Privatni lekari i državne ustanove

odgovora

Objavljeno

Prvi put sam trudna i nemam predstavu kako funkcioniše administracija vezano za trudnoću, porođaj i sve što uz to ide.

Sutra ulazim u šestu nedelju. Trudnoću ću voditi kod svog privatnog ginekologa kod koga odlazim već godinama. Na žalost, u našoj zemlji Srbiji ne postoji mogućnost dobijanja doznaka za bolovanje od privatnih zdravstvenih ustanova. Dakle, kad tad moraću da se javim lekaru u domu zdravlja.

Zanima me kakvih iskustava imate. Da li lekari u domu zdravlja ponovo obavljaju sve moguće preglede ili samo pregledaju već postojeće rezultate? Da li prave problem oko otvaranja trudničkog bolovanja? Uostalom, zanima me sve što biste imali da mi kažete na tu temu.

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam takođe trudnoću vodila privatno, ali pošto sam zaposlena, morala sam ići u državni dom zdravlja po papirologiju.

Ja sam pitala svoju dr i ona mi je preporučila njenu poznanicu kao državnog ginekologa, tako da nisam imala nikakvih problem. Samo sam joj rekla da vodim trudnoću kod dr privatno i njoj je sve bilo jasno. Nije me nijednom pregledala, bukvalno je bila samo administrator u mojoj trudnoći.

Jedino mi je bilo nezgodno što je ona na drugom kraju grada, ali bojala sam se da odem kod nekog na svoju ruku, svašta čovek čuje. U suštini, svaki ginekolog je dužan da ti otvori bolovanje, ali ja sam se bojala neprijatnosti tipa "Da, ideš privatno, a za bolovanje - kod državnog", zato sam ipak otišla kod te preporučene dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam celu trudnoću vodila kod doktorke u domu zdravlja i prezadovoljna sam. Nju su mi preporučile žene iz komšiluka i bile su upravu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem kod jako dobre doktorke u DZ ali zbog prevelike guzve moja doktorka zapravo nema toliko vremena za mene i moju prvu trudnocu, ja imam milion i jedno pitanje.

Ne krivim nju sto nema vremena daleko od toga, ona zena i sama kaze ja bi volela da mogu vise vremena da posvetims svakoj trudnici, ali dobro.

Zato trudnocu vodim kod moje doktorke privatno, a u DZ idem samo po upute i doznake i to je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put sam trudna i nemam predstavu kako funkcioniše administracija vezano za trudnoću, porođaj i sve što uz to ide.

Sutra ulazim u šestu nedelju. Trudnoću ću voditi kod svog privatnog ginekologa kod koga odlazim već godinama. Na žalost, u našoj zemlji Srbiji ne postoji mogućnost dobijanja doznaka za bolovanje od privatnih zdravstvenih ustanova. Dakle, kad tad moraću da se javim lekaru u domu zdravlja.

Zanima me kakvih iskustava imate. Da li lekari u domu zdravlja ponovo obavljaju sve moguće preglede ili samo pregledaju već postojeće rezultate? Da li prave problem oko otvaranja trudničkog bolovanja? Uostalom, zanima me sve što biste imali da mi kažete na tu temu.

Hvala unapred!

I ja sam u pocetku bila u "strahu"sto se toga tice, medjutim moja doktorka u Dz mene ni jedan jedini put nije pregledala, samo joj govorim i pokazujem izvestaje moje doktorke kod koje idem privatno.

