Prednost trudnicama!!!

odgovora

Objavljeno

Možda i one što ne ustaju nose traume od kada ih niko nije puštao pa sad misle kako kad njih nisu puštali neće ni one. Što je glupo i primitivno razmišljanje, jer što si ti boljio biće za toliko i bolji svet oko tebe.

t4426.gif

za tebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo devojke, da ospem drvlje i kamenje od rane zore. Ovog puta po novosadskoj laboratoriji Eurolab u Cara Dusana 11. Otiusla sam jutros znajuci da ce biti guzva jer je cetvrtkom besplatna krvna slika u secer u krvi. Otisla sam na vreme, da preteknem tu guzvu , hordu penzionera za koje znam da me nece pustiti preko reda ni u ludilu. I cekam i cekam i cekam, 10.po redu,svi pre mene rade besplatne analize, celokupno osoblje prolazi pored mene i vidi moj lako uocljivi veeeeliki stomak, i NIKO ne ponudi da idem preko reda. Kao i svaki put.

E onda je dosao otac s malom detetom i svi poskase "jel moze ovaj covek s detetom preko reda", ja se lepo okrenem, dam mu svoj broj i kazem (vrrrrrloooo glasno)da ga niko sigurno nece pustiti preko reda posto ocigledno i jedna trudnica u 8.mesecu treba da ceka, sram ih bilo :angry:! E onda lepo dodjem kuci, otkucam mejl i posaljem. I slacu ga svakog jutra s napomenom da ce tako biti dok god ne budem sigurna da ga je procitao neko od direktora,pa makar im napunila spem folder :) . Jasno mi je da je to privatna laboratorija,ali zaboga...

I ja sam išla svaki mesec u tu laboratoriju na analize, ali sam ja direktno išla na šalter, i kad mi ona teta na šalteru kaze da uzmem broj ja sao naglasim da sam trudnica i odmah dođem na red!!! Nikad nisam stojala sa strane i čekala hoće li me neko pustiti.... nego bezobrazno napred...!!!! To i sada radim, samo sa detetom u rukama... ako nisi bezobrazan, svi će te kulirati!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice, morate same da tražite preko reda i mesto u autobusu, jer ljudi jednostavno ne vide, zauzeti su svojim problemima...jedino mi koje smo sveže primećujemo sve, bar se tako meni čini...trudnicu "skeniram" još dok autobus ulazi u stanicu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

marica-dino slazem se...samo napred i pravis se lud....

i znate sta me najvise nervira? sto ce pre msukarac da te propusti nego neka zena ???kao da nikad nisu bile majke i trudne.... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u poslednje vreme u busu imala jako pozitivna iskustva cak is a zenama, i to onim mladjim (kojima su verovatno jos uvek sveza secanja o njihovoj trudnoci).

Desilo mi se i par puta da niko ne primeti moj stomak (sto je neobicno obzirom da je bas bas upadljiv) i da se pojavi kondukterka i samo kaze: Molim vas, neka neko ustane da sedne ova trudnica. Bas je opasna prema putnicima. :) Kad im se obrati, oni se kao polome da mi naprave mesto... Bas je dobra prema trudnicama... I onaje mlada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EEE,nema nista od toga.. Zivimo u takvom svetu gde je sve normalno sto nije normalno i obrnuto. Dok sam bila trudna, ni mene niko nije hteo ni da propusti niti da ustupi mesto. U busu svi gledaju kroz prozor, prave se da ne vide trudnicu. Naravno cast izuzecima. Zivim u Nisu i kada smo mm i ja letos bili u opstini, po onim vrucinama, ja 8. mesec, jedva stojim, a onda je jedan "gospodin" rekao : Bas me briga sto je ona trudna, to je njena stvar! Ej, mozgu! Sutradan neko moze da se tako ponasa prema tvom detetu. Sto je najgore, tako je u celoj nasoj drzavi. Ja sam letos bila u NS kod mojih, ista prica. Takav smo narod, to nam je u genima. Nadam se da je neka od vas imala vise srece.

Da me neko ne razume pogresno-Obozavam Srbiju(to je moja domovina-i koliko god mogu cesto ja idem u nju),ali zbog takvih nekih stvari sam i srecna sto zivim u drugoj zemlji.

