poseta stomatologu

odgovora

Objavljeno

Hvala devojke...

Borjana, nicali su beli. Ali su naknadno potamneli, tj dobili ove crne naslage... Deluje kao kamenac kod odraslih!

Odosmo mi danas kod čika zube... Pa se javljamo sa njegovim mišljenjem, možda nekom zatreba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke...

Borjana, nicali su beli. Ali su naknadno potamneli, tj dobili ove crne naslage... Deluje kao kamenac kod odraslih!

Odosmo mi danas kod čika zube... Pa se javljamo sa njegovim mišljenjem, možda nekom zatreba...

Ajde srećno i svakako napiši šta je rekao... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke...

Borjana, nicali su beli. Ali su naknadno potamneli, tj dobili ove crne naslage... Deluje kao kamenac kod odraslih!

Odosmo mi danas kod čika zube... Pa se javljamo sa njegovim mišljenjem, možda nekom zatreba...

Super, baš me zanima šta će stomatolog da kaže. A i bićeš mirnija ;)

Ja ipak verujem da je sve ok :):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kad pije Bactrim, primecujem da su mu zubi pozuteli. :blink: Posle pranja se sve to skine, ali posle svakog jela mu pozute. :angry: Uspevam da mu operem zube samo 3 puta dnevno,a i to postaje nemoguca misija. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello! Mi bili kod stomatologa! :)

Kaže nam doktor da nije u pitanju karijes, već bakterije koje stvaraju te crne naslage.

Ne zna im se uzrok... Kaže da su bezopasne, samo estetski ružno izgleda. Isto tako ne dozvoljavaju razvoj onih bakterija koje uzrokuju karijes, pa mi to dođe kao uteha...

Čišćenje zubića (cela 2 komada!?) gazom, četkicom, pa kad napuni godinicu opet ćemo na pregled. Kako dr reče, kad bude imao još materijala za pregled... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello! Mi bili kod stomatologa! :)

Kaže nam doktor da nije u pitanju karijes, već bakterije koje stvaraju te crne naslage.

Ne zna im se uzrok... Kaže da su bezopasne, samo estetski ružno izgleda. Isto tako ne dozvoljavaju razvoj onih bakterija koje uzrokuju karijes, pa mi to dođe kao uteha...

Čišćenje zubića (cela 2 komada!?) gazom, četkicom, pa kad napuni godinicu opet ćemo na pregled. Kako dr reče, kad bude imao još materijala za pregled... :D

Ej...pa super...čistite te zubiće... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče nam je zubarka konstatovala početak karijesa na gornjoj jedinici...u četvrtak će da mu stavi helijumsku plombu...nemam pojma šta je to...jel neko zna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja devojcica nije jela cokoladne slatkise ni grickalice niti pila puno mleka ali je jela dosta bombona , a bombone su kazu gore nego bilo sta drugo.

Pa kad kazem slatkisi mislim na SVE slatkise zbirno, pa i na bombone

Neuhvatljiva stvarno nemam pretstavu sta bi bila helijumska plomba :huh: .

Mozda je to taj zastitni premaz samo ga oni napravise strasnim sa nazivom.

Aj bas javi sta je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neuhvatljiva, da li se vidi na oko taj pocetak karijesa?

Nisam sigurna za ti helijumsku plombu, verovatno je to neka manja a novija plomba, jer ipak ide na zubic koji ce kasnije da ispadne sam, pa sama plomba ne treba da traje dugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neuhvatljiva, da li se vidi na oko taj pocetak karijesa?

Nisam sigurna za ti helijumsku plombu, verovatno je to neka manja a novija plomba, jer ipak ide na zubic koji ce kasnije da ispadne sam, pa sama plomba ne treba da traje dugo.

