Prednost trudnicama!!!

odgovora

Objavljeno

Joj kad se setim <_< Vrucincina najgora, avgust mesec, ja moram da podignem vozacku na salteru mup-a. I stojim ja u redu, niko se ni ne nudi da me propusti, doduse, meni glupo i da se proguram, kad ti neki gospodin, sa svojih jedva 60 godina mene po ramenu - "Izvinite, ja samo da pitam nesto" :blink: Sta cu, kazem -"Izvolite samo", medjutim decko koji je bio iza mene ospe takvu paljbu po doticnom da se samo okrenuo i izasao iz stanice milicije. Na kraju sam sacekala svoj red i pokupila vozacku, smejuci se izrazu lica matorca kada mu je ovaj decko sasuo sto i jednu. Nego, ne cini li vam se da su zene nekako manje osetljive nego muskarci na to stanje, koje bi trebalo da su i one bar jednom prosle???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj kad se setim <_< Vrucincina najgora, avgust mesec, ja moram da podignem vozacku na salteru mup-a. I stojim ja u redu, niko se ni ne nudi da me propusti, doduse, meni glupo i da se proguram, kad ti neki gospodin, sa svojih jedva 60 godina mene po ramenu - "Izvinite, ja samo da pitam nesto" :blink: Sta cu, kazem -"Izvolite samo", medjutim decko koji je bio iza mene ospe takvu paljbu po doticnom da se samo okrenuo i izasao iz stanice milicije. Na kraju sam sacekala svoj red i pokupila vozacku, smejuci se izrazu lica matorca kada mu je ovaj decko sasuo sto i jednu. Nego, ne cini li vam se da su zene nekako manje osetljive nego muskarci na to stanje, koje bi trebalo da su i one bar jednom prosle???

I žene a i mlađe devojke. Ove prve su izgleda zaboravile kako je to a druge ne razmišljaju o tome da će se i one jednog dana naći u istoj situaciji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj kad se setim <_< Vrucincina najgora, avgust mesec, ja moram da podignem vozacku na salteru mup-a. I stojim ja u redu, niko se ni ne nudi da me propusti, doduse, meni glupo i da se proguram, kad ti neki gospodin, sa svojih jedva 60 godina mene po ramenu - "Izvinite, ja samo da pitam nesto" :blink: Sta cu, kazem -"Izvolite samo", medjutim decko koji je bio iza mene ospe takvu paljbu po doticnom da se samo okrenuo i izasao iz stanice milicije. Na kraju sam sacekala svoj red i pokupila vozacku, smejuci se izrazu lica matorca kada mu je ovaj decko sasuo sto i jednu. Nego, ne cini li vam se da su zene nekako manje osetljive nego muskarci na to stanje, koje bi trebalo da su i one bar jednom prosle???

NEOSETLJIVI SU SVI PODJEDNAKO!A O PENZIONERIMA DA NE GOVORIM,ZA NJIH NIKAKVA PRAVILA NE VAZE,KULTURA TREBA DA SE PRIMENJUJE SAMO NA NJIMA ,A OSTALI NEK SE SLIKAJU,ONI MOGU DA BUDU STOKA KAD GDO IM JE TO VOLJA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve ove price mi tako poznato zvuce,strasno. Nisam se nesto gurala posebno niti molila da me puste preko reda. Prosto je mene bilo sramota od njihovog bezobrazluka i bahatosti. U sebi sam besnela i bila sam ogorcena,ali nikada nisam pitala da me puste preko reda. Nekada me je salterusa primetila pa me je pozvala da dodjem preko reda,a i tada su me mnogi gledali popreko.Gledala sam da izbegavam takve situacije jer nisam zelela da se svadjam,inace sam jezicara kad me neko takne nezgodno,jer nisam zelela da stresiram svoje cedo zbog tamo nekoh ne bitnih kretena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ha ha ha jel to neka sala prednost trudnicama pa sta da vam kazem udjem ja u autobus juce i sednem napred na mesto predvidjeno za trudnice pored mene sedi neka baka od svojih 60-70 godina a na sledecoj staici ulazi druga baka koja se jedva krece i meni zena pored mene kaze hajde ustaj sta cekas na sta joj ja odgovaram ja da ustanem trudna a ona ni ped ni sest pa sta ti fali mladja si necu valjda ja da ustanem sa 70 godina.

Eto u kakvom drustvu mi zivimo i ona je zena a nema ni malo razumevanja. Pri tom moram da kazem da mi je ovo treca trudnoca i da mi je mnogo teze nego sa prve dve..

Ali neka su nama penzioneri zivi i zdravi. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I žene a i mlađe devojke. Ove prve su izgleda zaboravile kako je to a druge ne razmišljaju o tome da će se i one jednog dana naći u istoj situaciji

Zene najgore su pogotovo penzionerke svet se vrti oko njih i za njih svi ostali su nebitni bitno da je njima dobro a ostale ko sisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Situacija od juce iz busa naravno odakle bi bila.