Ljudi se tope,i sve ce uraditi samo da ugode trudnicama i maloj deci!!!

A isto tako je i sa doktorima i bolnicama,Srbija mnogo zaostaje,a normalan i posten narod najvise ispasta zbog toga....:((

agapi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da me neko ne razume pogresno-Obozavam Srbiju(to je moja domovina-i koliko god mogu cesto ja idem u nju),ali zbog takvih nekih stvari sam i srecna sto zivim u drugoj zemlji.

Ljudi se tope,i sve ce uraditi samo da ugode trudnicama i maloj deci!!!

A isto tako je i sa doktorima i bolnicama,Srbija mnogo zaostaje,a normalan i posten narod najvise ispasta zbog toga....:((

Blago trudnicama u toj zemlji. Mada ima i kod nas pozitivnih primera ima i dosta negativnih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaista, ovde je situacija uzas...

Cekala sam u opstini u redu da podignem vencanicu, i naravno niko od obezbedjenja da pridje da kaze da odes preko reda, jer se to obicno tako radi(znam jer sam radila u opstini neko vreme), i ja lepo, kod njih na salter... Reko dobar dan, ja sam trudnica, a koliko znam one imaju prednost, i on ustade i uvede me preko reda.... Tek cujem nekog cicu... Sta sad ova iskace preko reda? Kaze mu drugi covek"pa trudna je", a te ce ti on, pa nasla je kada ce decu da pravi.... E ako mu tad nisam skocila, i onako matorog ga ispljuvala, necu nikad nikog...

Znaci uzas... Autobusom ni ne pomisljam da idem, cak mi ni sad u 8. mesecu niko ne ustaje xD Ok, imam omanji stomak, ali aman, vidi se da sam trudna, nisma se sigurno nazdrala...

Ma sve u svemu, katastrofaaaa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros sam išla u higijenski zavod da dam briseve i uzorke - sve što treba za porodjaj.

Noge su mi ogromne i ne mogu skoro ni da hodam ko covek, gegam se i odvratna sam i sama sebi.

Mogu samo da kazem: one sestre na uzimanju vaginalnih briseva su odvratne. Odvratne odvratne odvratne. PLakala sam kad sam završila. Žao mi je što se nisam razgoropadila tamo.

Prvo sam čekala duže od sat vremena.

O prednosti trudnicama mogu samo da sanjam u onoj instuciji. Meni je zbog otoka tesško i da sedim a kamo li da stojim. Tesne mi bre i papuce!. Zahvaljujuci jednoj baki koja mi je ustupila mesto ipak nisam morala da stojim. Naravno u cekaoni je bilo koliko hoces studentica koje su lepo prekrstile nozice i treptale okicama posmatrajucu situaciju. Ni jedna se nije ni cimnula.

Posle vise od sat vremena cekanja, stigoh na red. Ona sestra me nije ni pogledala. Nije mi ni pomogla da se popnem na boks, drala mi se nesto, zgrazavala sto su mi noge onolike i na kraju mi nije pomogla da sidjem sa boksa (ja nisam mogla da ustanem sama) nego je uvela sledecu gologuzu zenu koja mi je pomogla.

Uzas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno... Nemam reci... E zemljo nasa kuda ides... I mi cemo u EU... Ma bre ne mozemo ni da joj prismrdimo!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, MB... Sta reci???

Dosta puta sam imala priliku da vidim kako trudnice "imaju prednost"..... aha, kako da ne... Cast izuzecima, ali vecina na trudnice gleda kao na nizu rasu... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednom ti udjem ja u bus, pun, na prednja vrata, i svi kuliraju... Tek ti neki cikica koji je sa sve stapom sedeo zavucen na jednom sedistu ustaje i zove me da sedne, a star kao biblija... Ja reko molim, nema potrebe, samo vi sedite...On kao pa ti si duso koliko vidim trudna, treba da sednes, nosis novi zivot, ja sam vec star...

E dusa me zabolela... Tek ce ti zena neka pored... Ma sedite gospodine, mlado je to, moze da stoji.... Guska...

