Priključite nam se da prikupimo što više potpisa

odgovora

Objavljeno

Dragi roditelji,

priključite se inicijativi potpisivanja peticije za smanjenje PDV na proizvode za decu. Svi vi koji imate vremena da dežurate na štandovima i prikupljate potpise sugrađana javite se u četvrtak (01.03.2012) na telefon 021 474 66 45 od 8 do 16 sati.

Potpisivanje peticije će trajati od 2. do 8. marta 2012. godine na teritoriji cele Srbije. Prikupljanje potpisa će se odvijati na štandovima koji će biti postavljeni na prometna mesta u većini gradova, a njihovo radno vreme će biti od 10 do 18 časova.

Iako su roditeljska udruženja i ranije zahtevala ukidanje PDV-a, vlasti su do sada ignorisale ove zahteve. Ovog puta na istom zadatku su udruženi roditeljski portal Bebac.com, Fond B92, udruženje "Roditelj", servis "Halo beba" i Mreža organizacija za decu Srbije.

Inicijativom tražimo da se ukine PDV na hranu, opremu i odeću za bebe, kao i da se do 10 odsto ograniče marže u trgovinama.

Da bi Inicijativa za ukidanje PDV-a na bebi opremu i hranu bila razmotrena, potrebno je sakupiti 30.000 potpisa građana za sedam dana.

Pridružite se i pomozite da sakupimo što više potpisa za podršku roditeljstvu u Srbiji. Olovku u ruke! Glasaj za bebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ŠALJEM MUŽA I SVE KOJE POZNAJEM DA SE POTPIŠU. USPEĆEMO U TOME 100%. BRAVO ZA INICIJATIVU !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za akciju , konacno i kod nas da se pomogne roditeljima i onim buducim koji to zele da budu ...

Zanima me samo gde ce standovi u NS biti postavljeni ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo! JKedva cekam potpisivanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vam slala mail ali nema odgovora. Ne mogu da telefoniram.

Trudna sam pa ne mogu da dezuram na standu ali bih prikupljala potpise u okolini, pa me zanima od koga gde i kako pokupiti formulare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi roditelji,

priključite se inicijativi potpisivanja peticije za smanjenje PDV na proizvode za decu. Svi vi koji imate vremena da dežurate na štandovima i prikupljate potpise sugrađana javite se u četvrtak (01.03.2012) na telefon 021 474 66 45 od 8 do 16 sati.

Potpisivanje peticije će trajati od 2. do 8. marta 2012. godine na teritoriji cele Srbije. Prikupljanje potpisa će se odvijati na štandovima koji će biti postavljeni na prometna mesta u većini gradova, a njihovo radno vreme će biti od 10 do 18 časova.

Iako su roditeljska udruženja i ranije zahtevala ukidanje PDV-a, vlasti su do sada ignorisale ove zahteve. Ovog puta na istom zadatku su udruženi roditeljski portal Bebac.com, Fond B92, udruženje "Roditelj", servis "Halo beba" i Mreža organizacija za decu Srbije.

Inicijativom tražimo da se ukine PDV na hranu, opremu i odeću za bebe, kao i da se do 10 odsto ograniče marže u trgovinama.

Da bi Inicijativa za ukidanje PDV-a na bebi opremu i hranu bila razmotrena, potrebno je sakupiti 30.000 potpisa građana za sedam dana.

Pridružite se i pomozite da sakupimo što više potpisa za podršku roditeljstvu u Srbiji. Olovku u ruke! Glasaj za bebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovu inicijativu podrzavam u podpunosti!!! Kao buducoj mami puno bi mi znacilo ukidanje PDV-a. I svi cemo da podpisemo :D !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vam slala mail ali nema odgovora. Ne mogu da telefoniram.

Trudna sam pa ne mogu da dezuram na standu ali bih prikupljala potpise u okolini, pa me zanima od koga gde i kako pokupiti formulare?

Imaš ovde link sa uputstvom i tu možeš da preuzmeš formulare.

http://www.bebac.com/index.php?show=news&a...int_newsID=9330

Ja sam ih upravo odštampala! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam! Jutros su mmi poslali odgovor sa linkom, vec sam zaduzila celu familiju.

Jedino sto sam ja razumela da tu spadaju i kreveci, i sl kao oprema, al sipak. Ma nek nam samo nesto olaksaju, opet ce biti bolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma divno. Daj boze da uspe. Ovo smo potpisivali i pre nekih pet godina ali corak.

Nadam se da ce sad uspeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedino sto sam ja razumela da tu spadaju i kreveci, i sl kao oprema, al sipak.

