Prednost trudnicama!!!

odgovora

Objavljeno

Mene juče na stanici neka žena pita da li sam ja to smršala (pošto ovde prolazi jedna linija, uvek su isti ljudi) i ja je gledam :blink: i kao: "Pa, porodila sam se prošle nedelje" i onda ona mene gleda :blink: i kao: "Ozbiljno ili se šališ?"

Tako da sad znam zašto mi nisu ustajali - da me ne uvrede :D

wida i Fox volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, za prevoz te totalno razumem. I ja sam pre neki dan, išla prevozom, i mislis da je neko ustao-ma jok :blink: Jeste da mi stomak nije do zuba, ali se vidi da sam trudnica. Nikom ni neprijatno bilo nije. E stvarno smo čudan neki svet <_< Dobro je što mi nije problem da stojim, inače bih sela na sred busa :angry:

Naravno, Sanja, da se vidi da si trudnica u 21. nedelji, samo se oni prave blesavi.

Fox, ne, nisu nimalo kulturniji. I ja sam imala tu fiks-ideju kad smo se tek doselili. E, onda kad sam malo zagrebala ispod površine, razočaranje -- mućak. Ništa nisu finiji od Beograđana i drugih građana Srbije, ne znam zašto se tako kotiraju.

Neco, skočio mi je pritisak dok sam pročitala tvoj post. Srećom, retko kad idem busom, pošto još uvek vozim auto, a posao mi je blizu pa prošetam pešaka. Neverovatno šta sebi dozvoljavaju! I kad imaš oštar jezik kao ja, ponestane ti inspiracija šta da takvim idiotima odgovoriš. Jednostavno, ne funkcionišemo na istom nivou, u istoj ravni...

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iskreno, meni se nije desavalo da me neko napada i vredja. izgleda da delujem opasno. :D

moram da ispricam jednu anegdotu: neko je pricao kako je neki dedica u busu krenuo da se dere na narod "je*em vam mater, kakvi ste. niko da ustane starcu, mamicu vam je*em bezobraznu i oca koji vas napravio". na sta mu neko odgovara "deda, kad mozes toliko da je*es, mozes i da stojis". :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas mi ustaje zena u busu i kaze: Gledam vas, vidim mrsave ruke i noge, a debeo stomak, a opet mnogo ste mi mladi da biste bili debeli, sigurno ste trudni! :blink: Ako nista barem je ustala, ostali su se pravili ludi. A zaista se vidi da je trudnoca u pitanju, skroz sam tanka, a u stomaku kao loptu da sam progutala. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni juce u devetom mesecu, prvi put vozac kaze u punom autobusu: Sad cu ja da ti nadjem mesto, nista ne brini. Srecom, isla sam samo par stanica pa sam mu rekla da ne mora da se muci. Ali, lep gest.

A jednom u Bg ustanem ja nekom starom dedi, a on mi kaze: Ti mora da si dosla sa sela. Ja ga pitam, sto? Pa kao, Beogradjani ne ustaju u autobusu, to samo deca sa sela.

Ja mu rekoh, deko vidite da ste puni predrasuda. Naravno, tvrdoglavi starac je ostao pri svom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam 25 dana do termina porodjaja a niko zivi do sad me nije pustio nikud ni preko reda, ni da sednem ni nista, osim jeden gospodje u Pancevu. Jos sam jednom stajala sa muzem u redu i neke devojke se uguraju preko reda, pa sam pukla i kazem dali nisu primetili da i na TV reklamiraju da trudnice i deca imaju privilegije, kad iza mene jedan muskarac kaze da trudnice imaju samo kod ginekologa prednost, kazem kako mogu tamo da imaju prednost kad je svaka druga tamo truna, pa mislim katastrofa.

