Prednost trudnicama!!!

odgovora

Objavljeno

Svakim danom sam sve vise iznenadjena! c011.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakim danom sam sve vise iznenadjena! c011.gif

Što je najvažnije, prijatnih iznenadjenja :D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast, zaista ima pazljivih ljudi! a035.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što je najvažnije, prijatnih iznenadjenja :D;)

Da. To je ono najvaznije. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jedan primer: ja u posti, guzva ogromna...ja odem napred, inace tek sam 3. mesec pa nemam jos stomak. Pridjem zeni srednjih godina i pitam je naaaajljubaznije moguce jel mogu pre nje jer sam trudnica...

ona se okrete, pogleda me ZATO STO SI BEZOBRANA NECU!!! uvek pustam trudnice al sad necu!

inace svaldjala se sa celim redom, zvala sheficu da pita sto je guzva! Na sve to je stajala u POGRESNOM REDU!!! Tu je red za posiljke a ona je htela da plati racune, i to su joj rekli na salteru, ali je ipak prosla.

Ja sam naravno ostala u shoku...nakon 2 minuta sam izasla napolje!

A gradski prevoz je smrt! Imam auto i imam polozno ali u ovom jbn gradu nema parkiranja u centru i ne vredi mi nista od toga! Opet busom na posao...zeljno iscekujem leto.mirisi u busu...milinica :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U obe trudnoće je bilo problema oko ustupanja mesta u busu (obično se prvo svi pogledaju da li će ko ustati i onda neko onako me kao pita-hoćete li možda da sednete), a u ostalim slučajevima( u prodavnici, pošti, pijaci) su me uvek ispoštovali i pustili preko reda. Jedina neprijatnost mi se desila kada sam 1. put bila trudna-u 8. mesecu sam ušla u bus i pošto niko nije reagovao, pitam jednu ženu da mi ustane, a ona nije htela komentrišući da sam debela retardirana krava i da je neću prevariti. Bilo mi je veoma neprijatno i spremila sam se da siđem na sledećoj stanici, ali ipak mi je jedna devojka ustupila mesto. Primetila sam da su najneljubaznije žene između 40-50 godina. Muškarci ili odmah ustupaju ili se prave da ne vide, pa ako ih zamoliš, oni ljubazno ustupe mesto. Mislim da ipak vrede one nalepnice, jer sve nas podsete na trudnice i počneš o tome razmišljati kad god vidiš nalepnicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da prenesem sveže, naravno prijatno iskustvo..kupujem na pijaci, kod jedne tezge je bila baš gužva..prodavačica koja je tu radila kada me je ugledala, odmah me je propustila preko reda, uslužila me i poklonila vezicu trešanja svežih..po meni je ovo stvarno gest za pohvalu..i dokaz da postoje ljudi koji poštuju trudnice :)

Super, baš je divna prodavačica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U obe trudnoće je bilo problema oko ustupanja mesta u busu (obično se prvo svi pogledaju da li će ko ustati i onda neko onako me kao pita-hoćete li možda da sednete), a u ostalim slučajevima( u prodavnici, pošti, pijaci) su me uvek ispoštovali i pustili preko reda. Jedina neprijatnost mi se desila kada sam 1. put bila trudna-u 8. mesecu sam ušla u bus i pošto niko nije reagovao, pitam jednu ženu da mi ustane, a ona nije htela komentrišući da sam debela retardirana krava i da je neću prevariti. Bilo mi je veoma neprijatno i spremila sam se da siđem na sledećoj stanici, ali ipak mi je jedna devojka ustupila mesto. Primetila sam da su najneljubaznije žene između 40-50 godina. Muškarci ili odmah ustupaju ili se prave da ne vide, pa ako ih zamoliš, oni ljubazno ustupe mesto. Mislim da ipak vrede one nalepnice, jer sve nas podsete na trudnice i počneš o tome razmišljati kad god vidiš nalepnicu.