A gde moze da se vidi šta konkretno podrazumeva ova inicijativa? Mislim, pa šta je krevetić ako ne oprema za bebu?

Inicijativu ću podržati, OPET, u nadi da će se konačno bar nešto promeniti na bolje.

Ali, moram da kažem da mi je cela ideja sa "bebi pesnicom" od početka jako licemerna. Borba, heroji, regrutacija, gerila - svi ovi pojmovi u meni uopšte ne izazivaju pozitivne emocije, naprotiv. Pesnica me asocira na neku drugu borbu, u koju smo svi verovali, a dovela nas je tu gde smo sada. Bebi pesnica je za mene jeftini marketinški trik. A tek sa hemijskom olovkom i sloganom "glasaj za bebe" jasno asocira na predstojeće izbore. Mene to sve vređa. Kao što me vređa i to što se herojima nazivaju kojekakvi "biznismeni" (čast izuzecima) samo zato što su kupili inkubator. Jer, cena inkubatora je smešna u odnosu na to koliko su ti "heroji" ojadili budžet... Nikoga nije bilo briga za porodicu i bebe sve ove godine, a sad su se uzvrpoljili, kao da im gori pod nogama.

Opet kažem, podržaću inicijativu, jer je na kraju ipak najvažnije da se smanji PDV i marže. Kao što je važno i dobro što sada prevremeno rođene bebe imaju bolje uslove za negu i lečenje.

Samo, način na koji se dolazi do ovih rezultata čini da mi se stomak prevrće...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pise na formularu za hranu, pelene, kolica i autosedista.

Poli za sve si u pravu, ali kad je vec tako, ostaje nam jedino da pokusamo da izvucemo nesto dobro i za nas. Svi znamo da se stosta sad radi samo zbog izbora, ali daj da i mi malo omastimo brk kad vec imamo sansu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde moze da se vidi šta konkretno podrazumeva ova inicijativa? Mislim, pa šta je krevetić ako ne oprema za bebu?

Inicijativu ću podržati, OPET, u nadi da će se konačno bar nešto promeniti na bolje.

Ali, moram da kažem da mi je cela ideja sa "bebi pesnicom" od početka jako licemerna. Borba, heroji, regrutacija, gerila - svi ovi pojmovi u meni uopšte ne izazivaju pozitivne emocije, naprotiv. Pesnica me asocira na neku drugu borbu, u koju smo svi verovali, a dovela nas je tu gde smo sada. Bebi pesnica je za mene jeftini marketinški trik. A tek sa hemijskom olovkom i sloganom "glasaj za bebe" jasno asocira na predstojeće izbore. Mene to sve vređa. Kao što me vređa i to što se herojima nazivaju kojekakvi "biznismeni" (čast izuzecima) samo zato što su kupili inkubator. Jer, cena inkubatora je smešna u odnosu na to koliko su ti "heroji" ojadili budžet... Nikoga nije bilo briga za porodicu i bebe sve ove godine, a sad su se uzvrpoljili, kao da im gori pod nogama.

Opet kažem, podržaću inicijativu, jer je na kraju ipak najvažnije da se smanji PDV i marže. Kao što je važno i dobro što sada prevremeno rođene bebe imaju bolje uslove za negu i lečenje.

Samo, način na koji se dolazi do ovih rezultata čini da mi se stomak prevrće...

Е баш сам ово хтео да кажем!

Само да додам, да су маркетиншки магови заиста добри. Креирање јавног мњења је доведено буквално до савршенства! Сетите се улице отвореног срца у БГ и ко је носио БЕНКИЦУ!? па онда се полако провлачи кроз причу ГЛАСАЈ ЗА БЕБЕ!?

Ма немој, молим те!!! Суморна статистика како нестајемо и то ТРАГИЧНО без ратова нас је мање за 400 000!!! у задњих 10 година а они тек сада укидају ПДВ !?

А тек акција Б92 за инкубаторе и сл.... Зашто када су тако ревносни не ураде неку акцију зато што умиремо од осиромашеног уранијума, па о томе мало да причају?

СРАМОТА

Наравно да ће свако нормалан да подржи укидање ПДВ а али, КАКО ИХ НИЈЕ СРАМОТА!!!!!

Сваки пут када се овако нешто догоди сетим се једне песме стиха ....

Гледам барабе ове наше како играју на карте,

тероризам, вирус, криза, плаше да заташкају срање.

У фацу нам се смеју, ложе к'о дилеју.

Решење или грешка? Немам више ни дилему.

Јутрос изљубио сам жену, у школу одвео сам децу,

да живе у бољем систему, ја ћу да умрем за идеју.

.............

.............

Зној капље по папиру, последњу пишем жељу,

Остајте ми здрави, верни нашем хтењу.

