Povećanje količine mleka

odgovora

Objavljeno

Meni samo nije jasno to što je naša zemlja u razvoju,dakle,i nismo baš bogati,a bacamo pare na AD mlijeko.I nije samo mlijeko u pitanju,tu je sva propratna oprema.Ja znam ženu koja je svo troje dece dojila samo tri mjeseca.Moja majka.Ali,ne zato što je mrzjelo,nego što su je ubjedili da nema mlijeka,da joj mlijeko ne valja.Hvala Bogu,mi sad imamo više informacija,i podršku od ljudi kao što su ljudi s ovog foruma.U Crnoj Gori je mali broj žena koje doje dugo svoje bebe.U mojoj okolini,glavni izgovor je,nestalo mi mlijeko.Ja nemam namjeru da nekome govorim da mlijeko nije voda da presuši,osim ako mi ne traži savjet.Samo slegnem ramenima.Jednom sam napravila grešku,pa sam prijateljici rekla da mlijeko ne može tek tako nestati.Ona je rekla,e videćeš ti kako nećeš moći da je odvojiš od sise..To je sad glavno.Kako ću ja jelte,da je odvojim od sise,jer sisa već devet mjeseci.

A sta mislis da meni pricaju? Ja je jos uvijek dojim. :D

Posto moja curica slabo(citaj nikako) jede, onda je komentar uglavnom ' a to ti ona slabo jede zato sto sisa' i sl.

i tako ja ponekad padam u iskusenje da pocnem da je odvikavam, a onda mi bude zao kad vidim kako uziva dok sisa, prosto nemam srca da joj ne dam siku...

Sad joj posebno prija jer joj nicu cetvorke...

Nekad stvarno ne znam sta radim, poludim kako nista ne jede...mislite li vi da je uzrok tome sto i dalje sisa? Help! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta mislis da meni pricaju? Ja je jos uvijek dojim. :D

Posto moja curica slabo(citaj nikako) jede, onda je komentar uglavnom ' a to ti ona slabo jede zato sto sisa' i sl.

i tako ja ponekad padam u iskusenje da pocnem da je odvikavam, a onda mi bude zao kad vidim kako uziva dok sisa, prosto nemam srca da joj ne dam siku...

Sad joj posebno prija jer joj nicu cetvorke...

Nekad stvarno ne znam sta radim, poludim kako nista ne jede...mislite li vi da je uzrok tome sto i dalje sisa? Help! :(

O tome sam i ja razmišljala.Baš mi slabo jede,ali manje dobija sad na kilaži nego kad je samo sisala.Ja mislim da je više u pitanju ta muka sa zubima.Sjećam se jednom kako je sisala,al je bila gladna,i pojela punu činuju.Taman joj stavim kašičicu,ona otvori usta za sledeću.Tako da ta teorija pada u vodu.Meni su govorili da joj dajem nešto što deca vole,čitaj slatkiše,međutim ja sam ipak pobornik da do druge godine nema slatkog.Kakav joj je hemoglobin?Sofiji je naglo opao,zbog slabog jela,al iskreno ona slabo jede jer je stvarno muče desni.Pusti druge,budi srećna što imaš način da je umiriš dok rastu zubići,zamisli da ne sisa.Kako bi se umirila?Moja se budi na sat vremena kad je boli,sisa,i odmah nastavi da spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta mislis da meni pricaju? Ja je jos uvijek dojim. :D

Posto moja curica slabo(citaj nikako) jede, onda je komentar uglavnom ' a to ti ona slabo jede zato sto sisa' i sl.

i tako ja ponekad padam u iskusenje da pocnem da je odvikavam, a onda mi bude zao kad vidim kako uziva dok sisa, prosto nemam srca da joj ne dam siku...

Sad joj posebno prija jer joj nicu cetvorke...

