Povećanje količine mleka

odgovora

Objavljeno

Ako se probudi i place, naravno da ces mu dati i drugu dojku. Svakom slucaju bi bilo dobro buditi bebu kad uspava na dojci. Lagano golicanje, stipkanje po butinicama, mazenje po obrazima, moze bebu prisetiti da ponovo vuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A.N.A I bravo za prvu prespavanu noć :)

Daleko smo od prespavane cele noci. Ali sad bar do 3-4h spava, klopa par minuta pa produzi spavanje do 6h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

budim ga ali uzalud...i cim ga ostavim on se posle 20 min.budi!!!tako da nikad nije dojenje cak ni na 2 sata a kamoli 3-4h...prosto vise nisam pametna sta da radim :((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ne treba da budes pametna. :D To se sve samo resi kako beba raste i ojacava. ta prica o dojenju na 3 sata ne vazi ;) Sto vise gledas na sat, to je samo tebi gore,a beba ima svoj ritam koji se vremenom menja. vazno je da hoce da sisa,a na koliko i koliko dugo ne treba da se postavlja pitanje. Znam da ti je tesko i da si sigurno umorna, ali ce sve to brzo proci cim malo stasate.

dakle, ne gledaj na sat, nego budi dojilja. To ti je sada i najvazniji posao. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

POSLUSACU TVOJ SAVET...HVALA PUNOOO:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema razloga da se zahvaljujes, samo sto pre shvatis da treba da ispratis potrebe svoje bebe, pre ces biti mirnija. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A do kad bi trebalo da se uobroce bebci? Ja sam stvarno iscrpljena skroz od nocnog nespavanja. Moja cera je bila od starta na dohrani i jos u prvom mesecu prespavala noc...a sad kad sam uspela da dojim nikako da spavam :D Uvek nesto manjka :D Da li treba da povedem racuna oko hrane uvece. Da li da probam da se nakrkam neceg kaloricnog pa da mozda beba duze spava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu da ti pomognem oko tvog pitanja, Ana :( Za mene termin uobrocavanje znaci da nema dojenja na zahtev, a ja sam pobornik iskljucivog dojenja na zahtev.

Dojenje i hranjenje ad mlekom su poprilicno razliciti rezimi nacina zivota i majke i deteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nocu spavamo otprilike 8h, pola sata manje vise, tad ruckamo i nastavi jos 2-3h, to je jedino sto nam se zna, preko dana ne spava, sve po 10min, a jede kad god hoce, meni se cini kao da joj je po ceo dan sika u ustima. Malo me brine to sto tako dugo nocu ne jede, ali lepo je napredovala, 1kg ovaj mesec, lepa joj je kaka, nasmejana je, guce, jel vi mislite da je to onda sve ok sto toliko nocu spava? Retko kad i place, samo pred kupanje jer se tad vec unervozi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se zove sreca tvoja, a njoj nista ne fali cim ne trazi. ;) Nemas za sta da brines, osim sto mozes da ocekujes da se to promeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ocekujem, spremna sam za to, ako ne pre onda kad krenu zubici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, veruj mi, sve ce to doci na svoje. Ne odustaj. Vuk se i dalje budi nocu, ali ja ustanem kao robot, podojim ga i nastavim da spavam. Mora se tako sto bi rekli ljudi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk jos sisa,ujutro i uvece,preko dana jedva iscedim 80ml,i uvece kad sisa dam mu i to da popije.E sad on to tako brzo pije da se meni uvek cini kako njemu treba jos mleka i kako bi mogao jos da popije.Cini mi se da se mleko bas smanjilo i sta sad?Koje mleko osim sisanja sme,kravlje jos ne?Prosto mi zao sto bi on jos mogao a kao da nema :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk jos sisa,ujutro i uvece,preko dana jedva iscedim 80ml,i uvece kad sisa dam mu i to da popije.E sad on to tako brzo pije da se meni uvek cini kako njemu treba jos mleka i kako bi mogao jos da popije.Cini mi se da se mleko bas smanjilo i sta sad?Koje mleko osim sisanja sme,kravlje jos ne?Prosto mi zao sto bi on jos mogao a kao da nema :(

Otkud ti znas da mleka nema?Zasto se izmuzas preko dana?Pumpica nikada ne moze da izvuce koliko i beba.Grudi su nepresusni izvor mleka ,sve dok beba sisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otkud ti znas da mleka nema?Zasto se izmuzas preko dana?Pumpica nikada ne moze da izvuce koliko i beba.Grudi su nepresusni izvor mleka ,sve dok beba sisa.

Izmuzam se jer on uvece bude besan i nece uvek da uhvati sisu,sve se baca od besa,pa mi zao da ostane gladan.Tako nemirno sisa da je to strasno.Uglavnom ne summnjam da li ima ili ne ali mislim da moze mnogo da popije a on ne sisa kao normalno dete smireno vec uzas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,treba mi savet!

