Povećanje količine mleka

odgovora

Objavljeno

To je normalna pojava i sve dok beba ne ojaca imaces 'igranku' sa jednom dojkom. To je bio i moj slucaj. Ako ti uvek odbija tu desnu na pocetku sisanja, kad je mnogo gladna, pokusaj da joj das levu 10ak minuta, pa je stavi na desnu. Ja sam tako radila neko vreme i uvek posle podoja tu 'slabiju' izmuzavala cesce.

Ona uopste ne mora da pojacava produkciju mleka jer tih 10grama nista ne znace, vano je ovo sto sam bodovala. Neke bebe napreduju u drugom mesecu bolje nego u prvom. To je individualno, kao i dok su bile u stomaku. Pravilo je samo, kako su zene i rekle, sto cesce na siku i beba ce da uziva. ;)

Nazalost, moja drugarica se odlucila za dohranu. Za poslednja dva dana beba je uz dohranu napredovala 200g, lekari odusevljeni, njoj zeni laknulo, samo je izgleda meni zao :( Poslala joj ja linkove sa bebca - ono sto ste mi pokazale za povecanje kolicine mleka, ali valjda nije imala strpljenja da se bavi time...sta znam...ne mpgu da osudjujem, svako ima pravo na svoj izbor. Ja znam da ja ne bih odustala od dojenja (ne daj Boze samo neke bolsti), ali....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za 2 dana 200grama?!?! Da li je iko u okruzenju te zene normalan?! I ona veruje u tu pricu? Za 2 dana 200grama?! :blink: :blink: :blink: To znaci da ce njena beba dobiti 3kg za mesec dana? 30 dana po 100grama?!?! Hej!!!!!! Uh! Ne bih da budem gruba, ali to manipulatorsko ponasanje prodanih dusa od lekara me izludjuje!

Mislim da bi trebala da pitas svoju drugaricu da li je njoj logicno da beba za 2 dana dobije 200grama?!?! Ja znam da je ona zbunjena ali nek razmisli malo, pliz!

Koliko li sam samo puta napisala " 2 dana, 200grama".

Pa daj da se neko prizove pameti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za 2 dana 200grama?!?! Da li je iko u okruzenju te zene normalan?! I ona veruje u tu pricu? Za 2 dana 200grama?! :blink::blink::blink: To znaci da ce njena beba dobiti 3kg za mesec dana? 30 dana po 100grama?!?! Hej!!!!!! Uh! Ne bih da budem gruba, ali to manipulatorsko ponasanje prodanih dusa od lekara me izludjuje!

Mislim da bi trebala da pitas svoju drugaricu da li je njoj logicno da beba za 2 dana dobije 200grama?!?! Ja znam da je ona zbunjena ali nek razmisli malo, pliz!

Koliko li sam samo puta napisala " 2 dana, 200grama".

Pa daj da se neko prizove pameti!

Mene više tako ide na živce merenje beba.Jel eskimi mere bebe,jel možda oni dodaju bebama nekakve formule,pa živi i zdravi.Ja sam bacila u smeće sve što ima veze sa dohranom,iako su se ukućani žalili kako su skupo platili,kao doček iz poroilišta.Ma to je sve mafija,a mi iz straha da ne naudimo bebi slušamo.Čak i kad ništa više nije logično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za 2 dana 200grama?!?! Da li je iko u okruzenju te zene normalan?! I ona veruje u tu pricu? Za 2 dana 200grama?! :blink: :blink: :blink: To znaci da ce njena beba dobiti 3kg za mesec dana? 30 dana po 100grama?!?! Hej!!!!!! Uh! Ne bih da budem gruba, ali to manipulatorsko ponasanje prodanih dusa od lekara me izludjuje!

Mislim da bi trebala da pitas svoju drugaricu da li je njoj logicno da beba za 2 dana dobije 200grama?!?! Ja znam da je ona zbunjena ali nek razmisli malo, pliz!

