Povećanje količine mleka

odgovora

Objavljeno

dakle krofne ni kod beba nisu u trendu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre par meseci, kada smo bili na kontroli, razgovarala sam sa pedijatrijskom sestrom. Kaze mi da se sada mnogo vise obraca paznja na gojazne bebe nego na normalne bebe upravo iz zdravstvenih razloga.

Dakle, debeljuskaste bebe se, napokon, ne gledaju kao na olicenje zdravlja. ;)

A koja je procedura ako utvrde da je beba gojazna? I ako sisa i ako pije ad? Sta se radi, ukidaju se podoji, kako to ide?

Mislim da se o gojaznosti tek moze pricati kad beba pocne da bude aktivna i bar da prohoda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre par meseci, kada smo bili na kontroli, razgovarala sam sa pedijatrijskom sestrom. Kaze mi da se sada mnogo vise obraca paznja na gojazne bebe nego na normalne bebe upravo iz zdravstvenih razloga.

Dakle, debeljuskaste bebe se, napokon, ne gledaju kao na olicenje zdravlja. ;)

Hvala Bogu i forumu. Ja sve trudnice prvo pitam da li su na Bebcu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koja je procedura ako utvrde da je beba gojazna? I ako sisa i ako pije ad? Sta se radi, ukidaju se podoji, kako to ide?

Mislim da se o gojaznosti tek moze pricati kad beba pocne da bude aktivna i bar da prohoda...

Ona je meni rekla da se vodi racuna o bebama na AD mleku. dojene bebe ako su i gojazne u prvim mesecima je OK. To je prirodno. Necemo vise u OT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e a znate sta mi nije jasno, sto zene kazu da samo doje a krisom daju i adaptirano... kao da ih je sramota nesto...

nije mi to jasno B)

Nama na otpusnoj listi piše dojenje plus dohrana.Šta reći <_<

Što se dojenja tiče,još nisam čula da je beba gojazna.By the way,poslaću cimerku na bebac pa nek pročita temu koju ste dali..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama na otpusnoj listi piše dojenje plus dohrana.Šta reći <_<

Što se dojenja tiče,još nisam čula da je beba gojazna.By the way,poslaću cimerku na bebac pa nek pročita temu koju ste dali..

Zezas? Ne pise; "dojenje ili dohrana"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ok je sve to, ali zasto lagati? bezveze je, hranis svoju bebu onako kako ti mislis da je najbolje.... ako te brine da je gladna das joj adaptirano, nije to sramota....

nego, juce sam nesto razmisljala.... kad beba pocne da sedi u koji polozaj je staviti da sisa... jel moze da sedne u krilo ili kako? kad je bebac mali, sve je jasno i jednostavno, sad kako je veca ja imam poteskoca da je namestim, stalno mi visi, pa je najcesce dojim u lezecem polozaju... ali trebalo bi da menjam polozaje, pa se dok sedimo bas mucimo, vise joj noge, pa sve nekako imam utisak da joj nije udobno...

a onaj jastuk za dojenje, onaj ko glista, jel ima neko? mozda to sada kad su veci radi posao, a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jastuk radi posao kad su veci.

Trebalo bi da dojis u sedecem polozaju. Mozes da uzmes i obican jastuk, stavis u krilo, pa bebu na jastuk, na bok, savijes joj noge u kolenima(fetus polozaj) i dojis. Sad je beba ojacala pa mozda ne moras da drzis dojku dok dojis nego drzis nogice savijene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ni jednu bebu koja isključivo sisa,a spava cijelu noć.Jel vi znate?

Znam ja! I to dve bebe! Isključivo su sisale, bez "krišom" dodavanog AD mleka....tj. jedna još uvek sisa :lol:

Prvog sam ja odvilka od noćnog podoja da bi mogla spavati i odmoriti se, a drugi je sam prestao tražiti i to sa mesec dana! Danas on ima samo 5 podoja, noću spava od 21h do 6-7 ujutro bez buđenja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam ja! I to dve bebe! Isključivo su sisale, bez "krišom" dodavanog AD mleka....tj. jedna još uvek sisa :lol:

Prvog sam ja odvilka od noćnog podoja da bi mogla spavati i odmoriti se, a drugi je sam prestao tražiti i to sa mesec dana! Danas on ima samo 5 podoja, noću spava od 21h do 6-7 ujutro bez buđenja..

Ovako je i kod nas bilo! Ne znam zasto vazi ta zabluda da bebe koje sisaju se bude celu noc?! :blink:

Ako beba ima lepo rasporedjene obroke, ako je sita i zadovoljna, nema razloga da se budi non-stop nocu.

Mada, tu ima i drugih faktora- ako je beba navikla da spava sa mamom u krevetu, onda ce naravno traziti siku cim se malo promeskolji jer oseti miris i blizinu. Bebe koje i preko dana sisaju bez nekog "reda", cas na pola sata, cas na dva sata, tako ce verovatno i nocu da rade. (ovo pricam za bebe starije od mesec dana).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dojim na zahtjev i ne mislim da radim išta pogrešno.Ne smeta mi što se budim noću da je podojim,i još nešto-ne pada mi napamet da bebu odvikavam od toga!Kad ona sama bude spavala celu noć spavaće.

Nisam za to da se bebe zavaravaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako je i kod nas bilo! Ne znam zasto vazi ta zabluda da bebe koje sisaju se bude celu noc?! :blink:

Ako beba ima lepo rasporedjene obroke, ako je sita i zadovoljna, nema razloga da se budi non-stop nocu.

