Prednost trudnicama!!!

odgovora

Objavljeno

zamisli samo da izvadis nekome ovakav cekic i krenes da ga udaras uuuuuuuuu al bi bilo kandidata u busu, u posti, kod doktora ma gde god hoces :)

Morale bi bar jednom nedeljno da kupujemo novi cekic :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zamisli samo da izvadis nekome ovakav cekic i krenes da ga udaras uuuuuuuuu al bi bilo kandidata u busu, u posti, kod doktora ma gde god hoces :)

da ti iSkreno kazem kako umeju da me protresu hormoni -LUPALA BIH I MLADO I STARO :lol: trebalo bi izglasati neki zakon po kome se trudnice,zbog hormonskih plima i oseka,privremeno svrstavaju u neuracunljive i da im sve posle lepo bude oprosteno,hahaha :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Morale bi bar jednom nedeljno da kupujemo novi cekic :lol: :lol: :lol:

ma to cemo da trazimo od drzave da nam isporuci pri svakoj rati nadoknade za dete :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da ti iSkreno kazem kako umeju da me protresu hormoni -LUPALA BIH I MLADO I STARO :lol: trebalo bi izglasati neki zakon po kome se trudnice,zbog hormonskih plima i oseka,privremeno svrstavaju u neuracunljive i da im sve posle lepo bude oprosteno,hahaha :lol::lol::lol:

Posto sam student prava, evo sledece cinjenice: trudnoca, pms, klimakterijum i sl. stanja jesu olaksavajuce okolnosti u krivicnom pravu. Naravno, jedno je slovo zakona a sasvim drugo sudska praksa.. Ali, ne brinite, zene, ako nekome polomite nos nudim svoje pravnicke usluge..po povoljnoj ceni.. :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma to cemo da trazimo od drzave da nam isporuci pri svakoj rati nadoknade za dete :P

Ako cekamo i to od drzave, nadrljale smo..da ne kazem nesto drugo.. <_< ali dobro, kao da sam rekla :lol: :lol: hehehehe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej citam sve ovo pa sam se setila jedne anegdote! Kada je Lena imala dva meseca, morala sam da idem sa njom u SUP zbog prijave stana, za onaj cuveni roditeljski dodatak. E sad, posto smo podstanari, cerka od gazdarice je isla sa mnom jer je morala da pokaze l.k. od njenog oca i ugovor o stanu. Mi u SUP a tamo guzva do iznemoglosti! I ja lepo sa Lenom u narucju ulazim preko reda jer nisam imala nameru da cekam uz to na vratima krupnim slovima (i slep bi video) stoji da trudnice i osobe sa malom decom imaju prednost. Elem, udjem ja sa LEnom a cerka od gazda ostane napolju. Mi smo se tu zadrzale 20-ak minuta jer je gospodja salterusa malo telefonirala, malo stipkala mlade pandure i tako..... Konacno izadjem a jedna baba pocela da vice na mene:''Kako te nije sramota da ides preko reda, jos si uzela od nekoga dete kako bi to uradila sto brze!'' :wacko: :wacko: :wacko: Pomislim u sebi: ''Joj zivote!'' ali ajde, nastavim dalje a onda jedna devojka pocne da vice na mene kako nije u redu sto sam sa tudjim detetom isla preko reda a ona zbog mene kasni na posao!!!!! Posle ovoga sam ostala sokirana!!!!!!! Tada sam u sebi rekla da idem preko reda i da cu pustiti jezik samo ako neko pokusa da mi nesto kaze! :angry:

DA NE POVERUJES DA CE LJUDI RADIJE DA ISKONSTRUISU BILO KAKAV SCENARIO TIPA ``TEORIJA ZAVERE`` NEGO DA POSTUPE COVECNO! PA STRASNO! :angry: a penzionere da ne pominjemo,posebna sorta...samo kazem sebi,ako postanem takva kad ostarim sama sebe cu da sutnem u dupe! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DRAGE MOJE,EVO MALO DA VAS I NASMEJEM NA OVU TEMU,POGLEDAJTE SLEDECI KLIPIC

