Prednost trudnicama!!!

odgovora

Objavljeno

Prema meni su, otkad mi se bas vidi stomak (u 6.mesecu sam) svi vrlo ljubazni u gradskom autobosu. Na posti me niko ne pusta preko reda,ali do sad sam bila samo 2 puta kad je ispred mene bilo 2-3 ljudi, mogu da sacekam, nisam razmazena i necu da se prenemazem. Jednom me je sluzbenica , iako je za ostale zatvorila salter, pozvala da dodjem :)

Nego, nisu mi jasni ljudi koji sedaju na ta dva prva mesta u busu ako vec ima mesta nazad. Dok nisam bila trudna nije mi padalo na pamet da tu sedam.

ps. jedino sto mi je malo cudno jeste to kako ljudi bulje u stomak gde god da idem. Zao mi je sto sam upotrebila taj ruzan izraz,ali vecina bas gleda li gleda kao da su videli ne znam ni ja sta.

Ne znam zašto misliš da smo razmažene i da se prenemažemo mi koje ne želimo da čekamo???

Ne želim da stojim na promaji, ne želim da čekam dok se neko na šalteru izmišlja i pravi gužvu, jednostavno, ne prija mi. Nije problem da sačekam, ali zašto ako ne moram, jer mi je stomak baš veliki a noge otečene!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam zašto misliš da smo razmažene i da se prenemažemo mi koje ne želimo da čekamo???

Ne želim da stojim na promaji, ne želim da čekam dok se neko na šalteru izmišlja i pravi gužvu, jednostavno, ne prija mi. Nije problem da sačekam, ali zašto ako ne moram, jer mi je stomak baš veliki a noge otečene!?

Govorila sam o SEBI i o tome da mi nije problem da sacekam malo jer bih se JA tako prenemagala,a sasvim je relativno kako se neka druga trudnica oseca i kako podnosi stajanje/cekanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice, prenemazite se, padajte u nesvest, radite sve sto je potrebno da biste isle preko reda i da biste ostvarile svoja prava!!!!!!! A to sto vam svi gledaju u stomak, i to vas briga! Uzivajte u svakom danu trudnoce!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice, prenemazite se, padajte u nesvest, radite sve sto je potrebno da biste isle preko reda i da biste ostvarile svoja prava!!!!!!! A to sto vam svi gledaju u stomak, i to vas briga! Uzivajte u svakom danu trudnoce!!!!!!

:lol: :lol: :lol: Sto se mora, nije tesko. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice, prenemazite se, padajte u nesvest, radite sve sto je potrebno da biste isle preko reda i da biste ostvarile svoja prava!!!!!!! A to sto vam svi gledaju u stomak, i to vas briga! Uzivajte u svakom danu trudnoce!!!!!!

c006.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice, prenemazite se, padajte u nesvest, radite sve sto je potrebno da biste isle preko reda i da biste ostvarile svoja prava!!!!!!! A to sto vam svi gledaju u stomak, i to vas briga! Uzivajte u svakom danu trudnoce!!!!!!

a040.gifa070.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako sam se juce iznervirala u banci!

Po onako vrelom danu odlucim napokon otici i platiti sve racune. Ta banka mi i nije bila bas blizu, ali sam u njoj mogla sve odjednom da poplacam... Elem. Ulazim u banku i stajem u red iza cetiri- pet ljudi. Prilazi mi djecko iz osiguranja (pomislila sam da mi zeli pomoci posto sam sa ogromnim stomakom i sva znojna izgledala kao da mi treba vazduha) i pita:"Sta ste vi trebali?" Ja kazem da hocu da platim racune, a on meni:"Pa necete stici, racuni se placaju do 13 h!" I ja kao osamucena izlazim napolje i gledam na sat, a ono- deset do jedan!

Prakticno me izbacio iz banke!

A bas sam jednom prilikom nahvalila muskarce kako su pazljiviji od zena, a sada ovo- katastrofa! d015.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako sam se juce iznervirala u banci!