Strašno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam do sada u NS videla te nalepnice samo u posti i to one koje je postavio BEBAC..naravno,niko ih ne sljivi...ja sam prosle nedelje na temeperaturi od skoro 30 C trebala da nesto platim u posti,red je bio do sutra,ali mi niko,ali ama bas niko nije ustupio mesto u redu,svi su me samo konstantno odmeravali od glave do pete i onda okretali glavu... mozdra je moja greska sto sam bila mutava pa nikog nisam pitala da me propusti,a bilo mi je lose.onda jos stignem na salter,a tu se muva neka starija zena,cita neke plakate,pa ispred mene na salter da pita za internet,ja bez komentara proturim moju uplatnicu i pare,ignosisuci je SALTERUSA CE MI:,,vi sacekajte malo``DOSLO MI JE KRVI DA JOJ SE NAPIUJEM,DA SE NISAM LOSE OSEDALA-JEBALA BIH JOJ SVE OD REDA..DJUBRE MATORO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam do sada u NS videla te nalepnice samo u posti i to one koje je postavio BEBAC..naravno,niko ih ne sljivi...ja sam prosle nedelje na temeperaturi od skoro 30 C trebala da nesto platim u posti,red je bio do sutra,ali mi niko,ali ama bas niko nije ustupio mesto u redu,svi su me samo konstantno odmeravali od glave do pete i onda okretali glavu... mozdra je moja greska sto sam bila mutava pa nikog nisam pitala da me propusti,a bilo mi je lose.onda jos stignem na salter,a tu se muva neka starija zena,cita neke plakate,pa ispred mene na salter da pita za internet,ja bez komentara proturim moju uplatnicu i pare,ignosisuci je SALTERUSA CE MI:,,vi sacekajte malo``DOSLO MI JE KRVI DA JOJ SE NAPIUJEM,DA SE NISAM LOSE OSEDALA-JEBALA BIH JOJ SVE OD REDA..DJUBRE MATORO

Ma bezobraznici bre..šta da ti kažem, ja već mesec dana muku mučim sa bankom oko kartice za automat..te nisu poslali podatke kako treba, te kasni im kartica..mesec dana me vozaju tamo ovamo.. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da poddellim moje iskustvo ... Inace imala ssam i lepa i losa... Ja ne volim da se guram preko reda,nekako mi je glupo i neprijatno da pitam,ali kad bas moram onda moram.. Moja majka je uzas za to,ona kad nece da ceka negde uzme moje dete i ode u apoteku ,ili bilo gde ,i progura se preko reda.,Dok sam bila trudna,(ne mogu se setim koji put)isla sam u apoteku da uzmem lekove za odrzavannje trudnoce,i naravno,drzavna apoteka ,red ogroman a ja cekam,neki mi kazu idi preko reda,ja nista,kazem nema veze,,i na kraju ona sto je radila na salteru pozvala me cim me videla i rekla da mi se to ne ponovi jer TRUDNICE NE SMEJU DA CEKAJU RED ,jer vladaju virusi svuda pogotovo u DZ,gde ih ima najvise bolesnih,i od tad nisam vise cekala ,i uvek idem preko reda i sa detetom,briga me sta drugi misle.Isto tako smo imali trudnicki dan ,kad dolaze trudnice da UZ,mooja majka kaze idi preko reda ,sta te briga trudna si,ja je gledam ,reko ja nisam tamo jedina trudnica,ona bi isla ,briga je,nema kod nje pardona. U autobusu su mi uvek ali uvek nalazili mesta ,jer jedini autobus u koji sam se vozila jer isao za naselje gde sam zivela 15god,i svi su me poznavali i uvek mi ustupali mesta .U banci isto ,cim udjem odma otvore salter koji nije radio samo da bi mene usluzili.A sada ja uvek propustam ,a ovde TRUDNICE imaju prednost i to se POSTUJE a ne kao u Srbiji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS. STVARNO SE IZVINJAVAM ZBOG RUZNOG RECNIKA IZ PRETHODNE PORUKE

ALI me i sad iznervira pomisao na tu situaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS. STVARNO SE IZVINJAVAM ZBOG RUZNOG RECNIKA IZ PRETHODNE PORUKE

ALI me i sad iznervira pomisao na tu situaciju

Ja se iznerviram samo kad vidim naslov teme... Nisam se gurala u trudnoci, redovno sam cekala u redu gde god bila, ali sam jednom u posti (bila sam 9. mesec, a stomak retko velik, to mi ginekolog rekao) pitala da me propuste preko reda, pa su me svi penzioneri koji su se zadesili za tim šalterom odreda streljali pogledaom... Užas... U marketu su me uglavnom puštali kada primete stomak (što nije bilo teško :P ), čak i kasnije kad sam sa bebom išla retko ko je pravio problem ako bih zamolila da me propuste. A to sam radila izuzetno retko, leti kad su vrucine, pa se beka unervozi i pocne da kenjka, a ja znam da tada sledi plač najgori... Ali i tada se redovno nadje neko ko će da gundja, popreko pogleda...