Pa cak i na komisiji za bolovanje kada su me pitali za poslednji izvestaj ginekologa ja sam rekla naravno imam ali od doktorke koja radi privatno, oni su njeno misljenje uvazili 101% i samo su mi rekli pa koje veze ima i ona je doktorka.A sto se bolovanja tice koliko ja shvatam svaki ginekolog ce ti otvoriti isto, jer sto kaze moja doktorka ja ne zelim da jednog dana vi dodjete kod mene i kazete mi da se nesto lose desilo, a ja sam vas terala na posao da idete, skidaju i oni odgovornost sa sebe sto je normalno ipak zivimo jako strasno tako da moje misljenje je da budes bez brige. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vodila trudnoću privatno. Tek u četvrtom mesecu sam otišla u DZ, kod doktora po preporuci drugarice. Čovek me je pitao da li želim da mi on vodi trudnocu u DZ, da li želim da mi on vodi trudnoću privatno (kompletna samoreklama, a za to vreme je mogao da me pregleda) ili ništa od toga. Kad sam rekla - ništa od toga, samo mi trebaju doznake, rekao je da je to ok, ali da požurimo jer mu trošim vreme (koje mu nisam trošila dok mi je pričao o svojoj privatnoj praksi). Što se tiče bolovanja na teret poslodavca, to je bolovanje do 30 dana, to otvaraju bez problema, a ukoliko želiš da otvoriš trudničko bolovanje, to je malo teže i ide preko komisije. Ja sam radila do 7-og meseca, onda iskombinovala odmor i bolovanje, tako da nisam ni išla na trudničko bolovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,

Ja imam losa iskustva sa privatnim lekarima.

Redovno idem kod ginekologa na preglede, na svakih 6 meseci. Pocetkom prosle godine moja doktorka u DZ je otisla na trudnicko i posto su stalno menjali njene zamene odlucila sam se da nastvaim preglede privatno u DR Risticu. Tamo sam isla kod jedne *strucne* dr koju ne bih imenovala. Prosle godine na jednom redovnom pregledu (radjen i vaginalni uz) *strucna doktorka* mi je rekla da imam cistu koja se zalepila na desni jajnik i blizu je zidu materice i da bi trebalo da podhitno odem u DZ kod mog doktora po uput i da idem u neku od bolnica na kiretazu!!!!

Onako uplasena i iztraumirana otisla sam u DZ kod zamene moje doktorke i trazila odmah uput, ne pitajuci za drugo misljenje. Zamena u DZ me je smirila ponovili smo pregled i na istom tom pregledu tj. uz-u, ustanovljeno je da sam trudna a ne da imam cistu !!!! Sutradan sam uradila BTHCG i nalaz je potvrdio da sam trudna.

Posto moja doktorka iz DZ je jos uvek na trudnickom a i njene zamene se menaju,a ne bih da privatno mi neko vodi trudnocu, po preporuci prijateljice odlazim kod njenog ginekologa doktorke u KBC Zvezdara i tamo upoznajem jednu divnu doktorku, magistra, kod koje sad vodim trudnocu i sa kojom sam prezadovoljna !!!

U DZ idem samo po upute za preglede kod ove doktorke. Nista ne placam, ne cekam puno na red i stvarno doktorka je SUPER.

zato mislim da je bolje ici u DZ i preko neke veze nego privatno kod *strucnih doktora*!!!!

Sretno svim trudnicama !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodila sam trudnocu kod jedne divne doktorke u DZ Savski venac i zaista sam odusevljena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima.

Svoju prvu trudnocu sam vodila i jos uvek vodim privatno kod doktorke kod koje inace idem vec nekoliko godina, sa kojom sam prezadovoljna i koja je zasluzna sto uopste mogu biti majka. Na moju srecu ona radi u DZ Zemun pa sam radi doznaka i raznih uputa otvorila karton u tom domu zdravlja i za doktora naravno izabrala nju.

Moram priznati da udaljenost moje doktorke od kraja u kome zivim i nije bas sjajna ali ne bih je menjala ni u ludilu.

Sto se tice doktora u drzavnim ustanovama prilicno sam razocarana. Od svoje 17. godine sam imala problema sa policisticnim jajnicima i svim pratecim detaljima i vucarala sam se po drzavnim ustanovama citavu deceniju, setali su me na sto strana, bila sam zamorce, dali su mi pogresnu hormonsku terapiju i napravili haos u mom ogranizmu. Srecom pa sam se na vreme opametila i potrazila novog lekara, na preporuku pronasla moju sadasnju doktorku sa kojom sam prezadovoljna.

