Putovanje u inostranstvo sa bebom koja ima razlicito prezime od majke?

odgovora

Objavljeno

Sta treba od dokumenata da nosi majka kada putuje sa bebom koja ima razlicito prezime od nje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Logicno je da pored pasosa nosite bebinu krstenicu kako bi se utvrdilo da majka ima razlicito prezime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta treba od dokumenata da nosi majka kada putuje sa bebom koja ima razlicito prezime od nje?

Ništa, samo pasoš (biometrijski, naravno).

Detetu su svi podaci na pasošu, pa i ko mu je majka ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovlascenje od oca,ako ne putuje sa njima,bar je ovde tako... Naravno i pasos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovlascenje od oca,ako ne putuje sa njima,bar je ovde tako... Naravno i pasos

Da i ovde je tako. Saglasnost drugog roditelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je neko imao ovaj problem,ili zna nesto,ali da pitam za svaki slucaj.Ja planiram u avgustu da putujem sa mojim bebcem na odmor u Grcku .E,sada nastaje problem...ja sam jos uvek u braku sa grckim drzavljaninom.On zivi u Grckoj,i nece ni da cuje da mi posalje potvrdu da bebac moze da putuje.Bebac ima grcko ime i prezime,ali ima srpski pasos.Socijalna sluzba mi je prvo rekla da ce mi dati potvrdu da mogu da putujem,a sada kazu da oni ne mogu da daju potvrdu.Zvala sam granicni prelaz Presevo,i oni su mi rekli da iskljucivo mogu da predjem granicu sa potvrdom od supruga,koji nece ni da cuje da posalje potvrdu.Policija takodje ne moze da mi izda potvrdu ...a dok dobijem razvod ko zna koliko ce proci,posto me i tu muci muz,samo gleda da me nervira.Da li neko zna,da li postoji neko ko moze da izda potvrdu,kako mogu sa bebcem da napustim Srbiju na npr.15ak dana?Nemoguce da ne postoji neko resenje.Kada sam zvala Presevo rekli su mi da nas ne mogu pustiti,jer to bi bila otmica deteta(otmica deteta od oca koji ne zivi u Srbiji ,koji nije nas drzavljanin :blink: ?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenice, pošto ste zvanično u braku, potvrda od oca je neophodna. Ali, pretpostavljam da postoji rešenje za tvoj slučaj, pošto kod nas uvek ima neka "rupa" u zakonu, da nadležan sud za vaš razvod izda neku potvrdu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno to jedino može otac deteta da ti da :( Jedino da ideš na more u CG :( U sudu može dobiti potvrdu o pokrenutom sporu ali bi ta potvrda samo zakoplikovala stvar odnosno onemogućila da dobije bilo kakvu izjavu za izlazak iz zemlje jer starateljstvo nije rešeno :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno to jedino može otac deteta da ti da :( Jedino da ideš na more u CG :( U sudu može dobiti potvrdu o pokrenutom sporu ali bi ta potvrda samo zakoplikovala stvar odnosno onemogućila da dobije bilo kakvu izjavu za izlazak iz zemlje jer starateljstvo nije rešeno :(

Mislis da mozemo da putujemo u Crnu Goru?Problem pravi srpska granicna policija,oni traze potvrdu .Ukoliko uskoro potpisem razvod,onaj prvi deo,pa se posle ceka 6 meseci,da vide da li smo se predomislili,pa tek onda dobijam razvod...e,sada ukoliko ovaj prvi deo potpisem,da li na osnovu tog papira mozda mozemo da putujemo?Valjda kada potpisem prvi put,do konacne odluke,logicno mi da dobijem privremeno starateljstvo,pa da li bi tada mogli da putujemo?Sve ide preko grckog suda,pa ne znam da li nas sud moze da mi izda neku potvrdu.Sad se plasim da se mm zainati,i ne potpise razvod,samo da bi napakostio....ne mogu da verujem da nema resenja,a granicna policija mi rekla da nisu imali ovakav slucaj :( a advokat opet nema resenje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislis da mozemo da putujemo u Crnu Goru?Problem pravi srpska granicna policija,oni traze potvrdu ....

ja sam mislila da to nije problem kad prelaziš CG :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.