Prednost trudnicama!!!

odgovora

Objavljeno

Da li vam se desilo da vam u gradskom prevozu ne ustupe mesto, ili da u pošti nemate prednost? Ovo su dva mesta gde meni u poodmakloj trudnoći nisu hteli da ustupe mesto iako tamo imaju izlepljene nalepnice ''PREDNOST TRUDNICAMA'' ( a da ne pominjem to što bi ljudi trebali da imaju kulturu pa da i bez tih nalepnica ustupe mesto trudnici koja očigledno ne može da stoji)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li vam se desilo da vam u gradskom prevozu ne ustupe mesto, ili da u pošti nemate prednost? Ovo su dva mesta gde meni u poodmakloj trudnoći nisu hteli da ustupe mesto iako tamo imaju izlepljene nalepnice ''PREDNOST TRUDNICAMA'' ( a da ne pominjem to što bi ljudi trebali da imaju kulturu pa da i bez tih nalepnica ustupe mesto trudnici koja očigledno ne može da stoji)

joj i meni se to desavalo.Pogotovo sto sam ja leti bila u poodmakloj trudnoci,u gradskom zapara,zagusljivo,nema vazduha,zvezda uprzi u onaj lim od busa,meni stomak do zuba,a niko da ti ustupi mesto.jos kad te vide sa stomakom,okrenu glavu i kao gledaju napolje,kao ne vide te :angry: Ma uzas Boziji.Mada,da ne gresim dusu,bilo je da nisu hteli da mi naplate prevoz,jer su navodno trudnice oslobodjene placanja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EEE,nema nista od toga.. Zivimo u takvom svetu gde je sve normalno sto nije normalno i obrnuto. Dok sam bila trudna, ni mene niko nije hteo ni da propusti niti da ustupi mesto. U busu svi gledaju kroz prozor, prave se da ne vide trudnicu. Naravno cast izuzecima. Zivim u Nisu i kada smo mm i ja letos bili u opstini, po onim vrucinama, ja 8. mesec, jedva stojim, a onda je jedan "gospodin" rekao : Bas me briga sto je ona trudna, to je njena stvar! Ej, mozgu! Sutradan neko moze da se tako ponasa prema tvom detetu. Sto je najgore, tako je u celoj nasoj drzavi. Ja sam letos bila u NS kod mojih, ista prica. Takav smo narod, to nam je u genima. Nadam se da je neka od vas imala vise srece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo mi se desilo vise puta. U pocetku mi je bilo ''neprijatno'' sto sam trudna a kasnije sam bez pardona u posti npr. odlazila do obezbedjenja i trazila da me odvedu do saltera gde mogu da platim preko reda a u prevozu sam dizale sve redom. Samo isprsim stomak i zamolim da ustanu. Kada sam se porodila, da ne bih sa bebom isla da placam racune, uveli smo web banking i to mi umnogome olaksava zivot i pritom izbegavam neprijatne situacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo mi se desilo vise puta. U pocetku mi je bilo ''neprijatno'' sto sam trudna a kasnije sam bez pardona u posti npr. odlazila do obezbedjenja i trazila da me odvedu do saltera gde mogu da platim preko reda a u prevozu sam dizale sve redom. Samo isprsim stomak i zamolim da ustanu. Kada sam se porodila, da ne bih sa bebom isla da placam racune, uveli smo web banking i to mi umnogome olaksava zivot i pritom izbegavam neprijatne situacije.

meni su u posti a da ne pricam za socijano, davali brojeve da cekam lepo u redu sa milion ostalih ljudi.gde god da si isao,pogotovo po dr.ustanovama gde ima nalepljenih etiketa"prednost trudnicama"svugde je isto-bez izuzetka.stojis i cekas i molis Boga da ti ne pozli i da ne padnes u nesvest :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo mi se desilo vise puta. U pocetku mi je bilo ''neprijatno'' sto sam trudna a kasnije sam bez pardona u posti npr. odlazila do obezbedjenja i trazila da me odvedu do saltera gde mogu da platim preko reda a u prevozu sam dizale sve redom. Samo isprsim stomak i zamolim da ustanu. Kada sam se porodila, da ne bih sa bebom isla da placam racune, uveli smo web banking i to mi umnogome olaksava zivot i pritom izbegavam neprijatne situacije.