LJUBAC SVIMA :lol::lol::P:P:lol::lol:

E, stvarno je super :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ovde nekim stvarima prijatno iznenađena (prve dvije trudnoće sam vodila u drugom gradu). Pregled u DZ se zakazuje (kod ginekologa), ali pošto me boljelo lijevo ispod stomaka, otišla sam vanredno... I nije bilo nikakvih problema. (To bi, naravno, trebalo da bude normalno, ali kod nas je svaka ljubaznost prilično iznenađenje.) Ali zato suprug koji sjedi pored svoje TRUDNE žene - znači, zna u kakvom je ona stanju - iako nema više mjesta za sjedenje, ne ustaje drugim trudnicama da sjednu. A ni supruga mu ne pominje (možda ga treba podsjetiti) da to napravi. Pa mm bi bilo kojoj ženskoj osobi kod ginekologa ustao, i to je uvijek činio, otkud mi znamo da li je trudna ili ne, glupo mu je da sjedi dok trudnice stoje... Ima nas raznih.

Dobra stvar ovde je i što prilikom vađenja nalaza trudnice stavljaju knjižice lijevo, a svi ostali desno, i jako brzo stižemo na red, ja sam danas išla i čekala sam čitava 3 minuta. Prilično sam zadovoljna kako je sve oko zdravstva organizovano, ali ljudi u redovima koji čekaju, i vide trudnicu koja ide preko reda, su, blago rečeno, monstrumi - jako često.

Klip je, inače, odličan! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, stvarno je super :lol: :lol: :lol:

Osvezila si mi dan :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zamisli samo da izvadis nekome ovakav cekic i krenes da ga udaras uuuuuuuuu al bi bilo kandidata u busu, u posti, kod doktora ma gde god hoces :)

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kakvoj zemlji zivimo mene nista ne iznenadjuje...trudnice ulazite svuda preko reda to je vase pravo i bas vas briga sta drugi kazu...ovde u Srbiji i tako nema nikakvog reda...kad su se delile one pare za akcije ja stala u red, a stomak mi ostao od porodjaja pa sam tada izgledala bas kao trudnica, a meni ce jedna bakica idite vi imate prednost. Odmah sam znala da misli da sam trudna. Mogla sam to da iskoristim ali nisam htela da budem losa osoba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kakvoj zemlji zivimo mene nista ne iznenadjuje...trudnice ulazite svuda preko reda to je vase pravo i bas vas briga sta drugi kazu...ovde u Srbiji i tako nema nikakvog reda...kad su se delile one pare za akcije ja stala u red, a stomak mi ostao od porodjaja pa sam tada izgledala bas kao trudnica, a meni ce jedna bakica idite vi imate prednost. Odmah sam znala da misli da sam trudna. Mogla sam to da iskoristim ali nisam htela da budem losa osoba...

I da si iskoristila ne bi pogrešila. Valjda bi i porodilje i majke sa malom decom trebalo da imaju prednost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene vala niko nije puštao preko reda, ali nisam ni tražila. Kad vidim da je gužva, izađem napolje. Najviše me nerviraju šalteruše koje se prave lude kada vide trudnicu, a svuda su natrtile, da prostite, te nalepnice! Jedna koza u banci (privatnoj) radila je nešto na svom šalteru, a zatvorila je za stranke i nije htela da zbog mene otvori šalter, jer "kad tebe pustim, svi će da nagrnu", pa me oterala na susedni šalter, gde je čekalo 5-oro ljudi. I ta druga šalteruša, a i obezbeđenje je samo mirno posmatralo..... Sreća, pa mi je direktor banke poznanik i to sam fino rešila, sad mi se sve keze, čim priđem vratima od banke.

