Povećanje količine mleka

odgovora

Objavljeno

Da znas za drugi put da vestacke bradavice drzis u rastvoru sode bikarabone pa da ih stavljas na grudi mokre. Tako ce stajati na kozi i nece spadati. ;) Ja sam nosila bradavice u casici za urin u rastvoru gde god sam isla. Posle podoja sam ih ispirala vodom, pa opet u taj rastvor dok ne dodjem kuci.

Slažem se,al se iskreno nadam da drugi put nećemo morati da ih koristimo ;)

Moja ih je sama bacila.Uzela u ručicu kad je imala 7 i pomjeseci,pogledala i puf!Ja vratim a ona opet..I eto nema više šeširića.I sad kad ih vidim sjećam se panike kad ih usred noći negdje zagubim ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ps stvarno i ja primetim da bas dosta malo mamam doje bebe. Nas su na kontroli bas pohvalili i rekli da je to dosta retko. A da izuzmem i svu lenjost mama, pa zar im nije i finansijski lakse da doje bebu nego da kupuju, iako je to najgori razlog za dojenje?!

Dovoljno mi je sto znam da je to najbolje za moju malu ljubav. A i nema mi vece srece nego kad vidim onaj osmeh, i to kako otvori usta ko mala zabica kad joj prilazim sa sikom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ps stvarno i ja primetim da bas dosta malo mamam doje bebe. Nas su na kontroli bas pohvalili i rekli da je to dosta retko. A da izuzmem i svu lenjost mama, pa zar im nije i finansijski lakse da doje bebu nego da kupuju, iako je to najgori razlog za dojenje?!

Dovoljno mi je sto znam da je to najbolje za moju malu ljubav. A i nema mi vece srece nego kad vidim onaj osmeh, i to kako otvori usta ko mala zabica kad joj prilazim sa sikom :D

A da vidite tek kad mali sisavci porastu,pa vam sednu u krilo,i dok sisaju zagrle vas i zaspu vam na grudima :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi jel prosla ta faza?

Meni se isto desava ali se bojim da sam ja zeznula stvar. Bili smo pre 4 dana na vakcini i dobila je temperaturu, ja sam je digla nocu da joj dam lek jer je bas bila jako vruca. Od tada se redovno budi u 3-4 a pre toga je spavala do 6-7 ujutro. Ne mogu je zavarati ni sa vodicom ni sa cuclom. A nije ni da se prespavala preko dana pa da je zato.I nesto lose spava budi se na svaki zvuk, a nije bilo tako.

Prolazi polako, dve noci se nije budila, pa se trecu probudila u 1 da jede, a sinoc do 4 spavala.

Jel joj dajes da sisa tad kad se probudi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba se sinoc samo do 12h probudila 4 puta ,do jutra mozda jos tri puta.Tako da se u proseku budi najmenje 3 do 5 puta,nekada i vise i oduvek je tako. :wacko:

Mozda je to je spava sa mnom,a ne u krevetcu,nemam pojma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta radite kad se probudi, das joj siku ili je malo pomazis pa nastavi?

Ja ne umem da je dojim lezeci, mnogo mi je nezgodno, probala sam vise puta i nece ni ona tako, izvija se i okrece glavu. Jedva sam cekala da mi prodje rana da mogu da sednem lepo i da je dojim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba se sinoc samo do 12h probudila 4 puta ,do jutra mozda jos tri puta.Tako da se u proseku budi najmenje 3 do 5 puta,nekada i vise i oduvek je tako. :wacko:

Mozda je to je spava sa mnom,a ne u krevetcu,nemam pojma?

Ako je do sad spavala s tobom u krevetu,mislim da bi bilo teško da je navikavaš na krevetac.I moja je spavala i spava još uvijek sa mnom,al je imala period da se uopšte nije budila noću,a sad se često budi zbog zubića.

Al iskustva moje prijateljice,čija beba spava u krevecu; ne mora da znači.Njena beba se stalno budi iako je u svom krvetiću ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dam joj da sisa jer se nikako drugacije ne umiri, probam i da je pustim i da joj dam vode i dudu, a ona zavija kao sirenica! Sta cu onda, i to je sinoc tako vukla kao da nije jela bar ceo jedan dan, i opet se probudila za 3 sata.