Koliko li sam samo puta napisala " 2 dana, 200grama".

Pa daj da se neko prizove pameti!

Ja verujem da se beba toliko ugojila,mislim da je moguce ako su je bas forsirali i davali prihranu cesce od tri sata,ali to je jako tesko za bebu.Bubrezi su jako optereceni i mozete zamisliti to je kao kad bi se mi za dva dana ugojili 5kg,pa nije ni to zdravo.

Anusa poruci drugarici da bebu ne hrani cesce od 3 sata.I pozdrav za moju malu imenjakinju Danku. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za 2 dana 200grama?!?! Da li je iko u okruzenju te zene normalan?! I ona veruje u tu pricu? Za 2 dana 200grama?! :blink: :blink: :blink: To znaci da ce njena beba dobiti 3kg za mesec dana? 30 dana po 100grama?!?! Hej!!!!!! Uh! Ne bih da budem gruba, ali to manipulatorsko ponasanje prodanih dusa od lekara me izludjuje!

Mislim da bi trebala da pitas svoju drugaricu da li je njoj logicno da beba za 2 dana dobije 200grama?!?! Ja znam da je ona zbunjena ali nek razmisli malo, pliz!

Koliko li sam samo puta napisala " 2 dana, 200grama".

Pa daj da se neko prizove pameti!

Moja divna doktorka kaze: Molim vas nemojte se opterecivati kilazom vaseg deteta, ako je zadovoljan, lepo izgleda....Pa mali Kinezi ne napreduju mesecno vise od 400gr i to je njima sasvim ok, i debela beba ne znaci zdrava beba.

I ponovicu i ja, za 2 dana 200gr????????? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamice, sto se tice tog povracanja u mlazu, najcesci razlog zbog kog se desava je taj sto njihov zeludac u trenutku kad imaju grcice bukvalno se uvrce, kao krpu kad cedite i samim tim izbaci hranu u mlazu. Naravno ako se ovakvo povracanje ponovi vise puta danas, i primetite da je beba uznemirena, placljiva ili odbija hranu, znaci da je vreme da posetite doktora, jer je mozda prehladila stomacic ili nesto slicno. :)

Mi juce zvali pedijatra,bila i prepisala neke kapi za grceve.Vec su krenuli,a tek joj je 12 dana :( Sto se tice tog izbacivanja mleka u mlazu,doktorica je juce posmatrala kako Sofija sisa.Ona je jako halapljiva,naguta se i vazduha,a sada krenuli i grcevi pa sve to zajedno...Bacila sam dohranu, tj.moj muz je :) Gledala sam linkove,meni je najlakse da je dojim dok lezim.Dok je drzim u rukama mene jako ledja bole iako se naslonim,a i rez od cr me jos uvek zateze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grceve i ima zato sto se naguta vazduha. jesi li videla ove video klipove sto je Cicana izvuka na ovoj strani. Pokusaj da ih pogledas vise puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvih mesec dana i jeste najlkaše da ležite i dojite...tako se i vi više odmarate... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj zene i meni je nocu najlakse lezeci ali nekako ne mogu to da savladam.Posto su mi bradavice siroke,grudi velike,a vise i jako su teske ja moram jednom rukom da drzim dojku,a beba nikako da lezi na strani vec se sve pretura,a ja ne mogu rukom da je pridrzavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj zene i meni je nocu najlakse lezeci ali nekako ne mogu to da savladam.Posto su mi bradavice siroke,grudi velike,a vise i jako su teske ja moram jednom rukom da drzim dojku,a beba nikako da lezi na strani vec se sve pretura,a ja ne mogu rukom da je pridrzavam.