Srecno svim buducim mamama. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me kakva iskustva imaju trudnice i mame iz Novog Sada. ja trudnoću vodim privatno. Treba da radim aminocintezu otišla sam u DZ i rekli su mi da ostavim knjižicu pa će videti da li će mi dati uput pošto nevosim trudnoću kod njih. Neznam kako će biti kad budem trebala da otvorim bolovanje i uzmem uput za betaniju jer po nekoj priči škrti su na davanju uputa. Imam komplikovanu trudnoću i vodim je privano a to mi je inače ginekolog koji mi je vodio i prvu trudnoću i pregledao me dok sam još bila devojka. Ako neko ima iskustva u Novom Sadu neka piše unapred sam zahvalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me kakva iskustva imaju trudnice i mame iz Novog Sada. ja trudnoću vodim privatno. Treba da radim aminocintezu otišla sam u DZ i rekli su mi da ostavim knjižicu pa će videti da li će mi dati uput pošto nevosim trudnoću kod njih. Neznam kako će biti kad budem trebala da otvorim bolovanje i uzmem uput za betaniju jer po nekoj priči škrti su na davanju uputa. Imam komplikovanu trudnoću i vodim je privano a to mi je inače ginekolog koji mi je vodio i prvu trudnoću i pregledao me dok sam još bila devojka. Ako neko ima iskustva u Novom Sadu neka piše unapred sam zahvalna.

Za pocetak ce te ispitati zasto i kako ,a gde a sta, odnosno izvrsice trijazu kako to sestre lepo objasne. U prevodu, ucinice sve da ti omrznes DZ i da ga obilazis u najsirem luku. U slucaju da se dodje nenajavljen, odnosno bez zakazanog termina jer je u pitanju hitan slucaj (povracala sam krv, uzasno me je boleo zeludac, nisam mogla da zivim od mucnine), sestra ce reci da sacekate pa cete uci posle XY gospodje. Naravno, gospodja koja je zakazana posle nje ce nonsalantno uci iako vidi da vam nije dobro i da ste u drugom stanju, umesto da sestra uvede trudnicu. Da se razumemo, ja apsolutno jesam za red i nikad ne idem preko reda, ali u ovom slucaju...e onda kad sam malo dosla k sebi, odem kod dr isto nezakazano da otvorim bolovanje. On se kao prenerazi kako nisam bila u Betaniji na infuziji,a ja mu objasnim da nisam mogla da dodjem do uputa. Na to mi on ne da uput za neki sl.put,a bilo ih je(odlezala sam to kod kuce jer stvarno ne mogu da se maltretiram), ali mi je otvorio bolovanje. Posle 30 dana dospela sam na komisiju gde su mi odobrili 2 nedelje (dobro ste procitale) s napomenom da se javim nakon toga...od svega mi je najzalije sto nikad nisam iskoristavala drzavu,sad vidim da je trebalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da napomenem, nisam za prenemaganje, trudnoca nije bolest,ali nije ni normalno uobicajeno stanje. Nazalost, nije uvek ni prijatna. Nije mi jeasno zasto se u DZ ponasaju kao da smo proste, neobrazovane i maloumne, kao da mi zaista zelimo da budemo tu. Uzas, bas sam razocarana! Jedva cekam da se donese zakon o zdravstvenoj zastiti po kom ce svako mocu da bira gde ce i kako ce da uplacuje zdravstveno osiguranje,a ne da poslodavci placaju pozamasne sume za nesto sto jednostavno ne mozemo iskoristiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,

Ja imam losa iskustva sa privatnim lekarima.

