Povećanje količine mleka

odgovora

Objavljeno

ja to nejedenje uvek pripisujem zubima, pa vrućinama... i uvek sam joj nudkala siku plašeći se da joj nešto ne bude jer nije jela, pa kao ajd siku :D

nego imam pitanje... ima li ovde mama koje su uobročile bebe? tj. koje su dojile isključivo na tri sata? i kako se te bebe ponašaju kada su starije, 9-10 meseci?

pitam jer meni moja sara otima :D sisu ... kada god snimi da su blizu, ona ruku u majicu vadi je, smeje joj se, priča joj i siki :D ako joj ne dam onda je to takvo tužno plakanje da mi se srce stegne :( nema veze da li je vreme ručka ili je ručala, ma ništa... ako snimi siku ili joj čuje da se priča o sikama eto nje :D

e sad, ja se stalno pitam da li sam pogrešila što je nisam uobročila, zato što se nama nikakv red ne zna ni sa čvrstom hranom, a kamoli sa sikom... pa se pitam kako uobročena deca reaguju kada vide siku a nije vreme za siku? jel im date ili čekate vreme za podoj?

Po meni uobrocavanje je cista glupost. Kada se beba rodi sisa na zahtev, pa neces valjda bebu koja place ostaviti da prodje 2,3 sata pa da opet jede. E sad tvoja beba je veca, znaci jede i cvrstu hranu. Ako trazi da siki i posle sat vremena daj joj. Mozda je zedna pa hoce da utoli zedj sa prednjim mlekom koje nije tako masno. Deci do godinu dana majcino mleko je osnovna hrana, a sve ostalo je dohrana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni uobrocavanje je cista glupost. Kada se beba rodi sisa na zahtev, pa neces valjda bebu koja place ostaviti da prodje 2,3 sata pa da opet jede. E sad tvoja beba je veca, znaci jede i cvrstu hranu. Ako trazi da siki i posle sat vremena daj joj. Mozda je zedna pa hoce da utoli zedj sa prednjim mlekom koje nije tako masno. Deci do godinu dana majcino mleko je osnovna hrana, a sve ostalo je dohrana.

Nemam više like-ova,al ovo mi se baš sviđa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni mi se nismo uobrocili, nekada sisa tri puta dnevno, nekada sto puta kao danas. Mada mu je sika uglavnom potrebna za uspavljivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne siki beba uvek sto je gladna, ona hoce i da se mazi sa mamom. Pametni su ti mali ljudi, zato dajmo im ono sto najvise zele :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kad se mazi mazis je ne moras da vadis siku :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postavlkas mi pitanja na koja ni ja nemam odgovore! Nemam pojma, slusam sta mi dr kazu. To je dijagnoza na osnovu klinicke slike tek od ponedeljka radimo nalaze, uz i krv tada cu znati tacno.

Marija ima 3 mjececa i 10 ak dana. Nocas sam je dojila i bas ali bas je bljucnula puno. Mislim da je izbacila sve iz zeludca.sada mi je najbitnije da prestane da gubi na kilazi pa je dojim na svaka dva sata. Tj jednom dojim a jednom anti refluks mlijeko.

Ako nastavi da gubi moramo u bolnicu od ponedeljka. Iskreno taj refluks mi djeluje najvise bezazlen u odnosu na sve ostalo sto su nabrojali.

A nisu radili UZ stomaka? Jesi li citala temu refluks kod beba.

Procitala sam i onu temu o alergiji.... ja prosto ne verujem u to,a refluks je poprilicno logican. Ipak, M je napredovala malo vise od 500grama mesecno u proseku. Da je neka alergija, valjda ne bi organizam mogao nista da preradi da bi dobila i to. To ja sad samo razmisljam na temu...nemam iskustva.

Kako nauciti bebu da se ne grize tokom dojenja?

marija nema zubice ali mi je do sada tri puta tako stisnula bradavicu u toku dojenja da sam zvijezde prebrojala.

Aha! ugrizla te je jer je stomacic zaboleo pri sisanju. To je instiktivno. Trebalo bi je tada podici da podrigne. Moras joj drzati savijene nogice dok sisa. Taj polozaj je najbolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kad se mazi mazis je ne moras da vadis siku :rolleyes:

To je samo jedan od nacina kako se maziti sa bebom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz iskreno se nadam da ćete prebroditi probleme koji su nastupili.Čitam sve što pišeš,ali nema nikakav savet.Samo se nadam da će se to ubrzo ustaliti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, sta mislite o opadanju kose u toku dojenja? Cula sam da ima veze sa nedostacima vitamina a neki kazu da je kod pojedinih zena u periodu dojenja to neizbezno i normalno. Ali ne cini mi se normalno da mi kosa bas ovoliko opada, maltene u vlasima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To ti je više vezano za postporođajni period,i žene koje ne doje imaju problem sa opadanjem kose.Ne brini,vremenom se to reguliše.Probaj koristiti ekstrakt od koprive kad pereš kosu,radi mikrocirkulcije kože na glavi,da ti ojača koren vlasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto mislim, nema veze sa dojenjem, nego generalno sa periodom posle porodjaja..

Ja sam mislila da mi opada u jednom periodu, a meni se u stvari bila lomila dlaka (kao da sam skracivala), nekako je bila krhka, srecom proslo je samo od sebe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, kod mene taj postporodjajni period nesto dugo traje... A gde kupiti ekstrakt od koprive i ko ga proizvodi? Pre neki dan sam ponovo pocela da pijem Mamavit koji sam pila u trudnoci koji mi je preporucio ginekolog u dispanzeru(i od koga, po recima drugog ginekologa, sam se mnogo i ugojila)... Hvala vam na odgovorima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, sta mislite o opadanju kose u toku dojenja? Cula sam da ima veze sa nedostacima vitamina a neki kazu da je kod pojedinih zena u periodu dojenja to neizbezno i normalno. Ali ne cini mi se normalno da mi kosa bas ovoliko opada, maltene u vlasima.