A da presaviješ pelenu i da "podupreš"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili peskiric. Dobra je fora da se peskir urola, stavi uz ledja bebi koja je na boku,a donji deo pesira se provuce izmedju nogu i saviju se nogice ka stomaku. tada ce biti mirna sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sofija je počela da pravi baš duge razmake između podoja od juče.Ne znam šta se dešava.Otkad sam joj ispravila tortikolis ređe sisa,da li je to povezano?A masirala sam joj i 2 meseca taj zategnuti mišić.Svašta mi pada na pamet,ali vidim da je zadovoljna.I pre kad god joj dam da sisa ona hoće a sad prolaze sati ona ništa.

Kad je ušla u 4 a i malo pre sisala je bukvalno na sat vremena.Šta bi moglo biti pa sad pravi tako velike pauze?Da li ja imam više mleka u jednom podoju?Nisam pametna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije Marijachi, nego je ona ojacala dovoljno da sisa mnogo intenzivnije, pa se lepo i naklopa. To je sasvim normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cini mi se, bar ovde na forumu, da je sve vise i vise majki koje doje. To me neizmerno raduje :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cini mi se, bar ovde na forumu, da je sve vise i vise majki koje doje. To me neizmerno raduje :wub:

I ja se obradujem kada upoznam neku u gradu. Vecina ne doji. Nije mi jasno zbog cega. Ska tvrdi-nema mleka. Ja onda krenem da te citiram :lol: one udare u suprotno pa se ja povucem da ne bi doslo do svadje ne daj Boze :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se obradujem kada upoznam neku u gradu. Vecina ne doji. Nije mi jasno zbog cega. Ska tvrdi-nema mleka. Ja onda krenem da te citiram :lol: one udare u suprotno pa se ja povucem da ne bi doslo do svadje ne daj Boze :lol:

I ja sve više verujem da majka ne može da nema mleka...samo treba malo više truda u početku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se obradujem kada upoznam neku u gradu. Vecina ne doji. Nije mi jasno zbog cega. Ska tvrdi-nema mleka. Ja onda krenem da te citiram :lol: one udare u suprotno pa se ja povucem da ne bi doslo do svadje ne daj Boze :lol:

Bilo bi lijepo da su žene iskrene.Da kažu da ne žele da doje.Najteže je dojiti od samog početka,stalno neki problemi.Barem sam ja imala.Ali,ne osuđujem nijednu majku koja iskreno prizna da nije htjela,više mrzim laži jer tim lažima plaše one majke koje žele da doje.

Pre neki dan me zove moja tetka da me kritikuje što mi Sofija ne spava cijelu noć a njena unučica je spavala.Da al moja sestra nije dojila noću,nego pred spavanje AD.Ne znam ni jednu bebu koja isključivo sisa,a spava cijelu noć.Jel vi znate?Uostalom šta nju to bere briga?Ja ne spavam a ne ona.Al ljudi vole da se mješaju,da kroje tuđe živote.Nekako im lakne kad vide da i drugi daju detetu Aptamil,nekako ih manje "peče savjest"...

A ja ću reći opet ne osuđujem nikoga,samo da mene puste da dojim svoje dijete.

I da,meni je baš drago da vidim da nas je sve više :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njavise mrzim kad cujem recenicu:"Tolika deca odgajana na AD mleku,pa nece ni mojoj nista faliti."

Ja sam sa prvom bebom posle 6 meseci izmazanja namerno injekcijama prekinula laktaciju,jer je jednostavno bilo dosta mucenja,izmazanja,sterilisanja,petljanja itd.U uvek jasno to kazem,moj zivot moje dete,nema ja sta kome da objasnjavam,ali cesto se srecem sa zenama koje nece iskreno da priznaju da jednostavno nisu mogle ili nisu htele da doje.Najgluplji izgovor je da nisu imale mleka,e onda bas volim da iznosim argumente i tvrdim da to nije moguce.

Sada sa drugom bebicom je pravo olaksanje,jer sam znala kako i sta treba i opet zahvaljujuci forumu.Sve ono sto sam ranije iscitala dalo mi je snagu da istrajem. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne osuđujem nijednu majku koja iskreno prizna da nije htjela,više mrzim laži jer tim lažima plaše one majke koje žele da doje.
OGROMAN POTPIS, potpuno se slažem.

