Prednost trudnicama!!!

odgovora

Objavljeno

Ja ne čekam nešto mnogo u redovima, osim možda u prodavnici. Ali to mi ne pada teško. Teško mi je u autobusu, pogotovo sad dok su ove jezive vrućine. Užasno me noge bole. I sada, već u petom mesecu, prilično se vidi stomak. Nema šanse da neko pomisli da sam malo punija u stomaku, a ne trudna. Niko, ali niko da ustane! I samo okrenu glavu ka prozoru i prave se da nisu videli. Jedna jedina mlađa žena mi je ustala, pretpostavljam da je i sama majka, pa zna kako je nama "koleginicama". :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opasnice! :lol: Jedva cekam da dodjem u NS, da sednemo na kaficu i ratujemo sa nevaspitanim ljudima.. Izgleda da ih svuda ima.. Evo, pridruzice nam se i ovo moje ratoborno, besno bepce.. :D :D :D

Sačekaj još malo da se i ja porodim pa idemo zajedno! Biće nas više!

A posle NS, kod mene u KŠ da zavedemo red a onda kod tebe u NI! Jel može?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahahahaha! Već zamišljam naslov u novinama "Horda pobesnelih trudnica i dojilja"!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Ili "Zaštitite pošten svet od podivljalih trudnica"!!!! Xixixixixixixi... :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok vi harate Srbijom i zavodite red,ja ću da rastem i gojim se :) posto zaostajem za vama po trudničkom stažu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahahahaha! Već zamišljam naslov u novinama "Horda pobesnelih trudnica i dojilja"!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Ili "Zaštitite pošten svet od podivljalih trudnica"!!!! Xixixixixixixi... :lol::lol::lol:

:lol::lol: e,bas si me nasmejala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma trudnicice najbolje je da nikoga i nista ne cekate nego same napred, bez blama. Dokad bre vise ovi penzioneri da komanduju :lol: . Meni je najbolje bilo kada sam sa mm, on nikad nije dozvoljavao negde da cekam. Samo me zgrabi za ruku i napred i njemu niko nije smeo nista da kaze, a ako se neko slucajno i zezne...grrr @#$@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma trudnicice najbolje je da nikoga i nista ne cekate nego same napred, bez blama. Dokad bre vise ovi penzioneri da komanduju :lol: . Meni je najbolje bilo kada sam sa mm, on nikad nije dozvoljavao negde da cekam. Samo me zgrabi za ruku i napred i njemu niko nije smeo nista da kaze, a ako se neko slucajno i zezne...grrr @#$@

BRAVO ZA MUZA!!!! pravi zastitnik!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BRAVO ZA MUZA!!!! pravi zastitnik!

Hvala, hvala, istina! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma trudnicice najbolje je da nikoga i nista ne cekate nego same napred, bez blama. Dokad bre vise ovi penzioneri da komanduju :lol: . Meni je najbolje bilo kada sam sa mm, on nikad nije dozvoljavao negde da cekam. Samo me zgrabi za ruku i napred i njemu niko nije smeo nista da kaze, a ako se neko slucajno i zezne...grrr @#$@

svaka mu cast :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je jednom neka baba u autobusu pitala "Kad si trudna što onda ideš po gradu"? Tada sam išla kod lekara, a i da nisam - zar trudnice ne smeju izaći iz kuće?

O, Boze, strasno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahahahaha! Već zamišljam naslov u novinama "Horda pobesnelih trudnica i dojilja"!!! Ili "Zaštitite pošten svet od podivljalih trudnica"!!!! Xixixixixixixi... :lol::lol::lol:

Hahahahahaha :lol: :lol: :lol: Ovo ti je odlicno. Ali ovaj prvi naslov mi se vise svidja. Kada bi se pojavio jedan ovakav naslov u novinama, mozda bi ljudi i shvatili kako treba da se ponasaju prema trudnicama. :)

Evo, i ja se pridruzujem ekipi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahahaha :lol: :lol: :lol: Ovo ti je odlicno. Ali ovaj prvi naslov mi se vise svidja. Kada bi se pojavio jedan ovakav naslov u novinama, mozda bi ljudi i shvatili kako treba da se ponasaju prema trudnicama. :)