Nekad stvarno ne znam sta radim, poludim kako nista ne jede...mislite li vi da je uzrok tome sto i dalje sisa? Help! :(

nemoj da slusas te glupake! to i meni govore (jer je i moja u toj kategoriji koja slabije jede), a tek je 11 mesec...neka sisa dok moze! jesce i zvakace ceo zivot! pogotovo kad rastu zubi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krvnu sliku nismo bas odavno radili, a tada joj je bio dobar, cini mi se preko 120.

Stvarno nekad posizim kako nece nista da jede,prosto se cudim na cemu zivi.

Al zato kad vidi siku, sva srecna. Cim je uz mene,odmah ruku u majicu i sama se posluzi.

A sto je najgore, poslednjih noci me prosto ugnjavi(posto sad spava sa mnom i mojim muzem), nekad mi se cini da cijelu noc skace sa jedne sise na drugu :wacko:

Nicu zubi,znam,i ne znam kako bih je drugacije umirila(olaksal muke)nego na siku.

A ljudi ce pricati i povremeno mi dizati pritisak, znam... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krvnu sliku nismo bas odavno radili, a tada joj je bio dobar, cini mi se preko 120.

Stvarno nekad posizim kako nece nista da jede,prosto se cudim na cemu zivi.

Al zato kad vidi siku, sva srecna. Cim je uz mene,odmah ruku u majicu i sama se posluzi.

A sto je najgore, poslednjih noci me prosto ugnjavi(posto sad spava sa mnom i mojim muzem), nekad mi se cini da cijelu noc skace sa jedne sise na drugu :wacko:

Nicu zubi,znam,i ne znam kako bih je drugacije umirila(olaksal muke)nego na siku.

A ljudi ce pricati i povremeno mi dizati pritisak, znam... :(

Voljela bih da sam barem na pet minuta ladovina kakva sam nekad bila..Sad me sve živo pogađa,a najosetljivija sam kad je dojenje u pitanju.Pre neki dan čitam kako u Americi ljudi komentarišu da je dojenje bebe od 2 godine pedofilija :blink: Zašto su ljudi tako zlobni?Šta se dešava sa čovekom?Zar dojenje nije nešto prirodno i sveto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljela bih da sam barem na pet minuta ladovina kakva sam nekad bila..Sad me sve živo pogađa,a najosetljivija sam kad je dojenje u pitanju.Pre neki dan čitam kako u Americi ljudi komentarišu da je dojenje bebe od 2 godine pedofilija :blink: Zašto su ljudi tako zlobni?Šta se dešava sa čovekom?Zar dojenje nije nešto prirodno i sveto..

svako da sebi za pravo da komentariše... kretenizam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krvnu sliku nismo bas odavno radili, a tada joj je bio dobar, cini mi se preko 120.

Stvarno nekad posizim kako nece nista da jede,prosto se cudim na cemu zivi.

Al zato kad vidi siku, sva srecna. Cim je uz mene,odmah ruku u majicu i sama se posluzi.

A sto je najgore, poslednjih noci me prosto ugnjavi(posto sad spava sa mnom i mojim muzem), nekad mi se cini da cijelu noc skace sa jedne sise na drugu :wacko:

Nicu zubi,znam,i ne znam kako bih je drugacije umirila(olaksal muke)nego na siku.

A ljudi ce pricati i povremeno mi dizati pritisak, znam... :(

Da li si bebu ostavljala nekada kod nekaoga na cuvanje?

Da li jede kasice,kada neko drugi pokusa da je nahrani a ti nisi tu/

Pokusaj da je ostavis negde u vreme obroka,ili da je u vasoj kuci neko drugi pricuva jedan satic.

Da vidimo da li ce jesti kada ti nisi tu i kad zna da nema sike. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li si bebu ostavljala nekada kod nekaoga na cuvanje?

Da li jede kasice,kada neko drugi pokusa da je nahrani a ti nisi tu/

Pokusaj da je ostavis negde u vreme obroka,ili da je u vasoj kuci neko drugi pricuva jedan satic.