Mada, tu ima i drugih faktora- ako je beba navikla da spava sa mamom u krevetu, onda ce naravno traziti siku cim se malo promeskolji jer oseti miris i blizinu. Bebe koje i preko dana sisaju bez nekog "reda", cas na pola sata, cas na dva sata, tako ce verovatno i nocu da rade. (ovo pricam za bebe starije od mesec dana).

Tačno tako... živelo uobročavanje :) Jeste da sam slobodna ceo dan i sa decom, ali zamislli da mi je beba non-stop na sisi... odlepila bih... :lol: pa još i da noću ne spavam... :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako je i kod nas bilo! Ne znam zasto vazi ta zabluda da bebe koje sisaju se bude celu noc?! :blink:

Ako beba ima lepo rasporedjene obroke, ako je sita i zadovoljna, nema razloga da se budi non-stop nocu.

Mada, tu ima i drugih faktora- ako je beba navikla da spava sa mamom u krevetu, onda ce naravno traziti siku cim se malo promeskolji jer oseti miris i blizinu. Bebe koje i preko dana sisaju bez nekog "reda", cas na pola sata, cas na dva sata, tako ce verovatno i nocu da rade. (ovo pricam za bebe starije od mesec dana).

Pa bebe koje su dojene nemaju "red".Sisaju kad su gladne.Kako misliš da rasporediš bebi obrok?Ako je gladna i plače,šta onda radiš?Ja joj dam da jede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama na otpusnoj listi piše dojenje plus dohrana.Šta reći <_<

I nama :rolleyes: Uzas. A, pise i da je "uspostavljeno dojenje i dat savjet kako da dojim". A ja muku mucila sa mastitisom u bolnici, a niko da mi se okrene. A naucila sam da dojim gledajuci kako to rade druge majke u porodilistu. Eto toliko o ljekarima u CG. Kad se sjetim. Teze mi je sve to palo nego i trudnoca i porodjaj zajedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tačno tako... živelo uobročavanje :) Jeste da sam slobodna ceo dan i sa decom, ali zamislli da mi je beba non-stop na sisi... odlepila bih... :lol: pa još i da noću ne spavam... :blink::blink:

:( ali ne i bebe koja je dojena..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ni jednu bebu koja isključivo sisa,a spava cijelu noć.Jel vi znate?

Moja beba iskljucivo sisa i sa oko dva mjeseca je pocela da spava tokom cijele noci (u poslednje vrijeme se probudi placuci, ali to pripisujem izbijanju zubica).

Svaka beba je prica za sebe. Beba moje sestre je na AD, pa se od rodjenja budi svaki cas nocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa bebe koje su dojene nemaju "red".Sisaju kad su gladne.Kako misliš da rasporediš bebi obrok?Ako je gladna i plače,šta onda radiš?Ja joj dam da jede.

Zato smo mi tu da ih naučimo... ;) po meni je pogrešno da beba čim zaplače "uvališ joj sisu" i ona bude mirna... bebi je nekad dovoljno maženje i priča...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tačno tako... živelo uobročavanje :) Jeste da sam slobodna ceo dan i sa decom, ali zamislli da mi je beba non-stop na sisi... odlepila bih... :lol: pa još i da noću ne spavam... :blink: :blink:

Mislim da majke tek sa drugim detetom uvide koliko je dobro uobrocavanje. ;)

Pa bebe koje su dojene nemaju "red".Sisaju kad su gladne.Kako misliš da rasporediš bebi obrok?Ako je gladna i plače,šta onda radiš?Ja joj dam da jede.

Prosto, beba koja je gladna sisa petnaest-dvadeset minuta i najede se kako treba i koliko treba. Ako zaplace za pola sata opet, to ne znaci da je gladna nego da mozda hoce da se mazi, nosa, mozda se ukakila...

Ponavljam, ovo pricam za starije bebe od mesec dana.

Isto kao i kad uvodis nemlecnu ishranu, pojede koliko moze i posle je neces nutkati svaki put kad zaplace sa kasicom, nego ces joj dati tek za sat-dva-tri opet da jede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da majke tek sa drugim detetom uvide koliko je dobro uobrocavanje. ;)

Ja sam i prvog uobročila ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato smo mi tu da ih naučimo... ;) po meni je pogrešno da beba čim zaplače "uvališ joj sisu" i ona bude mirna... bebi je nekad dovoljno maženje i priča...

Da ih naučimo kad će da sisaju?Kako god.A izraz uvaliti mi se tek ne sviđa <_< ja sve ovo pišem zbog mama koje nemaju iskustva,da ne pomisle da je uobročavanje dojene bebe potrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ih naučimo kad će da sisaju?Kako god.A izraz uvaliti mi se tek ne sviđa <_< ja sve ovo pišem zbog mama koje nemaju iskustva,da ne pomisle da je uobročavanje dojene bebe potrebno.

Isto tako, nije ni nepotrebno! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ih naučimo kad će da sisaju?Kako god.A izraz uvaliti mi se tek ne sviđa <_< ja sve ovo pišem zbog mama koje nemaju iskustva,da ne pomisle da je uobročavanje dojene bebe potrebno.

Pa ja baš iz iskustva pišem koliko je to bolja varijanta, da uobročavanje nije dobro zar misliš da bi sa drugim detetom isto radila???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto tako, nije ni nepotrebno! ;)

;) potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja baš iz iskustva pišem koliko je to bolja varijanta, da uobročavanje nije dobro zar misliš da bi sa drugim detetom isto radila???

Nisi mi odgovorila šta radiš ako je beba gladna,a nije otkucalo tvojih 3 sata?Ne slažem se s tobom,mislim da to nije u redu.Prirodno je bebi dati kad je gladna,a ne kad nama to odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.