Ja sam videla žućkaste naslage...ono o čemu i vi pričate...i odvela sam ga da mi da savet šta da radim, jer pere zube 2x dnevno od kada je dobio zubiće...ali jede bombone svaki dan bar po dva...dakle, karijes, crnu tačkicu ja nisam videla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače, imali su pregled u decembru i tada nije imao...sledeći pregled je u martu...tj.ovih dana treba da počne...u vrtiću ih pregledaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da sacekas onda sta ce da kaze zubar iz vrtica? Ako i on kaze da je to karijes, onda da popravljate.

Mislim da bar mora da se vidi mala crna tackica negde na zubu da bi se krenulo popravljati. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da sacekas onda sta ce da kaze zubar iz vrtica? Ako i on kaze da je to karijes, onda da popravljate.

Mislim da bar mora da se vidi mala crna tackica negde na zubu da bi se krenulo popravljati. :unsure:

Ma to je sve u vrtiću...on tu ide od kada se upisao...oni ih redovno pregledaju...eto da ja nisam primetila, u martu bi bio pregled i videli bi...a zubarka je fantastična žena, ima razne fore i fazone da privoli decu da sednu na stolicu, pa im pokazuje one instrumente, a zove ih "sporiša", "brziša", "sladiša" :D ...moja Anja se uopšte ne plaši odlaska kod zubara, jer je isto tako od jaslica odlazila kod te vrtićke zubarke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Popravili zubić...prvo je očistila prskalicom, pa satrugala žute naslage, pa opet voda, pa sušenje, pa plombica veličina najmanje mrvice. Ništa ne boli, Aleksa bio miran i pomagao u držanju tih spravica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Popravili zubić...prvo je očistila prskalicom, pa satrugala žute naslage, pa opet voda, pa sušenje, pa plombica veličina najmanje mrvice. Ništa ne boli, Aleksa bio miran i pomagao u držanju tih spravica...

Super sto je popravljeno i super za buduceg zubara :) mi cemo ovih dana opet na pranje zubica kod nase zubarke,pa da se konacno resimo tog crnog.Sad ima sa unutrasnje strane,mislim da nece ici tako lako to ciscenje,ali valjda ce biti miran kao do sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super što je tako savršeno sarađivao, bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super što je tako savršeno sarađivao, bravo

Da mu nije bila obecana cokoladica juhu sa slicicom malo sutra bi saradjivao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juče ovoj mojoj šici, na obe četvorke videla nekakve sivkaste mrlje koje se ne mogu skinuti ničim. Zapanjila sam se. Ne liči mi na karijes, ali ne znam šta bi moglo biti. Danas idemo kod zubara, nadam se da će saradjivati. Sa tim zubima uvek neke muke, taman su porasli, a već počeli da se kvare. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da mu nije bila obecana cokoladica juhu sa slicicom malo sutra bi saradjivao :D

:lol: :lol:

Ja sam juče ovoj mojoj šici, na obe četvorke videla nekakve sivkaste mrlje koje se ne mogu skinuti ničim. Zapanjila sam se. Ne liči mi na karijes, ali ne znam šta bi moglo biti. Danas idemo kod zubara, nadam se da će saradjivati. Sa tim zubima uvek neke muke, taman su porasli, a već počeli da se kvare. :blink:

To sivo može biti karijes u početnoj fazi. Videćete kod zubara kad odete, ništa što ne može da se sredi. ;) I javi šta vam je rekao zubar. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol:

To sivo može biti karijes u početnoj fazi. Videćete kod zubara kad odete, ništa što ne može da se sredi. ;) I javi šta vam je rekao zubar. :)

Ma samo da se ne uplaši previše. Pričala sam joj da ćemo ići, da teta ima pčelicu koja zujka u ustima, da to malko boli, ali da će onda imati zdrave zubiće. Raduje se za sada, ali već vidim šta će biti kad odemo tamo. Samo se setim kako sam maltretirala sve redom i zubare i roditelje, ujedala, bežala... Užas.

Javljam večeras kako smo prošle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.