poseta stomatologu

odgovora

Objavljeno

Tigrice, ne bi bilo loše da to pogleda stomatolog, od moje kuma ćerka je isto to imala, da bi se kasnije pretvorilo u karijes(18-to mjesečno dijete)...čula sam da postoji neki gel.

Ali poznavajući tvoju opsesiju prema zubima ko zna šta si vidjela :lol:

:lol: :lol: :lol: Ipak cu ja njega odvesti stomatologu!Strah me zato sto pretezno zaspi na dojci! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo juce kod stomatologa i zakazali smo se za ponedeljak u 12h!Dezurna sestra me je odmah pitala,je li pije sokice-naravno NE!Nadam se da nije u pitanju cirkularni karijes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam da se flašica ne smje davati u zamjenu za cuclu ( ima nekih roditelja, koji tako daju da se djeca igraju ), ni da se duže konzumira od 15 min.. Da to isto može dovesti do karijesa zubića.. A stomatologu se u svakom slučaju djete mora odvesti.. moja komšinica je imala takav slučaj..

Ja bi se ubuduće posavjetovala sa pedijatricom dal bebi treba dodatni kalcijum il tako nesto... :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo kod stomatologa!Sve je ok,nije karijes,samo da mu operem zubice sa sodom bikarbonom i sa istom da predjem preko zubica i desni sa higijenskim stapicem,kvalitetne su mu desni,sto je najbitnije,bile su rijeci dr!Iznenadjujuce je to sto Nikola nije plakao prilikom pregleda i odusevio se ordinacijom,tako da se nadam da u buduce necemo imati problema kad budemo isli kod stomatologa! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo karijes, tj. starija cerka.... ja sam primetila nesto svetlo braonkasto na zubu, nije crno pa sam mislila da nije bas karijes, posle par dana u vrticu su imali stomatoloski pregled i kaze zubar da je to karijes, da se javimo u DZ.

Zanima me kako ide popravak zuba kod male dece, ako bude trebalo da se busi i da se ukljuce one masinice bice haos, mogu samo da predpostavim sta nas ceka!

Ako je karijes, mora da se busi, da se zubic ocisti pa onda da se stavi plomba, tako bar ide kod odraslih, ali kako to ide kod male dece?!

Ne verujem da oni mogu sve to da izdrze bez placa i vriske?!

Ima li neko iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da se dopisujem sama sa sobom.... :lol:

Mi smo danas bili kod zubara, popravili jedan zubic, bilo je mali plakanja i vriske ali nista strasno. Pustila je da joj buse,da joj lepo ociste zub od karijesa ali cim je pocelo da boli plac!!! Posle se smirila, dobro smo prosli, ja sam se vise uplasila od nje. Dobili smo pohvale od stomatologa i dogovorili se da cemo sledeci put da ponesemo cetkicu za zube!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel imao neko problem sa cirkularnim karijesom i kako ste ga resili tj. da li se moze resiti? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel imao neko problem sa cirkularnim karijesom i kako ste ga resili tj. da li se moze resiti? :unsure:

cirkularni karies nastaje od konzumranja sokica a i mleka nocu.Odlazak kod stomatologa,preventiva (pranje zubica) i cuvanje tih zuba jer su bitni kao cuvari prostora za stalne zube

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cirkularni karies nastaje od konzumranja sokica a i mleka nocu.Odlazak kod stomatologa,preventiva (pranje zubica) i cuvanje tih zuba jer su bitni kao cuvari prostora za stalne zube

nama je od mleka,definitivno,posto je do skoro pio mleko nocu.Idemo kod zubara,i to cesto,da se navikne..a zubice peremo od kad su izasli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

savetuje se da se peru 'zubi' i dok ne izadju, tj desni. cirkularni karijes se stvori i pre nego sto zubi izadju... tako mi je drugarica rekla a stomatoloska sestra je..

definitivno najgore sokici nocu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel imao neko problem sa cirkularnim karijesom i kako ste ga resili tj. da li se moze resiti? :unsure:

Moj sin ga ima na sve cetiri cetvorke i na jednom kecu,...............pre dve godine su mu u vrticu to necim premazivali da bi se stopirao karijes i stvarno je uspelo,ne siri se.Inace,bas mu se dopalo da ide kod zubara,sto je meni jako drago......

I da,jako je bitna higijena zuba!

Kao mali nikada nije voleo slatkise,niti grickalice,ali je pio puno mleka.........i jako brzo mu se stvorio cirkularni karijes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin ga ima na sve cetiri cetvorke i na jednom kecu,...............pre dve godine su mu u vrticu to necim premazivali da bi se stopirao karijes i stvarno je uspelo,ne siri se.Inace,bas mu se dopalo da ide kod zubara,sto je meni jako drago......

I da,jako je bitna higijena zuba!

Kao mali nikada nije voleo slatkise,niti grickalice,ali je pio puno mleka.........i jako brzo mu se stvorio cirkularni karijes.

Mi se tek navikavamo na zubara,nece da otvori usta pa ne moze da mu to namaze,jos je mali,sad idemo dva puta nedeljno kod zubara,pa ce se valjda uskoro osloboditi.A ne jede ni on meni slatkise,ne pije sokice,sve u granicama normale,jer mu nisam nikada davala da se obliva sa sokom,vise sam za vodu,ali mleka bas pije,posebno nocu,sad smo tek izbacili nocno mleko..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se tek navikavamo na zubara,nece da otvori usta pa ne moze da mu to namaze,jos je mali,sad idemo dva puta nedeljno kod zubara,pa ce se valjda uskoro osloboditi.A ne jede ni on meni slatkise,ne pije sokice,sve u granicama normale,jer mu nisam nikada davala da se obliva sa sokom,vise sam za vodu,ali mleka bas pije,posebno nocu,sad smo tek izbacili nocno mleko..

