Privatni lekari i državne ustanove

odgovora

Objavljeno

Ja sam vodila trudnocu u DZ. Doktor je na pocetku bio super, uvek nasmejan, spreman da objasni, da odgovara na sva moguca pitanja i sl. Ja sam prosto bila odusevljena njime. Ali vremenom je poceo da trazi, te 1500 din, te 2000, i tako nekoliko puta. Ja budala sam davala.. Uvek postoji mogucnost da ti svasta kazu da te naplase, pa onda hajde privatno pa te to jos skuplje iskosta. Zato sam mislila bolje da mu dajem pomalo, ali da mi uvek sve lepo kaze. Medjutim, posle porodjaja rekao mi je da trebe da mi sanira ranu, treba da budem pod totalnom anestezijom, a to kosta 15000din. Obrazlozenje: mogu da krvarim i da me boli. Niti me boli niti krvarim, hvala Bogu. Ja sam onda preko veze otisla kod dr i ona mi je rekla da je to cista glupost i da hoce da mi uzme pare. I sta reci? Kad covek pogleda to nisu neke pare, ali je cinjenica da bi oni slagali coveka i za 1000 din, a sta bi tek radili za vece pare?

A letos kad sam bila u NS trebalo je da idem na UZ, ali nisam mogla da odvojim novac za privatnika pa sam morala da idem u DZ. Prvo sam bila u DZ na Limanu ( tj onde kod Maxija ), ali su mi rekli da ne mogu da me pregledaju. A u to vreme je bas isla informacija na tv-u da su trudnice duzni da pregledaju u bilo kom gradu u bilo kom Domu Zdravlja ili bolnici. Nema veze. Onda sam otisla u DZ na Novom Naselju i zakazala pregled. Tamo su mi rekli da mogu da me pregledaju. Medjutim, kad sam otisla kod dr kod kog su mi zakazali, on mi je rekao da ne moze da me pregleda jer se ne vodim kod njih a i plus sam student, pa kao i zbog toga. A ne moze da mi naplati jer oni ne naplacuju. ALI AKO CASTIM ONDA CE MORATI DA ME PREGLEDA!!!!!! I sta reci, nego kao Pantic u Tesnoj kozi: Zinulo vam dupe za pare!

Ime dr u DZ u Nisu je Dragan Stefanovic a u NS Nebojsa Rodic. Neka bar budu obelezeni kad se drugacije ne mozemo boriti protiv njih. Sve kritike i na dr Jelenu Seratlic u Nisu i dr Ljiljanu (ne secam se prezimena) u gradskoj bolnici.

Hipokrat se prevrce u grobu! k020.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vodila trudnocu u DZ. Doktor je na pocetku bio super, uvek nasmejan, spreman da objasni, da odgovara na sva moguca pitanja i sl. Ja sam prosto bila odusevljena njime. Ali vremenom je poceo da trazi, te 1500 din, te 2000, i tako nekoliko puta. Ja budala sam davala.. Uvek postoji mogucnost da ti svasta kazu da te naplase, pa onda hajde privatno pa te to jos skuplje iskosta. Zato sam mislila bolje da mu dajem pomalo, ali da mi uvek sve lepo kaze. Medjutim, posle porodjaja rekao mi je da trebe da mi sanira ranu, treba da budem pod totalnom anestezijom, a to kosta 15000din. Obrazlozenje: mogu da krvarim i da me boli. Niti me boli niti krvarim, hvala Bogu. Ja sam onda preko veze otisla kod dr i ona mi je rekla da je to cista glupost i da hoce da mi uzme pare. I sta reci? Kad covek pogleda to nisu neke pare, ali je cinjenica da bi oni slagali coveka i za 1000 din, a sta bi tek radili za vece pare?

A letos kad sam bila u NS trebalo je da idem na UZ, ali nisam mogla da odvojim novac za privatnika pa sam morala da idem u DZ. Prvo sam bila u DZ na Limanu ( tj onde kod Maxija ), ali su mi rekli da ne mogu da me pregledaju. A u to vreme je bas isla informacija na tv-u da su trudnice duzni da pregledaju u bilo kom gradu u bilo kom Domu Zdravlja ili bolnici. Nema veze. Onda sam otisla u DZ na Novom Naselju i zakazala pregled. Tamo su mi rekli da mogu da me pregledaju. Medjutim, kad sam otisla kod dr kod kog su mi zakazali, on mi je rekao da ne moze da me pregleda jer se ne vodim kod njih a i plus sam student, pa kao i zbog toga. A ne moze da mi naplati jer oni ne naplacuju. ALI AKO CASTIM ONDA CE MORATI DA ME PREGLEDA!!!!!! I sta reci, nego kao Pantic u Tesnoj kozi: Zinulo vam dupe za pare!

Ime dr u DZ u Nisu je Dragan Stefanovic a u NS Nebojsa Rodic. Neka bar budu obelezeni kad se drugacije ne mozemo boriti protiv njih. Sve kritike i na dr Jelenu Seratlic u Nisu i dr Ljiljanu (ne secam se prezimena) u gradskoj bolnici.

