Prednost trudnicama!!!

odgovora

Objavljeno

Ali jednom na samom pocetku trudnoce, stojim ja u kilometarskom redu u posti i cekam i ulazi trudnica poodmakla i direktno na salter. E, to me iznerviralo. Naravno da joj nikad ne bih rekla stani u red, ali nekako je valjda red da kaze, izvinite, ja bih preko reda ako moze. Ja ne bih mogla nikad tako bez pitanja iako ocekujem da me puste :P

U poštama trudnica niti treba da stoji u redu niti da se bilo kome izvinjava.... ja samo prođem i stanem na šalter, naravno samo se osmehnem onima u redu :D a na samom početku trudnoće sam se javljala obezbeđenju na ulazu i on me pošalje direktno na šalter B)

Ja moram da pohvalim tri vozača GSP-a ... pre neki dan smo se Aki i ja vozali autobusom, sva tri puta je vozač momentalno dizao matorce sa sedišta rezervisanog za mame i decu i nisu hteli da mi naplate kartu :P ni jedan! :)

Jutros i u Metrou i u Tempu su me pustili prekoreda ... ja nisam mogla da verujem... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros sam bila u DZ kod zubara.Unutra je vec bio pacijent i jos jedna devojka je cekala pre mene.I sestra i dr znaju da sam ja trudnica i bez problema su uveli devojku,a mene ostavili da cekam,iako sam pitala koliko ce trajati njena intervencija ,na sta su mi rekli sat vremena.

Dobro dovidjenja.

Onda sam nasla glavnu sestru nadleznu za stomatologiju i samo je pitala da li trudnica treba da toliko ceka,ako treba nije problem idem ja.Naravno svi su se iskezili dali mi da sednem i pozvali stomatolosku sestru.U buduce mi mora zakazati da ne bi morala da cekam.Ha ha ha ha ha!

Ma ajde bre dosta mi je vise ljudi koji se prave ludi i ne vide trudnice,zene sa malom decom ,invalide itd.Moramo da se borimo,jer imamo pravo na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Srbiji sam fantasticno prolazila kao trudnica,bas sam bila iznenadjena!U prvoj trudnoci sam u aprilu 2010.bila kuci i to na ulasku u 6.mesec.Stomak mi nije bio nesto mnogo velik,ali se primecivalo.Kad sam isla autobusom iz Sombora za Bg na ispit,vozaci su me smestili kod sebe napred,svako malo ispitivali da li je sve ok,na svakoj stanici me pitali da li da naprave pauzu ako mi treba u wc...kad sam dosla u Bg taxista,portir na faxu,momci sa faxa,svi su mi pomagali(imala sam mali kofer na tockice),bili su bas pazljivi.A u Somboru sam izasla sa drustvom u diskoteku tih dana,diskoteka na 3 sprata,krcata,a neki momci koje ne znam su rasterivali masu kad ja prolazim,kao "Ej,alo pomerite se,trudna je devojka"...ja sam bila shokirana-pozitivno!Imala sam mesta za djuskanje koliko sam htela :lol: ,i niko me nije popreko pogledao.Na faxu sam isto imala prednost,bas su bili svi opusteni...

A ovde (u Svajcarskoj) iz dve trudnoce nosim dva pozitivna iskustva-u prvoj trudnoci me je jednom jedna zena pustila u supermarketu ispred nje na kasu,a u drugoj isto tako-zena me pustila jednom ispred nje,samo u drugoj prodavnici.Nema nikakvih ustupaka za trudnice,malu decu...sve zavisi samo od osobe do osobe...nikakve nalepnice ne postoje,cekala sam kod doktora opste prakse dva puta po sat i po sa gomilom bolesnih baba koje su svako malo kasljale,ripale,kijale...ali ne pada nikom na pamet da vas pusti preko reda,ne otvaraju se posebno kase za trudnice kad je guzva...cak sam u prvoj trudnoci dozivela da je jedna zena,kad me je primetila da se gegam do kase (u 9.mesecu),potrcala da stigne ispred mene :blink::angry: e to nikad necu zaboraviti,bas mi je to bilo bedno i jadno!Meni je samo sreca sto sve mogu sama,nije mi tesko da cekam,nemam komplikacije,ali dok cekam razmisljam kakvi su ljudi...niko nikog ne primecuje,nebitno da li je Svajcarska ili Srbija,kolektivna solidarnost i kultura ne postoje,sve je to do pojedinca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prosle nedelje bila da vadim secer.Prestojala sam 4h u hodniku na promaji,toliko o prednosti trudnicama <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mene je zena od nekih 50 godina podigla u prevozu da ona sedne,tada sam bila usla u sedmi mesec :)

