Povećanje količine mleka

odgovora

Objavljeno

:) draga moja potpuno te podrzavam i slazem se sa tobom... ni ja moje dete nisam uspavljivala sisom vec poljubcima i mazenjem ... Smatram da bi meni bilo grozno da dok pokusavam da zaspim u isto vreme i jedem ili pijem.... budalastina i verujem da ni jedna majka nejede dok spava zasto onda to radi svom detetu :blink:

:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink:

:lol: (izvini, morala sam! Ti si moj genije!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, ali sisa nije samo hrana, vec i uteha. Kada je Vuk bio novorodjence, dovoljno je bilo da je drzi u ustima da se smiri. A drugo, taj osecaj zadovoljstva dok pije mleko ga uspavljuje, kao i cuclanje Tako da ja smatram da nije budalastina ;) Ja naprotiv smatram da je budalastina ne dati detetu ono sto trazi ;)Ali... Boze moj, svako ima pravo da radi ono sto hoce.

:blink: :blink: ?????? Moje dete je sa punih dva meseca izbacilo svoj nocni podoj nisam ga samovoljno izbacila JA vec ONA a uspavljivala se sa mazenjem, poljupcima, pricom i pevusenjem ;)

PS pitacu te za koju godinu da li budalastina ne dati detetu ono sto trazi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete se uspavljuje mlekom :D

;) ;) volim ja tebe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: :blink: ?????? Moje dete je sa punih dva meseca izbacilo svoj nocni podoj nisam ga samovoljno izbacila JA vec ONA a uspavljivala se sa mazenjem, poljupcima, pricom i pevusenjem ;)

PS pitacu te za koju godinu da li budalastina ne dati detetu ono sto trazi :lol:

Pitacemo te mi kad, Boze zdravlja, dobijes drugo dijete koje nece htjeti da se uspava nikako drugo osim sisajuci, da li je budalastina ne dati djetetu ono sto trazi ;)

Ne zamjeraj. I moje dijete je samovoljno izbacilo nocni podoj (podoj tokom noci, ne onaj pred spavanje) sa oko dva mjeseca.

Nema meni uzvisenijeg osjecaja nego kad lezim pored nje, gledam je dok sisa i tone u svoj nevini, bezbrizni san... radosna!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: :blink: ?????? Moje dete je sa punih dva meseca izbacilo svoj nocni podoj nisam ga samovoljno izbacila JA vec ONA a uspavljivala se sa mazenjem, poljupcima, pricom i pevusenjem ;)

PS pitacu te za koju godinu da li budalastina ne dati detetu ono sto trazi :lol:

Ti si imala tu sreću da ti je dete samo izbacilo noćni podoj i uspavljivanje bez sisanja ili pijenjaa nečeg....ja nikada nisam uspela da moju decu naučim tako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj malisa redovno zaspe uz bocicu i retko kad drugacije...Nekad u kolicima(nece u njih pa je retkost).Mama je sretna sto zaspe uz flasicu jer sve teze moze da ga uspavljuje na rukama,ipak on ima 9.5 kg ruke su mi do kolena :D

I da dojila sam do tri ipo meseca,da ne skrenem sa teme :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink::blink: ?????? Moje dete je sa punih dva meseca izbacilo svoj nocni podoj nisam ga samovoljno izbacila JA vec ONA a uspavljivala se sa mazenjem, poljupcima, pricom i pevusenjem ;)

PS pitacu te za koju godinu da li budalastina ne dati detetu ono sto trazi :lol:

Dobro ne reče za koju deceniju :lol: Šalu na stranu,ja ne znam koja majka koja doji ima srca da bebi od dva meseca brani da sisa.I ako vidi da se uspavljuje na sisi,samo je odgurne da joj ne bi prešlo u naviku :blink: Ti i sama kažeš da je ONA sama to htela a ne TI.Zato nemoj da nazivaš budalaštinom što pri tom većina beba radi-uspavljuje se sisajući.Meni je kao što kaže Mali Idjoš,to najlepši osjećaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitacemo te mi kad, Boze zdravlja, dobijes drugo dijete koje nece htjeti da se uspava nikako drugo osim sisajuci, da li je budalastina ne dati djetetu ono sto trazi ;)

Ne zamjeraj. I moje dijete je samovoljno izbacilo nocni podoj (podoj tokom noci, ne onaj pred spavanje) sa oko dva mjeseca.

