Priključite nam se da prikupimo što više potpisa

odgovora

Objavljeno

Refundacija PDV-a???!!!! Znala sam da osim predizborne kampanje tu jos nesto smrdi. sve mi je jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Да и ја додам нешто :)

Прву страну, на којој смо "опљували" начин и "скупљаче" потписа НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОТВОРИ ! Толико о слободи говора!!!

Друго, погледајте ово:

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_d...mu+za+bebe.html

Е то тада није могло, а сада када то ради Веран Матић, то може??? Ко је овде луд и ко кога з....ва!?

Наравно да сам за укидање ПДВ а али немојте нас з.......ти, има нас који не блејимо и не носимо звонце око врата!

Нека нам је драги Бог у помоћи, ни тежих времена ни горе власти!

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZP, ja iskreno mogu da otvorim prvu stranicu ove teme bez ikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZP, ja iskreno mogu da otvorim prvu stranicu ove teme bez ikakvih problema.

Сада могу и ја, али није могло, приказивало ми је као да има вирус !

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ukidanje poreza na hranu i opremu za bebe smanjiće budžetske prihode, a nikome neće doneti korist. Ta mera će koristiti samo "snalažljivim prodavcima", a manji prihodi u budžetu će značiti i, recimo, manje sredstava za dečje dodatke, ocenila je ekonomistkinja Milica Bisić.

- Zahtev za ukidanje poreza na dodatu vrednost (PDV) na bebi hranu i opremu je ili dobronameran, ali naivan predlog, ili zgodan propagandni slogan koji lako može da stekne simpatije - ocenila je bivša zamenica ministra finansija.

Ona je ukazala je da jedno od osnovnih pravila dobre politike javnih finansija nalaže da se socijalna politika vodi na strani rashoda, a ne prihoda budžeta.

- To znači da bi bilo bolje da se kreatori te ideje, ali, što je važnije, i cela stručna i politička javnost, zamisle kako da se stvore uslovi u kojima će ljudi raditi, zaraditi i platiti porez, umesto što se svi utrkuju da predlože ko i na šta ne treba da ga plati - rekla je Bisićeva.

Ona smatra da nedavna dopuna ideje da se uz ukidanje PDV na opremi i hranu za bebe ograniči i marža, govori da ni zagovornici te ideje nisu sigurni da se ukidanjem PDV na bebi opremu mogu smanjiti cene.

- Ali to tek stvara pitanja. Koja marža, kako se meri i kontroliše? I na koju bebi opremu - zapitala je Bisićeva.

Ukidanjem PDV-a, cena neke cucle bi mogla da opadne i 18 odsto, ali se već sutradan može na tržištu pojaviti cucla druge boje i kvaliteta čija se cena zbog toga ne može porediti sa prvom koje neće ni biti u prodaji, priča ona.

- Pri tom, nije reč o "zlim i pohlepnim" proizvođačima ili prodavcima bebi opreme, već o prirodnom profitnom motivu koji uvek postoji i koji je neophodan za uspešan posao - rekla je ona.

Bisićeva je postavila i pitanje ko će da odredi šta je sve bebi oprema i da li sva ta roba treba da bude oslobođena PDV.

- Da li samo pamučne ili i pampers pelene? Da li sve flašice i kadice, ili samo neke? Da li samo one koje su neophodne ili i 'luksuzne'? I ako ne luksuzne, šta je luksuz u bebi opremi - rekla je Bisićeva.

Republičkom parlamentu u petak je predata peticija sa više od 180.000 potpisa građana koji su podržali ukidanje PDV-a i ograničavanje marži na opremu i hranu za bebe.

Premijer Mirko Cvetković najavio je 16. marta da će Vlada za desetak dana usvojiti izmene Zakona o PDV kojima će ukinuti porez na hranu i opremu za bebe i ograničiti maržu na tu robu.

Izvor blic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cudim se cudim :blink: Sta kazes? 16. marta?!

A kog datuma su proglasili izbore? <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cudim se cudim :blink: Sta kazes? 16. marta?!

A kog datuma su proglasili izbore? <_<

Najgore je to što ta oprema u inostranstvu (pogotovo pelene i mleka) koštaju tri puta jeftinije a tri puta su kvalitetnije. I posle kažu kako ukidanjem neće imati zaradu... A i tako se odvaljuju od para :angry:

Al sad pred izbore će sve da urade - pa taman i sa pobrkanim datumima <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene samo interesuje zasto je kampanja bas pokrenuta pred samu izbornu kampanju?

Ne svidja mi se to nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada se samo setim da je nas dragi predsednik(jdbghbv)za NG rekao da ce ukinuti PDV za proizvode za bebu dodje mi da mu svasta po spisku jer na kraju ipak mora peticija za smanjenje....u kakvoj li drzavi odrasta moje dete.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uvedjena da ni ne mora peticija, pravo da ti kazem. Meni ova peticija izgleda kao deo predizborne kampanje, a ne kako na izgled deluje. Sumnjam ja da se neko setio sada da se bori za odbijanje PDVa i marze u vreme raspizivanja izbora vec da je sasvim suprotna prica. Oni ce da ukinu PDV kako bi imali vise glasova zbog toga, a posle nekoliko meseci ce, ma ko bio na vlasti da kaze: " E, skupo je to za drzavu da se odrice."