Redovno idem kod ginekologa na preglede, na svakih 6 meseci. Pocetkom prosle godine moja doktorka u DZ je otisla na trudnicko i posto su stalno menjali njene zamene odlucila sam se da nastvaim preglede privatno u DR Risticu. Tamo sam isla kod jedne *strucne* dr koju ne bih imenovala. Prosle godine na jednom redovnom pregledu (radjen i vaginalni uz) *strucna doktorka* mi je rekla da imam cistu koja se zalepila na desni jajnik i blizu je zidu materice i da bi trebalo da podhitno odem u DZ kod mog doktora po uput i da idem u neku od bolnica na kiretazu!!!!

Onako uplasena i iztraumirana otisla sam u DZ kod zamene moje doktorke i trazila odmah uput, ne pitajuci za drugo misljenje. Zamena u DZ me je smirila ponovili smo pregled i na istom tom pregledu tj. uz-u, ustanovljeno je da sam trudna a ne da imam cistu !!!! Sutradan sam uradila BTHCG i nalaz je potvrdio da sam trudna.

Posto moja doktorka iz DZ je jos uvek na trudnickom a i njene zamene se menaju,a ne bih da privatno mi neko vodi trudnocu, po preporuci prijateljice odlazim kod njenog ginekologa doktorke u KBC Zvezdara i tamo upoznajem jednu divnu doktorku, magistra, kod koje sad vodim trudnocu i sa kojom sam prezadovoljna !!!

U DZ idem samo po upute za preglede kod ove doktorke. Nista ne placam, ne cekam puno na red i stvarno doktorka je SUPER.

zato mislim da je bolje ici u DZ i preko neke veze nego privatno kod *strucnih doktora*!!!!

Sretno svim trudnicama !!!!

Gospode Boze!!!

Nije prvi put da cujem lose iskustvo iz DZ Ristic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uglavnom nisam odusevljena odnosom lekara koji rade u drzavbnim bolnicama,u cekaonicam su uvek veliki guzve i kako je neko vec pre napisao,bolje doci zakazan ili ces podstaci revoluciju!Lekari se ponasaju kao da treba da dodjes poripremljen(da ne preteruje,kao da imas zavrsen medicinski fax),ja dodjem sa spiskom pitanja i pitam je sve sto mislim,dosad kod privatnika nisam nista u trudnoci odradila,jer nije bilo potrebe,sve analize sam radila kod drzavnog BESPLATNO,a i imam lose iskustvo sa privatnicima(to je bilo pre trudnoce,zavrtali me kako rezultati nisu dobrikako treba jos terapije itd,kad sam posumnjala i otisla kod drzavnog i uradila isti test-ispade da je sve ok,a zamislite sta bio mi radili u trudnoci! svaki put za ``dobar dan`` par hiljada,pa test ovaj,test onaj,nije ovo u redu,nije ono u redu,vec ih vidim!nam da ima i dobrih lekara ali jedan los primer baca senku na sve dobre).nemam probelma sa zakazivanjem,doktorkame redovno obavestava sta naredno treba da uradim,azli bih volela da pokazuje vise paznje i da mi neke stvari kaze i sama,ali koliko sam se raspitala manje vise su svi takvi,a kad mi vec skidaju sa plate svakog meseca,zasto da placam i privatno ,ako je sve OK i svakako bivam poslata na sve potrebne testove i analize?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da napomenem, nisam za prenemaganje, trudnoca nije bolest,ali nije ni normalno uobicajeno stanje. Nazalost, nije uvek ni prijatna. Nije mi jeasno zasto se u DZ ponasaju kao da smo proste, neobrazovane i maloumne, kao da mi zaista zelimo da budemo tu. Uzas, bas sam razocarana! Jedva cekam da se donese zakon o zdravstvenoj zastiti po kom ce svako mocu da bira gde ce i kako ce da uplacuje zdravstveno osiguranje,a ne da poslodavci placaju pozamasne sume za nesto sto jednostavno ne mozemo iskoristiti.

