Povećanje količine mleka

odgovora

Objavljeno

Bili smo danas za vakcinu.Za 15 dana dobila 900g.Iz porodilista izasli sa 3 430g ,posle 23 dana 4 800g.Najsrecnija na svetu.

Samo me malo brine sto je jos uvek zuckasta,moram joj pojacati suncanje.

Izvinjavam se sto ovde prijavljujem rezultate,ali posto samo sikimo i skoro da samo ovde pisem tako da bi najradije sa vama podelila ovo.

Moja je prva dva meseca dobija tačno 1200.A onda je dobila 800g da bi sad dobila 400.Mislim da je najbitnije da udvostruče težinu do 6 meseca,i da se prati po prečniku glave i težini tabela.Po tome je u proseku.

Što se žutice tiče,brzo će to proći.Bitno da nije uspavana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da to rade iz neznanja koliko je vrlo "mali" crv sumnje sasvim dovoljan da posumnjaš u sebe, količinu mleka i da nešto nije u redu.

Zato kažem da je dovoljna samo jedna osoba koja će biti uz vas da vam pruži jaku podršku u tome (hvala mm :* )

Potpisujem. I u mom slucaju je ovako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od sinoć imam problem s desnom dojkom.Pocela je da me boli,ima grudvice,al ne svuda,samo u "donjoj levoj"polovini,iz moje perspektive.Okolo i gore je mekana,normalna.Ponekad me proseče oštar bol kroz bradavicu u unutrasnjost dojke.Sinoć mi se činilo kao da me i ispod tog pazuha boli,danas ne.Masiram je koliko mogu,al me boli.Nemam temperaturu.Zna li ko šta to može biti i sme li beba da sisa iz te dojke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se to desava kad samo na dva sata obucem brus sa fizbajnom,mleko se nagomila samo na jednoj strani i samo je tu tvrdo,a cele dojke mekane,ali cim skinem i malo protrljam sve se vrati.Mozes da dojis bebu,cak je i forsiraj,samo ako te ne boli puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od sinoć imam problem s desnom dojkom.Pocela je da me boli,ima grudvice,al ne svuda,samo u "donjoj levoj"polovini,iz moje perspektive.Okolo i gore je mekana,normalna.Ponekad me proseče oštar bol kroz bradavicu u unutrasnjost dojke.Sinoć mi se činilo kao da me i ispod tog pazuha boli,danas ne.Masiram je koliko mogu,al me boli.Nemam temperaturu.Zna li ko šta to može biti i sme li beba da sisa iz te dojke?

Sme da siki i obavezno je što više forsiraj da izvlači iz te sike.

Obloge od kupusa

Masaža od dela ispod pazduha pa se polako spuštaj ka bradavaci. A imajući u vidu da je bolno moj savet je da to prepustiš suprugu ili mami ili zamoli patronažnu sestru (to bi bilo i najbolje) dovoljno je dva puta da se odradi dooobra masaža da se to razbije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od sinoć imam problem s desnom dojkom.Pocela je da me boli,ima grudvice,al ne svuda,samo u "donjoj levoj"polovini,iz moje perspektive.Okolo i gore je mekana,normalna.Ponekad me proseče oštar bol kroz bradavicu u unutrasnjost dojke.Sinoć mi se činilo kao da me i ispod tog pazuha boli,danas ne.Masiram je koliko mogu,al me boli.Nemam temperaturu.Zna li ko šta to može biti i sme li beba da sisa iz te dojke?

Ja sam imala proble sa desnom dojkom pre samo nedelju dana,to se zove mastitis,potrebno je da pijes antibiotike i ako bol ne prodje za 24h da posetis doktora.Pozeljno je da ako imas pumpicu za izmuzavanje izvlacis mleko i to mleko bacas ako ne onda beba sto cesce da doji na tu stranu.Uzmi malo fatu i prsni mleko iz jedne i iz druge dojke i uporedi da li je ista boja mleka,ako nije bolje da beba ne sisa na tu dojku.

Stavljaj tople obloge stalno.Sve ostalo ti je rekla Ana*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma hajde nista se ne sekiraj,masaza,obloge i sve ce za dan proci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala proble sa desnom dojkom pre samo nedelju dana,to se zove mastitis,potrebno je da pijes antibiotike i ako bol ne prodje za 24h da posetis doktora.Pozeljno je da ako imas pumpicu za izmuzavanje izvlacis mleko i to mleko bacas ako ne onda beba sto cesce da doji na tu stranu.Uzmi malo fatu i prsni mleko iz jedne i iz druge dojke i uporedi da li je ista boja mleka,ako nije bolje da beba ne sisa na tu dojku.

Stavljaj tople obloge stalno.Sve ostalo ti je rekla Ana*

Ako nije mleko bijele boje znači da su bakterije već reagovale.Ja sam imala ovaj problem,odmah kutija Panklava,on može kad dojiš.Poslije izvadiš bris kad prođe sedam dana.Meni je bio negativan.Uzmi acidi borici i stavljaj obloge.Ja prvi dan nisam imala t a kako nisam popila antibiotike,upalilo mi se još više,i temperetura mi je naglo skočila.Imala sam strašne bolove.