Ja je dojim lezeci, ne umem drugacije, sedeci nam je nesto nezgodno, mozda kad jos malo poraste. Ovako se sve migolji i okrece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebe se menjaju, mene je ova moja razmazila celonocnim spavanjem pa mi sad cudno, ali sve je to normalno. Evo sad sisa 4ti put od kako smo ustale u 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

helouuuu..citam prouke a nikako da napisem svoje iskustvo...

elem,moja mala ima skoro puna 16 meseca i jos je dojim...u pocetku sam imala problem sa bradavicama,mnogo su me bolele,punih 40 dana..sve do mastitisa..kada sam primala 7 dana dupli penecilin...do tada sam koristila i v.bradavice al nista taj bol nije umanjivalo..pa sam je dohranjivala kako bi malo odmorila grudi..znaci 2 meseca posle porodjaja smo skinule i bradavice i ad mleko..i dalje je ceesto sisala..kao lujkica neka..grudi su mi se smeksale i pomislih da nema mleka..da niije bilo ovog foruma da postavim pitannja silna ja biih odvano posustala...razlog zbog kojeg sam sve to izdrzala je da moje dete nema zdravstvenih komplikacija kao ja..da dobije vitamine..ja sam bila na ad mleku i vid mi jje katastrofa..mozda genetika a mozad ne..ja ne zelim da se kajem sto nisam pokusala...zlih komentara koliko oces..od kad smo dosle iz bolnice davani su mi 'saveti' starih komsinica kako je dovoljno 6 eventualo 8 mes dojenja...pocela sam da stvarno tako mislim...i htela sam da prekinem..jer krenuli su zubi ..pa malo boli..pa nervoza kako cu je odbiti jer sam sama u tome..onda pogledam nju kako se radoju kad vidi cucu..kako me zagrli...neopisiv osecaj zenske :D

i eto nas sad i dalje sikimo..mala preteruje...na dva sata sisa..pre posle spavanja u toku spavanja..nocu se budi vise puta...ali kao sto kazem obratim se clanicama na forum daju neki savet i smirim zivce..iskreno sam htela ranije da je odbijem kako bih izbegla taj bolan trenutak...da placemo obe...zato sada cekam da sama mene odbije da bih samo ja patila...kkao sto je cucu i flasicu izbacila...a svako ce odluciti kako ce hraniti dete..nas je bilo 5 u sobi posle porodjaja...samo sam ja nastavila da dojim...sve su prekinule odnah po izlasku ili barem posle mesec dana...nzm zasto ne zanima me...alli ne razumem zasto ljudi obracaju paznju nase drage komsije..nasa zlatna sredina...i vode kalendar dojenja nase dece ili hranjenja...za njih nikad nece biti dobro bilo sta odlucili bilo da dojite bilo da harnite dete ad mleko..zato uzivajte vi sa vasim malisanima kako god ih hranili...

sto se tice imuniteta nzm sta da kazem jer moja je bolesna na svakih mesec dana,,slinavi temp...nijeddan virus je nije zaobiso...mozda je to sad tako a kasnije nece biti problema :D

poooozzzzz

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se da je tekst poucan i o svemu tome stalno pisemo na ovoj temi.

Jedino sa cim se ne slazem je da treba bebu buditi da bi sisala. To ne treba da bude pravilo, osim u slucajevima da beba bas slabo napreduje, a to se u prvom mesecu i ne zna. dakle, tek posto beba prodje prvu kontrolu i merenje, posle mesec dana, zna se da li bebu treba buditi ili ne.

marina19350 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba se sinoc samo do 12h probudila 4 puta ,do jutra mozda jos tri puta.Tako da se u proseku budi najmenje 3 do 5 puta,nekada i vise i oduvek je tako. :wacko:

Mozda je to je spava sa mnom,a ne u krevetcu,nemam pojma?

i moja se cesto budi, i spavala je sa nama...kad sam je pocela prebacivati u 7 mesecu u njen krevet pocela je duze da spava i sada se budi 2 puta u toku noci, oko 12 i oko 5...kada krenu zubi naravno 3-4 puta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče razgovaram telefonom s drugaricom,koja nema dece,i pita me kolika je beba,i ja joj kažem,i ona me pita,kad je čula da ima 11kg,pa šta joj radite?!Ja kažem ništa,dojim je,malo ručka kašice,al uglavnom sisa.A ona će meni,mrtva hladna, "Jbt,ti ko krava!".Rekoh Nisam krava,nego majka.A ona valjda shvati kakvu je glupost odvalila,pa kao "Ma nije,nego sve žene nemaju mleka,gube ga,a ti još dojiš" Poželeh joj da dočeka istu sreću.Posle razmislih i stvarno,bukvalno ne poznajem nijednu majku koja doji,najduže je jedna dojila,4m.Lažem,i prodavačica iz butika 13m.Znam da nije tema,al jedine dojilje koje "znam" su s ovog foruma,nemam drugom kome da ispričam :-D