BRAVO! upravo tako! i da jesam malouma ,neobrazovana NJIHOV POSAO JE I DALJE DA MI OBJASNE STA DA OCEKUJEM I STA TREBA DA SE KADA RADI!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me kakva iskustva imaju trudnice i mame iz Novog Sada. ja trudnoću vodim privatno. Treba da radim aminocintezu otišla sam u DZ i rekli su mi da ostavim knjižicu pa će videti da li će mi dati uput pošto nevosim trudnoću kod njih. Neznam kako će biti kad budem trebala da otvorim bolovanje i uzmem uput za betaniju jer po nekoj priči škrti su na davanju uputa. Imam komplikovanu trudnoću i vodim je privano a to mi je inače ginekolog koji mi je vodio i prvu trudnoću i pregledao me dok sam još bila devojka. Ako neko ima iskustva u Novom Sadu neka piše unapred sam zahvalna.

NE ZNAM KAKO TE NEKO JOS RANIJE NIJE UPUTIO NA TO DA TI JE TAJ DZ,KOLIKO GOD BIO OCAJAN-NEOPHODAN???ne znam u koji ides,ja idem u Zmaj Ognjena Vuka i nemam PREKE potrebe za privatnikom,ako je situacija vec toliko losa,probaj da uradis sledece.Prijavi se kod nekog od lekara u DZ(njih mozes da menjas odmah,nije kao za ostale lekare da moras da cekas 1god izmedju menjanja,slklopi ugovor,reci da KAO nisi zadovoljna prethodnim lekarom i da bi da se prebacis kod dokrota tog i tog,ne mogu te odbiti,ako imas uredno overenu zdravstvarenu.A ti i dalje trudnocu mozes voditi paralelno,s tim da ces neke analize i testove moci i besplatno da radis u DZ,ap neces morati sve da placas,a ostalu brigu i paznju koju ovi u DZ ne pokazuju ,dobices od svog proverenog lekara.INACE,TI UPUTI MNOGO KOSTAJU,kada sam trebala da idem na 1.expertni u betaniju,lepo su nam rekli -donesite 2 uputa,jedan za UZ,drugi za DOUBLE test,kada sam to rekla svojo dr,ona je ktegoricki odbila rekavsi da je 1 upout dovoljan jer je za sve i da 1 uput kosta 10.000 din!Onda se ispostavilo da ona nije bila obavestena!da po novom protokolu moraju 2 uputa,u betaniji mi nisu pravili problem(a nisam bila jedina koja je dobila smao 1 uput),zamolili nas da ,ako je moguce donesemo i drugi,koji mi je dr na kraju ipak dala.Ne bih da te plasim,ali sma cula da se porodjaj be zuputa placa 100.000 din!u betaniji.nadam se da sma bila od pomoci i zelim ti mnogo srece!Pozdrav od sugradjanke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,

Ja imam losa iskustva sa privatnim lekarima.

Redovno idem kod ginekologa na preglede, na svakih 6 meseci. Pocetkom prosle godine moja doktorka u DZ je otisla na trudnicko i posto su stalno menjali njene zamene odlucila sam se da nastvaim preglede privatno u DR Risticu. Tamo sam isla kod jedne *strucne* dr koju ne bih imenovala. Prosle godine na jednom redovnom pregledu (radjen i vaginalni uz) *strucna doktorka* mi je rekla da imam cistu koja se zalepila na desni jajnik i blizu je zidu materice i da bi trebalo da podhitno odem u DZ kod mog doktora po uput i da idem u neku od bolnica na kiretazu!!!!

Onako uplasena i iztraumirana otisla sam u DZ kod zamene moje doktorke i trazila odmah uput, ne pitajuci za drugo misljenje. Zamena u DZ me je smirila ponovili smo pregled i na istom tom pregledu tj. uz-u, ustanovljeno je da sam trudna a ne da imam cistu !!!! Sutradan sam uradila BTHCG i nalaz je potvrdio da sam trudna.