Ipak, moram da ispričam neprijatnost koju sam doživela u kafiću od konobara. Na Veliki petak, brat i ja cunjali gradom, kupovali, a lepo vreme, pa rekosmo da svratimo na piće. Videh da ima sladoled i konobaru poručim porciju. Kad on poče da viče na mene- zar ne znate da je Veliki petak, treba da se posti! Ja u šoku! Kažem- trudnice valjda ne poste? A on- moja žena, trudnica danas posti! Ja mu, sa širokim osmehom, odgovorim- jadna ona kad je tebi rešila da rodi dete! Naravno, doneo mi je sladoled, bacio ga na sto i ja ga u slast, pred njim pojela. Mislim.... ljudi! Otkud nekome pravo da mi određuje da li ću da postim? Ja sam ateista i ne postim nikada, to je moje, čak i ustavno, pravo, a znam da su u crkvi trudnice pošteđene posta... mislim, glupost je i pričati o tome. Idiot!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene vala niko nije puštao preko reda, ali nisam ni tražila. Kad vidim da je gužva, izađem napolje. Najviše me nerviraju šalteruše koje se prave lude kada vide trudnicu, a svuda su natrtile, da prostite, te nalepnice! Jedna koza u banci (privatnoj) radila je nešto na svom šalteru, a zatvorila je za stranke i nije htela da zbog mene otvori šalter, jer "kad tebe pustim, svi će da nagrnu", pa me oterala na susedni šalter, gde je čekalo 5-oro ljudi. I ta druga šalteruša, a i obezbeđenje je samo mirno posmatralo..... Sreća, pa mi je direktor banke poznanik i to sam fino rešila, sad mi se sve keze, čim priđem vratima od banke.

Ipak, moram da ispričam neprijatnost koju sam doživela u kafiću od konobara. Na Veliki petak, brat i ja cunjali gradom, kupovali, a lepo vreme, pa rekosmo da svratimo na piće. Videh da ima sladoled i konobaru poručim porciju. Kad on poče da viče na mene- zar ne znate da je Veliki petak, treba da se posti! Ja u šoku! Kažem- trudnice valjda ne poste? A on- moja žena, trudnica danas posti! Ja mu, sa širokim osmehom, odgovorim- jadna ona kad je tebi rešila da rodi dete! Naravno, doneo mi je sladoled, bacio ga na sto i ja ga u slast, pred njim pojela. Mislim.... ljudi! Otkud nekome pravo da mi određuje da li ću da postim? Ja sam ateista i ne postim nikada, to je moje, čak i ustavno, pravo, a znam da su u crkvi trudnice pošteđene posta... mislim, glupost je i pričati o tome. Idiot!

Bas idiot! Inace, trudnice i deca ne moraju da poste (tj.ne mora niko, stvar izbora,ali one su zaista izuzete)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DRAGE MOJE,EVO MALO DA VAS I NASMEJEM NA OVU TEMU,POGLEDAJTE SLEDECI KLIPIC

LJUBAC SVIMA :lol::lol::P:P:lol::lol:

Hahhahahaha... E, tako i treba da se postupi!!! :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav,

Sto se mene tice, nista me vise ne iznenadjuje. Najstrasnije mi je kada idem prevozom negde sa suprugom, samo cekam da se potuce sa nekim.

Stvarno ne ocekujem da se neko seti da ustupi mesto, svi su bahati. Najbolje je kada te vide na stanici da ulazis, a onda svi gledaju kroz prozor i prave se blesavi.

Mada sam imala par prijatnih iznenadjenja, recimo kada je vozac zaustavio autobus dok sam prilazila stanici, bila udaljena od iste dobrih 200 metara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da.... poznati su mi ti pogledi kroz prozor. Ali eto, nadje se i neki dobar covek, kao sto je taj vozac. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene vala niko nije puštao preko reda, ali nisam ni tražila. Kad vidim da je gužva, izađem napolje. Najviše me nerviraju šalteruše koje se prave lude kada vide trudnicu, a svuda su natrtile, da prostite, te nalepnice! Jedna koza u banci (privatnoj) radila je nešto na svom šalteru, a zatvorila je za stranke i nije htela da zbog mene otvori šalter, jer "kad tebe pustim, svi će da nagrnu", pa me oterala na susedni šalter, gde je čekalo 5-oro ljudi. I ta druga šalteruša, a i obezbeđenje je samo mirno posmatralo..... Sreća, pa mi je direktor banke poznanik i to sam fino rešila, sad mi se sve keze, čim priđem vratima od banke.