marina19350 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene (hvalim ti se bože) apsolutno su sve do jedne dojile pa bar do 12 meseci. Mada je jedna zbog odlaska u bolnicu i bakterija dojila bebu do 3 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sestra i snaja su dojile 6-7 meseci, sestra od tetke 5, a sestra od strica godinu i po dana i sad jos doji drugo dete koje ima 11 meseci... Tako da ne znam nikog ko je dojio bas kratko, tipa mesec-dva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas u savetovalistu 7 beba sa mamama, plus nas dve. Od tih sedam beba, samo moja i jos jedna sisaju. Kad su me pitale koje mleko koristimo, komentar na to sto je dojim je bio Jaooo jadna ti, sigurno ti je mnogo tesko. Ja pitam A sto bi mi bilo tesko? Pa beba ti je non stop na sisi, flasica je zakon, samo smuckas vodu i prah, tutnes joj flasicu i 3h i vise si mirna. A ja uzmem lepo izvadim sisu i nahranim Tijanu.

E svasta... Valjda su se one namucile sa sisanjem, ko zna. I primetila sam da starije zene cesto poturaju tu varijantu da je dojenje mucenje :huh:

Mm i ja se svaki dan barem jednom upitamo kako mame koje ne doje smire bebu!

A i meni su govorili kad sam imala ragade da ne bi trebalo toliko da se mučim,nije vredno! :unsure:

Cuj ti to! Pa sta je onda vredno?

marina19350 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam dobar primer od sestri koje su dojile decu do druge godine.

A poznanice i prijateljice oko mene pune muzevima glavu da nemaju dovoljno mleka,da bebe zato placu,ili da im mleko nije kvalitetno.Muzevi jadni sta ce,ne razumeju se u dojenje,pa zeleci najbolje svom detetu padnu na te njihove lazi i sloze se da kupuju prihranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni samo nije jasno to što je naša zemlja u razvoju,dakle,i nismo baš bogati,a bacamo pare na AD mlijeko.I nije samo mlijeko u pitanju,tu je sva propratna oprema.Ja znam ženu koja je svo troje dece dojila samo tri mjeseca.Moja majka.Ali,ne zato što je mrzjelo,nego što su je ubjedili da nema mlijeka,da joj mlijeko ne valja.Hvala Bogu,mi sad imamo više informacija,i podršku od ljudi kao što su ljudi s ovog foruma.U Crnoj Gori je mali broj žena koje doje dugo svoje bebe.U mojoj okolini,glavni izgovor je,nestalo mi mlijeko.Ja nemam namjeru da nekome govorim da mlijeko nije voda da presuši,osim ako mi ne traži savjet.Samo slegnem ramenima.Jednom sam napravila grešku,pa sam prijateljici rekla da mlijeko ne može tek tako nestati.Ona je rekla,e videćeš ti kako nećeš moći da je odvojiš od sise..To je sad glavno.Kako ću ja jelte,da je odvojim od sise,jer sisa već devet mjeseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni samo nije jasno to što je naša zemlja u razvoju,dakle,i nismo baš bogati,a bacamo pare na AD mlijeko.I nije samo mlijeko u pitanju,tu je sva propratna oprema.Ja znam ženu koja je svo troje dece dojila samo tri mjeseca.Moja majka.Ali,ne zato što je mrzjelo,nego što su je ubjedili da nema mlijeka,da joj mlijeko ne valja.Hvala Bogu,mi sad imamo više informacija,i podršku od ljudi kao što su ljudi s ovog foruma.U Crnoj Gori je mali broj žena koje doje dugo svoje bebe.U mojoj okolini,glavni izgovor je,nestalo mi mlijeko.Ja nemam namjeru da nekome govorim da mlijeko nije voda da presuši,osim ako mi ne traži savjet.Samo slegnem ramenima.Jednom sam napravila grešku,pa sam prijateljici rekla da mlijeko ne može tek tako nestati.Ona je rekla,e videćeš ti kako nećeš moći da je odvojiš od sise..To je sad glavno.Kako ću ja jelte,da je odvojim od sise,jer sisa već devet mjeseci.

