Povećanje količine mleka

odgovora

Objavljeno

Jesu li vam mirne bebe dok sisaju?

Moja nesto povileni u poslednje vreme, meskolji se, mrda, mlati rukicama. A tako halapljivo sisa da se naguta i vazduha, a pola mleka iscuri, podmetnem ispod peskir i pelenu i sve bude komplet mokro :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj se non stop od pocetka vrpolji, ceska po glavi, ceska mene...Bas bude nemiran. Digni ga da podrigne, slobodno, sto cesce.

Ja sam htela da pitam, da li ja da kupim mamavit da pijem ili tako nesto? Ishrana mi iskreno u poslednje vreme nije bas na nivou <_< Nekada se nema vremena za spremanje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesu li vam mirne bebe dok sisaju?

Moja nesto povileni u poslednje vreme, meskolji se, mrda, mlati rukicama. A tako halapljivo sisa da se naguta i vazduha, a pola mleka iscuri, podmetnem ispod peskir i pelenu i sve bude komplet mokro :unsure:

Probaj bolje da ga namestis na dojku u toku dojenja. Podizi ga da podrigne cim pocne da se malo vrpolji. Cim je tako nemiran muci ga mehuric vazduha.

Miva, ja napisah 2 posta iznad za vitamine, pa ti sama odluci sta ces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tijana cim pocne tako da se vrpolji, ja je podignem i odmah podrigne.

Njoj ne curi vise iz usta dok rucka, ali je iz druge dojke potop, i curi i prska. Stavim peskir i natopi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dizem je cesto ( curicu imam :wub: ), ali nekad i ne podrigne. Primetila sam da kad se tako meskolji obicno ili prducka ili kaki, a nekad je samo nemirna, ne znam sto.

A potop imamo redovno, pre nije bilo toliko, kao neke flekice a sad sve mokro.

Meni je ostala kutija mamavita tako da nju "dovrsavam", posle ne verujem da cu ga uzimati. Pijem mg redovno, ali to vise zbog grceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam krenula da pijem mamavit od juce. Nisam se konsultovala sa lekarom, ali jesam sa vama ;) verujem da ne moze da skodi.

Lorelaj, ja to vrpoljenje kod svog sina tumacim kao grceve. Cim ga stavim na grudi-on se umiri. A kad ubrzano pocne da sisa, meskolji se i pusta neke zvuke (krike :( ) -garant ga muce grcevi. Nekad se i nabije glavicom skroz u grudi.

Nemas tiker pa ne znam kolika je tvoja beba-ako je mala kao moja-mozda su grcici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo danas nam je 3 nedelje i 4 dana :)

Moguce da jesu ANA, vise nema one onako jake a ove onda ne razaznajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene s jos jednom nedoumicom.

Ovde apsolutno svi savetuju da dojim bebu na svaka 3 sata ili 2.5 a nocu da je ne budim. Drzim se toga, ali u poslednje vreme moja bubica spava kao mali top i ne mogu je preko dana nikako probuditi.

Da je dojim na zahtev ili da i dalje pokusavam da je probudim?

Bojim se da ne bude gladna. A i kada je "uspem" probuditi sisa samo iz jedne sike i onda opet zaspe pa mi se probudi za sat sat i po i ponovo je gladna, a ne mogu je na tako cesto dojiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba se doji na zahtev. Nema gledanja na sat. To je zakon!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebu dojim jos uvek na zahtev nisam je uobrocila,dok sam prvu bebu uobrocila vec sa mesec dana.Iako je prva beba imala vecu porodjajnu tezinu nego druga,Dana je sada sa dva meseca teska koliko je Jana bila sa tri i po meseca.Mozda ce Dana biti genetski krupnija,ali sigurna sam da velikog udela ima dojenje na zahtev.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde su svi pedijatri i patronazne protiv toga. kao tako beba nametne svoj tempo pa ne mozes organizovati dan, nego te narodski receno zeza. Uglavnom ona sisa na po 3 sata, ali popodne nekad prespava. A i meni je logicnije da je ne diram, jer vidim da se tako ne najede dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde su svi pedijatri i patronazne protiv toga. kao tako beba nametne svoj tempo pa ne mozes organizovati dan, nego te narodski receno zeza. Uglavnom ona sisa na po 3 sata, ali popodne nekad prespava. A i meni je logicnije da je ne diram, jer vidim da se tako ne najede dovoljno.

Jako volim da mi pedijatrijske sestre i pedijatri 'organizuju dan' :lol: Ako sam resila da budem majka, ne moram da budem i domacica i zena :P Najvaznije je da beba bude zadovoljna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lorelaj, ne brini, ne bi ona spavala da je gladna.