Uglavnom muskarci ustaju,pustaju preko reda,pitaju jel nesto teba....dok zene strasno..pogotovo malo starije,jos kada bi mogle i nogu bi ti podmetnule da bi bile ispred tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prosle nedelje bila da vadim secer.Prestojala sam 4h u hodniku na promaji,toliko o prednosti trudnicama <_<

A zašto Ivana....zašto nisi ušla i rekal ako ne vide (madčisto sumnjam) da si TRUDNA i da 'zahtevaš' prednost...uz sve osneh i treptanje okicama nema šanse da te ne puste ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su cesce ustajali muskarci u prevozu kada sam bila trudna. Jednom sam usla u prevoz, bila je guzva i posto niko nije hteo da mi ustane, ja sam ljubazno pitala jednog mladjeg coveka da li bi mi ustupio mesto, on je to i ucinio, a zatim mi je rekao da je mislio da sam debela, a ne trudna i da mi zato nije ponudio... Samo da naglasim da sam u trudnoci izgledala kao da sam "progutala loptu", ruke i noge su mi bas bile tanke... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok sam letos cekala da podignem licnu kartu, pored mene je sedela trudnica puna dva sata! Niko se nije ponudio da je pusti preko reda iako na vratima stoji nalepnica da trudnice imaju prednost. Ja sam joj par puta rekla da udje, i kad je ona na kraju usla unutra neki su krenuli da se bune tipa sta joj fali pa nije pred porodjajem... Strasno, kakvi ljudi mogu da budu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto je neko vec rekao, uvek se nadju neki pametnjakovici sa svojim nimalo pametnim idejama. U Bg-u po domovima zdravlja izgleda svuda ima ludih ideja. Tako se neko smislio pa napravio dan za trudnice tako da logicno niko nema prednost... Uzas, nekad kad krenem na pregled odem od 12, sedim u cekaonici i zna da se desi da tek oko 6 stignem na red, a to bas i ne prija mojim ledjima :(

Al evo i jedne zanimljie stvari naravno iz poste :D Odem juce da platim neke racune, ulazim kad u redu 5-6 ljudi, ja reko aj sacekacu necu da se bunim nije mi problem za toliko da sacekam. U jednom trenutku pocinje ispred mene rasprava ko je na redu, a moj tata koji je u medjuvremenu isto dosao samo dobaci "I trudnica ceka u redu". Kao odgovor smo dobili od jedne babe koja je bila sa stapom "I ja sam bogalj pa cekam". Ja sam pocela samo da se smejem u sebi, naravno samo jedna zena me je pustila preko reda iako je bila sa detetom... Toliko o postovanju trudnicama...

I jos jedan dogadjaj koji je mene snasao... Odem kod lekara 1. decembra, i kaze ona meni vidimo se tek 29-og... Ja reko aj posto imam malo veci luft sa tim kontrolama da posaljem zdravstvenu knjizicu da mi zamene zbog promene prezimena... I tako iz dana u dan dobijala odgovor sutra ce biti gotovo, da bi konacno juce pre podne dobila odogovr da se moja dokumentacija izgleda zagubila, ja naravno skrenula :angry: Krenem ja sama da zivkam da vidim sta se desava, i zena koja radi u toj sluzbi mi proveri preko jmbg-a dal je dobila dokumenta, i kaze moje novo prezime, sto je znacilo da jeste dobila i da su odradili promenu... Na kraju se ispostavi da je knjizica gotova al da je negde zaturena... Ovo je bilo vrlo ne profesionalno od strane firme u kojoj sam zaposlena...

Tako da sam zakljucila da dok im svima sve po spisku nista ne mozes da postignes :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj mm88 sto mi je ova prica poznata...

Meni su za ovih skoro punih 7 meseci u gradskom autobusu mozda ustali 5 puta, i to kad dodje kontrola, vidi da sam trudnica pa nekog podigne, nije mi toliko veliki stomak, pa ili niko ne ustaje ili te gledaju kao da sam pala s Marsa.Uglavnom kad neko ustane, to su MUSKARCI, zene nikako, samo okrecu glavu. Jednom mi je ustao neki dedica, koji se jedva krece, ima vise od 70god, bilo mi zao pa sam ga pustila da sedi, mogu ja da stojim. Cak se i ne nadam da mi neko ustane, ali ima par primera momci dodju i pitaju da sednem, a kad ja odbijem oni insistiraju, pa moram.