:lol: Koja zloba... Pa nista, kad VEC devet meseci sisa to ti je, draga moja, izgubljen slucaj, a ti si se upropastila za ceo zivot :rolleyes:

vaskrsija, Drina i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hheehehe...danasnje mame...moderne idu na turneje a julija roberts na filmskim setovima nosila decu kako bih dojila..u sustini ne valja kad dojis ne valja kad ne dojis...ja sam cekala 3 dana da mi dodje mleko..bilo je krvi,ragada skoro 2 mes a mala sisa i za koji dan ulazi u 17 mes..a komsiluk pretiska batali batali..ospice mi izlaze zato cu reci ne sisa a mala ce sisati do druge god..ako su one ranije zapecatile prodavnice svoje ja nemoram..inace i ja nzm neku da je dojila duze od god osim jedne...koja je do13mes...a drugarice me kritikuju...jedna kazem aman sta se zanosis a druga dozvoljavas da te zajebava dete od god dana..zaboli me to al prodje jer nemaju decu pa kazme neka ih...a gade mi se slucajevi koji nemaju za leba a odluce da vestacki hrane dete..moja je sisala svuda i velika i mala...kome smeta neka okrene vugla :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam mm rekla sva bitna - Ako sve bude ok sa mnom i ako ona to bude želela, dojiću je do 2.godine :)

marina19350 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage, imam pitanje. Kada i kako "dojenje/sisanje na zahtev" tj. "sistem ponude i potraznje" pocinje da dobija neku formu uobrocenosti? Nadam se ne tek sa uvodjenjem dohrane kada pocinju vocni i drugi obroci.

Pitam jer moja beba sad ima mesec dana i potpuno vise nemamo ni ono sto smo imali na pocetku, a to je bio podoj koji je trajao i po sat vremena. Ona je sisala polako, pomalo, ja sam je malko stipkala i pipkala kad bi se uspavala, pa bi ona nastavljala i to je sve zajedno licilo na pravi podoj. Jedna dojka, pa druga dojka, pa podrigne (za to nam je trebalo malo vremena da se uhodamo), pa onda moze da spava i ja znam da je sita.

Kad su nastupili grcici, sve se naravno poremetilo, pa i to. Sika je bila i za utehu i za pred spavanje i za igranje... Pustila sam sve to jer mi se srce slamalo zbog tih napada grcica. Ali, prodjose grcici za svega nekoliko dana (hvala Bogu!), a ostade prilicno haotican tempo sisanja, osim nocu kad siki lepo na svakih par sati koliko joj treba i samo nastavi da spava. Danju je to bas bez ikakvog reda - malo sikim, malo se igram sa sikom pa se unervozim pa placem pa odbijam siku dok se ne smirim, pa onda sikim 2 min i zaspim, pa se probudim iz sna jer sam jos gladna, pa uhvatim siku kao da mi je poslednja pa se nagutam vazduha... i sve tako.

Mislim, tu sam ja za nju, nemam pametnija posla nego da sam joj na usluzi 24/7 i zelim da ona sama "odlucuje" sta joj odgovara i eventualno uspostavlja svoj ritam. Radije cu tako nego nesto da silim i slusam kako place, jer ne podnosim bas najbolje njen plac. Ali, i ovako dodjemo u vrzino kolo i neretko takodje plac, pa se pitam da li se ova situacija nekako resava ili ce sama od sebe? Pitam jer puno zena na ovoj temi govori kako je "zakon ponude i potraznje" jedini zakon koji treba postovati kad je o dojenju rec, ali on, makar u mom slucaju, pomalo zbunjujuce deluje kad probam da razmislim "Koliko je danas moja beba sisala, koliko spavala, koliko bila budna" itd.

PS. Sve ovo ima veze i sa tim sto cu morati uskoro da izlazim iz kuce da sredjujem dokumenta, pa verovatno necu moci bas stalno da budem na usluzi za sikenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smey,ovo je kao da čitam svoje misli iz tog perioda kad je moja O.imala mesec dana. Grčevi su nas poremetili skroz,nije više bilo reda ni rasporeda. Svi oko mene su govorili da je "uobročim",ali to jednostavno nije bilo moguće.

Dojila sam je na zahtev sve do ove nedelje kad sma počela da radim. Siki na 2-3 sata,zavisi od mog raspored,ona se ne buni, srećna,zadovoljna,stolica redovna, žuta... Kad sam pored nje,opet se vrćamo siskanju na kraće periode , jer sam tu.

Mislim da će i Anka ,ako sisa lepo pre tvog odlaska biti mirna neki vremenski period, tako da se za to ne brineš. Moja O. je samo jednom do sada popila mleko kooje sam izmuzla i to nešto malo,da se uspava!

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smey kod nas se nista nije znalo.Bebu nisam uobrocavala,sisala je uvek na zahtev.I tako sve do pre nekoliko dana,kada je samu sebe uobrocila,kada je pocela da jede kasice.

Sada sisa 3 puta dnevno + dva nemlecna obroka,koja jos uvek dopunjujemo mlekom,ali to ne racunam.Nocu se jos uvek budi,ali sada nam je super s obzirom da se nije skidala sa dojke.

Nije mi to smetalo,vec mi je cak sta vise i odgovaralo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.