A pre dve nedelje mi je na pijaci ispao novac kod nogu gospodina koji je stajao iza, i dali mislite da se sagnuo da mi ga da? e pa nije, nego sam ja morala da se sagnem sa ovim stomakom do njegovih nogu i da podignem novac a on je samo stajao i gledao u mene. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se vraćala vozom iz Kolašina do Pg,nosim bebu u rukama,stomak do zuba,idem kroz onaj tunel u vozu,svi se naherili ne možeš ni proći.Tumaram i tražim mesto.I kad sam konačno ugledala jedno prazno,brzo krenem da sednem dok nije jedan čovek rekao,ej to je moje mesto,ustao sam samo da zapalim cigaru.

Samo sam ga pogledala sedajući: Samo ti puši,ja se ne dižem :D .Vidiš da sam trudna i da držim dete,al kako bi ti znao šta je to kad nikad nisi bio a nećeš ni biti.

Što da ja čekam da neko bude ljubazan,ili da se nečija kultura posle 100 godina promeni,lepo sednem i doviđenja.

andisam i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moram i ja da kazem svoje. U petom mesecu blizanacke trudnoce vracam se od lekara naravno autobusom. Stajem kod otvorenog prozora sa torbicom i flasicom u rukama. Stojim tako desaet minuta i slusam narod oko sebe. Dve zene komentarisu kako im duva promaja iako su podalje od prozora, tek mi se neko stvori iza ledja i zatvara mi prozor ispred nosa ne obracajuci paznju na mene. Mehanicki sam se okrenula i rekla"gospodine trudna sam i nije mi dobro, a sad nemam ni vazduha,ne zatvarajte prozor!" covek me samo pogledao i posramoceno se odaljio. Tolko o narodu kolko gleda na druge oko sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pudlice, o trudnicama samo vode računa članovi porodice i prijatelji, drugi se prave blesavi.

Maraya84 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam ja to vrlo dobro. Prve dve trudnoce sam cutala,al ovu ne bogami. Izadjem ja iz bolnice posle serklaza i odem sa svekrom sutradan do poste iako su mi rekli strogo mirovanje,al moram da podignem deciji koji je na moje ime. Udjem ja tako preko reda ispred cetvoro ljudi tek ce ti se nadje neki pametnjakovic i kaze "ej kako to ulazis odma i ja zurim na posao pa cekam u redu", tek ce ti moj svekar"kako vas nije sramota trudna je i juce je izasla iz bolnice,a jos nosi i blizance, a vi samo zurite na posao, budite malo ljubazniji prema njoj to sto joj se ne vidi stomak ne daje vam za pravo da vicete na nju niste je vi rodili"

majawins, Maraya84 i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svekar ti je legenda!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jes on legenda, al ne zna da cuva decu, raduje se njima kao malo dete, al ne zna da se zaigra. On se radovao blizancima samo tako. Ne mogu to da ti opisem. Samo da mu je puna kuca dece, a da ih on cuva hoce on, al on legne da spava a deca rade sta hoce. :D Bude zivela sloboda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prosloj trudnoci ustali su mi dva-tri puta za devet meseci. Ovaj put nisu ni jednom. Prosla trudnoca srusila je ocite sve rekorde:) Cak sam ja ustala trudnici nedavno, koja je ocigledno bila  vise meseci trudnija od mene. Dakle, trudnica ustaje trudnici, ostali sede okolo sa slusalicama, bleje, gledaju u telefone i ne pada im na pamet da se odreknu mesta za svoju guzu. Prilicno jadno, no tako je kako je. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja.moram da pohvalim vozace. Nisam trudnica,ali.gde.god.idem.kolicima,staju I tamo gde nema pesackog. Vise mi.oni staju nego sto su mi zene izlazile u suret u trudnoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni se desilo da mi, dok sam gurala bebu u kolicima, stane vozač autobusa, a vozač putničkog automobila iza njega krene da trubi i da ga pretiče i jedva izvukosmo živu glavu dete i ja jer je krenuo pravo na nas baš kad smo bili na sredini pešačkog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crnokosa treba pravi cekic nositi za ovakve.:lol:

crnokosa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.