Doktori ti ništa više neće reći.Nemoj pumpicom,bolje ručno izmlazavaj.Izvini soleil ali eto meni se pumpica ne sviđa,ručno je mnogo bolje i zdravije.I izmlazaj samo do olakšanja.

Kad beba sisa,brada treba da joj bude okrenuta ka tom bolnom mjestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nije mleko bijele boje znači da su bakterije već reagovale.Ja sam imala ovaj problem,odmah kutija Panklava,on može kad dojiš.Poslije izvadiš bris kad prođe sedam dana.Meni je bio negativan.Uzmi acidi borici i stavljaj obloge.Ja prvi dan nisam imala t a kako nisam popila antibiotike,upalilo mi se još više,i temperetura mi je naglo skočila.Imala sam strašne bolove.

Doktori ti ništa više neće reći.Nemoj pumpicom,bolje ručno izmlazavaj.Izvini soleil ali eto meni se pumpica ne sviđa,ručno je mnogo bolje i zdravije.I izmlazaj samo do olakšanja.

Kad beba sisa,brada treba da joj bude okrenuta ka tom bolnom mjestu.

Hvala ti draga,srecom pa mi je proslo pre nedelju dana a citala sam da si i ti imala skoro isto kad i ja probleme.Dugo te nije bilo,kako je Sofijica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma hajde nista se ne sekiraj,masaza,obloge i sve ce za dan proci.

Meni je trajalo skoro mjesec dana pakla :( Iskreno,mislim da je meni Panklav najviše pomogao.I to što je beba sisala satima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti draga,srecom pa mi je proslo pre nedelju dana a citala sam da si i ti imala skoro isto kad i ja probleme.Dugo te nije bilo,kako je Sofijica?

Ona je super od kad se rodila al joj mama lipšava :lol: I meni je prošlo tako i poslije nedelju dana sam trebala popiti još jednu kutiju al nisam.I vratilo mi se opet :angry: tih muka..Al,izvukla sam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ona je super od kad se rodila al joj mama lipšava :lol: I meni je prošlo tako i poslije nedelju dana sam trebala popiti još jednu kutiju al nisam.I vratilo mi se opet :angry: tih muka..Al,izvukla sam se.

I ja sam prestala posle tri dana da pijem antibiotike,pila sam nesto jako 3x 1000 i stalno sam bila nervozna,jadan mm bas je nadrljao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam prestala posle tri dana da pijem antibiotike,pila sam nesto jako 3x 1000 i stalno sam bila nervozna,jadan mm bas je nadrljao.

Ja sam pila 1000x2.U to vrijeme mi je svekrva bila u kući,a i selili smo se.Stresa nije falilo.Mislim da se od stresa može i dobiti mastitis.Zato žene mozak na otavu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke na brzim odgovorima!Mleko je iste boje iz obe dojke.Kako da napravim te obloge i koliko da je držim?Baš me snađe za vikend,ne mogu ni kod dr da odem.Al valjda će proći od kupusa i masaže

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo kako je Marijachi

Kupus je super,meni je raštan još više pomogao.Al ne zaboravi da držiš u frižideru,pa tako hladnog ga izlupaš ga čekićem za meso.

Meni je raštan bolji jer ima veće listove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Važno,za Doorsy "Nastavak dojenja je važan tokom mastitisa jer bi njegov prestanak uvećao šanse da majka dobija apces dojke. Apces se teže liječi i često je potrebna hirurška intervencija da bi se dreniralo mjesto infekcije. Nastavak dojenja neće naškoditi odojčetu jer je velika vjerovatnoća da mu je majka već prenijela bakterije iz mlijeka prije nego što je osjetila simptome mastitisa (Kantil, 1988). Prestanak dojenja bi ostavio odojče bez antitijela za bakteriju koja bi mu već bila prenijeta putem majčinog mlijeka."

Draga kako si,danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje mi je danas.Grudvice sam razbila juče masažom,bebana je dobro sikila,stavljala sam kupus.Sad me maló boli kad pipnem to mesto,u stvari kad malo jače pritisnem.Dobre ste mi savete dale.Sad ne znam da li da odem ipak sutra do dr i kod kog,opšte prakse,ginek.,ne znam ko je zadužen za dojilje:-D Hvala vam još jednom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BRAVOOOOO!!!! Odlično si uspela

Doorsy, nastavi i danas sa kupusom i malo blažim-nežnijim masažama a beba i dalje da se forsira da vuče što više iz te sike.