Ali, bože moj svako ima pravo da SVOJE dete po svom izboru odgaji, hrani i vaspita. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OGROMAN POTPIS, potpuno se slažem.

Ali, bože moj svako ima pravo da SVOJE dete po svom izboru odgaji, hrani i vaspita. ;)

Naravno i ja sam na to mislila.Ne treba se stideti ako ne želimo da dojimo svoje dijete,to je lični izbor.Ali,ne treba radi toga da obeshrabruju mame koje žele dojiti.Posebno ne lažima,koje izazivaju kod drugih žena strah da "će izgubiti mlijeko".

Svako ima svoje razloge,ja sam se odlučila na dojenje i spremna sam i da ne spavam zbog toga.Al,neka me manu žene sa savjetima daj bebi AD i keksa ima da spavaš cijelu noć <_<

Ili još gore kako moje mlijeko ne valja,jer beba se budi da bi sisala.A meni prvo dijete.

Hvala vam svima na ovom forumu,koji ste mi pomogli posebno YeleniC.Hvala i od male Sofi :) Zahvaljujući vama povjerovala sam da mlijeko ne može da ispari :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno i ja sam na to mislila.Ne treba se stideti ako ne želimo da dojimo svoje dijete,to je lični izbor.Ali,ne treba radi toga da obeshrabruju mame koje žele dojiti.Posebno ne lažima,koje izazivaju kod drugih žena strah da "će izgubiti mlijeko".

Svako ima svoje razloge,ja sam se odlučila na dojenje i spremna sam i da ne spavam zbog toga.Al,neka me manu žene sa savjetima daj bebi AD i keksa ima da spavaš cijelu noć <_<

Mislim da to rade iz neznanja koliko je vrlo "mali" crv sumnje sasvim dovoljan da posumnjaš u sebe, količinu mleka i da nešto nije u redu.

Zato kažem da je dovoljna samo jedna osoba koja će biti uz vas da vam pruži jaku podršku u tome (hvala mm :* )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da. Ja sam u konstantnom strahu da ne izgubim mleko zbog takvih prica. Uzas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno i ja sam na to mislila.Ne treba se stideti ako ne želimo da dojimo svoje dijete,to je lični izbor.Ali,ne treba radi toga da obeshrabruju mame koje žele dojiti.Posebno ne lažima,koje izazivaju kod drugih žena strah da "će izgubiti mlijeko".

Svako ima svoje razloge,ja sam se odlučila na dojenje i spremna sam i da ne spavam zbog toga.Al,neka me manu žene sa savjetima daj bebi AD i keksa ima da spavaš cijelu noć <_<

Ili još gore kako moje mlijeko ne valja,jer beba se budi da bi sisala.A meni prvo dijete.

Hvala vam svima na ovom forumu,koji ste mi pomogli posebno YeleniC.Hvala i od male Sofi :) Zahvaljujući vama povjerovala sam da mlijeko ne može da ispari :D

;)

Samo ja i dalje smatram da je najveca uloga majke koje zeli da istraje u tom pohodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo danas za vakcinu.Za 15 dana dobila 900g.Iz porodilista izasli sa 3 430g ,posle 23 dana 4 800g.Najsrecnija na svetu.

Samo me malo brine sto je jos uvek zuckasta,moram joj pojacati suncanje.

Izvinjavam se sto ovde prijavljujem rezultate,ali posto samo sikimo i skoro da samo ovde pisem tako da bi najradije sa vama podelila ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno za Danicu! Vidis kako dete lepo siki :)

Zuta je mozda, ali koliko sam citala, vrlo je okretna. Bebe sa povecanim bilirubinom su 'uspavane', tako da verujem da je to bas malo. I suncaj je svako jutro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.