Tako da eto, nekada se ipak nadje neki plemenit cikica :)

P.S. Naravno da nisam sela, nisam htela da dizem cikicu :) <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, dobrica jedna... Ja bih se rasplakala... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros sam išla u higijenski zavod da dam briseve i uzorke - sve što treba za porodjaj.

Noge su mi ogromne i ne mogu skoro ni da hodam ko covek, gegam se i odvratna sam i sama sebi.

Mogu samo da kazem: one sestre na uzimanju vaginalnih briseva su odvratne. Odvratne odvratne odvratne. PLakala sam kad sam završila. Žao mi je što se nisam razgoropadila tamo.

Prvo sam čekala duže od sat vremena.

O prednosti trudnicama mogu samo da sanjam u onoj instuciji. Meni je zbog otoka tesško i da sedim a kamo li da stojim. Tesne mi bre i papuce!. Zahvaljujuci jednoj baki koja mi je ustupila mesto ipak nisam morala da stojim. Naravno u cekaoni je bilo koliko hoces studentica koje su lepo prekrstile nozice i treptale okicama posmatrajucu situaciju. Ni jedna se nije ni cimnula.

Posle vise od sat vremena cekanja, stigoh na red. Ona sestra me nije ni pogledala. Nije mi ni pomogla da se popnem na boks, drala mi se nesto, zgrazavala sto su mi noge onolike i na kraju mi nije pomogla da sidjem sa boksa (ja nisam mogla da ustanem sama) nego je uvela sledecu gologuzu zenu koja mi je pomogla.

Uzas!

STRASNO!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbarica čikica je divan :) a ta žena stvarno guska :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne krivim mlade ljude .... iz vise razloga, muski obicno nemaju tu kulturu odgoja a djevojke jednostavnu ne znaju kako je to jer se nisu nikada nasle u toj kozi..... Najgori su mi srednjovjecni muskarci i one babetine. Oni bi valjda trebali da znaju neki red.

prije neki dan sam isla sa cerkom da i ona i ja vadimo krv. Cekaonica PUNA krcata. Na vratima pise djeca i trudnice imaju prednost JA I JEDNO I DRUGO. Ne da mi niko nije ustao da sjednem na stolicu nego se cak jedan sednjovjecni covjek pobunio kada je jedna gospodja rekla da udjem preko reda, nastala je svadja, bio je sarkastican, bezobrazan i malte ne poceo da me verdja. Tri babe su odma cim sam ja dosla stale na vrata i pravile se da me ne vide i naravno kada su pacijenti izasli (laboratorija prima po troje) one su poletile bez govora.

Toliko sam bila bjesna da sam usla iste sekunde za njima i hladno sjela na stolicu ispred jedne babe da vadimo krv. Da mi se neko u tom momentu obratio mislim da bi bila u stanju da ga sazvacem koliko me to pogodilo.

jednom prilikom sam cekala takodje da uradim test na anti-tjela. U cekaoni jos jedna trudnica i ja. bjema ogroman stomak. U tom momentu ulazi jedna mlada zena, fina, zgodna, stomak se ne vidi ni iz daleka. Sestra proziva SLJEDECI a ona ulazi ispred i govori nam JA SAM TRUDNA ..... :blink::blink::blink::blink::blink: A MI SMO DEBELE VJEROVATNO SME OD SEBE!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala djevojke...a tata kaže da je gledao tiket :wacko:

Greska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbarice...šta ti znači moj post ovdje, malo sam zbunjena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoooo xD HAhahahha, ja malo omasila temu :lol: Izvinjavam se :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ustvari nisam omasila temu, nego sam greskom citirala... O Boze svasta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: :lol: Dešava se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li vam se desilo da vam u gradskom prevozu ne ustupe mesto, ili da u pošti nemate prednost? Ovo su dva mesta gde meni u poodmakloj trudnoći nisu hteli da ustupe mesto iako tamo imaju izlepljene nalepnice ''PREDNOST TRUDNICAMA'' ( a da ne pominjem to što bi ljudi trebali da imaju kulturu pa da i bez tih nalepnica ustupe mesto trudnici koja očigledno ne može da stoji)

Meni se desavalo ali samo po domu zdravlja, ovako me samo svi gledaju kao da sam pala sa marsa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.