Posto moja doktorka iz DZ je jos uvek na trudnickom a i njene zamene se menaju,a ne bih da privatno mi neko vodi trudnocu, po preporuci prijateljice odlazim kod njenog ginekologa doktorke u KBC Zvezdara i tamo upoznajem jednu divnu doktorku, magistra, kod koje sad vodim trudnocu i sa kojom sam prezadovoljna !!!

U DZ idem samo po upute za preglede kod ove doktorke. Nista ne placam, ne cekam puno na red i stvarno doktorka je SUPER.

zato mislim da je bolje ici u DZ i preko neke veze nego privatno kod *strucnih doktora*!!!!

Sretno svim trudnicama !!!!

KOME JE TA ``STRUCNA`` PLATILA DIPLOMU???NA SUD OBOJE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Bokice milkicina, nešto ću već preduzeti, ako ništa drugo veze su čudo, kod nas to još uvek funkcioniše

Unapred hvala, javiću šta sam uradila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala rizicnu trudnocu tako da mi je bolovanje bilo prosto neobhodno a inace sam pre uvek isla iskljucivo kod privatnika.. Necu da odugovlacim i da piskaram, mogu reci da se meni posrecilo i sa drzavnim i sa privatnim lekarom.

Prvo vreme su mi oba ginekologa vodila trudnocu, s' tim sto ovaj u Domu zdravlja to nije znao, jer je meni bilo bez veze da mu to kazem, misleci da ce se uvrediti, tako da sam sve prolazila duplo. Sve do negde 8 meseca dok mi nije izletelo :blink: Medjutim, "drzavni" lekar me je samo podrzao i rekao da nema nikakve potrebe sve dva puta da prolazim,samo se cimam bezveze, da mogu da dolazim kod njega samo po doznake :rolleyes: sto sam i radila ostala dva meseca.

Mislim da to nigde ne bi trebao da bude problem ako su lekari normalni i nisu sujetni.

Maraya84 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala rizicnu trudnocu tako da mi je bolovanje bilo prosto neobhodno a inace sam pre uvek isla iskljucivo kod privatnika.. Necu da odugovlacim i da piskaram, mogu reci da se meni posrecilo i sa drzavnim i sa privatnim lekarom.

Prvo vreme su mi oba ginekologa vodila trudnocu, s' tim sto ovaj u Domu zdravlja to nije znao, jer je meni bilo bez veze da mu to kazem, misleci da ce se uvrediti, tako da sam sve prolazila duplo. Sve do negde 8 meseca dok mi nije izletelo :blink: Medjutim, "drzavni" lekar me je samo podrzao i rekao da nema nikakve potrebe sve dva puta da prolazim,samo se cimam bezveze, da mogu da dolazim kod njega samo po doznake :rolleyes: sto sam i radila ostala dva meseca.

Mislim da to nigde ne bi trebao da bude problem ako su lekari normalni i nisu sujetni.

u pravu si,samo bi bilo bolje da ovi drzavni posvecuju vise paznje i obzira.i u privatnoj i u drzavnoj praksi ima svakakvih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam do 7.meseca trudnoce...kontrole sam redovno obavljala kod svog ginekologa u privatnoj klinici i imala sam zaista VELIKIH problema da otvorim trudnicko bolovanje kod ginekologa u domu zdravlja....trpela sam bukvalno izivljavanje jer zena nije htela da mi otvori bolovanje u 7.mesecu tvrdivsi da je ti papiri sa privatne klinike i iz ... See Moreporodilista "Narodni front" ne interesuju i da nje sto se tice ja nisam ni trudna, te sam potrazila pomoc pravnika zastitnika pacijenata... Izdejstvovali smo bolovanje mesec dana i to uz pomoc komisije i nacelnika ginekologije, pa sam koristila godisnji odmor, a onda mi je 38 dana pre termina otvoreno porodiljsko bolovanje i to opet uz pomoc zastitinika pacijentovih prava...verovali ili ne ali zbog stresa koji sam prezivela od sujetne doktorke iz doma zdravlja dobila sam kontrakcije i do kraja trudnoce pila Gynipral...toliko o tome... Pravnik mi je rekao, citiram:"Gde se potrefi kod ovog skota...ona je jedno zlo..." Inace, moja (privatna) ginekolog je sjajna zena i imala sam puno poverenje.