Nema meni uzvisenijeg osjecaja nego kad lezim pored nje, gledam je dok sisa i tone u svoj nevini, bezbrizni san... radosna!!!

Naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro ne reče za koju deceniju :lol: Šalu na stranu,ja ne znam koja majka koja doji ima srca da bebi od dva meseca brani da sisa.I ako vidi da se uspavljuje na sisi,samo je odgurne da joj ne bi prešlo u naviku :blink: Ti i sama kažeš da je ONA sama to htela a ne TI.Zato nemoj da nazivaš budalaštinom što pri tom većina beba radi-uspavljuje se sisajući.Meni je kao što kaže Mali Idjoš,to najlepši osjećaj.

Bebe se ne radjaju sa tom navikom vec ih mame tako naviknu ( nauce ) kao i sve druge "navike".

Naravno da je lepo kada ti beba zaspi na sisi ali kasnije to predje sa sise na flasicu ( da li mleko ili sok ) i onda im se pokvare zubici ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,tu nisi u pravu.Meni se Mina do 17m uspavljivala na siki,pa je posle jos godinu koristila flasicu i od tada citamo pred spavanje to je to.Sve oni to sami u nekom momentu prevazidju.A svaka beba je rzlicita i sa nekom mozes ovako,sa nekom onako.Videces kad dojdje drugo.Meni je sa Minom sve bilo kao pesma,a sa Vanjom se ubih oko bikvalno svega(njemu ne moze ni pelena da se promeni,a da se to ne pretvori u opsti haos)Tako a si ti,kao i ja sa Minom,samo imala srece prvi put da je ona to tako prihvatila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je ovo adekvatna tema da postavim pitanje ali zaista ne znam gde. Moja beba iskljucivo sisa i primetila sam da zadnjih desetak dana sisa cesce nego inace,na svakih 15 min do 30 min,jedino nocu trazi na 2-3 sata. Kad zavrsi sa sisanjem,a nekad i na samoj dojci, pocne da vristi,da se grci i zacrveni se u licu. Cesto ga dizem da podrigne i vodim racuna kako ga postavljam na dojku da se ne bi nagutao vazduha. Ima i mali problem sa jezickom,resica je delimicno srasla pa ni ne znam da li lepo uhvati bradavicu. Cak i kada mu vode dam na flesicu primecujem da gura celu cuclu u usta i nikada ne popije vise od 10 ml. Smirivanje traje po citav dan,malo se umiri pa opet sve ispocetka i stalno gura rukice u usta,cak je naprvio malu sljivu sebi na ruci. Kad mu dam dudu on je nervozno sisa ,smiri se malo pa je izbaci i pocne ponovo da place,vratim ga na dojku,siki par minuta i opet isto i tako u krug po ceo dan. Znam da nije gladan jer se lepo ubucio, a pelene su mokre a kaka je zlatno smedje boje, i imam dovoljno mleka i kad se izmuzem vidim da je bas belo i masno,cak sam mu i to mleko davala na flasicu kada sam sumnjala da je gladan ali nece.

Interesujeme,da li su ovo grcevi ili skok u razvoju,ili mozda i jedno i drugo.

