Priključite nam se da prikupimo što više potpisa

odgovora

Objavljeno

Osim sto je ovo klasicni predizborni trik,i potpuno mi je sve to tuzno,interesuje me sta ce se postici ukidanjem pdv-a??? da li ce to biti da sve radnje imaju za sve proizvode "suggested price" ili kako ce to funkcionisati?kao sve ce radnje umanjiti cene za pdv? <_< koliki je pdv u srbiji na bebi opremu?

ovo mi je jedino izvodljivo za hranu tj mleko i kasice,za sve ostalo mi nema neke logike.ali ako ce to pomoci javljam se da ako moze telefonski da se donira glas.

PDV na bebi opremu je 18%.Na skolski pribor je 8% ali ne za sve,dobar deo je i tu na 18%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spominje se da ce ova inicijativa biti svakako prihvacena, ali da od maja/juna pdv ide na 21%

Nadam se da nece jer je i 18% previse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spominje se da ce ova inicijativa biti svakako prihvacena, ali da od maja/juna pdv ide na 21%

pdv na 21% je bila preporuka MMF i važi generalno za povećanje PDV na sve proizvode e sad da li će to važiti i za opremu za bebe, pitanje je. Još uvek nije usvojen niti dat u skupštinu na razmatranje ovaj predlog MMF.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pdv na 21% je bila preporuka MMF i važi generalno za povećanje PDV na sve proizvode e sad da li će to važiti i za opremu za bebe, pitanje je. Još uvek nije usvojen niti dat u skupštinu na razmatranje ovaj predlog MMF.

pa sad sa kandidaturom bice sve kako oni kazu, a ne kako mi hocemol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bojim se da hoce , U Hr je pdv 25%.

Inace skupljeno je preko 38000 potpisa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace skupljeno je preko 38000 potpisa :)

:rolleyes: Daaaaa i to u roku od samo DVA dana prikupljanja potpisa :rolleyes:

A iskreno, sumnjam da će biti kakvog efekta i sve se plašim da će biti u sklopu predizbornih obećanja :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeeeeeeej, naskrabali smo i mi danas potpise porodicno, inace Klub studentske omladine Kovacica su sami organizovali stand, zvali su organizatore akcije i ovi im poslali sve sto treba. Bas lepo, a inace ne bih mogla da se potpisem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: Daaaaa i to u roku od samo DVA dana prikupljanja potpisa :rolleyes:

A iskreno, sumnjam da će biti kakvog efekta i sve se plašim da će biti u sklopu predizbornih obećanja :(

<_< ...da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas i dalje nema standa, bas sam razocarana.

Ali stoje papiri u Mocart kladionicama ( a tamo bar procirkulise dosta ljudi :lol: ).

Ja sam skupila oko 250, pa posto sam sutra zauzeta ne znam jel kasno da posaljem potpise 08.03.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam glasala.

Ako ova akcija neuspe organizovaćemo opet i tako dok ne smanje PDV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpisala sam. I sve moje kolege... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM i ja bacili potpise :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se mislim isto ko i Ana*... Da neće biti efekta, akcija je odlična, ali vlast kad mora da odluči da džep bude plići - hm... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ipak nadam kad vidim koliko je potpisa skupljeno. Ja sam svoje juce poslala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dajem glavu da bi bilo još više da postoji opcija online potpisa.

Ja bi rado potpisala, ali odavde ne mogu.

Ne bih da namćorišem, ali isto mislim da od toga slaba vajda. Isto kao i sa kompjuterima što je bilo. Smanjili pa vratili.

Kuma dala, kuma uzela....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je peticija da se snize i marze za prodavce, i da se snizi ili ukine pdv na deciju opermu. Tako da bi i prodavci morali da postuju te nove marze, pa bi i cene bile manje.

Jedini je problem sto tu ima mnogo podvale, tacnije moraju da ogranice sta je decija oprema i odeca. Da li je majica velicine 16 isto kao i majica velicine 2 oslobodjena poreza? Na carini onda svasta mogu da provuku kao deciju opremu i da ne plate porez, a kasnije prodaju po visokim cenama i dobro zarade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je peticija da se snize i marze za prodavce, i da se snizi ili ukine pdv na deciju opermu. Tako da bi i prodavci morali da postuju te nove marze, pa bi i cene bile manje.

Jedini je problem sto tu ima mnogo podvale, tacnije moraju da ogranice sta je decija oprema i odeca. Da li je majica velicine 16 isto kao i majica velicine 2 oslobodjena poreza? Na carini onda svasta mogu da provuku kao deciju opremu i da ne plate porez, a kasnije prodaju po visokim cenama i dobro zarade.

Isto mislim...

Zasto ovo smanjenje poreza ne vazi i na krevetac? I to je decja oprema valjda... da ne misle mozda da to nije neophodno, ili tako nesto? I tako...

Bar neka nesto bude jeftinije, jer danas su kasice duplo skuplje nego pre dve godine kada je moja sestra kupovala za prvo dete... tuga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moze zato sto su ovu cini mi se tek juce postavili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama ponudili u domu zdravlja kad smo vodili Ivu na pregled...taman smo jednim udarcem sredili dve muze...2 potpisa od nas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moze zato sto su ovu cini mi se tek juce postavili

sad gledam,tj. citam... ovde se ne trazi ni maticni ni broj l.k. jel moguce da je i bez toga punovazan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad gledam,tj. citam... ovde se ne trazi ni maticni ni broj l.k. jel moguce da je i bez toga punovazan?

Pises ime, prezime i tacnu adresu, valjda jeste validno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpisala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.