Udjem na prva vrata, pridjem mestu koje je namenjeno za trudnice, bolesne i stare i lepo zamolim za mesto gospodin ustane bez pogovora - Hvala mu, ali zato kada su dreknule te dve grozne zenturace, vidi je kao da je bolesna, kao da je ceo svet njen, nije ni usla vec trazi mesto.

Juce sam odreagovala i svasta sam im rekla na jako kulturan i fin nacin a one ostadose kao pokisle.

Moje licno misljenje da su zene najgore u takvim situacijama, muskarci i ako im je smor sto moraju da nas puste ipak cute, a one jezive su stvarno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Situacija od juce iz busa naravno odakle bi bila.

Udjem na prva vrata, pridjem mestu koje je namenjeno za trudnice, bolesne i stare i lepo zamolim za mesto gospodin ustane bez pogovora - Hvala mu, ali zato kada su dreknule te dve grozne zenturace, vidi je kao da je bolesna, kao da je ceo svet njen, nije ni usla vec trazi mesto.

Juce sam odreagovala i svasta sam im rekla na jako kulturan i fin nacin a one ostadose kao pokisle.

Moje licno misljenje da su zene najgore u takvim situacijama, muskarci i ako im je smor sto moraju da nas puste ipak cute, a one jezive su stvarno.

I ja imam upravo takav utisak, srećom nisu svi isti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Situacija od juce iz busa naravno odakle bi bila.

Udjem na prva vrata, pridjem mestu koje je namenjeno za trudnice, bolesne i stare i lepo zamolim za mesto gospodin ustane bez pogovora - Hvala mu, ali zato kada su dreknule te dve grozne zenturace, vidi je kao da je bolesna, kao da je ceo svet njen, nije ni usla vec trazi mesto.

Juce sam odreagovala i svasta sam im rekla na jako kulturan i fin nacin a one ostadose kao pokisle.

Moje licno misljenje da su zene najgore u takvim situacijama, muskarci i ako im je smor sto moraju da nas puste ipak cute, a one jezive su stvarno.

Ma sto nas narod voli da se oseca pitanim i kad to nije. Sta one hoce kad ti je covek ustao? Mene ovakve price iskreno potresaju. Ima li kraja ljudskoj gluposti i bezobrazluku? Da su vaspitani i imaju malo osecaja ne bi ni morala da trazis to mesto vec bi ti ustajali cim udjes.

A da situacija iz poste pre par dana. Ulazim i unutra red do ispred ulaza. Stanem ja uredno na kraj reda i cekam. Okrecu se ljudi, ali niko nista. Na svakom salteru zalepljena nalepnica PREDNOST TRUDNICAMA. Tek kako se red pomakao i devojka sa saltera kad me je videla vikne sto je jace mogla: "Vi dodjite imate prednost! Svasta ljudi!" I hvala joj na tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam stvarno poludela u apoteci! Ulazim, 2 šaltera rade a gužva katastrofa. Kako su me videli svi su okrenuli glavu na drugu stranu. Ajde to, čekam, čekam i jedna "gospođa" ispred mene traži za ćerku nešto za bubuljice i smara onu apotekarku 5 min. glupostima. Meni je pukao film i rekla sam " Izvinite, imate li Utrogestan?". Joj kako me je ona "gospođa" pogledala! Čekala sam samo da mi jednu reč kaže i da je pošaljem u ...... Apotekarka je bila vrlo ljubazna, lepo mi se izvinula i rekla da nemaju.

Ne mogu da verujem kakav smo mi narod! Ljudska beda i nevaspitanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam stvarno poludela u apoteci! Ulazim, 2 šaltera rade a gužva katastrofa. Kako su me videli svi su okrenuli glavu na drugu stranu. Ajde to, čekam, čekam i jedna "gospođa" ispred mene traži za ćerku nešto za bubuljice i smara onu apotekarku 5 min. glupostima. Meni je pukao film i rekla sam " Izvinite, imate li Utrogestan?". Joj kako me je ona "gospođa" pogledala! Čekala sam samo da mi jednu reč kaže i da je pošaljem u ...... Apotekarka je bila vrlo ljubazna, lepo mi se izvinula i rekla da nemaju.

Ne mogu da verujem kakav smo mi narod! Ljudska beda i nevaspitanje!

Dobro dosla u stvarnost :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam stvarno poludela u apoteci! Ulazim, 2 šaltera rade a gužva katastrofa. Kako su me videli svi su okrenuli glavu na drugu stranu. Ajde to, čekam, čekam i jedna "gospođa" ispred mene traži za ćerku nešto za bubuljice i smara onu apotekarku 5 min. glupostima. Meni je pukao film i rekla sam " Izvinite, imate li Utrogestan?". Joj kako me je ona "gospođa" pogledala! Čekala sam samo da mi jednu reč kaže i da je pošaljem u ...... Apotekarka je bila vrlo ljubazna, lepo mi se izvinula i rekla da nemaju.