Evo primera od pre manje od mesec dana, krenula u dom zdravlja, i bilo mi lose u busu, nema vazduha, a stojim na srednjim vratima, i odjedanput ja krenem da povracam. Niko da pridje da vidi dal sam ok, a kamoli da ustane da sednem. Ja odmah sidjem na sledecoj stanici, ne mogu da verujem...

Svuda cekam kao da nisam trudna, ali vec sam se navikla da je tako. Jednom u apoteci cekam kilometarski red(drzavna apoteka u domu zdravlja), dolazi zena sa detetom, a klinac lose ima temperaturu i svo kmekavo, i ona zenica ceka, ja joj pridjem i kazem da ide preko reda, odmah se stvorila buka kako svi cekaju a oni su stariji, ne moze to tako. Na kraju je pustim ispred mene da ceka, jer od ovih ispred nas niko nije hteo da je pusti preko reda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma uzasni su :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne razumem zašto vi stojite i čekate????

Pa niko vas neće pustiti prekoreda dok sami ne krenete.... ja nigde i ništa ne čekam, ne zato što ne mogu ( zdrava sam i sve bih mogla) već zato što NEĆU!!!

Ako idem gradskim prevozom ( do sad samo par puta) lepo dignem one što sede na mestu za trudnice, bilo da imaju 15 ili 115 godina....

U prodavnici stanem direktno na kasu pa nek proba neko da me vrati u red....

Pre neki dan sam u socijalnom sređivala dokumenta za S&S naravno prekoreda, a njih 60 čekaju u redu...

Kod lekara isto ne čekam red bilo koji lekar da je u pitanju, od pedijatra do ginekologa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice prevoza tu nemam bar za sada problem, posto uglavnom idem od pocetka do kraja linije tako da uvek bude mesta da sednem, a kad idem do lekara ni ne guram se nego budem blize vratima posto silazim na 3-coj stanici.

A sto se tice ginekologa tu nemam izbora vec da cekam, posto mogu da idem samo cetvrtkom kada je dan za trudnice i tad su samo trudnice :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne razumem zašto vi stojite i čekate????

Pa niko vas neće pustiti prekoreda dok sami ne krenete.... ja nigde i ništa ne čekam, ne zato što ne mogu ( zdrava sam i sve bih mogla) već zato što NEĆU!!!

Ako idem gradskim prevozom ( do sad samo par puta) lepo dignem one što sede na mestu za trudnice, bilo da imaju 15 ili 115 godina....

U prodavnici stanem direktno na kasu pa nek proba neko da me vrati u red....

Pre neki dan sam u socijalnom sređivala dokumenta za S&S naravno prekoreda, a njih 60 čekaju u redu...

Kod lekara isto ne čekam red bilo koji lekar da je u pitanju, od pedijatra do ginekologa...

Tako i treba, nema vajde od cekanja da se neko seti da treba da ustane ili te pusti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj mm88 sto mi je ova prica poznata...

Meni su za ovih skoro punih 7 meseci u gradskom autobusu mozda ustali 5 puta, i to kad dodje kontrola, vidi da sam trudnica pa nekog podigne, nije mi toliko veliki stomak, pa ili niko ne ustaje ili te gledaju kao da sam pala s Marsa.Uglavnom kad neko ustane, to su MUSKARCI, zene nikako, samo okrecu glavu. Jednom mi je ustao neki dedica, koji se jedva krece, ima vise od 70god, bilo mi zao pa sam ga pustila da sedi, mogu ja da stojim. Cak se i ne nadam da mi neko ustane, ali ima par primera momci dodju i pitaju da sednem, a kad ja odbijem oni insistiraju, pa moram.

Evo primera od pre manje od mesec dana, krenula u dom zdravlja, i bilo mi lose u busu, nema vazduha, a stojim na srednjim vratima, i odjedanput ja krenem da povracam. Niko da pridje da vidi dal sam ok, a kamoli da ustane da sednem. Ja odmah sidjem na sledecoj stanici, ne mogu da verujem...