Lično da sam na tvom mestu ne bih išla kod dr jer ako si već uspela da razbiješ grudvicu i nemaš T. Zaustavila si da dođe do onog o čemu su pominjale Marijachi i Soleil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje mi je danas.Grudvice sam razbila juče masažom,bebana je dobro sikila,stavljala sam kupus.Sad me maló boli kad pipnem to mesto,u stvari kad malo jače pritisnem.Dobre ste mi savete dale.Sad ne znam da li da odem ipak sutra do dr i kod kog,opšte prakse,ginek.,ne znam ko je zadužen za dojilje:-D Hvala vam još jednom

Slazem se da ne treba da ides kod dr. Prvo ginekolog ti nista nece pomoci jer njih laktacija ne interesuje. Samo filozofiraju. kod dr. opste prakse ces imati veci rizik da odes i da se razbolis od drugih nego sto ce da ti pomognu.

Kada budes isla sa bebicom na kontrolu, piraj sve pedijatrijske sestre i pedijatra. Oni su ti koji se bave lakstacijom. Inace, moze da ti se te frudvice pojavljuju s' vremena na vreme. Uvcke koristi iste metode.

Uvek kod kuce imaj Acidi borici 3% i mrezaste uloske. Natopi uloske sa acidi borici, po 2 na svaku dojku i to su ti odlicne obloge za dnevnu varijantu. I kupus uvek pomaze, ali se ona pokazao kao nocna obloga mnogo bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje mi je danas.Grudvice sam razbila juče masažom,bebana je dobro sikila,stavljala sam kupus.Sad me maló boli kad pipnem to mesto,u stvari kad malo jače pritisnem.Dobre ste mi savete dale.Sad ne znam da li da odem ipak sutra do dr i kod kog,opšte prakse,ginek.,ne znam ko je zadužen za dojilje:-D Hvala vam još jednom

Znala sam da ce proci za dan,a time sam htela da kazem da to nije bio mastitis. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se da ne treba da ides kod dr. Prvo ginekolog ti nista nece pomoci jer njih laktacija ne interesuje. Samo filozofiraju. kod dr. opste prakse ces imati veci rizik da odes i da se razbolis od drugih nego sto ce da ti pomognu.

Kada budes isla sa bebicom na kontrolu, piraj sve pedijatrijske sestre i pedijatra. Oni su ti koji se bave lakstacijom. Inace, moze da ti se te frudvice pojavljuju s' vremena na vreme. Uvcke koristi iste metode.

Uvek kod kuce imaj Acidi borici 3% i mrezaste uloske. Natopi uloske sa acidi borici, po 2 na svaku dojku i to su ti odlicne obloge za dnevnu varijantu. I kupus uvek pomaze, ali se ona pokazao kao nocna obloga mnogo bolji.

Potpis.

Inače danas me zove cimerka iz porodilišta.Žali se kako joj se beba natruntala.Ima kilogram više nego Sofija.Ja je pitam da mi kaže šta joj daje.Pre mi je govorila da samo sisa,mada mi nije bilo logike.Sad je priznala da joj daje Bebelac od kada je izašla iz porodilišta plus njeno mlijeko.

Elem,ona me pita za savjet kako da joj beba smrša?Jer ne može ni da se okreće.Ja sam joj rekla da isključi bebelac.Jel imate vi još neki savjet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpis.

Inače danas me zove cimerka iz porodilišta.Žali se kako joj se beba natruntala.Ima kilogram više nego Sofija.Ja je pitam da mi kaže šta joj daje.Pre mi je govorila da samo sisa,mada mi nije bilo logike.Sad je priznala da joj daje Bebelac od kada je izašla iz porodilišta plus njeno mlijeko.

Elem,ona me pita za savjet kako da joj beba smrša?Jer ne može ni da se okreće.Ja sam joj rekla da isključi bebelac.Jel imate vi još neki savjet?

e a znate sta mi nije jasno, sto zene kazu da samo doje a krisom daju i adaptirano... kao da ih je sramota nesto...

nije mi to jasno B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e a znate sta mi nije jasno, sto zene kazu da samo doje a krisom daju i adaptirano... kao da ih je sramota nesto...

nije mi to jasno B)

Ja cu da ti kazem. Za to su krive babe, svekrve, zavidljive i zajedljive zene. Mene su svi pitali i cudili se zasto mi beba nije debela. Mislila sam da ja jadno dete izgladnjujem, da treba da bude debeo, kao krofna. To me je izjedalo, unistavalo, neko vreme nisam bila pri sebi. Mislila sam da nemam dovoljno mleka da je Vuk gladan... ma svasta mi je prolazilo kroz glavu. Onda dodje neki pametnjakovic i kaze kako je "neka tamo beba" napredna, krupnija mnogo od moje bla, bla... I onda zene-u strahu da im mleko nije dobro, misleci da su one krive za to, kljukaju bebe AD mlekom da ih ne bi osudjivali i pravili na nesposobne majke bez mleka. Moje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre par meseci, kada smo bili na kontroli, razgovarala sam sa pedijatrijskom sestrom. Kaze mi da se sada mnogo vise obraca paznja na gojazne bebe nego na normalne bebe upravo iz zdravstvenih razloga.

Dakle, debeljuskaste bebe se, napokon, ne gledaju kao na olicenje zdravlja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.