P.S. Inace,ne jedem nista sto nadima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je ovo adekvatna tema da postavim pitanje ali zaista ne znam gde. Moja beba iskljucivo sisa i primetila sam da zadnjih desetak dana sisa cesce nego inace,na svakih 15 min do 30 min,jedino nocu trazi na 2-3 sata. Kad zavrsi sa sisanjem,a nekad i na samoj dojci, pocne da vristi,da se grci i zacrveni se u licu. Cesto ga dizem da podrigne i vodim racuna kako ga postavljam na dojku da se ne bi nagutao vazduha. Ima i mali problem sa jezickom,resica je delimicno srasla pa ni ne znam da li lepo uhvati bradavicu. Cak i kada mu vode dam na flesicu primecujem da gura celu cuclu u usta i nikada ne popije vise od 10 ml. Smirivanje traje po citav dan,malo se umiri pa opet sve ispocetka i stalno gura rukice u usta,cak je naprvio malu sljivu sebi na ruci. Kad mu dam dudu on je nervozno sisa ,smiri se malo pa je izbaci i pocne ponovo da place,vratim ga na dojku,siki par minuta i opet isto i tako u krug po ceo dan. Znam da nije gladan jer se lepo ubucio, a pelene su mokre a kaka je zlatno smedje boje, i imam dovoljno mleka i kad se izmuzem vidim da je bas belo i masno,cak sam mu i to mleko davala na flasicu kada sam sumnjala da je gladan ali nece.

Interesujeme,da li su ovo grcevi ili skok u razvoju,ili mozda i jedno i drugo.

P.S. Inace,ne jedem nista sto nadima.

Bravo, to je najbitnije. Da budes sigurna u sebe. Moguce da mu resica pravi problem jer ne moze lepo da povuce. Meni su bradavice prilicno duguljaste i tacno vidim kada vuce da vuce jezikom bradavicu sa donje strane. Mada s obzirom da ti kazes da lepo napreduje i da su mu mokre pelene, onda nema brige.

Skok u razvoju je okvirno izmedju 3. i 6. nedelje pa je mozda i to u pitanju, mada ja glasam za grceve u kombinaciji sa vrucinom. Kako ga oblacis?, iako je tako mali, nemoj ga pretopljavati. Neka sisa kad on to pozeli, preguracete to. Sta kaze dr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo, to je najbitnije. Da budes sigurna u sebe. Moguce da mu resica pravi problem jer ne moze lepo da povuce. Meni su bradavice prilicno duguljaste i tacno vidim kada vuce da vuce jezikom bradavicu sa donje strane. Mada s obzirom da ti kazes da lepo napreduje i da su mu mokre pelene, onda nema brige.

Skok u razvoju je okvirno izmedju 3. i 6. nedelje pa je mozda i to u pitanju, mada ja glasam za grceve u kombinaciji sa vrucinom. Kako ga oblacis?, iako je tako mali, nemoj ga pretopljavati. Neka sisa kad on to pozeli, preguracete to. Sta kaze dr?

samo pampers i bodic na bretelice,dok mu nocu stavim i svedsku bez tetra pelene. kako je sad vruce,ne obuvam mu ni carapice i samo ga nocu prekrim pelenom. sutra idemo na kontrolu pa cemo cuti i pedijatra i videti kolliko smo napredovali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebe se ne radjaju sa tom navikom vec ih mame tako naviknu ( nauce ) kao i sve druge "navike".

Naravno da je lepo kada ti beba zaspi na sisi ali kasnije to predje sa sise na flasicu ( da li mleko ili sok ) i onda im se pokvare zubici ;)

Uopste ne mora da znaci, sve se prilagodi detetovom uzrastu. Luna se godinu dana uspavljivala na sisi, posle je jos neko vreme pila mleko pred spavanje, a sad lepo jede, popije mlekce, onda opere zube i posle toga nema vise ni jela ni pica, vec idemo na spavanje. Nocu nekad trazi vode, nekad i ne. Zapravo, uopste vise ne koristi flasicu, a zubi su joj divni, beli kao biseri. Da, i sokove uopste ne pije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeneee, ovaj moj bebac sve vreme bi da bude na grudima. Sve cesce i cesce. Nocas nisam spojila pola sata spavanja. Pored mene je u krevetu i svaki cas sisa. Bole me sve koscice od nepomeranja. Ne bih volela da se navikne tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, nije isključeno da je zbog ovih vrućina. Tako da ručka češće a po manje. Ne brini se to je faza ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, nije isključeno da je zbog ovih vrućina. Tako da ručka češće a po manje. Ne brini se to je faza ;)