Mislim da se mi ovde ne borimo za ukidanje koliko sluzimo svrsi propagande.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne moze da se ukine PDV! Pa zamislite ako bi se ukinuo sta bi onda tek bilo? Pa uvozili bi ko zna sta uz pricu da je za bebe samo da ne bi platili pdv! Tek tad bi bilo podmetanja i prevara...

Uostalom, za cene su krivi samo uvoznici. Oni nabiju marze i bas ih briga...

Recimo, sad je dosao kod nas C&A. Cene decije garderobe su iste kao i u inostranstvu, znaci i bez ukidanja pdv-a, kompanija je stavila iste cene kao i svugde. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde se nalazi C&A kod nas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde se nalazi C&A kod nas?

OT!!! :lol: :lol:

Usce trzni centar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uvedjena da ni ne mora peticija, pravo da ti kazem. Meni ova peticija izgleda kao deo predizborne kampanje, a ne kako na izgled deluje. Sumnjam ja da se neko setio sada da se bori za odbijanje PDVa i marze u vreme raspizivanja izbora vec da je sasvim suprotna prica.

Добро сте уочили, све је у циљу предизборне кампање, на жалост.

Oni ce da ukinu PDV kako bi imali vise glasova zbog toga, a posle nekoliko meseci ce, ma ko bio na vlasti da kaze: " E, skupo je to za drzavu da se odrice."

Овде грешите, нисмо СВИ ИСТИ! Зна се ко једини и стално прича о породици и наталитету! :lol:

Mislim da se mi ovde ne borimo za ukidanje koliko sluzimo svrsi propagande.

Да, жалосно, али истинито. Ја ћу да поновим оно што сам и раније писао, Ви, МАЈКЕ (или будуће мајке) сте најбољи део овог друштва и ваше мишљење МОРА да буде битно, било ко да буде на власти, једноствано, МОРАТЕ ДА СЕ ЧУЈЕТЕ!!!

Ne moze da se ukine PDV! Pa zamislite ako bi se ukinuo sta bi onda tek bilo? Pa uvozili bi ko zna sta uz pricu da je za bebe samo da ne bi platili pdv! Tek tad bi bilo podmetanja i prevara...

Причате напамет, то нема везе са стварношћу! Србија има царину, роба се прегледа и знају се царинске тарифе. Када се царини роба, прилаже се царинска декларација на КОЈОЈ ОБАВЕЗНО ПИШЕ који се артикли увозе из које су царинске групе а самим тим и да ли подлежу опорезивању, која је царинска тарифа, да ли је потребан санитарни преглед, атести и др.

Значи, то не може да буде оправдање, јер свака од злоупотреба такве врсте се кажњава, 1 до 5 пута од вредности робе која подлегла царинском прекршају.

Uostalom, za cene su krivi samo uvoznici. Oni nabiju marze i bas ih briga...

Најлакше је тако опалити, па ко жив ко мртав! Да ли ико пита увознике зашто плаћају два пута порез (плаћате пдв и плаћате порез на добит)? Да ли ико пита увознике (па и остале привреднике) да ли могу да измире доприносе на зараде запослених који су 65% од плате!? О таксама да и не причамо, фирмарине, заштита животне средине, грађ.земљиште и милион неких глупости!

Наравно, ту је опет држава крива, рецимо, зар не може да се оформи предузеће које ће да производи беби опрему и храну и да буде конкурентно на тржишту, то би подстакло и увознике да се одрекну дела својих маржи и цене би биле много приступачније свима!

Recimo, sad je dosao kod nas C&A. Cene decije garderobe su iste kao i u inostranstvu, znaci i bez ukidanja pdv-a, kompanija je stavila iste cene kao i svugde. ;)

Не знам какве су им цене, али, ако су им исте као у иностранству, онда сигурно нису одговарајуће нашем стандарду! Просечна плата у Србији је тек око 400€ а у иностранству (не мислим на ове око нас, већ на озбиљне земље) није испод 1500€ !

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zlatni Papagaju, muz mi radi na carini, tako da vrlo dobor znam kako i sta se carini, na koji nacin i uz koliko debelu kovertu. ;)

Za C&A si lepo zakljucio, tamo kupuju ljudi iz srednje ili nize klase, dok za nase uslove su stvari za decu daleko jeftinije i od nasih domacih proizvodjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zlatni Papagaju, muz mi radi na carini, tako da vrlo dobor znam kako i sta se carini, na koji nacin i uz koliko debelu kovertu. ;)

Да се разумемо, не кажем ја да се такве ствари не раде или раде, нисам имао прилике то да видим, да би могао да тврдим.