Po onako vrelom danu odlucim napokon otici i platiti sve racune. Ta banka mi i nije bila bas blizu, ali sam u njoj mogla sve odjednom da poplacam... Elem. Ulazim u banku i stajem u red iza cetiri- pet ljudi. Prilazi mi djecko iz osiguranja (pomislila sam da mi zeli pomoci posto sam sa ogromnim stomakom i sva znojna izgledala kao da mi treba vazduha) i pita:"Sta ste vi trebali?" Ja kazem da hocu da platim racune, a on meni:"Pa necete stici, racuni se placaju do 13 h!" I ja kao osamucena izlazim napolje i gledam na sat, a ono- deset do jedan!

Prakticno me izbacio iz banke!

A bas sam jednom prilikom nahvalila muskarce kako su pazljiviji od zena, a sada ovo- katastrofa! d015.gif

Izvini ali sto si dozvolila da te izbace iz banke?

Zar nisi mogla da kazes onoj radnici na shalteru da ti imas prednost?????? :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: a i tom coveku iz obezbedjenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini ali sto si dozvolila da te izbace iz banke?

Zar nisi mogla da kazes onoj radnici na shalteru da ti imas prednost?????? :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: a i tom coveku iz obezbedjenja?

Bila sam potpuno u soku, nisam znala kako da reagujem u tom momentu. Nisam se tada cak ni naljutila... To me je uhvatilo tek kada sam izasla iz banke, i kada mi je doslo do mozga sta mi je kreten rekao.

Bez obzira na to sto trudnice imaju prednost, nisam ocekivala neki poseban tretman. Sve i da nisam trudna, zbog nacina na koji se ophode prema strankama, u tu banku vise nikada necu uci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako sam se juce iznervirala u banci!

Po onako vrelom danu odlucim napokon otici i platiti sve racune. Ta banka mi i nije bila bas blizu, ali sam u njoj mogla sve odjednom da poplacam... Elem. Ulazim u banku i stajem u red iza cetiri- pet ljudi. Prilazi mi djecko iz osiguranja (pomislila sam da mi zeli pomoci posto sam sa ogromnim stomakom i sva znojna izgledala kao da mi treba vazduha) i pita:"Sta ste vi trebali?" Ja kazem da hocu da platim racune, a on meni:"Pa necete stici, racuni se placaju do 13 h!" I ja kao osamucena izlazim napolje i gledam na sat, a ono- deset do jedan!

Prakticno me izbacio iz banke!

A bas sam jednom prilikom nahvalila muskarce kako su pazljiviji od zena, a sada ovo- katastrofa! d015.gif

Boze, strasno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini ali sto si dozvolila da te izbace iz banke?

Zar nisi mogla da kazes onoj radnici na shalteru da ti imas prednost?????? :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: a i tom coveku iz obezbedjenja?

ja sam vec odavno na ovoj temi postavila pitanje CEMU TI GMAZOVI PO BANKAMA I SLUZE???? kad i onako nist ne rade??????? nekada covek od bezobrazluka i gluposti prosto ni ne zna u trenutku da se snadje i odrearguje na pravi nacin,s obzirom da bi meni usled takvog ponasanja PALA roletna na oci,izvikala bih se sigurno prvo sto mi padne na pamet,na karju krajeva SVI IMAJU KNJIGE ZALBI,PA MOLIM LEPO,OSPITE PALJBU,valjda to neko cita? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam potpuno u soku, nisam znala kako da reagujem u tom momentu. Nisam se tada cak ni naljutila... To me je uhvatilo tek kada sam izasla iz banke, i kada mi je doslo do mozga sta mi je kreten rekao.

Bez obzira na to sto trudnice imaju prednost, nisam ocekivala neki poseban tretman. Sve i da nisam trudna, zbog nacina na koji se ophode prema strankama, u tu banku vise nikada necu uci!

ni nemoj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene ,generalno,izludjuje ponasanje prema trudnicama gde god da se okrenes .ispada da treba samo da sedimo kod kuce da bi izbegli sukobe sa primitivcima! :angry:

stvarno cu poceti da nosim batinu sa sobom ,hahahaha :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene ,generalno,izludjuje ponasanje prema trudnicama gde god da se okrenes .ispada da treba samo da sedimo kod kuce da bi izbegli sukobe sa primitivcima! :angry:

stvarno cu poceti da nosim batinu sa sobom ,hahahaha :lol:

Ja bih samo voljela da ponekada mogu da odreagujem onako kako razno-razni kreteni i zasluzuju! Previse sam povucena i mirna, i tek poslije se sjetim sta sam mogla da kazem ili uradim... ali tada je vec kasno! :(