Da vidimo da li ce jesti kada ti nisi tu i kad zna da nema sike. :rolleyes:

Rijetko je gdje ostavim jer ne radim pa nema neke potrebe.

A kasice joj odavno ne dajem.

Inace, sada je u fazi da oce sve sama da jede,tako da jedva sta oce iz moje ruke.

Znas sta,malo je tesko da je ostavim negdje u vrijeme obroka, jer ja uopste ne znam kad bi ona htjela da jede, mi kao da nemamo obroke. :wacko:

Danas je ladno preskocila rucak, pa onda je malo bolje vecerala.

Izgleda da mi treba samo vise strpljenja, valjda ce i ovo proci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro mislila sam na kasice-obroke.

U drugoj godini se javlja variranje apetita.Moze da se desi 7 dana da ne jede ,pa 7 dana jede ili po dva dana.Ili jedan obrok lepo jede,pa onda dva nista itd.

To je sasvim normalno i cest aje pojava.

Mi smo takodje imali takve faze gubljenja apetita izmedju prve i druge godine.

Sada se postepeno sve regulisalo.Dete sasvim normalno jede kao i mi.

Budi strpljiva,proci ce.

Forsiraj joj sveze voce i povrce,i ne sekiraj se sto nece da ruca ili vecera.Nadoknadi joj to na drugi nacin.

Izbaciti sve slatkise,dok ta faza prodje.

Samo dajem predloge,makar malo da pomognemo,a ti znas najbolje kako ces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, svaki savjet je dobrodosao, zahvaljujem. ;)

Forsiram voce, povrce slabije...vidjecemo sta ce biti kasnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se apetita tiče ni mi nismo bolji a ne sisamo. Dok sam je dojila iste sam komentare dobijala i nervirala se užasno, kao ne jede ti jer sisa. Sad ne sisa pa eto opet ne jede. Ne slušaj ljude, naš svijet je primitivan i zloban. Ja bih najradije voljela da sam je mogla još dojiti, dojila sam do 13-og mjeseca i onda mi moje zdravstveno stanje nije dozvolilo više, nažalost, prekinula sam naglo, odjednom dojenje i jako mi je teško bilo tih dana, čini mi se da mi je teže palo nego njoj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja to nejedenje uvek pripisujem zubima, pa vrućinama... i uvek sam joj nudkala siku plašeći se da joj nešto ne bude jer nije jela, pa kao ajd siku :D

nego imam pitanje... ima li ovde mama koje su uobročile bebe? tj. koje su dojile isključivo na tri sata? i kako se te bebe ponašaju kada su starije, 9-10 meseci?

pitam jer meni moja sara otima :D sisu ... kada god snimi da su blizu, ona ruku u majicu vadi je, smeje joj se, priča joj i siki :D ako joj ne dam onda je to takvo tužno plakanje da mi se srce stegne :( nema veze da li je vreme ručka ili je ručala, ma ništa... ako snimi siku ili joj čuje da se priča o sikama eto nje :D

e sad, ja se stalno pitam da li sam pogrešila što je nisam uobročila, zato što se nama nikakv red ne zna ni sa čvrstom hranom, a kamoli sa sikom... pa se pitam kako uobročena deca reaguju kada vide siku a nije vreme za siku? jel im date ili čekate vreme za podoj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene, koji mjesec iskusnije :)

Samo da vas ohrabrim - najbitnije od svega je, ne prekidajte dojenje ma sta vam pricali. A, uvijek ce se naci "pametni" da se cude zasto dojite i nakon prve godine, ali i zasto ste prekinule sa godinu.

U nasem slucaju je bilo ovako - cim je beba pocela da ima dorucak, rucak i veceru (uglavnom sa jednom uzinom izmedju rucka i vecere), sve je bilo lakse. Izmedju obroka prodje i po tri sata da ne trazi da jede. Dojim je ujutro i uvece.