Uh, sad sam se iznervirala opet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS. STVARNO SE IZVINJAVAM ZBOG RUZNOG RECNIKA IZ PRETHODNE PORUKE

ALI me i sad iznervira pomisao na tu situaciju

Shvatam te u potpunosti!!! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala sto mmi niste zamerila,

valjda je probelm u tome STO NE MOGU DA SE POMIRIM SA TOLIKOM KOLICINOM EGOIZMA,NEKULTURE I ZLOBE

nisam ni ja idealna,ali

ZAR NE BI NEKE OSNOVNE STVARI I VREDNOSTI TREBALE DA SE ZNAJU??? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno te razumem! Prosle nedelje sam isla da predam za licnu kartu, tj. da mi zakazu dolazak. Lik koji radi na licnim kartama je bio toliko drzak i bezobrzan prema meni da sam poludela nacisto. Ponasao se prema meni kao prema nekom idiotu. Ne znam kako sam se suzdrzala da ne zaplacem (jer obicno tako reagujem u takvim situacijama) nego sam skupila snage i pocela da se svadjam s njiim. Kako ga nije bilo sramota da se ponasa tako?! :angry: Tako ne sme uopste da se ponasa, NAROCITO NE PREMA TRUDNICAMA!!! Kada sam izasla iz SUPa, glava mi je bukvalno pucala od bolova. Jedva sam se smirila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle mi je palo na pamet... ipak nije trebalo da se suzdrzavam od plakanja. Trebalo je da se isplacem, pa onako naduvena od plakanja, da odem kod nadleznog i da ga pitam: "Zasto ovaj gospodin ovako razgovara sa trudnicom?!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo jednom sam imala lose iskustvo, i to kod ginekologa. Srecom, dobro sam se osecala i radila sam do devetog meseca, tako da mi nije bilo problem i da sacekam u redu ( ruku na srce, uvek su me pustali preko reda).

I ja sam uvek pustala trudnice preko reda, cak sam se jednom u 8 mesecu trudnoce zatekla u redu za kartu, vidim trudnicu i kazem joj: "ti si trudna, ti imas prednost" a ona me bledo gleda.

Bas mi je zao sto ste imale tako losa iskustva :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno te razumem! Prosle nedelje sam isla da predam za licnu kartu, tj. da mi zakazu dolazak. Lik koji radi na licnim kartama je bio toliko drzak i bezobrzan prema meni da sam poludela nacisto. Ponasao se prema meni kao prema nekom idiotu. Ne znam kako sam se suzdrzala da ne zaplacem (jer obicno tako reagujem u takvim situacijama) nego sam skupila snage i pocela da se svadjam s njiim. Kako ga nije bilo sramota da se ponasa tako?! :angry: Tako ne sme uopste da se ponasa, NAROCITO NE PREMA TRUDNICAMA!!! Kada sam izasla iz SUPa, glava mi je bukvalno pucala od bolova. Jedva sam se smirila.

Meni su rekli u SUP-u da trudnice imaju prednost i ne cekaju u redu. Ali to je drugi SUP u koji sam otisla po LK, u prvom su me oduvali kao i tebe... I ja sam samo kmezila u trudnoci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su rekli u SUP-u da trudnice imaju prednost i ne cekaju u redu. Ali to je drugi SUP u koji sam otisla po LK, u prvom su me oduvali kao i tebe... I ja sam samo kmezila u trudnoci ;)

Katastrofa. A trudnice treba svuda da imaju prednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Katastrofa. A trudnice treba svuda da imaju prednost.

Eh, bajke :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, bajke :lol:

Haha.... :D Bas... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

LEPO JA KAZEM, ONE GUMENE CEKICE IS SPOTA U RUKE I OPAL!!! :lol:

TONY KAZE DA SU TRUDNICE I NE ZNAM KO JOS NEURCUNLJIVI -DAKLE ,MLATI DO BESVESTI,HVALA BOGU IMA MATERIJALA! :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

LEPO JA KAZEM, ONE GUMENE CEKICE IS SPOTA U RUKE I OPAL!!! :lol:

TONY KAZE DA SU TRUDNICE I NE ZNAM KO JOS NEURCUNLJIVI -DAKLE ,MLATI DO BESVESTI,HVALA BOGU IMA MATERIJALA! :lol::lol::lol:

Joj da znaš..heheh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

LEPO JA KAZEM, ONE GUMENE CEKICE IS SPOTA U RUKE I OPAL!!! :lol:

TONY KAZE DA SU TRUDNICE I NE ZNAM KO JOS NEURCUNLJIVI -DAKLE ,MLATI DO BESVESTI,HVALA BOGU IMA MATERIJALA! :lol::lol::lol:

:lol: :lol: :lol: Definitivno moramo da ih nabavimo!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.