Moja beba je proslu noc spavala od 22h do pola 6, ruckala iz jedne, i odmah zaspala, a danas je jela ja mislim na svakih pola sata, ne gledam na sat i ne merim vreme. Kad god zatrazi ja joj dam siku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde su svi pedijatri i patronazne protiv toga. kao tako beba nametne svoj tempo pa ne mozes organizovati dan, nego te narodski receno zeza. Uglavnom ona sisa na po 3 sata, ali popodne nekad prespava. A i meni je logicnije da je ne diram, jer vidim da se tako ne najede dovoljno.

eh ne mozes organizovati dan. U mojoj kuci je atomska bomba, jedino sto ukljucujem masinu za ves redovno jer to moram, za sve ostalo bas me briga, najbitnije mi je da ona jede kad god hoce i da se mazim sa njom, to mi je sad jedina obaveza nista me drugo ne zanima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ko je pisao o malokrvnosti, pa ne citiram. I ja sam imala nizak hemoglobin nakon porodjaja i Totema me spasila.

Uz te ampule, pila sam i domaci lijek :rolleyes: - izblendajte po 1 kg cvekle, jabuke, sargarepe i limuna i pijte po jednu soljicu od kafe nekoliko puta dnevno.

Preporucuje se i med, ali se on pije odvojeno zbog moguce mucnine.

Ja sam bas za kratko vrijeme stabilizovala KS.

A sto se vitamina tice, ja evo desetak dana pijem neke nove Femibion (folna kiselina, jod, vitamini i riblje ulje). Cini mi se da su ok. Bas sam poletna - letim do kreveta :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad tako sikimo, kad ona hoce. Ima to neki svoj raspored svakako, ali lakse mi je tako nego da cimam dete kad spava.

Ps ovaj recept sa cveklom jaukom i sl sto se pije nije za ljude sa slabim zelucem, ja sam se ispovracala od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa bili smo malo manji 2710g!

E imam jos jedno pitanje, nemojte mi se smejati zog gluposti.

Imam nejasnoce oko vremena dojenja. Da li znate koliko otprilike min beba siki?

Moja je sikila oko 10 min iz svake, a sad nesto skracuje. Pa sad nisam pametna jel ojacala pa vise povuce i pre se najede ili bi trebala da siki duze nego pre zato sto joj vise treba?

Dana je jako malo jela. Bili smo ceo dan na dvoristu i uglavnom je prespavala dan, i jako kratko sisala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa bili smo malo manji 2710g!

E imam jos jedno pitanje, nemojte mi se smejati zog gluposti.

Imam nejasnoce oko vremena dojenja. Da li znate koliko otprilike min beba siki?

Moja je sikila oko 10 min iz svake, a sad nesto skracuje. Pa sad nisam pametna jel ojacala pa vise povuce i pre se najede ili bi trebala da siki duze nego pre zato sto joj vise treba?

Dana je jako malo jela. Bili smo ceo dan na dvoristu i uglavnom je prespavala dan, i jako kratko sisala.

kod nas podoj nekada traje 10 minuta, nekada pola sata.... ali nekako uvek vidim po njoj kada se najela... smeši se, nije nemirna kada je podignem i tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde da se dogovorimo :) : kada dojimo NIKAKO ne gledamo na sat ;)

Beba je danas vise spavala nego jela jer joj je bilo vruce. Raskomotite vase bebe u toplim danima. Dovoljno je sto imaju pelenu(da ne spominjem siroki povoj, ko nosi).

Racunajte da ako bebu kupate na sobnoj T od oko 23-25C i bude golisava na toj T, da li treba na 30C da bilo sta ima osim neminovne pelene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde da se dogovorimo :) : kada dojimo NIKAKO ne gledamo na sat ;)

Beba je danas vise spavala nego jela jer joj je bilo vruce. Raskomotite vase bebe u toplim danima. Dovoljno je sto imaju pelenu(da ne spominjem siroki povoj, ko nosi).

Racunajte da ako bebu kupate na sobnoj T od oko 23-25C i bude golisava na toj T, da li treba na 30C da bilo sta ima osim neminovne pelene?

da li bi došla molim te da sve ovo ponoviš mojoj svekrvi :D :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li bi došla molim te da sve ovo ponoviš mojoj svekrvi :D :D :D :D

:lol: Da objasnim tvojoj svekrvi da dete nije njeno? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Da objasnim tvojoj svekrvi da dete nije njeno? :lol:

Hvala ti što me razumeš :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod nas podoj nekada traje 10 minuta, nekada pola sata.... ali nekako uvek vidim po njoj kada se najela... smeši se, nije nemirna kada je podignem i tako

nama nekada manje od 5 minuta. Da vidis ti nas kako smo smesni, nekada imam osecaj kao da ne sisa celog dana, a nekada provede ceo dan na siki. Ja kontam-naspavan je, presvucen, nece da se igra, vadim siku i dajem mu. Svi me kritikuju sto ga smirujem tako, ali bas me briga. Kazu-navikavas ga na sisu. Pa izvinjavam se, na sta da ga navikavam? Na flasu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je počelo da ubacuje i svoj palac u usta dok sisa!Samo polako,kao da se krije,primiče prst ustima a siku ne ispušta,i na kraju i palac i sika završe u ustima!I to samo sa desnom sikom radí.Mnogo je smešna i slatka!:-* Radi li to još nečija beba,šta li joj to znači?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To moze da znaci da je vreme da proba cvrstu hranu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.