Zato, nemojte da vas brine uobrocavanje. Mi to nismo silili, samo je doslo na svoje. Ima dana kad slabije jede, ali, shvatila sam, i to je normalno. Bitno je da jedu zdrave namirnice i bolje da pojedu i tri kasicice mesa, nego da grickaju po cijelu kesicu npr. smokija.

Uvedite glavne cvrste obroke, pa mozda nece traziti siku svaki cas. A cim jede cvrsto tokom dana i najede se, vjerovatno ce i nocu traziti manje da siki.

Uostalom, vruce je i dalje, zubici rade svoje... pa nema druge nego da se izdrzi :)

I jos ovo, u prilog dojenju - ja je ujutro podojim oko 6-7, i uvijek odrijemamo jos sat-dva. Kakav spas.

marina19350 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Maki je za 40-ak dana napredovala svega 350 grama :( :( :( samo je dojim i to na svaka dva sata. Ona ne place da je gladna, ja forsiram. Danas sam izvukla mlijeko, ujutru kada imam najvise i bilo je svega 50 ml u jednoj siki :( .... pokusala sam joj to mlijeko kasnije dati na flasicu i kategoricki je odbija i to sa izrazom gađenja na flasicu :( :( :(

Cekaj, bili ste na kontroli posle 40 dana i kontstatovano je da je napredovala 350gr od porodjajne tezine ili od tezine po izlasku iz bolnice?

Da li je dojis i nocu na 2 sata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja to nejedenje uvek pripisujem zubima, pa vrućinama... i uvek sam joj nudkala siku plašeći se da joj nešto ne bude jer nije jela, pa kao ajd siku :D

nego imam pitanje... ima li ovde mama koje su uobročile bebe? tj. koje su dojile isključivo na tri sata? i kako se te bebe ponašaju kada su starije, 9-10 meseci?

pitam jer meni moja sara otima :D sisu ... kada god snimi da su blizu, ona ruku u majicu vadi je, smeje joj se, priča joj i siki :D ako joj ne dam onda je to takvo tužno plakanje da mi se srce stegne :( nema veze da li je vreme ručka ili je ručala, ma ništa... ako snimi siku ili joj čuje da se priča o sikama eto nje :D

e sad, ja se stalno pitam da li sam pogrešila što je nisam uobročila, zato što se nama nikakv red ne zna ni sa čvrstom hranom, a kamoli sa sikom... pa se pitam kako uobročena deca reaguju kada vide siku a nije vreme za siku? jel im date ili čekate vreme za podoj?

Maki D tvrdi da je uobrocila svoju ebu jako malu i jos neko je to spomenuo. dakle, samo 2 majke od nas nekoliko ovde prisutnih :rolleyes:

Kamilice, sve su ti zene rekle sto bih i ja rekla. Ako vec hoces da vagas kome posvecujes vise paznje, onda je logicno da posvecujes bebi najvise paznje. Znas i sama da to nece trajati dugo.

Kamilica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekaj, bili ste na kontroli posle 40 dana i kontstatovano je da je napredovala 350gr od porodjajne tezine ili od tezine po izlasku iz bolnice?

Da li je dojis i nocu na 2 sata?

Ppo izlasku iz bolnice na prvoj kontroli nakon mjesec dana dobila je oko 400 grama, slijedeca kontrola dobila je kilogram i slijedeca kontrola 350 grama. Danas sam isla opet na vaganje i izgubila je 50 grama. Sumnjaju na refuks (valjda se tako kaze) posto nije prestala da bljuca a navodno je do sada trebala a poslije jela bljucne i do 3-4 puta i to puno kolicinski. Prije nije toliko bljucala to je u zadnjih 20-ak dana. E sada dvije doktorice su mi savjetovale da pored dojenja ubacim i anti refuks mlijeko do utorka jer ako nastavi da gubi na kilazi idemo u bolnicu. U utorak opet vaganje pa onda uz abdomena i koliko sam shvatila zdrijela jer zeludac na uz ne mogu da vide. Dali su mi brdo nalaza da radim nisu ni oni 100% sigurni sta je u pitanju. Kada saznam pisem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete sano izbacilo jedno nocno sisanje, sad sisa u 20 i 30 i ide da spava i budi se oko 3 ponovo