Tako je, treba se boriti za sebe. Ja sam izbegavala javni prevoz, ali sam zato prelazila preko reda, na fin način i to sve uz osmeh. Ne biste verovali kako osmeh može da smekša ljude, iovako smo svi napeti od svega. Neki su se izvinjavali kako me nisu videli inače bi me pustili da prođem, a ja sam mislila "ma kako god, samo ti mene pusti." Ovo sam radila samo kada mi nije bilo dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene je samo jedan čovek pustio preko reda u socijalnom i to čovek koji je bio sa štakama... molila sam ga da uđe pre mene, ali nije hteo ni da čuje... i dan danas ga pamtim... inače mi skoro niko nije davao prednost ni dok sam bila trudna ni sad sa malim detetom... ja sam uvek ustajala starijima u autobusu i pustala preko reda "matore" (izvinite na izrazu ali besna sam na njih)... sad više ne... ispred mene mogu samo trudnice i majke sa decom, sve ostalo - neka lepo čeka red...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo jednom u higijenskom kada sam isla po rezultate mi je medicinska sestra uzela knjizicu preko reda i pitala ostale(20 su bili u redu ispred mene) kakav je to nacin da ne puste trudnicu.I u Domu zdravlja sam cekala od 7 do pola 10 i to su ispred mene bile babe(bukvalno) koje nemaju sta da rade pa dosle da se pregledaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,posto se danas ljudi ponasaju kao.....ja vise nista ne pitam,ni onda kada sam bila trudna,ni sada sa njih dvojicom.

Kada sam bila trudna,ako nesto treba da zavrsim,ja nikada nisam pitala mogu li preko reda,vec jednostavno to i uradim,jer zasto bi trosio vreme raspravljajuci se sa ...ljudima kada za tim stvarno nema potrebe,tako da udjes,izadjes i gotovo.

A sada kada su vec veci,na primer kada idem po roditeljski,a zna se kakvi su redovi u postama,ja jednostavno udjem,i zavrsim,STO SE PODRAZUMEVA DA NISAM TAKVA KADA VIDIM TRUDNICU,ILI ZENU SA DETETOM KOJE JE BEBA.

Tako da vam je moj savet da vise ne pitate,ako se nekome nesvidja neka procitaju nalepnicu gde pise PREDNOST TRUDNICAMA pa neka pitaju nadlezne ako im nesto nije jasno...

Nemojte se nervirati,imajte lepu trudnocu,to je samo par puta zivotu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha ma kakva prednost...

U posti sam naglas procitala taj natpis a zena ispred mene se samo okrenula i odmerila me i vratila glavu ...u fazonu koo te sisa :lol:

Ma bilo gde da sam stajala u redu nikoga nije briga!

Koja prednost trudnicama ... u kojoj drzavI!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos nesto ...dok nisma bila trudna ..jednom sam pustila trudnicu koja je bila zadnja u redu od nas 20... samo sto me na lomacu nisu stavile zene!

:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno ima i pozitivnih primera. Ustajali su mi ljudi u autobusu, nije da nisu, ali desilo mi se napr. da sam u 8 meseci trudnoće stajala pored 4 devojčice (otprilike srednja škola) i da me uopšte nisu konstatovale. Ustala mi je žena koja i njima i meni može biti majka. Ja se samo pitam kako te devojčice roditelji vaspitavaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nikada ne guram, iako stoje natpisi prednost trudnicama, ali me sluzbenici uvek pozovu preko reda, valjda vide da mi je tesko. Ali da ne komentarisem poglede i opaske ostalih kojima nije palo na pamet da me puste.