Оно што ја знам, то је да су такве ствари супротне закону и да се за такве законски санкционишу учесници.

Искрен да будем, сумњам да би велике фирме, као што је кико, пегперего и сл. били вољни тиме да се баве, јер то њима не иде у прилог. Пре свега, ако не наплаћујеш ПДВ не плаћаш га ни приликом увоза, тако да опет, то не пије воду.

Иначе, у животу СВЕ радим тако да буде законски чисто, нормално, морално оправдавајуће и знам да се не плашим звона на вратима. Да ли је то исправно или није, судиће неко други, јачи од свих нас, и једино се њега плашим.

Волео би да СВЕ институције раде по закону много би нам свима било лакше, ништа друго, само по закону.

Za C&A si lepo zakljucio, tamo kupuju ljudi iz srednje ili nize klase, dok za nase uslove su stvari za decu daleko jeftinije i od nasih domacih proizvodjaca.

Не знам, на жалост, ја јако ретко било шта купујем (осим технике и обуће за себе) то је посао за моју супругу, она има воље и тиме се бави. Чак ни гардеробу за себе не волим да купујем...

Свако добро

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Овде грешите, нисмо СВИ ИСТИ! Зна се ко једини и стално прича о породици и наталитету! :lol:

Mozemo mi svi da pricamo i vi i oni i vasi i nasi, ali vlast je vlast, te me nikako necete ubediti da nisu svi isti kada su na vlasti.

Ja samo kazem da necu da budem marioneta u predizbornoj kampanji. Zato ova akcija nije sprovedena 5 meseci ranije ili 5 meseci kasnije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozemo mi svi da pricamo i vi i oni i vasi i nasi, ali vlast je vlast, te me nikako necete ubediti da nisu svi isti kada su na vlasti.

Да, у праву сте, стара изрека каже, дај човеку власт да би видео какав је!!! Не знам за себе али, готово сам сигуран да нећу учествовати у власти, пре свега јер немам претензије за тако шта, али исто тако, мислим да се не би променио у опште. То кажем, јер био сам у ситуацији да имам доста привилегија и нисам их користио, као ни сада када их немам.

:lol::lol::lol: а не власт :)

Ja samo kazem da necu da budem marioneta u predizbornoj kampanji. Zato ova akcija nije sprovedena 5 meseci ranije ili 5 meseci kasnije?

Мислим да сам ја и ставио линк за текст, када је такву иницијативу поржао блаженопочивши Српски Партијарх Павле, тада то није могло а сада може!? Играју се са нама, као да смо дебили а најтрагичније је што нико ништа не предузима а и ако покуша да предузме, не може да дође до изражаја од силних крвопија које сисају буџет. Или те једноставно оптужују за ово и оно а медији су у њиховим рукама, сасвим довољно да се створи слика да су сви исти !

Но, све је то сада мање битно, зна ли неко како ће све то сада да функционише, враћају новац, не наплаћују пдв, где се иде по тај новац итд!?

мало и да прославимо, сада ће бити јефтиније

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozemo mi svi da pricamo i vi i oni i vasi i nasi, ali vlast je vlast, te me nikako necete ubediti da nisu svi isti kada su na vlasti.

Ja samo kazem da necu da budem marioneta u predizbornoj kampanji. Zato ova akcija nije sprovedena 5 meseci ranije ili 5 meseci kasnije?

ZP za predsednika !!!

par dana pre peticije sam na radiju cula da ce da poskupe neki proizvodi izmedju ostalog i veci deo potrepstina za bebe..

pa, ko je ovde lud :blink:

tako nam je za sve u ovoj drzavi i ne verujem da ce se ista promeniti ko god bio na vlasti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tekst od pre dve nedelje:

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/312504/Na...ale-i-300-odsto

Citiram drugi pasus:

"Jedan od organizatora akcije, Vladimir Ješić, sa portala “Bebac”, kaže za “Blic” da je tokom sastanka pronađeno kvalitetno rešenje, po kome će roditeljima od kupovine odeće, opreme ili hrane za bebe na ruke biti vraćan keš u iznosu plaćenog PDV-a." Još tad mi je to bilo :angry:

A malpre čitam ovo:

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/315271/B...dinim-predlogom

Odjednom nije više "kvalitetno" rešenje.

Licemeri, svi do jednog!

"Crno na belo" znaju kako misli preko 180000 ljudi i ipak su se drznuli da izmisle takvu glupost kao što je povraćaj PDV-a!

Nadam se da će svi koji su potpisali peticiju ZA UKIDANJE PDV-A, a dobili PREDLOG ZA POVRAĆAJ PDV-A, jasno, već za mesec dana pokazati da su shvatili da su izigrani, po milioniti put. Moj muž i ja ćemo na glasanje povesti bebu i malo dete, da nešto lepo nacrtaju na glasačkom listiću :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.