Ne znam kako je kod tebe,ali mi zubara imamo u vrticu,tako da je mnogo lakse-barem mom decaku-da ide kad ja nisam tu.U pocetku kad sam isla sa njim i on je zezao,ali sad ide sa drugarima da njih tesi :),skroz se navikao...............a i zubarka ima tako dobar pristup da sam ja odusevljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jani je poceo da se javlja na jedinicama. Poludela sam. Znaci zubice peremo redovno od kad je prvi izasao. Sada i dva puta dnevno, prvo ona promrljavi pa joj onda ja dobro izribam. Slatkise i sokove skoro da i ne jede. Kazem skoro jer je to stvarno vrlo retko. Nocu nikada nista nije ni pila. Stvarno mi nije jasno otkud se to cudo stvorilo. Zubarka nam je rekla da joj dajemo flurogal tabletice i to jedno vece da je pozvace, a sledece da izmrvim tableticu i da joj utrljam u zubice. Nije mi spominjala nikakav premaz. Moracu da je pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baco, da se nije tvoja mala negde udarila po zubima i vilici? Znam da ima slucajeva da kod dece hoce da se pojavi cirkularni karijes od udarca.

Ni nasa zubarka nije spominjala nikakav premaz, a bili smo dva puta na kontroli?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nije se udarila. Bas sam joj veceras zagledala dok sam joj prala zubice. Nije to nista strasno i nema ga puno ali ipak se brinem. Jesu to mlecni zubici ali bi trebali jos dugo da ostanu zdravi da bi cuvali mesto za stalne zubice,

Pa pretpostavljam da je taj premaz tecni flurogal, nemam ideju sta bi drugo moglo da bude. Znam kad pricaju mamae starije dece pa kazu kako im je dr premazala zubic da se ne bi kvarijo. Tad nisam kontala da mogu da se premazu svi zubici kao zastita od karijesa. Mozda to i nije isto, nemam pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Luki su rekli da ima cirkularni karijes, samo se pitam od cega. Sokice ne pije, lazu ne koristi, slatkise skoro i da ne jede, peremo zube jutro vece. ako neko ima savet na koji nacin da sprecim sirenje pomoglo bi. I interesuje me dajete li deci flurogal. Citala sam da su vise stetne nego korisne te tabletice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam vec pisala na ovoj temi, dajem joj flurogal, nemam pametnije resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I baco kako to sad izgleda, jel se i vama se pojavilo kao zute mrlje na zubima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što prije napraviti pregled, sa tim je veća mogućnost ispravne dijagnoze i saniranje štete ako se radi o karijesu. Karijes se može relativno dobro zaustaviti premazivanjem novijim preparatima koji u sebi sadrže fluor ili kalcijum. baco, ove preparate u obliku gela možeš kupiti u apoteci...savjetuj se sa dječijim stomatologom, misli da je to bolje od Flurogala...

Taj karijes vrlo lako može da pređe na trajne zubiće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bili kod zubara ali se mladi gospodin bunio pa dr i nije mogao najbolje da vidi tako da moramo ici opet. Savet nisam dobila, pa se brinem jer znam kako brzo napreduje, ali slike na netu koje sam ja videla uopste ne lice na ono sto Luka ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

djecijastomatologija4.gif

Ovo je cirkularni karijes...uznapredovao i napravio svoje nedjelo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sam sliku i videla. Luka ima na jedinici i dvojci dve zute flekice, kao da je neko flomasterom obojio. I to niko nije primetio osim mene jer treba bas da se zagledas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sam sliku i videla. Luka ima na jedinici i dvojci dve zute flekice, kao da je neko flomasterom obojio. I to niko nije primetio osim mene jer treba bas da se zagledas.

Mislim da je riječ o pjegavoj caklini...

Ukoliko je veća koncentracija fluora u vodi, oštećuje se zub. Mehanizam nastajanja "pjegavih zuba" nije u cijelosti objašnjen. Većina autora smatra da nastaje oštećenje ameloblasta i odontoblasta i da se razvija nepravilna organska matrica. Kao trajna posljedica ostaju nepravilnosti u strukturi i izgledu zuba. Ukoliko je oštećenje slabije, javlja se samo poremećaj u mineralizaciji

izvor:

Pročitajte ovo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I baco kako to sad izgleda, jel se i vama se pojavilo kao zute mrlje na zubima?

Jana naema nikave fleke. Ja sam primetila da kod desnih ima kao neke male bele naslagice npr kao kad ne bi prala zubice par dana, a peremo ih redovno. To je tako reci ne vidljivo, mm nije uspeo da vidi jer nije htela da mu pokaze,a kada se smeje ili prica to se uopste ne vidi. Ja sam primetila kada sam joj prala zubice.

Filipa, pitacu u apoteci za neki drugi preparat. Za sada joj dajem flurogal po preporuci stomatologa. Jos mi je rekla da jedno vece pogricka tableticu, a sledece vece da je izdrobim i utljam joj u zubice. Nisam nikada to radila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.