Ipak, moram da ispričam neprijatnost koju sam doživela u kafiću od konobara. Na Veliki petak, brat i ja cunjali gradom, kupovali, a lepo vreme, pa rekosmo da svratimo na piće. Videh da ima sladoled i konobaru poručim porciju. Kad on poče da viče na mene- zar ne znate da je Veliki petak, treba da se posti! Ja u šoku! Kažem- trudnice valjda ne poste? A on- moja žena, trudnica danas posti! Ja mu, sa širokim osmehom, odgovorim- jadna ona kad je tebi rešila da rodi dete! Naravno, doneo mi je sladoled, bacio ga na sto i ja ga u slast, pred njim pojela. Mislim.... ljudi! Otkud nekome pravo da mi određuje da li ću da postim? Ja sam ateista i ne postim nikada, to je moje, čak i ustavno, pravo, a znam da su u crkvi trudnice pošteđene posta... mislim, glupost je i pričati o tome. Idiot!

POSTUPCI DRUGIH GOVORE O NJIMA SAMIMA!VALA SI MU DOBRO I ODBRUSILA!PITANJE VERE JE NEUKUSNO POTEZATI I MEDJU LJUDIMA KOJE POZNAJES,A KAMOLI PREMA STRANCIMA.a TIP JE EM KRETEN ,EM JE NEPROFESIONALAN,U NEKIM RESTORANIMA BI ZA TO POPIO OTKAZ,VERUJ MI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav,

Sto se mene tice, nista me vise ne iznenadjuje. Najstrasnije mi je kada idem prevozom negde sa suprugom, samo cekam da se potuce sa nekim.

Stvarno ne ocekujem da se neko seti da ustupi mesto, svi su bahati. Najbolje je kada te vide na stanici da ulazis, a onda svi gledaju kroz prozor i prave se blesavi.

Mada sam imala par prijatnih iznenadjenja, recimo kada je vozac zaustavio autobus dok sam prilazila stanici, bila udaljena od iste dobrih 200 metara.

NA KARJU SE SVE SVEDE NA TO,DA ZARAD SVOG MIRA I ZDRAVLJA IZBEGAVAS TAKLVE SITUACIJE,tj moramo da se povlacimo,idemo peske,izbegavamo guzve na salterima iako i nama treba neki dokument ili moramo da platimo racune.postali smo uzasni kao narod,samozivi,okrenuti smao sebi.....ma nemam reci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene vala niko nije puštao preko reda, ali nisam ni tražila. Kad vidim da je gužva, izađem napolje. Najviše me nerviraju šalteruše koje se prave lude kada vide trudnicu, a svuda su natrtile, da prostite, te nalepnice! Jedna koza u banci (privatnoj) radila je nešto na svom šalteru, a zatvorila je za stranke i nije htela da zbog mene otvori šalter, jer "kad tebe pustim, svi će da nagrnu", pa me oterala na susedni šalter, gde je čekalo 5-oro ljudi. I ta druga šalteruša, a i obezbeđenje je samo mirno posmatralo..... Sreća, pa mi je direktor banke poznanik i to sam fino rešila, sad mi se sve keze, čim priđem vratima od banke.