Ali mi jos niko nije ustupio mesto da sednem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok se nisam udala i nisam dobila dete, ustajala sam svima u prevozu, pustala ljude preko reda, bila kulturna i vaspitana. Sada? Urlam na sve strane ako neko pokusa da me uvede u neki red da cekam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo nije normalno! Niko te ne ferma ni pod tackom RAZNO... Niko se ne sesti da te pusti, vec mora da im se naredi! I tad te puste uz razne komentare i razne face! Ja sam cekala par puta, ali sam posle shvatila da od toga nema nista, da niko nece da te pusti, pa sam pocela sama da upadam preko reda svuda. Nek` pricaju sta hoce! Briga me B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O tome kakav smo narod svedoci cinjenica da nalepnicama treba da budemo upozoreni na nesto sto je sasvim normalno, kulturno i obzirno. A jos je gore kada vidimo da ni te nalepnice nemaju zeljeni efekat. Ne razumem ljude koji ladno sede u prevozu dok trudnice i majke sa malom decom stoje. Ne razumem sta je to toliko tesko propustiti nekoga u redu i sacekati 5 minuta duze.

Dok sam bila trudna morala sam da odem do poste (koju inace izbegavam zbog guzvi) da podignem roditeljski dodatak za drugo dete. Cetiri saltera, oblepljena nalepnicama, naravno. Na sva cetiri radile su zene. Red solidan, ni veliki, ni mali. Kaze mi muz da se proguram, u fazonu - boli te uvo, trudna si. Nisam htela. Htela sam da vidim da li se nalepnice postuju. Naravno da niko nije reagovao, ni ljudi iz reda, ni salterske radnice, ni njihova sefica. Nije mi bilo strasno da stojim i da sacekam jer sam se dobro osecala, a i znala sam da vise necu morati da dolazim u postu dok sam u drugom stanju. Ali sta sa onima koje moraju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U utorak sam bila na UZ i pošto nisu prozivali već sam čekala sa još 5-6 trudnica i 10-tak baba, naravno da su se babe "nacrtale" ispred vrata a mi ostale u pozadini. Komentar jedne babe je bio "vi trudnice možete da čekate, ništa vam ne fali". Samo smo se pogledale. Šta da kažemo na ovaj komentar?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dok nisam bila trudna i kao devojka, gde god sam videla trudnicu gde ceka odmah sam je slala napred, cask sam se i svadjala zbog njih...ostala trudna kad ono redovi i redovi niko bre da ti kaze izvoli prodji.....nista dok ne gurnes laktom....najgore mi bilo otisla da izvadim novu licnu kartu i to sam 8 mesec bila stomak ogroman i sad ono cekas kao kreten u redu iza prve stranke jedno 20 minuta jer ova sto radi zna samo da se DVA prsta koriste prilikom kucanja na tastaturi a ako kojim slucajem pogresi e onda stize pomoc od koleginice koja je izgubila naocare....i cekas da bi samo dobio jedan papir kad dolazi "ciko" i ove iza mene pita moze li nesto samo na sekund da "pita" kao svi kazu moze moze i on nista mene preskoci i ceka jao KAD MI JE MRAK PAO NA OCI....hhihihihihi ne bih da se secam toga vise....... :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dok nisam bila trudna i kao devojka, gde god sam videla trudnicu gde ceka odmah sam je slala napred, cask sam se i svadjala zbog njih...ostala trudna kad ono redovi i redovi niko bre da ti kaze izvoli prodji.....nista dok ne gurnes laktom....najgore mi bilo otisla da izvadim novu licnu kartu i to sam 8 mesec bila stomak ogroman i sad ono cekas kao kreten u redu iza prve stranke jedno 20 minuta jer ova sto radi zna samo da se DVA prsta koriste prilikom kucanja na tastaturi a ako kojim slucajem pogresi e onda stize pomoc od koleginice koja je izgubila naocare....i cekas da bi samo dobio jedan papir kad dolazi "ciko" i ove iza mene pita moze li nesto samo na sekund da "pita" kao svi kazu moze moze i on nista mene preskoci i ceka jao KAD MI JE MRAK PAO NA OCI....hhihihihihi ne bih da se secam toga vise....... :lol: :lol: :lol: :lol:

Mogu da zamislim :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo situacije kod ginekologa pre nego što su na vratima nalepili prednost trudnicama i porodiljama-Bila sam 5 po redu. Devojka koja je bila pre mene rekla mi je da idem preko reda i da ne treba da čekam. Odmah se javila druga koja je rekla da ona žuri na posao i da ne može da me pusti. Dve žene koje su bile posle nje odmah su skočile i nacrtale se ispred vrata da slučajno ja ne bih prošla. Devojka koja je htela da me pusti samo je kratko rekla - e svašta- Ja nisam komentarisala, mislim da takvo ponašanje čak ni ne zaslužuje komentar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dok nisam bila trudna i kao devojka, gde god sam videla trudnicu gde ceka odmah sam je slala napred, cask sam se i svadjala zbog njih...ostala trudna kad ono redovi i redovi niko bre da ti kaze izvoli prodji.....nista dok ne gurnes laktom....najgore mi bilo otisla da izvadim novu licnu kartu i to sam 8 mesec bila stomak ogroman i sad ono cekas kao kreten u redu iza prve stranke jedno 20 minuta jer ova sto radi zna samo da se DVA prsta koriste prilikom kucanja na tastaturi a ako kojim slucajem pogresi e onda stize pomoc od koleginice koja je izgubila naocare....i cekas da bi samo dobio jedan papir kad dolazi "ciko" i ove iza mene pita moze li nesto samo na sekund da "pita" kao svi kazu moze moze i on nista mene preskoci i ceka jao KAD MI JE MRAK PAO NA OCI....hhihihihihi ne bih da se secam toga vise....... :lol: :lol: :lol: :lol:

:D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O tome kakav smo narod svedoci cinjenica da nalepnicama treba da budemo upozoreni na nesto sto je sasvim normalno, kulturno i obzirno. A jos je gore kada vidimo da ni te nalepnice nemaju zeljeni efekat. Ne razumem ljude koji ladno sede u prevozu dok trudnice i majke sa malom decom stoje. Ne razumem sta je to toliko tesko propustiti nekoga u redu i sacekati 5 minuta duze.

Dok sam bila trudna morala sam da odem do poste (koju inace izbegavam zbog guzvi) da podignem roditeljski dodatak za drugo dete. Cetiri saltera, oblepljena nalepnicama, naravno. Na sva cetiri radile su zene. Red solidan, ni veliki, ni mali. Kaze mi muz da se proguram, u fazonu - boli te uvo, trudna si. Nisam htela. Htela sam da vidim da li se nalepnice postuju. Naravno da niko nije reagovao, ni ljudi iz reda, ni salterske radnice, ni njihova sefica. Nije mi bilo strasno da stojim i da sacekam jer sam se dobro osecala, a i znala sam da vise necu morati da dolazim u postu dok sam u drugom stanju. Ali sta sa onima koje moraju?

Uvereila si se da niko ne reaguje na nalepnice... Drugi put nemoj da cekas. Kazem ja, to je jedini lek :) Pa, nek se zali ko hoce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo mi se desilo vise puta. U pocetku mi je bilo ''neprijatno'' sto sam trudna a kasnije sam bez pardona u posti npr. odlazila do obezbedjenja i trazila da me odvedu do saltera gde mogu da platim preko reda a u prevozu sam dizale sve redom. Samo isprsim stomak i zamolim da ustanu. Kada sam se porodila, da ne bih sa bebom isla da placam racune, uveli smo web banking i to mi umnogome olaksava zivot i pritom izbegavam neprijatne situacije.

U tim ružnim situacijama i meni je u početku bilo "neprijatno" što sam trudna. Pa zar da mi najlepše dane neko pokvari? Ali nisam se dala, posle me je baš bilo briga za razne komentare :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam baš lepa iskustva, uvek i svuda sam imala prednost, a na poslu su me štedeli maksimalno. Što se toga tiče, mogla bih opet :) baš prija kad se malo razmaziš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam baš lepa iskustva, uvek i svuda sam imala prednost, a na poslu su me štedeli maksimalno. Što se toga tiče, mogla bih opet :) baš prija kad se malo razmaziš.

Naravno, nisu uvek samo ružni primeri. Hvala svima koji su učtivi prema trudnicama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.