И кад умрем за истину, испуните моју вољу,

пољубите за мене неку Србију бољу!

СВАКО ДОБРО!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ću se pridružiti ovoj incijativi,iako mislim da je Poli upravu. Ja imam troje male dece,najmladje ima 6 meseci, i svedok sam toga kako je iz godine u godinu sve skuplja i skuplja briga o deci tj. kako su sve skuplje stvari za njih:pelene, oprema,odeća,obuća,hrana...I ja i muž radimo i imamo solidne plate a opet sastavljamo kraj sa krajem. Često se pitam kako izdržavaju oni roditelji koji nerade nigde a i država im nepruža nikakvu podršku ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu odstampati u ponedeljak i podelicu oko sebe :D da pomognemo,nadam se da ce biti uspesno kao i za inkubatore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vasilije i ja zajedno skupljamo potpise i baš nam dobro ide! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Osim sto je ovo klasicni predizborni trik,i potpuno mi je sve to tuzno,interesuje me sta ce se postici ukidanjem pdv-a??? da li ce to biti da sve radnje imaju za sve proizvode "suggested price" ili kako ce to funkcionisati?kao sve ce radnje umanjiti cene za pdv? <_< koliki je pdv u srbiji na bebi opremu?

ovo mi je jedino izvodljivo za hranu tj mleko i kasice,za sve ostalo mi nema neke logike.ali ako ce to pomoci javljam se da ako moze telefonski da se donira glas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Osim sto je ovo klasicni predizborni trik,i potpuno mi je sve to tuzno,interesuje me sta ce se postici ukidanjem pdv-a??? da li ce to biti da sve radnje imaju za sve proizvode "suggested price" ili kako ce to funkcionisati?kao sve ce radnje umanjiti cene za pdv? <_< koliki je pdv u srbiji na bebi opremu?

ovo mi je jedino izvodljivo za hranu tj mleko i kasice,za sve ostalo mi nema neke logike.ali ako ce to pomoci javljam se da ako moze telefonski da se donira glas.

ok procitala sam tekst iz blica.ovo sa marzom je super tj imA logike,a sa pdv-om mi nema, no dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok procitala sam tekst iz blica.ovo sa marzom je super tj imA logike,a sa pdv-om mi nema, no dobro.

U cilju smanjenja cene, meni i te kako ima smisla i ukidanje PDV-a.

Primera radi, prošlog vikenda pakovanje Pampersa 4+, 62 komada, u Metrou smo platili 1.371,99+PDV(246,96)=1.618,95 dinara. U Metrou je najjeftinije, veleprodaja, i nemaju svi mogućnost tamo da kupuju tamo, jer je neophodna krtica. Tamo se snabdevaju mnoge druge radnje, koje naravno dodaju svoju maržu. A prosečna plata u Srbiji je manja od 400 evra.

Iskreno, ne interesuje me čija je ideja i da li je to predizborna kampanja ili šta već. Ako je ideja dobra, ja sam spremna da je podržim odakle god da dolazi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U cilju smanjenja cene, meni i te kako ima smisla i ukidanje PDV-a.

Primera radi, prošlog vikenda pakovanje Pampersa 4+, 62 komada, u Metrou smo platili 1.371,99+PDV(246,96)=1.618,95 dinara. U Metrou je najjeftinije, veleprodaja, i nemaju svi mogućnost tamo da kupuju tamo, jer je neophodna krtica. Tamo se snabdevaju mnoge druge radnje, koje naravno dodaju svoju maržu. A prosečna plata u Srbiji je manja od 400 evra.

Iskreno, ne interesuje me čija je ideja i da li je to predizborna kampanja ili šta već. Ako je ideja dobra, ja sam spremna da je podržim odakle god da dolazi. ;)

Da, ja sam uvek gledala kad je na akciji pa izadje od 1400 do 1500, zavsi kako kad.

Ono boldovano - potpis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ja sam uvek gledala kad je na akciji pa izadje od 1400 do 1500, zavsi kako kad.

Ono boldovano - potpis.

Pa i mi smo toliko plaćali do skoro, ali izgleda da su podigli cene. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i mi smo toliko plaćali do skoro, ali izgleda da su podigli cene. :unsure:

A jel? Dobro, ionako nam vise ne odgovara Pampers :P

Salim se ali brate mili 'de ces vise? Poslednji put smo uzeli tamo pelene ima nekih mesec dana :unsure: i platili smo oko 1500.... valjda. Sad sam se i ja zbunila.. Al sto je mnogo mnogo je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spominje se da ce ova inicijativa biti svakako prihvacena, ali da od maja/juna pdv ide na 21%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.