Hipokrat se prevrce u grobu! k020.gif

zato se i ja lomim sta da radim sa svojojm dr iz dz....ne trazi mi pare,nista mi ne govori,nije ni ljubazna..a onda pomislim da ,ako promenim dr mogu da naletim na nekog jos goreg! raspitivala sam se po gradu..svi dokotori na glasu imaju strasne guzve,nasla sam jednu proverenu dr,ali ona za mesec dana ide u privatnu praksu....i tako ,ja i dalje muckam sta cu.....

a ti si se,draga,provela kao bosa po trnju!NISU ONI ZA HIPOKRATA NI CULI! strasno...

kad budes opet dolazila do NS,javi se da idemo na kafu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam svoju doktoricu iz privatne klinike vec 8 godina. U nju imam svo povjerenje svijeta. Medjutim, imam i novog doktora u drzavnoj klinici, koji je isto tako neophodan. Moras imati nekog ko ce te docekati na klinici gdje ces se poroditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene u DZ je specijalan slucaj. Dr stvarno hoce da pomogne, daje upute kad god zatrazite, ne pregleda kad ne zelite jer imate svog dr u bolnici, maco, kuco, srce i slicno, ali je jako los dijagnosticar. Za sve daje jedne iste vaginalete i kremu. Kad sedite duze u cekaonici cujete da sve zene iste lekove koriste, kao da svi boluju od iste boljke. Ovde je sestra, medjutim, uzas. Stalno besna, nadrndana, kuka kako samo ona radi, niko ne radi koliko ona, pa niko ne zna koliko ona mora da radi - i dok vam popuni uput ona se toliko iskuka, izdere, izdrnda da prosto ne zelite opet da sedite preko puta nje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u Sr u prvih 6 meseci imala privatnu doktoricu- rodjaka, vodila obe trudnoce i mojoj snaji, poznaje porodicnu zdravstvenu istoriju. Bila sam zadovoljna, u dom zdravlja nikada nisam isla zbog prethodnog uzasnog iskustva kada sam sa 19 po porvi put otisla da se raspitam na temu kontracepcije a doktorica me otaljala na temu ozbiljne veze jer danas se brakovi raspadaju, pa kako to da je moja veza ozbiljna :blink:

Ovde sam isla u nasu lokalnu kliniku, imala super babice (one vode trudnocu) i generalno svima osim jedne bila prezadovoljna. I moja doktorica kod koje sam se u isto vreme registrovala je super. Najvise mi se nasao porodicni lekar mm-ovih kada sam u 8-om mesecu istegla ligament ispod stomaka. Inace mi je trudnoca bila skolska bez puno cimanja i poseta lekarima, posebno ovde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel može neko detaljno da mi opise kako da otvorim porodiljsko, sta mi treba...

inace citavu trudnocu vodim u privatnoj ordinaciji, a termin mi je za 55 dana, pa se pitam kko to ide?!?!?!

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam trudnocu vodila u DZ na Vozdovcu kod doktorke Branke :) predivna zena, zaista nisam imala problema, medjutim slazem se sa ostalim clanicama, problem je jedino nedostatak vremena i to sto su zene tamo kao na poktretnoj traci i nemate vremena da postavite svako pitanje koje vas interesuje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isla i kod privatnika i u DZ.Jednostavno u DZ je prevelika guzva,ne kazem da moj ginekolog nije radio dobro,naprotiv sve je po redosledu,ali nema vremena za pitanja,cesto se kvario aparat za ultrazvuk,pa sam upravo zbog toga i isla kod privatnika. Inace,bar sto se toga tice,ne znam da li je iko imao kao trudnica los tretman kod lekara,za sada sve pohvale i drzavnoj sluzbi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BRAVO! upravo tako! i da jesam malouma ,neobrazovana NJIHOV POSAO JE I DALJE DA MI OBJASNE STA DA OCEKUJEM I STA TREBA DA SE KADA RADI!

Naravno - podržavam! Oni se pravdaju malim platama u DZ ali je istina da ne rade ništa! Samo te odbiju od reda!

Ja sam na redovnoj kontroli u 7 mesecu u DZ imala pritisak 80/60 i poslali su me na poso, kaže nije ništa!

Al ja sam paralelno išla u Dragiše Mišvić na Dedinju, samo sam od njih nosila nalaze u DZ! Prvo nisu hteli da mi daju uput, pa kad sam rekla da meni uput ne treba da mi tamo radi tetka - onda su me prihvatili super. I posle kad sam išla na dve kontrole su me sve hvalile kako sam im najbolja trudnica bila, jer se nikad nisam žalila!

Broga njih uhvatila lanjska - što bi se reklo. Ako ih potkuješ - cupkaju, ako ne - bole ih đole!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!!!

Da li neko zna dobrog ginekologa u DZ u Zrenjaninu?

Kod ginekologa idem privatno ali bih volela da imam nekog normalnog u DZ jer sam cula da cemo uskoro morati da imamo izabranog ginekologa u drzavnoj ustanovi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!!!

Da li neko zna dobrog ginekologa u DZ u Zrenjaninu?

Kod ginekologa idem privatno ali bih volela da imam nekog normalnog u DZ jer sam cula da cemo uskoro morati da imamo izabranog ginekologa u drzavnoj ustanovi!

Ovo odavno postoji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima. Imam pitanje ja vodim trudnocu kod privatnog lekara,jel moram da otvaram karton i kod dryavnog ili samo da idem po doznake za bolovanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima. Imam pitanje ja vodim trudnocu kod privatnog lekara,jel moram da otvaram karton i kod dryavnog ili samo da idem po doznake za bolovanje?

Moraš otvoriti karton i uzeti doznake kod ginekologa u domu zdravlja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.