Ne mogu da verujem kakav smo mi narod! Ljudska beda i nevaspitanje!

c025.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam danas poludela u bankama...znaci ona njihova privatna ,,obezbedjenja`` bi momentalno pootpustala! pa zasta oni sluze?????? da se setkaju i nose voki -toki????pa koji to RED oni tamo odrzavaju????skoro mi je pozlilo u prvoj banci,pretoplo,bez klime,guzva..a trudnice ko sljivi!!!u drugoj banci sam morala da sednem,iako sam bila poslednja u redu,fotelja tacno naspram salteruse.zavrsi ona klijenta,pogleda me i nikom nista...onda jedna gospodja koja je sledeca bila na redu mi rece-vi idete sledeci...zahvalila sam se zeni rekla joj da je jedna od retkih,a zatim dovoljno glasno da me salterusa i debeli gmaz iz obezbedjenja(zavaljen u fotelju nedaleko od mene) cuju TO BI INACE OBEZBEDJENJE TREBALO DA RADI! salterusa me samo zacudjeno pogleda,ali nista nije prokomentarisala,da jeste i ona bi se provela!a u pitanju starija zena,sigurno majka....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS ja sem u posti nigde vise nisam videla nalepnicu ,,prednost trudnicama``.da li ste ih vi videle jos negde??? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se desilo da posle dugog čekanja u redu u banci, jer niko nije hteo da ustupi mesto, da me vrate sa šaltera pod izgovorom da im je prevelika gužva da urade ono što je meni bilo tog trenutka potrebno(otvaranje nove kartice za bankomat)..šta reći :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se desilo da posle dugog čekanja u redu u banci, jer niko nije hteo da ustupi mesto, da me vrate sa šaltera pod izgovorom da im je prevelika gužva da urade ono što je meni bilo tog trenutka potrebno(otvaranje nove kartice za bankomat)..šta reći :angry:

GOVORI TIHO I NOSI PSA SA SOBOM!!!ii onaj cekic is spota sto sam bila postavila,hahaha :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

GOVORI TIHO I NOSI PSA SA SOBOM!!!ii onaj cekic is spota sto sam bila postavila,hahaha :lol:

Moraću da počnem hehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS ja sem u posti nigde vise nisam videla nalepnicu ,,prednost trudnicama``.da li ste ih vi videle jos negde??? :huh:

Kod nas ni u posti nema, ...jedino u klinickom centru, na salterima ima nalepnica, a u laboratoriji ima poseban salter za trudnice (koji zloupotrebljavaju, gospodje koje nijesu trudne)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS ja sem u posti nigde vise nisam videla nalepnicu ,,prednost trudnicama``.da li ste ih vi videle jos negde??? :huh:

Nisam nigde više, mada ni u pošti to ne poštuju :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

GOVORI TIHO I NOSI PSA SA SOBOM!!!ii onaj cekic is spota sto sam bila postavila,hahaha :lol:

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo u Posti sam videla tu nalepnicu. Naravno, niko to ziv ne postuje. :angry:

Cekamo maijce, pa cemo da vidimo da li ce one da deluju. :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas me je jedna mlada dama prijatno iznenadila.

Samo sto sam usla u banku, djevojka koja je bila ispred mene se odmah izmakla i propustila me na svoje mjesto. Iako sam se uctivo zahvalila i rekla da nema potrebe to da radi, ona je insistirala... Bas je to lijep osjecaj- kada vas neko postuje (a pri tome vas uopste ne poznaje) zbog toga sto nosite novi zivot u sebi! a035.gif

Kada bi samo bilo vise takvih ljudi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prijatno sam iznenadjena!!! ovo je za pohvalu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas me je jedna mlada dama prijatno iznenadila.

Samo sto sam usla u banku, djevojka koja je bila ispred mene se odmah izmakla i propustila me na svoje mjesto. Iako sam se uctivo zahvalila i rekla da nema potrebe to da radi, ona je insistirala... Bas je to lijep osjecaj- kada vas neko postuje (a pri tome vas uopste ne poznaje) zbog toga sto nosite novi zivot u sebi! a035.gif

Kada bi samo bilo vise takvih ljudi!

to je baš za pohvalu... malo je takvih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da prenesem sveže, naravno prijatno iskustvo..kupujem na pijaci, kod jedne tezge je bila baš gužva..prodavačica koja je tu radila kada me je ugledala, odmah me je propustila preko reda, uslužila me i poklonila vezicu trešanja svežih..po meni je ovo stvarno gest za pohvalu..i dokaz da postoje ljudi koji poštuju trudnice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.