I dalje mucim muku sa bolom u bradavicama,a patronazna mi je rekla da uzmem silikonske bradavice,dok mi se ne oporavdd grudi. Sta vi mislite?

Olja lepo sisa,ja se cedim posle pododja rucno,jnj,to mi je najgore,a sad mi jedna bila tako teska da je mm morao da me cedi jer ja nisam imala snage!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,treba mi savet!

I dalje mucim muku sa bolom u bradavicama,a patronazna mi je rekla da uzmem silikonske bradavice,dok mi se ne oporavdd grudi. Sta vi mislite?

Olja lepo sisa,ja se cedim posle pododja rucno,jnj,to mi je najgore,a sad mi jedna bila tako teska da je mm morao da me cedi jer ja nisam imala snage!

Kako mislis posle bebu da odviknes od silikonskih bradavica?

Pre podoja se malo izmuzi da omekne dojka,tako da beba bolje moze da uhvati bradavicu.

Ne zaboravi celu areolu joj stavljas u usta,znaci sto vise da uhvati.

Da li imas ranice po bradavicama,crvenilo i sl ili su ti bradavice skroz ok,a tebe ipak boli?

Mig da li je to kod vas trenutno tako ili oduvek?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mislis posle bebu da odviknes od silikonskih bradavica?

Pre podoja se malo izmuzi da omekne dojka,tako da beba bolje moze da uhvati bradavicu.

Ne zaboravi celu areolu joj stavljas u usta,znaci sto vise da uhvati.

Da li imas ranice po bradavicama,crvenilo i sl ili su ti bradavice skroz ok,a tebe ipak boli?

Mig da li je to kod vas trenutno tako ili oduvek?

Imam ranice na bradavicama,a izmuzem se pre podoja uvek,ali i dalje je isto. Plakala sam sinoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam ranice na bradavicama,a izmuzem se pre podoja uvek,ali i dalje je isto. Plakala sam sinoc.

:( :( :(

Jel mazes sa necim, ja sam mazala svojim mlekom posle podoja pomagalo mi je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha onda je to klasican problem nepravilnog dojenja.Ne odustaj,moras to savladati.Uhvati sa dva prsta citav braon deo i ceo strpaj bebi u usta.Ako te boli dok sisa znaci da nije pravilno uhvatila.Ako sisa pravilno bolece samo u pocetku dok povuce,a onda ne.

Pokusaj,pa trebalo bi da se zamiri za dva tri dana.Mazi Multimam sa lanolinom,odmah ce prestati uz pravilno dojenje.

Meni se i sad desava da uvece zaspim,a beba sisa lezeci pored mene i ne uhvati kako treba,pa mi opet budu bolne bradavice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izmuzam se jer on uvece bude besan i nece uvek da uhvati sisu,sve se baca od besa,pa mi zao da ostane gladan.Tako nemirno sisa da je to strasno.Uglavnom ne summnjam da li ima ili ne ali mislim da moze mnogo da popije a on ne sisa kao normalno dete smireno vec uzas!

a jesi to rekla pedijatru? možda ga bole uši ili ga nešto drugo žulja dok sisa... probaj razne poze.... on ima već osam i kusur meseci, možda mu ni ne treba podoj preko dana.... a jel takav i ujutru i uveče dok sisa?

Devojke,treba mi savet!

I dalje mucim muku sa bolom u bradavicama,a patronazna mi je rekla da uzmem silikonske bradavice,dok mi se ne oporavdd grudi. Sta vi mislite?

Olja lepo sisa,ja se cedim posle pododja rucno,jnj,to mi je najgore,a sad mi jedna bila tako teska da je mm morao da me cedi jer ja nisam imala snage!

namaži ih svojim mlekom i pusti da se suše tako na vazduhu... menjaj stalno položaje kad siki... jbg sa tim se većina nas suočila... boli, znam, ali kao što cicana reče trebalo bi da prestane kad ona povuče par puta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. Trudicu se da joj nekako promenim pozu. Najvise boli kad krene da vuce,kasnije ne. Mazem sa lanolinom jos od porodilista i mlekom. Nadam se da ce da prodje uskoro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo Vuk je sinoc i danas popodna zaspao na sisi, a i ja sa njim i bas me boli jedna bradavica.

Ja sam ih mazala mlekom i AD uljanim kapima, meni je to pomagalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nanchika88 prestace skoro i mene je otprilike toliko dugo bolelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Popravlja se stanje. Ne bole vise onako jako,koza mi se regenerise. Pomogli ru mi vasi saveti da joj sto jace i vise uguram areolu . Od kad tako radim,sve je ok. Zaboli kad povuce,ali ni blizu kao onda dok nije lepo uzimala. Osecam se kao glupaca jer sam sama sebi pravila problem,a patronazna mi svaki dan govorila kako je super namestam! I jos mi predlozila silikonske bradavice :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.