MM zna reci:"Ti samo meni znas da odgovoris." :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih samo voljela da ponekada mogu da odreagujem onako kako razno-razni kreteni i zasluzuju! Previse sam povucena i mirna, i tek poslije se sjetim sta sam mogla da kazem ili uradim... ali tada je vec kasno! :(

MM zna reci:"Ti samo meni znas da odgovoris." :D

verujem ti jer sam i ja nekad mutava kad ne zelim da bezobrazlukom odgovorim na bezobrazluk,pa se posle mislim E TREBALA SI! svakavih budala ima,svasta se dogadja...ne treba sebi dopustiti da te svaki kreten gazi,a sa druge strane ne zelim da i ja ispadnem stoka nekulturna i da se spustam na njih nivo...sad me tresu hornmoni u trudnoci,pa mnogo sebi lakse dam oduska,bolje se istresti na magarcu kojeg prvi i zadnji put u zivotu vidis nego da trpis u sebi..bar je to moja deviza ovih dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno te razumem! Prosle nedelje sam isla da predam za licnu kartu, tj. da mi zakazu dolazak. Lik koji radi na licnim kartama je bio toliko drzak i bezobrzan prema meni da sam poludela nacisto. Ponasao se prema meni kao prema nekom idiotu. Ne znam kako sam se suzdrzala da ne zaplacem (jer obicno tako reagujem u takvim situacijama) nego sam skupila snage i pocela da se svadjam s njiim. Kako ga nije bilo sramota da se ponasa tako?! :angry: Tako ne sme uopste da se ponasa, NAROCITO NE PREMA TRUDNICAMA!!! Kada sam izasla iz SUPa, glava mi je bukvalno pucala od bolova. Jedva sam se smirila.

Jao, uopste nije normalno to sto se desava. Meni se slicna stvar desila 2. juna u SUPu. Isla sam da sredim za licnu kartu nesto, a guzva guzva guzva. Nije mi ni palo na pamet da pitam da me neko pusti. Najgore mi se desilo kad sam dosla na red a neki deckic, tek punoletan ugurava svoja dokumeta pre mojih u salter. S moje druge strane gura se neki Rom i mumla "Ja samo da cujem sta ce da Vam kazu posto mi nista nije jasno" Ja trpim trpim, pa kad mi je adrenalin udario u glavu i zavrtelo mi se od besa i bespomocnosti. Hajde sto me ne pustaju ali da li moraju i da me jasu u redu. Pocela sam da ih guram obojicu i da vicem na njih, da trazim da se udalje od mene. Pozlilo mi je, skocio mi pritisak (uvek je nizak), zavrtelo mi se u glavi i utrnule mi ruke. Samo sto nisam pala u nesvest. Salterusa je bila ladna ko spricer i nije odreagovala ni grimasom, a kamoli recima. Posle sam, naravno, plakala. Jos se umesala i majka od tog deckica da me grdi sto joj diram dete. Ja jos se jos pravdam: lose mi je, trudna sam... Ona je samo zajedljivo prokometarisala kako mi nije bilo lose pre pet minuta kad sam razgovarala telefonom. A zvali su me s posla...

Kakvih ljudi ima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako sam se juce iznervirala u banci!

Po onako vrelom danu odlucim napokon otici i platiti sve racune. Ta banka mi i nije bila bas blizu, ali sam u njoj mogla sve odjednom da poplacam... Elem. Ulazim u banku i stajem u red iza cetiri- pet ljudi. Prilazi mi djecko iz osiguranja (pomislila sam da mi zeli pomoci posto sam sa ogromnim stomakom i sva znojna izgledala kao da mi treba vazduha) i pita:"Sta ste vi trebali?" Ja kazem da hocu da platim racune, a on meni:"Pa necete stici, racuni se placaju do 13 h!" I ja kao osamucena izlazim napolje i gledam na sat, a ono- deset do jedan!

Prakticno me izbacio iz banke!

