Prednost trudnicama!!!

odgovora

Objavljeno

Juce sam u shilerovoj cekala od 11:20 da bi bila primljena za drugu smenu, koja pocinje da radi tek od jedan.

Za moju doktorku sam bila druga po redu, medjutim kada sam dosla na red za broj dobila sam broj 4, a pre mene je bio 1.

Naravno cim je dosla doktorka odmah se pojavila zena sa brojem 2, na sta sam joj ja rekla da nema sanse da udje pre mene, jer ako ja mogu da cekam od 11:20h kao trudnica onda moze apsolutno svako.

Nema smisla sta rade...

Da, znam to vrlo dobro, ali eto...ako bi na to gledale, niko od nas ne bi imao dece. Jednostavno oguglas na te stvari i pomiris se sa tim. Ili ides privatno, posto svaka od njih ima svoju ordinaciju. Jer, cim platis, sve moze. Na zalost!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne zNAM :angry: da li je bas za ovu temu ali danas sam cula nesto sto me je sokiralo. Naime,doktorka sto radi u domu zdravlja u okolini Novog Sada je u poodmakloj trudnoci prokrvarila i otisla na bolovanje 2 nedelje. Zvali su je sa posla da se vrati zbog velike guzve,a kako je zena primljena na odredjeno vreme morala je da se odazove. Odradila je taj jedan dan,sutradan kada je dosla na posao cekalo je resenje o otkazu!!!!! PREDNOST TRUDNICAMA!!!! DA,KAKO DA NE!

STRAŠNO :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, znam to vrlo dobro, ali eto...ako bi na to gledale, niko od nas ne bi imao dece. Jednostavno oguglas na te stvari i pomiris se sa tim. Ili ides privatno, posto svaka od njih ima svoju ordinaciju. Jer, cim platis, sve moze. Na zalost!

Pa ja ne znam kada bi u Shilerovoj docekala rezultate urina, krvnu sliku, ultrazvuk...

I ovo sto idem po uput za komisiju jednom mesecno mi je vise nego dovoljno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zenske pravite se lude i ulazite preko reda,nikoga nista ne pitajte da biste izbegle sukobe,a ako neko bas insisrtirana svadju,vi se kulturno okrenite i recite im da se obrate onima koji su stavili ovo zlatno pravilo "PREDNOST TRUDNICAMA"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zenske pravite se lude i ulazite preko reda,nikoga nista ne pitajte da biste izbegle sukobe,a ako neko bas insisrtirana svadju,vi se kulturno okrenite i recite im da se obrate onima koji su stavili ovo zlatno pravilo "PREDNOST TRUDNICAMA"

Upravo tako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam imala problema,svi su me pustali da udjem pre njih....A za wc,pa da me ne puste,ja bih se upiskila tu gde sam..... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam imala problema,svi su me pustali da udjem pre njih....A za wc,pa da me ne puste,ja bih se upiskila tu gde sam..... :lol:

:lol: :lol: :lol: POPLAVAAAAA!!!!! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahahaha! Umalo i ja da poplavim kafic kad mi se desilo, al tad nisam znala da samo usetam preko reda bez pardona. Sa ovom danasnjom pamecu bih svakako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zenske pravite se lude i ulazite preko reda,nikoga nista ne pitajte da biste izbegle sukobe,a ako neko bas insisrtirana svadju,vi se kulturno okrenite i recite im da se obrate onima koji su stavili ovo zlatno pravilo "PREDNOST TRUDNICAMA"

Upravo tako, podrzavam 100% :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo odlucno preko reda..ovaj narod nema obzira! strasne se stvari desavaju..ja sam iskoristila svu prednost maximalno..cak ni gradski prevoz nisam placala.. :P

ako se ne nametnes..nema sanse da te iko pusti bilo gde preko reda..

post-15529-1270797963_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo situacije kod ginekologa pre nego što su na vratima nalepili prednost trudnicama i porodiljama-Bila sam 5 po redu. Devojka koja je bila pre mene rekla mi je da idem preko reda i da ne treba da čekam. Odmah se javila druga koja je rekla da ona žuri na posao i da ne može da me pusti. Dve žene koje su bile posle nje odmah su skočile i nacrtale se ispred vrata da slučajno ja ne bih prošla. Devojka koja je htela da me pusti samo je kratko rekla - e svašta- Ja nisam komentarisala, mislim da takvo ponašanje čak ni ne zaslužuje komentar

O ovome sam pisala na drugoj temi,ali ponovicu. Preterano povracanje, jedva stojim, povracam krv, unisten jednjak i zdrelo, bolovi u zelucu...sestra me prvo ispituje ko sam sta sam zasto sam dosla a kako a sta...a meni lose!!! Smiluje se ona, kaze da udjem posle neke gospodje. Kad je doticna gdja izasla, druga se nacrtala pred vratima i usla uz opasku "ja sam na redu". Znate li ko je hteo da me pusti preko reda? Jedna trudnica koja je u prokrvarila u 4.mesecu i ne zna da li izgubila bebu il nije. I ona je cekala zato sto nema zakazano!!! Pa sta rade sestre?????