Ipak, moram da ispričam neprijatnost koju sam doživela u kafiću od konobara. Na Veliki petak, brat i ja cunjali gradom, kupovali, a lepo vreme, pa rekosmo da svratimo na piće. Videh da ima sladoled i konobaru poručim porciju. Kad on poče da viče na mene- zar ne znate da je Veliki petak, treba da se posti! Ja u šoku! Kažem- trudnice valjda ne poste? A on- moja žena, trudnica danas posti! Ja mu, sa širokim osmehom, odgovorim- jadna ona kad je tebi rešila da rodi dete! Naravno, doneo mi je sladoled, bacio ga na sto i ja ga u slast, pred njim pojela. Mislim.... ljudi! Otkud nekome pravo da mi određuje da li ću da postim? Ja sam ateista i ne postim nikada, to je moje, čak i ustavno, pravo, a znam da su u crkvi trudnice pošteđene posta... mislim, glupost je i pričati o tome. Idiot!

E stvarno ljudi sebi svašta dopuštaju. Da li ćeš postiti ili ne to je na tebi da odlučiš Tog konobara si trebala da prijaviš vlasniku kafića

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja danas doziveh neprijatnost u posti,iznervirala sam se strasno,ali kad sam procitala,shvatila sam da je to nesto sto ne treba da me cudi. Naime,svakog dana idem u postu i nosim knjigu poste sa pismima koje saljemo,pa tako i danas. Posto je radila samo jedna sluzbenica,a bilo je desetak ljudi u redu pitala sam da li mogu da ostavim,pa ona kad zavrsi sa svima da mi ispise i posalje,pa cu ujutru uzeti knjigu poste,a ona kaze: ''Daj mi,brzo cu ja to!'' I ja je pitam da li moze da mi uzme i uplatnicu da platim nesto,kaze ona: ''Za uplatu ces morati da cekas!'' ZAMISLITE! I nisam ni uplatila. Krivo mi je jer sam danas bas bas zurila,a inace svaki put cekam lepo u redu i ako se nekom zuri pustim ga preko reda,i svaki dan dolazim tu...Koliko puta kad je guzva ona me zamoli da joj ostavim knjigu pa ce na kraju moje zavrsiti,da ne cekam...Sramota!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh,samo nek mi neko nesto kaze...kako mi je muka i kako povracam bez najave,moze svasta da im se desi...ali babe u busu su i dalje neprevazidjene...samo cekam hoce li me neko podici posto mi se stomak uopste ne vidi kad sam u jakni mada sam na kraju 4.meseca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh,samo nek mi neko nesto kaze...kako mi je muka i kako povracam bez najave,moze svasta da im se desi...ali babe u busu su i dalje neprevazidjene...samo cekam hoce li me neko podici posto mi se stomak uopste ne vidi kad sam u jakni mada sam na kraju 4.meseca...

Ne bih da te jedim ali nece!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jutros prijatno iznenadjenje: Odem u postu da uplatim onu uplatnicu za koju juce nisam mogla da cekam i stanem na kraj reda od petnaestak ljudi ne ocekujuci ama bas nista. Posle tri minuta zena na salteru viknu: ''Pustite ovu devojku,vidite da je trudnica,da ne ceka!'' I neki su napravili facu,ali ja nista,odem lepo i predam,zahvalim njoj a i tom coveku sto je tada bio na redu,a sluzbenica od juce je tako podigla nos...Strasno! Ali ta zena je svekrva moje drugarice koja se nedavno porodila i ne znam da li me je pustila zbog toga ili poziva i svaku trudnicu,ali stvarno joj hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam se ïzbezobrazila"maksimalno, vise ne stajem u nikakve redove, samo sacekam onog ko je ispred mene, ne mogu i necu da cekam vise.

Pre neki dan u posti meni jedna pametnica kao ako cekate za taj salter red vam je skroz iza, nisam ni sacekala da zavrsi vec sam joj rekla da sam trudnica i da imam prednost.

Posle cujem komentare ma nije oni ni trudna xi xi xi mozes misliti najbolje bi bilo da mi se u shestom mesecu ne vidi trudnicki stomak.

Grozni su stvarno :) ali briga me ja imam prednost :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.