A bas sam jednom prilikom nahvalila muskarce kako su pazljiviji od zena, a sada ovo- katastrofa! d015.gif

Strasno! Kako ti nije palo na pameet da pogledas u sat pre nego sto si izasla. Uf! Citam sta koja dozivljava i sve sam besnija. Tebi, i svakoj od nas koja ne ume da se snadje u konfliktnim i neprijatnim situacijama preporucujem asertivni trening - trening samopouzdanja - treba kroz celi zivot,.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakvo plakanje, zene?!? Niko vise na to ne pada.. Pokazite zube i bodlje kad vec tako mora! Borite se za sebe i svoje bebice! m1303.gif m1312.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakvo plakanje, zene?!? Niko vise na to ne pada.. Pokazite zube i bodlje kad vec tako mora! Borite se za sebe i svoje bebice! m1303.gif m1312.gif

Super su ti ovi nabildovani ratoborni smajlici! Kako ih pogledam pocnem na glas da se smejem.

U pravu si :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakvo plakanje, zene?!? Niko vise na to ne pada.. Pokazite zube i bodlje kad vec tako mora! Borite se za sebe i svoje bebice! m1303.gif m1312.gif

PA NARAVNO!...kao sto sam pre par poruka rekla...ZASTO OCUTATI KRETENU KOJEG VIDIS PRVI I POSLEDNJI PUT?KO JE ON /ONA DA SE ISTRESA NA TEBI???? :angry:cuj ti tu kevu!!! ma zavarila bih joj nesto!!! dosad nisam imala verbalnih sukoba ni sa kim,ali da sam spremna-spremna sam!nekulture i primitivizma mi je preko glave,pa ako je to jedini recnik i nacin ponasanja koji vecina razume,ja im se sigurno necu sklanjati i klanjati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno! Kako ti nije palo na pameet da pogledas u sat pre nego sto si izasla. Uf! Citam sta koja dozivljava i sve sam besnija. Tebi, i svakoj od nas koja ne ume da se snadje u konfliktnim i neprijatnim situacijama preporucujem asertivni trening - trening samopouzdanja - treba kroz celi zivot,.

Ma, u tom momentu mi stvarno nista nije palo na pamet. Sada mi je krivo sto sam se trudila da uvijek budem fina, raspolozena, popustljiva... cak i kada to ide na moju stetu! E taj trening (pored jos nekih borilackih vjestina) bih voljela da prodjem! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, u tom momentu mi stvarno nista nije palo na pamet. Sada mi je krivo sto sam se trudila da uvijek budem fina, raspolozena, popustljiva... cak i kada to ide na moju stetu! E taj trening (pored jos nekih borilackih vjestina) bih voljela da prodjem! :)

Mozda ima u Sarajevu, bar na filozofskom fakultetu treba da ima psihologa koji to rade. Ako nema, mozda ima da se nadje knjiga koja se zove "Vestine vladanja sobom"- autor Jezdimir Zdravkovic. Meni je ta knjiga zakon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene ,generalno,izludjuje ponasanje prema trudnicama gde god da se okrenes .ispada da treba samo da sedimo kod kuce da bi izbegli sukobe sa primitivcima! :angry:

stvarno cu poceti da nosim batinu sa sobom ,hahahaha :lol:

Mene je jednom neka baba u autobusu pitala "Kad si trudna što onda ideš po gradu"? Tada sam išla kod lekara, a i da nisam - zar trudnice ne smeju izaći iz kuće?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super su ti ovi nabildovani ratoborni smajlici! Kako ih pogledam pocnem na glas da se smejem.

U pravu si :)

:D :D :D :D Hahahahha.. Hvala, komsinice! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PA NARAVNO!...kao sto sam pre par poruka rekla...ZASTO OCUTATI KRETENU KOJEG VIDIS PRVI I POSLEDNJI PUT?KO JE ON /ONA DA SE ISTRESA NA TEBI???? :angry:cuj ti tu kevu!!! ma zavarila bih joj nesto!!! dosad nisam imala verbalnih sukoba ni sa kim,ali da sam spremna-spremna sam!nekulture i primitivizma mi je preko glave,pa ako je to jedini recnik i nacin ponasanja koji vecina razume,ja im se sigurno necu sklanjati i klanjati!

Opasnice! :lol: Jedva cekam da dodjem u NS, da sednemo na kaficu i ratujemo sa nevaspitanim ljudima.. Izgleda da ih svuda ima.. Evo, pridruzice nam se i ovo moje ratoborno, besno bepce.. :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.