Maraya84 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnocu vodim u DZ Rakovica, kod dve dr. Jedna je zaduzena za ultrazvuk a druga za sve ostalo. Isla sam i u privatnu kliniku Analife, radi 3D ultrazvuka jer je u 10 nedelji besplatno a svaka sledeca sa popustom. Tu sam radila i ekspertski UZV u 6. mesecu.

Volim da cujem razlicita misljenja, ali ne volim da me salju s jednog kraja grada na drugi radi analiza.

Nemam nekih posebnih prituzbi na doktore ali na sistem uvek!! Nasi Domovi Zdravlja bi trebali da budu bolje opremljeni sa savremenijim uredjajima i da sve bude makar na dva mesta.

No, i pored toga uzdam se u iskustvo doktora.

Srecom moja trudnoca se odvija ok, sem sto je babac nisko pa pijem ginipral, ali dobro, jos 6 nedelja do termina.

Pozdrav svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam trudnocu vodila kod privatnog dr dok se to moglo jer je donet zakon da dr ne moze da radi i privatno i u bolnici tako da je moj dr prestao da radi privatno. Koliko je on divan covek,ja sam do kraja trudnoce odlazila na kontrole na odelenje u bolnici u toku njegovog dezurstva. Hladno je mogao da mi kaze cao,dovidjenja,snadji se. Sto se tice bolovanja otvorila mi ga je dr u dz,ni ne secam se kako se zvala. Jednostavno sam rekla da sam dosla da bi mi otvorila bolovanje,rekla ko mi vodi trudnocu i ona zena najnormalnije ispisa doznake i cao,bez sujete i prebacivanja. Samo sam morala da potpisem da mi je ona kao izabrani dr. i vise je nikada nisam videla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Ja jakooooo lose utiske nosim iz DZ i mislim da cu i po doznake za porodiljsko i po uput za bolnicu poslati muza! Bojim se da cu se iznervirati i da ce mi krenuti porodjaj pre vremena... Uopste ne preterujem, ja toliko arogancije i neljubaznosti u zivotu nisam srela.. Meni kao akademskom gradjaninu se doktorka obracala sa takvom snishodljivoscu da sam ja od soka zanemela a inace bih joj odbrusila samo tako i trazila da ide na neki kurs ophodjenja prema pacijentima!

Slazem se da nisu svi takvi ali cinjenica je da ih ima mnogo.. Nisu svi ni u mogucnosti da trudnocu vode privatno ali ja mog doktora, tj. njegovu ordinaciju ne bih menjala ni za zivu glavu.. Uvek odvoji vreme za mene, ispita me sve zivo, posavetuje, ne salje me na nepotrebne analize i preglede i nikad ne cekam..

To je moje iskustvo ali kazem, ima raznih lekara, kako drzavnih tako i privatnih tako da ne treba generalizovati..

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dva puta sam se porodila u Gradskoj, i između te dve trudnoće sam imala nažalost 1 spontani. Inače, osim u Analife na uz u 10. nedelji trudnoće sve ostalo sam vodila u domu zdravlja i ne mogu da se žalim, bio bi greh. Da, gužve su. Da, morate imati spisak pitanja. Ali DA privatnici vas šalju na potrebno i nepotrebno samo sa namerom da zarade.

Moram da pohvalim Dr. Kušljevića za stručnost i odlučnost, Dr. Pedju Mitrovića stručnost i za toplu reč, odličnu brigu o pacijentima, strpljenje, Dr. Kostić za stručnost i pozitivan, vedar stav. Svi rade u Gradskoj bolnici, Zvezdara. Takođe i Dr. Vesnu Simeonivu za detaljan i nepristrasan pristup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.