U gradskom prevozu isto - uvek sam ustajala svima, a od sad ISKLJUCIVO trudnicama i majkama s malom decom,mada sad svugde idem peske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O ovome sam pisala na drugoj temi,ali ponovicu. Preterano povracanje, jedva stojim, povracam krv, unisten jednjak i zdrelo, bolovi u zelucu...sestra me prvo ispituje ko sam sta sam zasto sam dosla a kako a sta...a meni lose!!! Smiluje se ona, kaze da udjem posle neke gospodje. Kad je doticna gdja izasla, druga se nacrtala pred vratima i usla uz opasku "ja sam na redu". Znate li ko je hteo da me pusti preko reda? Jedna trudnica koja je u prokrvarila u 4.mesecu i ne zna da li izgubila bebu il nije. I ona je cekala zato sto nema zakazano!!! Pa sta rade sestre?????

U gradskom prevozu isto - uvek sam ustajala svima, a od sad ISKLJUCIVO trudnicama i majkama s malom decom,mada sad svugde idem peske.

Strasno je to! Stvarno nemam komentara!!! :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O ovome sam pisala na drugoj temi,ali ponovicu. Preterano povracanje, jedva stojim, povracam krv, unisten jednjak i zdrelo, bolovi u zelucu...sestra me prvo ispituje ko sam sta sam zasto sam dosla a kako a sta...a meni lose!!! Smiluje se ona, kaze da udjem posle neke gospodje. Kad je doticna gdja izasla, druga se nacrtala pred vratima i usla uz opasku "ja sam na redu". Znate li ko je hteo da me pusti preko reda? Jedna trudnica koja je u prokrvarila u 4.mesecu i ne zna da li izgubila bebu il nije. I ona je cekala zato sto nema zakazano!!! Pa sta rade sestre?????

U gradskom prevozu isto - uvek sam ustajala svima, a od sad ISKLJUCIVO trudnicama i majkama s malom decom,mada sad svugde idem peske.

Jezivo sta drugo reci... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O ovome sam pisala na drugoj temi,ali ponovicu. Preterano povracanje, jedva stojim, povracam krv, unisten jednjak i zdrelo, bolovi u zelucu...sestra me prvo ispituje ko sam sta sam zasto sam dosla a kako a sta...a meni lose!!! Smiluje se ona, kaze da udjem posle neke gospodje. Kad je doticna gdja izasla, druga se nacrtala pred vratima i usla uz opasku "ja sam na redu". Znate li ko je hteo da me pusti preko reda? Jedna trudnica koja je u prokrvarila u 4.mesecu i ne zna da li izgubila bebu il nije. I ona je cekala zato sto nema zakazano!!! Pa sta rade sestre?????

U gradskom prevozu isto - uvek sam ustajala svima, a od sad ISKLJUCIVO trudnicama i majkama s malom decom,mada sad svugde idem peske.

Strasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahaha! Da ne ides u Silerovu? :)

Meni je jednom u banci, jedan covek dobacio zasto ste dosli na salter preko reda, sada sam ja na redu. A ja mu kazem, pokazujuci na stomak, vidite valjda da sam trudnica. A on, muka mi je vise od tih fora, mogli ste da me pitate, pustio bih vas. Ja mu kazem, pustili biste me? On kaze da. A ja na to, pa o cemu onda pricate ako biste me pustili? I od kojih fora vam je muka ako vidite stomak do zuba??? Onda se umesala salterska sluzbenica, koja mu je rekla ne mogu da verujem covece o cemu vi pricate :) hahaha, iskljucio se istog momenta.

Znaci, ulazite svuda preko reda, ne pitajte i ne cekajte, jer vas niko nece pustiti. A za komentare...bas vas briga, vi ste prioritet!

Upravo tamo idem. Prepoznala si po prici. Znaci, ne preterujem.

A moras da ides u dz zbog doznaka i uputa za komisiju. Najradije bih sve zavrsavala privatno.