Evo, i ja se pridruzujem ekipi. :)

Pa, Taki, DOBRO NAM DOSLA :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, Taki, DOBRO NAM DOSLA :lol: :lol: :lol:

hahahaha..uskoro cemo biti horda zena pod hormonima hahahahah

MOGLE BI I STRANKU DA OSNUJEMO :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahaha..uskoro cemo biti horda zena pod hormonima hahahahah

MOGLE BI I STRANKU DA OSNUJEMO :lol:

Vidis, to ti nije losa ideja :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali zene, ima i mnogo lepih primera. Ljudi se, uglavnom, raspilave kad vide trudnicu. Nisu svi isfrustrirani i neosetljivi. Ja sam dozivela i mnogo lepih stvari. Npr. otkrila sam da je (osim kod ginekologa :mellow: ) u Domu zdravlja, bolnici ili bilo kojoj laboratoriji lozinka koja sva vrata otvara "Ja sam trudna". Analize koje se zakazuju po dva meseca unapred zavrsila sam na licu mesta. Lekari kod koji se takodje dugo ceka (npr. ta zena endokrinolog kod koje idem) me odmah prime... A doktorka opste prakse se sva istopila dok mi je pisala uput za endokrinologa... Stvarno nisu svi neosetljivi. Primetila sam da su lekari mnogo ljubazniji i predusretljiviji nego sestre... To mi je interesantno - one valjda treba da neguju, a ponasaju se kao Kerberi - cim zakucas na neka vrata pojavi se sestra da te spreci da udjes i da ti objasni da su svi termini za pregled zuzeti sve do kraja jula... One su tu valjda da ti pomognu, da te ohrabre, da te neguju... Mislim, sestre... "Nurse" na engleskom znaci "negovateljica... Treba neko daim objasni sta ime je posao: tu su valjda zbog pacijenata, a ne da se ulizuju lekarima! Ne zelim da generalizujem, ali moje iskustvo sa njima je razocaravajuce.

E sad... racune treba da placam tokom sledece nedelje. Videcu kako cu se provesti u posti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZNATE KAKO JE GUZVA U EPS-U E PA JA SAM DOSLA I CEKALA U REDU,ALI POSLE NEKOG VREMENA NISAM MOGLA VISE DA CEKAM I ZAMOLILA SAM OBEZBEDJENJE DA ME PREVEDE PREKO REDA,STO JE I URADIO,JA SAM ISLA I TOTALNO IGNORISALA FACE KOJE SU LJUDI SLAGALI,SAMO SAM SE NASMEJALA I PROSLA.U 9MESECU SAM SLOMILA RUKU I APSOLUTNO NIKOM NIJE PADALO NA PAMET DA MI USTANE U JAVNOM PREVOZU,TRUDILA SAM SE DA GA STO MANJE KORISTIM,OSECALA SAM SE KAO DA JE NEKIM LJUDIMA KRIVO STO SAM JA TRUDNA.ZENE NASA JE GRESKA STO SE MI NE BORIMO ZA SVOJE PRAVO,AKO IMA NALEPNICE MORA I DA SE POSTUJE,NEKA PRICAJU IZA LEDJA ALI MI IDEMO PRAVO DA SALTERA,A DA KAD SAM ISLA NA KONTROLU ZA RUKU STVARNO SAM ODMAH ULAZILA,NEKAD I PRE DOKTORA,ALI JEDNOM SE NEKA BABA NASADILA NA VRATA I NAMERNO NIJE HTELA DA SE POMERI,SRECA JE NJENA STO SAM TO JUTRO BILA RASOLOZENA INACE BI BILA IZA MENE.BORITE SE ZA SEBE I BEBE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahahahaha! Već zamišljam naslov u novinama "Horda pobesnelih trudnica i dojilja"!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Ili "Zaštitite pošten svet od podivljalih trudnica"!!!! Xixixixixixixi... :lol::lol::lol:

a065.gifa020.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Bojana, cast izuzecima, ali veoma ih je malo. Najbolje prolazim po lekarima, ali mi se desilo jednom da sam dosla da izvadim krv, pa su mame vukle svoje sincice preko reda, tacnije pre mene. A sinovi sve momci, sve veci od mene. I one sve bez pardona ulecu pre mene... :angry: Dok nisam pukla... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Bojana, cast izuzecima, ali veoma ih je malo. Najbolje prolazim po lekarima, ali mi se desilo jednom da sam dosla da izvadim krv, pa su mame vukle svoje sincice preko reda, tacnije pre mene. A sinovi sve momci, sve veci od mene. I one sve bez pardona ulecu pre mene... :angry: Dok nisam pukla... :D

One su izgleda zaboravile kako je njima bilo kad su bile trudne. I naravno, čast izuzetcima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

One su izgleda zaboravile kako je njima bilo kad su bile trudne. I naravno, čast izuzetcima!

Ocigledno su zaboravile. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U informatici sam juce cekala,bilo je 3 ljudi ispred mene i gdin iza mene rece "sto ne idete preko reda",ali ja objasnih da ne bih da se guram posto nije bila nije guzva. E kad sam videla da jednu stariju gospodju provedose preko reda, momentalno sam prosla do saltera, bez izvinjavanja i pitanja. Niko ni rec nije rekao :) malo sam velika,pa mozda delujem zastrasujuce :)

Jutros sam se naoruzala osmehom, doterala se i otisla u SUP da podnesem zahtev za LK i pasos jer to sledece godine necu moci s malom bebom koju nema ko da cuva. Bili su divni i policajci i gdja koja je primala dokumentaciju. :D zavrsila sam sve za 15 minuta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O, Boze, strasno!!!

A gde je baba posla?! Eh penzosi su kriminalni, stalno je pun bus u spicu, pa gde idete pobogu?! ma ne fermam ja njih mnogo,ako mogu da sacekam 10ak minuta mogu,ako ne, samo napred, sa svojih 180/90 ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahahaha :lol: :lol: :lol: Ovo ti je odlicno. Ali ovaj prvi naslov mi se vise svidja. Kada bi se pojavio jedan ovakav naslov u novinama, mozda bi ljudi i shvatili kako treba da se ponasaju prema trudnicama. :)

Evo, i ja se pridruzujem ekipi. :)

Stvarno je zalosno sto samo mi brinemo jedne o drugima... Mozda je problem sto smo mi smotane i ne koristimo svoja prava, nego kao, bez veze nam da insistiramo na tome.

Imala sam jednom ostriji razgovor sa svojom najboljom drugaricom. Kad sam bila u prvoj trudnoci, ona mi cestita i, vidim, iskreno se raduje. Onda je rekla "Samo se nadam da neces biti jedna od onih trudnica i mama sa kolicima koje cekaju da im se ceo svet klanja i sklanja". :o:blink::angry::huh::angry: !!!!?????

Joj kako sam joj ostro odgovorila (sto uopste nije moj stil): "Naravno da cu da budem takva. Ako ja dozvolim da se moje telo deformise, da stavim svoj zivot u sluzbu novog zivota, onda cu sigurno da ocekujem da se to postuje! Pa i te mame sa kolicima koje ti idu na zivce... Hej! U kolicima je bespomocna beba! Kolica su teska bar 10 kila! Tebi je, sa torbicom na ramenu, sigurno lakse da se sklonis s puta njoj, nego njoj sa glomaznimkolicima tebi!" Uf, sto sam bila ljuta... Ona je lekar i nema pojma sta je majcinstvo. Pozelela sam joj tad da oseti sta je trudnoca i sta je majcinstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zar jedna žena koja je pritom i lekar tako da razmišlja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zar jedna žena koja je pritom i lekar tako da razmišlja?

Verovali ili ne... :(

Da li im se smuci od brige o drugima? Mozda treba da se osmisli program za ocuvanje mentalnog zdravlja lekara i zdravstvenog osoblja... Da li im je toliko stresan posao da stiteci se od stresa prestnu da budu humani ili nisu ni postali lekari zbog altruizma vec zbog prestiza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.