Smey i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ppo izlasku iz bolnice na prvoj kontroli nakon mjesec dana dobila je oko 400 grama, slijedeca kontrola dobila je kilogram i slijedeca kontrola 350 grama. Danas sam isla opet na vaganje i izgubila je 50 grama. Sumnjaju na refuks (valjda se tako kaze) posto nije prestala da bljuca a navodno je do sada trebala a poslije jela bljucne i do 3-4 puta i to puno kolicinski. Prije nije toliko bljucala to je u zadnjih 20-ak dana. E sada dvije doktorice su mi savjetovale da pored dojenja ubacim i anti refuks mlijeko do utorka jer ako nastavi da gubi na kilazi idemo u bolnicu. U utorak opet vaganje pa onda uz abdomena i koliko sam shvatila zdrijela jer zeludac na uz ne mogu da vide. Dali su mi brdo nalaza da radim nisu ni oni 100% sigurni sta je u pitanju. Kada saznam pisem

Nista mi nije jasno. Dobila je 1. 750gr ukupno od rodjenja?

Koliko sada ima meseci tacno?

Kako je mogla dobiti 1.000gr ako je refluks problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja to nejedenje uvek pripisujem zubima, pa vrućinama... i uvek sam joj nudkala siku plašeći se da joj nešto ne bude jer nije jela, pa kao ajd siku :D

nego imam pitanje... ima li ovde mama koje su uobročile bebe? tj. koje su dojile isključivo na tri sata? i kako se te bebe ponašaju kada su starije, 9-10 meseci?

pitam jer meni moja sara otima :D sisu ... kada god snimi da su blizu, ona ruku u majicu vadi je, smeje joj se, priča joj i siki :D ako joj ne dam onda je to takvo tužno plakanje da mi se srce stegne :( nema veze da li je vreme ručka ili je ručala, ma ništa... ako snimi siku ili joj čuje da se priča o sikama eto nje :D

e sad, ja se stalno pitam da li sam pogrešila što je nisam uobročila, zato što se nama nikakv red ne zna ni sa čvrstom hranom, a kamoli sa sikom... pa se pitam kako uobročena deca reaguju kada vide siku a nije vreme za siku? jel im date ili čekate vreme za podoj?

Ja se trudim da D. uobrocim i za sad funkcionise, ne vadim siku kad nije gladan, sisa na 2 sata mada on ni netrazi siku izmedju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista mi nije jasno. Dobila je 1. 750gr ukupno od rodjenja?

Koliko sada ima meseci tacno?

Kako je mogla dobiti 1.000gr ako je refluks problem?

Postavlkas mi pitanja na koja ni ja nemam odgovore! Nemam pojma, slusam sta mi dr kazu. To je dijagnoza na osnovu klinicke slike tek od ponedeljka radimo nalaze, uz i krv tada cu znati tacno.

Marija ima 3 mjececa i 10 ak dana. Nocas sam je dojila i bas ali bas je bljucnula puno. Mislim da je izbacila sve iz zeludca.sada mi je najbitnije da prestane da gubi na kilazi pa je dojim na svaka dva sata. Tj jednom dojim a jednom anti refluks mlijeko.

Ako nastavi da gubi moramo u bolnicu od ponedeljka. Iskreno taj refluks mi djeluje najvise bezazlen u odnosu na sve ostalo sto su nabrojali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nih dve ne zameraju, jako su divne prema bati i kad zaplace uvek mi kazu da mu dam siku. Razumeju one sve, ali ipak, moram i njima da se posvetim.