Ma nista se ne sekiraj.Vec od sestog meseca slabije ce opadati i pocece da se obnavlja nova kosa.Ja sam sad puna tih antena i cuperaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prestala sam odavno da perem bradavice sapunom. Sad samo vodom i ne pre svakog podoja.

Meni je posle prvog porođaja počela da opada kosa nakon oko 3 meseca i bilo je užasno. Mislila sam da ću oćelaviti. Tek posle više meseci se vratilo u normalu.

Sad mi još ne opada, ali sigurna sam da će uskoro početi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin ima 16 meseci jos sisa a meni kosa sve vise i vise opada, tako da... I ja mislim da taj postporodjajni period predugo traje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin ima 16 meseci jos sisa a meni kosa sve vise i vise opada, tako da... I ja mislim da taj postporodjajni period predugo traje.

Auh tako znaci, a eto ja kukam da mi opada kosa a moj nema jos ni 5 meseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me! Psihicki padam. Danas je cicala 100puta. Za podoj u 20h sisala 10 min i kraj!!!Dete jos gladno a u pumpici 5 kapi. Da idem i pumpam jedno 5-10min radi povecanja kolicine mleka?

Plsss help postajem ocajna. Kapiram j ataj skok u razvoju i nosila sam se do sada sa tim ali vise nisam sigurna da razmisljam ispravno. Hvatam se u razmisljanju o dodavanju aptamila a to je nesto sto zelim iszbeci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dachy ne dodaj ništa.Proći će to.Nema potrebe da za pumpicom,neka samo beba sisa.Kad ti se uspostavi količina mleka na onoliko koliko njoj treba opet će sisati ređe.I ne razumijem zašto se izmuzavaš?Neka samo beba sisa,prepusti sve njoj. ;) Svi smo kroz to prošli,vjeruj ne traje vječno.

Duco imaš ekstrakt koprive u apoteci.Videćeš počeće uskoro "mladice" da rastu. ;)

Dachy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vratila sam L na siku jos 5min. otpustila sam mlekce jos jednom. Ona zasecerila i evo hoce da zaspi. Uzentala sam se totalno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma opušteno samo,zen ženo :D Nek sisa,ne trebaju ti nikakve pumpice,kad beba sisa,ona šalje signal da se luči još mleka,jednom rečju-nepresušna si ;) .

Dachy i nasha volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dachy, ja nikada posle podoja nisam imala nista da izmuzem, ali je uvek bilo vise nego dovoljno mleka za bebu. Pumpicu nikada u ruke nisam uzela, Do 6.meseca sam samo dojila svoje decake, bez ikakvih dohrana i sl. i super su napredovali (mladji je bio kao sumo-rvac hahha)...

Dachy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me! Psihicki padam. Danas je cicala 100puta. Za podoj u 20h sisala 10 min i kraj!!!Dete jos gladno a u pumpici 5 kapi. Da idem i pumpam jedno 5-10min radi povecanja kolicine mleka?

Plsss help postajem ocajna. Kapiram j ataj skok u razvoju i nosila sam se do sada sa tim ali vise nisam sigurna da razmisljam ispravno. Hvatam se u razmisljanju o dodavanju aptamila a to je nesto sto zelim iszbeci!

Dachy samo Lanu na siku i bice mleka....koliko god puta da trazi stavljaj je...to prodje za 2,3dana.....

Dachy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li treba i da li vredi kupovati jastuk za dojenje (mislim na onaj dugački što može da se savije oko struka, a ima nekih i što su već u obliku potkovice)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena, ja mislim da taj jastuk generalno moze da ti pomogne pri dojenju, a to zakljucujem po tome sto sam ga videla u mnogo onih korisnih tutorial videa o dojenju. Medjutim, ja ga nisam koristila iz prostog razloga sto su nam u porodilistu pokazali kako se doji lezeci i nama je taj polozaj sasvim normalno i zadovoljavajuce radio posao sve vreme, evo i danas. Dojila sam sedeci samo kad smo napolju ili kad se zavalim da nesto gledam na TVu, a sada je vec moja beba velika pa se sama namesta u sve moguce i nemoguce poze da sisa (klekne i sisa, cucne i sisa, stane i sisa, ma ludilo) :)

Mozda da osmekas neki jastuk, pokazes muzu ili nekome bliskom gde mogu da ga uzmu i sacekas da prvo vidis kako ce ti krenuti dojenje. To ces videti jos u bolnici, odmah. Mozda krene, kao meni, bez problema i mozda ti bude odgovaralo lezeci - verovatno ces imati ranu pa ce i tebi biti lakse da lezis nego da sedis. Isto tako, kad dodjes kuci, prvih dana, to da znas, da bi mleko krenulo kako valja i da bi beba bila sita, drzaces je na sisi, cinice ti se, 24/7, pa ce i tu biti lakse da lezis.

Ako bas procenis da ce ti ipak trebati jastuk, neka ti ga donesu....

Zelim ti sve najbolje i da dojis bez problema od pocetka!

Voljena žena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jastuk je dobar, ja sam ga koristila u bolnici, nekako beba lepo legne, lepo se namesti a tebi su ruke slobodne...ali ga nisam kupila jer sam vec bila ispraksana u dojenju bez njega. Dobar je ali ne i neophodan.

Voljena žena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.