Svuda cekam kao da nisam trudna, ali vec sam se navikla da je tako. Jednom u apoteci cekam kilometarski red(drzavna apoteka u domu zdravlja), dolazi zena sa detetom, a klinac lose ima temperaturu i svo kmekavo, i ona zenica ceka, ja joj pridjem i kazem da ide preko reda, odmah se stvorila buka kako svi cekaju a oni su stariji, ne moze to tako. Na kraju je pustim ispred mene da ceka, jer od ovih ispred nas niko nije hteo da je pusti preko reda.

Tako je meni ustala jednom samo žena sa gipsom na ruci i stalno ponavljala da sednem da ne prikoči bus da se ne povredim. Strašno je da niko nema kulture i vaspitanja, al MAki-D pametno radi. Ne čekaš već podižeš i stjaš prva u red. To nije bezobrazno - prosto ako oni ne znaju red - znate vi trudnice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice prevoza tu nemam bar za sada problem, posto uglavnom idem od pocetka do kraja linije tako da uvek bude mesta da sednem, a kad idem do lekara ni ne guram se nego budem blize vratima posto silazim na 3-coj stanici.

A sto se tice ginekologa tu nemam izbora vec da cekam, posto mogu da idem samo cetvrtkom kada je dan za trudnice i tad su samo trudnice :(

I ja idem cetvrtkom kod ginekologa, dan za trudnice, ali uvek kad mi zakazu u toliko i toliko sati tad me i prime, nikad ne cekam vise od 10-15 min. Tako i za vezbe, i kad radim laboratoriju, nista ne cekam, ok je dom zdarvlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja idem cetvrtkom kod ginekologa, dan za trudnice, ali uvek kad mi zakazu u toliko i toliko sati tad me i prime, nikad ne cekam vise od 10-15 min. Tako i za vezbe, i kad radim laboratoriju, nista ne cekam, ok je dom zdarvlja.

E ovi moji nece da zakazuju, nego dodjes predas knjizicu pa kad dodjes na red :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pre par dana cekala red u posti 45 min!!! I jos sam stala pored one table gde velikim slovima pise: molimo vas ustupite svoje mesto trudnicama,osobama sa decom,osobama ometenim u razvoju itd...I ja jos raskopcala jaknu kao mozda se neko sazali...Ma jok!Svi su me videli i nista.I one salterske sluzbenice,Mice ubice,sve me gledaju i ne reaguju.Boli ih ... za trudnice.

Sledeci dan sam otisla da vadim krv i zakasnila sam sat vremena.I pitam one sestrice sto rade jel problem sto nisam dosla u 8 i one: naravno da nije,sada cu zvati koleginicu da ti izvadi krv.Dolazi neka nadrndana,i pocne da se dere na mene.Kakav je to nacin,gde sam ja u 8 ujutru,trudnice sa stomakom do zuba dolaze,a ja se pravim bitna pa dolazim u 9.I ne pusta me da kazem da nisam mogla ranije jer sam bila kod doktora, ona nastavlja da vristi na mene...E onda mi je puko film,pa sam ja pocela na nju da se derem i rekla sam joj da treba da je bude sramota sto se istresa na trudnici,a ako ne zeli da mi vadi krv neka to lepo kaze.Nije meni problem da ja odem kod direktorice i da kazem kakva je situacija.I onda se malo smirila,ali cim mi je izvadila krv otisla je u drugu prostoriju i pocela da me ogovara.Joooj trebala sam otici tamo i sve joj po spisku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice prevoza tu nemam bar za sada problem, posto uglavnom idem od pocetka do kraja linije tako da uvek bude mesta da sednem, a kad idem do lekara ni ne guram se nego budem blize vratima posto silazim na 3-coj stanici.

A sto se tice ginekologa tu nemam izbora vec da cekam, posto mogu da idem samo cetvrtkom kada je dan za trudnice i tad su samo trudnice :(

zdravo zene, ja sam ovde nova, sve se stidim da postujem ali moram negde da pocnem :)

mm88, gde stanujes? posto sam ja u rusnju i imam isti taj scenario od pocetka do kraja linije pa tri stanice do DZ, a tamo ne zakazuju trudnicama...

