pijem i bromazepam uz to pa je podnosljivija cela situacija. mene zapravo nervira sto se prica sa tim lekovima ponavlja i ja cu doslovno godinu dana da ratujem sa hormonima jer se ova nova terapija koja mi je uvedena (a trajace 3 meseca, znaci) traje do juna, a proslog juna sam pocela sa onim sto zaustavlja mleko i *ebavala se sa njim do oktobra i od tada cekam da dobijem znaci to je to, kad (ako ) dobijem to ce biti tacno godinu dana od prestanka dojenja :(((

rat ratujem, na kraju svakog rata dodje i krv, nadam se tome.

MOLIM VAS BILO KAKAV SAVET ILI ISKUSTVO SA LEKOM. hvata me panika, ne znam sta da radim, jako sam nervozna i osecam se kao da sam u klimaxu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila i bromokriptin, ne da bih zaustavila laktaciju, vec zbog nekih drugih zdravstvenih problema, PILA SAM I CIKLOPROGINOVU DA BI MI POKRENULA CIKLUS. NISAM IMALA PROBLEM NI SA JEDNIM LEKOM, BAR SE NE SECAM.

Izvini zbog velikih slova, nisam iskljucila caps lock :rolleyes:

Pa probaj pa ces videti kakve ce reakcije biti. Mislim da ne bi trebala preterano da se uzbudjujes, nedesavati se nista sto je neuobicajeno, pusti stvari da teku svojim tokom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lakse mi je kad vidim jos necija iskustva. mislim da sam i sama kriva sto sam prekidala samoinicijativno terapiju bromokriptina, ali bilo je nepodnosljivo.

konkretno sto se ovog cikloproginove tice plasi me taj poremecaj metabolzima, ako izgubim jos koju kilu vetar ce da me odnese ako malo jace dune, a s druge strane se plasim neke podbulosti i viska vode, a taman dolazi leto, prolece.. (znam, plitko je i glupo, ali je iskreno barem), i naravno da se plasim tih depresivnih epizoda (sto je, takodje, navedeno medju nuspojave), a ranije sam imala probleme sa depresijom i anksioznoscu i ne bih da se to stanje vrati, iskreno me to najvise plasi.

a opet, te nuspojave, duznost je da se navedu sve moguce a ne mora ni da znaci da cu bas ja imati neku od njih.

u svakom slucaju HVALA na odgovoru, danima nisam sva svoja od straha. sad cu barem mocu lakse da spavam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lakse mi je kad vidim jos necija iskustva. mislim da sam i sama kriva sto sam prekidala samoinicijativno terapiju bromokriptina, ali bilo je nepodnosljivo.

konkretno sto se ovog cikloproginove tice plasi me taj poremecaj metabolzima, ako izgubim jos koju kilu vetar ce da me odnese ako malo jace dune, a s druge strane se plasim neke podbulosti i viska vode, a taman dolazi leto, prolece.. (znam, plitko je i glupo, ali je iskreno barem), i naravno da se plasim tih depresivnih epizoda (sto je, takodje, navedeno medju nuspojave), a ranije sam imala probleme sa depresijom i anksioznoscu i ne bih da se to stanje vrati, iskreno me to najvise plasi.

a opet, te nuspojave, duznost je da se navedu sve moguce a ne mora ni da znaci da cu bas ja imati neku od njih.

u svakom slucaju HVALA na odgovoru, danima nisam sva svoja od straha. sad cu barem mocu lakse da spavam!

Ja duze vrijeme koristim cycloproginovu i meni je odlicna s tim da sam i ja promjenila dosta lijekova za sredjivanje hormona i jedino je ona bila uspjesna,rezultat je vec poslije mjesec dana,e sad nismo sve zene iste. ;) a sto se tice kilograma ja sam po neki i dobila u toku terapije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni sad sve vise deluje kao dobro resenje.

samo, vec primecujem malo sam nervoznija i nemam nikakav apetit. jednem tako bezveze, al ajd, ako je samo to izdrzacu tri meseca!

samo da vec jednom dobijem, planiram jos dece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prosle godine dobila tri menstruacije za redom :D (divota) , posto nisam bila u Srbiji nista nisam mogla da radim ali na pocetku te "trece" sam se vratila i moja dr mi je prepisala one inj za skupljanje materice kako bi preknula ciklus, a na uz su se videli milioni cista. Sve u svemu jajnici su mi bili u uzasnom stanju. Zbog jake upale sam dobila antibiotik i cycloproginovu zbog svega sto se desavalo. Kada sam posle 20ak dana otisla na kontrolu moji jajnici su bili cisti. Tokom terapije nisam imala nikakva nezeljena dejstva niti sam se ugojila,ali mogu da kazem da mi je stvarno lek pomogao. Onda sam nastavila da pijem jos jednu kutiju i eto sada sam 32nedelja trudnoce :). To sto ti jos uvek izostaje menstruacija mozda i nema neka veze.... Prvo hoce i na psihickoj bazi da izostane,a mozda ti jednostavno treba vremena. Moja najbolja drugarica je prvu mens dobila tek posle skoro 6mes. Samo bez nervoze i osmeh na lice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.