I ovo sto si navela kao svoje iskustvo je iskusila verujem svaka od nas. Ali, pustis da se drugi svadjaju za tebe jer ce sigurno neko pametan reagovati na komentare budala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno ima i pozitivnih primera. Ustajali su mi ljudi u autobusu, nije da nisu, ali desilo mi se napr. da sam u 8 meseci trudnoće stajala pored 4 devojčice (otprilike srednja škola) i da me uopšte nisu konstatovale. Ustala mi je žena koja i njima i meni može biti majka. Ja se samo pitam kako te devojčice roditelji vaspitavaju?

Draga Lukice,odgovor je kratak...NE VASPITAJU IH! to ti odgovorno tvrdim kao prosvetni radnik.Pogledaj ih kako se ponasaju i na sta lice,ali ce ti njihovi roditelji oci iskopati kazes li bilo kakvu primedbu,jer niko ne vidi svoje propuste nego samo opanjkava druge.Kad pogledam ove danasnje tinejdzere po gradu,ne znas ko glumi vecu velicinu,svi arogantni,``ufurani``,``ko sam?sta sam? koliki sam?`` ,a vecinu pas nema zasta da ujede,svima je nesto ispod casti,sve im je ``smor `` i ``bzvz``...samo sede ispred tv-a ,a mama i tata ce da ih hrane do pedesete,i tako u krug..njima nemoj da se cudis,od njih se nista ,nazalost ni ne ocekuje,cekaj tek da oni postanu roditelji,da vidis na sta ce to da lici. naravno da ne spadaju svi tu,ali vecina ,nazalost ,da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo tamo idem. Prepoznala si po prici. Znaci, ne preterujem.

A moras da ides u dz zbog doznaka i uputa za komisiju. Najradije bih sve zavrsavala privatno.

I ovo sto si navela kao svoje iskustvo je iskusila verujem svaka od nas. Ali, pustis da se drugi svadjaju za tebe jer ce sigurno neko pametan reagovati na komentare budala.

Da,kao i u svakoj druoj situaciji,kod nas pali samo bezobrazluk! zasto bi mi onda sa stomacima stojale,dok u busu sedi neka nalickana klinkica od 16.god..pazi da mi ne pada na pamet!A na doticnog iz poste ne bih ni obratila paznju-ignosrisanje boli najvise,kad on mene ovako debelu ``ne vidi``,ne vidim ni ja njega,pa nek crkne ,ako mu toliko smeta.da je hteo da bude covek sam bi mi ustupio mesto,a ne posle se folirao ``sta bi bilo kad bi bilo``...sve njih u 3 lepe i dovidjenja,hvala lepo,prijatno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,kao i u svakoj druoj situaciji,kod nas pali samo bezobrazluk! zasto bi mi onda sa stomacima stojale,dok u busu sedi neka nalickana klinkica od 16.god..pazi da mi ne pada na pamet!A na doticnog iz poste ne bih ni obratila paznju-ignosrisanje boli najvise,kad on mene ovako debelu ``ne vidi``,ne vidim ni ja njega,pa nek crkne ,ako mu toliko smeta.da je hteo da bude covek sam bi mi ustupio mesto,a ne posle se folirao ``sta bi bilo kad bi bilo``...sve njih u 3 lepe i dovidjenja,hvala lepo,prijatno....

:) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DRAGE MOJE,EVO MALO DA VAS I NASMEJEM NA OVU TEMU,POGLEDAJTE SLEDECI KLIPIC

LJUBAC SVIMA :lol::lol::P:P:lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DRAGE MOJE,EVO MALO DA VAS I NASMEJEM NA OVU TEMU,POGLEDAJTE SLEDECI KLIPIC

LJUBAC SVIMA :lol::lol::P:P:lol::lol:

Tako mu i treba!!! :D :D :D hahahahahahahahahahahahahhaah...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DRAGE MOJE,EVO MALO DA VAS I NASMEJEM NA OVU TEMU,POGLEDAJTE SLEDECI KLIPIC

LJUBAC SVIMA :lol::lol::P:P:lol::lol:

xi xi smesno i tuzno :):P:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DRAGE MOJE,EVO MALO DA VAS I NASMEJEM NA OVU TEMU,POGLEDAJTE SLEDECI KLIPIC

LJUBAC SVIMA :lol::lol::P:P:lol::lol:

:lol: E super je. :lol: Trebale bi sve da imamo po jedan ovakav cekic :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: E super je. :lol: Trebale bi sve da imamo po jedan ovakav cekic :lol:

Moja beba ima takav cekic :D Za mamu i tatu kad ne slusaju.. :rolleyes: Znala je baba sta da mu kupi.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: E super je. :lol: Trebale bi sve da imamo po jedan ovakav cekic :lol:

zamisli samo da izvadis nekome ovakav cekic i krenes da ga udaras uuuuuuuuu al bi bilo kandidata u busu, u posti, kod doktora ma gde god hoces :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.