meni se jos ne vidi stomak dovoljno (bar ne preko sest slojeva zimske odece i kaputa) da bi mi ustali u prevozu, ali kad ne mogu da stojim ili mi se slosi ja lepo zamolim nekoga da mi ustane. i mislim da ce te pre pustiti preko reda ili ti ustati neko kome je isto tako potrebno da mu neko ustane, npr. osoba sa detetom, dekica sa stapom, druga trudnica. ko se sam nije nasao u takvom polozaju ne moze ni da saoseca sa drugima. mada mislim da treba uvek biti fin cak i kad (s pravom) trazimo nekome da nam ustane i sl, lepa rec prolazi i gde stomak do zuba nece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još mi se ne vidi stomak tako da pojma nemam kako ću prolaziti u redovima. Ali verovatno ću se poneti kao moja drugarica odnosno kao što Maki-D napisa. Bezobrazno i preko reda pa ko hoće da se svađa neka izvoli, neću ćutati :D

Koliko sam primetila u vremenu koje sam provodila sa drugaricom tokom njene trudnoće (prodavnice, redovi za dokumenta, overavanje uputa i sl.) shvatila sam da se ljudi toliko ludi prave kada ugledaju trudnicu i da nije tužno bilo bi zaista smešno. Ona se jedno vreme ustručavala, ćutala i čekala dok joj nije pukao film pa skoro pobacala one u redu ispred, a na šalteru ,pošta je u pitanju, i radnicama i ljudima koji su negodovali pokazala na nalepnice "Prednost trudnicima" uz konstataciju "Niko niti vidi moj stomak niti ove nalepnice!"

I u navedenoj situaciji, a i u još nekim sličnim najviše su negodovale upravo ŽENE! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam skoro u posti cekala sat vremena, vidi mi se i stomak a vide se i nalepnice, ali svi to ignorisu.

Mama mi je pre radila u banci, a njene bivse koleginice se prave da me ne poznaju, tako da i tamo provedem bar pola sata-sat. Jedino kad radi jedna devojka koja je najkrace radila s mamom-ona me odmah pozove na salter i kaze svima da kod nje trudnice imaju prednost.

Mada mislim da bi na takvim mestima ono cuveno "obezbedjenje" trebalo da regulise red.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam skoro u posti cekala sat vremena, vidi mi se i stomak a vide se i nalepnice, ali svi to ignorisu.

Mama mi je pre radila u banci, a njene bivse koleginice se prave da me ne poznaju, tako da i tamo provedem bar pola sata-sat. Jedino kad radi jedna devojka koja je najkrace radila s mamom-ona me odmah pozove na salter i kaze svima da kod nje trudnice imaju prednost.

Mada mislim da bi na takvim mestima ono cuveno "obezbedjenje" trebalo da regulise red.

Zasto cekas? Ako se ti ne boris za sebe i svoja prava, nece niko drugi! U posti lepo odes na onu stranu gde svi izlaze kad zavrse na salteru, i tu sacekas prvi slobodan salter i pridjes. Ako ti i neko nesto kaze, bas te briga. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato sto sam ja teski zivac, i znam da cu se posvadjati s neki, a ne zelim da se zamaram i nerviram zbog takvih stvari. Ako ljudima kultura i savest ne nalazu da me propuste, ja nemam volje da isterujem svoje mesto svadjom. Posebno kad su bakutaneri i dekeri u redu, pa ti te ne bi pustili sve i da umires!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos mi se ne vidi stomak pa nemam nikakvu prednost, ali ja sam ceo zivot pustala trudnice preko reda, pa sad kad sam ja trudna ocekujem isto od ljudi.

A ako su ljudi gamad kao sto pojedini jesu, i ne kazu sami nista, onda cu sama da se izborim za svoja prava...i da kazem, briga me

Inace sam vec dozivela da me pusti jedna devojka preko reda na UZ jer sam trudnica, mada to nije vidljivo, ali pitala me, posto smo obe imale zakazano u isto vreme i rekla je idi ti prva onda, a ona je dosla pre mene..

A te besne zenetine od 50-tak sto se laktaju po prevozu i misle da su bitnije od trudnica samo zato sto su matore nema sanse da tolerisem, svasta bi im rekla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ja pisem ovde :D

Jutros sam pobesnela i ostavila punu korpu svega i svacega na podu u maxiju, posto aj sto niko nece da me pusti preko reda, to ni ne ocekujem, nego kravetina na kasi jos vice da pustimo radnike neke da prodju ispred posto ce im proci pauza (njih cetvoro da pustim ispred, a taman sam dosla skoro na red nakon cekanja od 10 min) :angry:

Ja popizdim i kazem ma nemoj sve preko reda samo trudnice ne pustate, ma ne treba mi nista od ovog i ostavim onu korpu i izletim napolje

Uh sto sam pobesnela u momentu..katastrofa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.