Kucni poslovi mi nisu bitni, oni stoje i nigde ne beze, odradice se i to sve, nego bre nekad ne stignem i deci da serviram rucak kako treba. U jednoj ruci drzim bebu a drugom sipam supu...I jos ima sto stvari, tako tih sitnica. Do skoro su bile napolju po tri cetiri sata, sad budu sa mnom napolju plafon sat vremena. Mama ili sestra cesto uskoce pa ih odvedu na duze napolje. Mm mi ovih dana radi po ceo dan pa mi se verovatno zbog toga sve skupilo... <_<

Ista stvar i kod mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da javim da mi jos sikimo :rolleyes: i nemamo nameru da prestanemo skoro.I da vam kazem da nas je to spasilo.Bili smo u Srbiji i posle nedelju dana pokupili neki virus ,povracanje,proliv,trajalo je 2 dana a onda jos i dobio temperaturu i poceo da kaslje,a jos su mu izbijale sve cetiri trojke :wacko: Kad smo treceg dana otisli kod dr (kod druge,ne kod one kod koje smo bili zbog proliva i povracanja)zbog temp i kaslja,ona me pita jel primio neku infuziju,rekoh ne,samo je sisao bezprestanka i danju i nocu.Ona kaze da zato nema nikakvih znakova dehidratacije.Tri ,cetiri dana nista nije jeo,samo je sisao i eto,kao da nista nije bilo :rolleyes: Koristili smo samo probiotik,e posle smo dobili antibiotik jer je vec krenuo bronhitis <_< i to je bilo prvi put da smo uzeli antibiotik kuc,kuc,kuc,bili smo zdravi do sad.

E sad ide u vrtic i sisa ujutru oko 7,pa tek oko pola cetiri kad ja dodjem iz skole.Za to vreme mi nadodje mleko kao da dojim novorodjence,verovatno zato sto je sisao neprestano pa se mleko proizvodi ko ludo.A kad dodjem odmah me vodi do fotelje i kad pocne da se raduje siki joooj,smeje se glasno,poludi prosto od srece :wub:

A te osobe sto me uvek pitaju zar jos sisa,e bas me briga za njih :P Ma sisacemo do polaska u skolu izgleda :D

A moj jede sve,sisanje mu vise dodje kao pice,kolko god da se najede mora malo i da sikne.Moje dete je sisoholicar :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahhaha, i moje ulazi u ti kategoriju, i to si dobro rekla, dodje kao pice...pa i ova deca sto nesisaju ona piju mleko, tako da su na isto...ja sam tim enmam problema, moja ako trazi na sred ulice ja dam, nije ono dete krivo sto ima privilegiju da joj je sve na dohvat ruke :)..skoro sam joj dala na ulici, vec se bila unervozila, spava joj se, provele smo dosta vremena napolju i dete nije moglo da ceka do kuce, i ja joj da...kad, eto ti, dve babe nailaze i kazu: sta je, nije moglo da ceka do kuce. Ja kazem, nije, sta ce dete, ogladnela guzica i nasmejem se :D

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako nauciti bebu da se ne grize tokom dojenja?

marija nema zubice ali mi je do sada tri puta tako stisnula bradavicu u toku dojenja da sam zvijezde prebrojala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda te je nehotice zakacila...ono kao ispusti pa ponovo uhvati..meni se to desilo par puta...sto se ugriza tice...samo prekini da je dojis cim te gricne...al nikkako burna reakcija..samo se izmaknes..pa vrati pa ako opet opet izvuces..cisto da ukapira da to mamu boli...moja malena ima puna 16 meseca danas i ima 12 zubica...nikad joj nnisam davala da me ugrize za bradu obraz..i to sam zabranila drugima jer ako ona vidida je to ok gricnce i cucu tako da i to kontrolisi..to sam negde procitala..ali mozda je samo ispustila ili je muce desni...nzm koliko ti je malena ..pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.