Nadam se da si u pravu i da ce proci uskoro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeneee, ovaj moj bebac sve vreme bi da bude na grudima. Sve cesce i cesce. Nocas nisam spojila pola sata spavanja. Pored mene je u krevetu i svaki cas sisa. Bole me sve koscice od nepomeranja. Ne bih volela da se navikne tako...

I ja mislim da je to faza,znaš onaj sistem ponude i tražnje.Po ovim vrućinama i mi teško jedemo a naročito bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razmisljam da li da mu ponudim vodu zbog ovolikih vrucina? Mozda je samo zedan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razmisljam da li da mu ponudim vodu zbog ovolikih vrucina? Mozda je samo zedan

A.N.A,probaj da mu das vode,ako zeli da pije,moj na primer nece,uspem da ga prevarim i da mu dam nekoliko kasicica vode.

Mi smo danas bili na kontroli,super smo napredovali 1140g,sto znaci da imamo okruglo 5kg. Resica na jeziku nam ipak pravi problem da lepo sisamo,pa se jadnicak naguta vazduha. Dobili smo uput da to secnemo. Dr kaze da to nije nista strasno i da se radi lokalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeneee, ovaj moj bebac sve vreme bi da bude na grudima. Sve cesce i cesce. Nocas nisam spojila pola sata spavanja. Pored mene je u krevetu i svaki cas sisa. Bole me sve koscice od nepomeranja. Ne bih volela da se navikne tako...

Mi smo imali fazu da celog dana samo sisa. Naravno, sve to prodje.

Razmisljam da li da mu ponudim vodu zbog ovolikih vrucina? Mozda je samo zedan

Slobodno mu nudi vodu. On je zedan, zato trazi toliko da sisa.

A.N.A,probaj da mu das vode,ako zeli da pije,moj na primer nece,uspem da ga prevarim i da mu dam nekoliko kasicica vode.

Mi smo danas bili na kontroli,super smo napredovali 1140g,sto znaci da imamo okruglo 5kg. Resica na jeziku nam ipak pravi problem da lepo sisamo,pa se jadnicak naguta vazduha. Dobili smo uput da to secnemo. Dr kaze da to nije nista strasno i da se radi lokalno.

I onda dobije grcice. On zapravo place zbog grceva. Vidim da si napisala da ga cesto podignes da podrigne. Tako i treba. Cim ste vi dobro napredovali, problem nije u tvom mleku. Super ste!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Miva i jako sam ponosna na sebe sto posle svih muka u pocetku i osporavanja pojedinih sestara da necu moci da ga dojim jer su mi bradavice,areole i grudi velike,sam uspela,a moj malac napreduje kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeneee, ovaj moj bebac sve vreme bi da bude na grudima. Sve cesce i cesce. Nocas nisam spojila pola sata spavanja. Pored mene je u krevetu i svaki cas sisa. Bole me sve koscice od nepomeranja. Ne bih volela da se navikne tako...

Pričaj mi o tome :lol: Moja šmizla isto tako.Nudila sam joj vodu,samo me pogledala,a onda počela da vrišti da cela zgrada odzvanja.

Razmisljam da li da mu ponudim vodu zbog ovolikih vrucina? Mozda je samo zedan

Nudila sam joj vodu,samo me pogledala,a onda počela da vrišti da cela zgrada odzvanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mu dala 5 kasicica neprokuvane rose. Malo kasnije cu jos malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.