Povećanje količine mleka

odgovora

Objavljeno

I jos jefno pitanje.... koliko moram da se izmuzem da bi bilo dovrog napretka??malo pre sam izmuzla 30ml. mislim da je to malo ali nisam mogla vise jer me MNOGO bole grudi.

ma to nije malo. ti si super!

nikada ne mozes da izmuzes sve da tako kazem. mislim da su ovde iskusnije zene pisale-a ja upijam sve sto one kazu :rolleyes: , da uvek ostane nekih 20%.. mozda lupam ali uglavnom to sto si izmuzla je stvarno super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. 30ml posle podoja je sasvim OK.

Beba treba da sisa dokle moze. Onda ga podignes da podrigne obavezno, pa ga vracas na dojku. kada sisiaju, oni progutaju i dosta vazduha pogotovo tako na pocetku jer se oboje ucite dojenju. Taj vazduh se zadrzava u njegovom zelucu i onda ne moze da popije vise mleka. mora da izbaci vazduh. ja uvek preporucujem da beba sisa sve dok je mirna,a cim malo pocne da se vrpolji,podrigivanje, pa nastavak dojenja.

Dohrana nikako! Treba samo da sisa koliko hoce i kad god hoce. dohranom bi sebi samo ucinila jos gore sa grudima i bila u riziku za mastitis.

To sto ti izmuzes ovako ili onako nije pravo merilo koliko bebac popije mleka. zlezde rade sasvim drugacije kada bebac sisa i kada se ti izmuzavas.

Ako si resila da dojis, nista ne meris: ni vreme koliko dugo sisa, niti vreme izmedju obroka niti kolicine.

Nikada bebu posle dojenja ne stavljaj u krevetac. bebac posle dojenja moze da podrigne i 3 ili 4 puta. Zato beba posle dojenja drzi sto duze uspravno.

Price o onome kako ces bebca nauciti na ruke su neosnovane i glupave. On je bio 9 meseci u tvom stomaku i ti mi jos trebas dok ne poraste. Ne odvajaj se od njega kad ne moras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je u Beogradu, ja bih joj pokazala kako da se masira. I to je znacajno. ;)

Za pumpicu si u pravu. Treba savladati tehniku.

Mila cestitam na bebici :wub:

Ja vidis sa pumpicom nisam mogla nikako. Uspela sam da izmuzem maximum 5ml i batalila sam to. Prve dve nedelje sam posle podoja uzela lepo peskir i na peskir sve sto je ostalo t.j. koliko je islo i nikada nisam imala problem sa dojkama a i nikada nisam znala koliko sam izmuzla i koliko je Hana posisala. Kad se probudila, dobila je da jede koliko je htela i to je bilo to. Ni tecnost nisam pila kako treba. Posle dva uzastopna gutljaja sam morala da izmuzavam mleko pola sata. Kad je neko pored mene popio celu casu neceg na ex meni krenule bale :lol: bila zednaaaaa a ne smem :D ali posle dve nedelje se sve to lepo regulisalo. Za dohranu Mila mislim da nema potrebe. Samo strpljenje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u pocetku davala da sisa kad je hteo,a ispostavilo se da sam ucinila gresku...Ja sam na svaki njegov potez sisanja sakica,jaceg placa ili slicno mislila da je gladan i naravno odmah ga stavim na siku,a on moze da siki gotovo uvek.

Sada sikimo jednu siku uglavnom po desetak minuta i kad sam pusti siku to je to,dizemga da podriguje i nema sikanja naredna 2.5-3h..jer se bukvalno presisa i onda muku mucimo,ovako mu za sada odgovara,juce je tako zaspao da se nije probudio da treba sikati vec je odrapio jos sat duze(sto je retkost zbog grceva).

E imam jedno pitanje:Znam da bebi prvih 6 meseci ako sisa nije potrebno nista sem majcinog mleka,a svi mi govore da mu dam malo i prokuvane vode,jel tako su radile nase mame i babe jel a nista nam ne fali :blink: Pa sam u nedoumici,sta ako je zedan?

Dajem mu Plantex caj pored sikanja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javi kako prolazis, ali odmah i pod obavezno nabavi kupus. ;)

Kupus je super,meni je raštan još više pomogao.Al ne zaboravi da držiš u frižideru,pa tako hladnog ga izlupaš ga čekićem za meso.

Meni je raštan bolji jer ima veće listove.

I jos jefno pitanje.... koliko moram da se izmuzem da bi bilo dovrog napretka??malo pre sam izmuzla 30ml. mislim da je to malo ali nisam mogla vise jer me MNOGO bole grudi.

Ih,to ti je super.Mene su toliko boljele da sam poželela da nestanu,jako su me bolele,al daaj što više bebi da sisa i opusti će se bol

Nikada bebu posle dojenja ne stavljaj u krevetac. bebac posle dojenja moze da podrigne i 3 ili 4 puta. Zato beba posle dojenja drzi sto duze uspravno.

Price o onome kako ces bebca nauciti na ruke su neosnovane i glupave. On je bio 9 meseci u tvom stomaku i ti mi jos trebas dok ne poraste. Ne odvajaj se od njega kad ne moras.

Ovo je skroz tačno,tako ćeš najbolje održati dojenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam problem sada,što beba manje sisa,nego prije.Uveče je jako nemirna,ne znam šta joj je.I kad zaspi komeša se.Ni sisa ne može da je smiri.A žvaće sve što stigne.Čak je i pronašla palac pa ga sisa.Ne znam šta da radim sa mlekom,ima ga puno,ja zamrzavam,al se plašim da ona ne počne gubiti u kilaži.Mada dajem joj preko dana kad god mi traži..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u pocetku davala da sisa kad je hteo,a ispostavilo se da sam ucinila gresku...Ja sam na svaki njegov potez sisanja sakica,jaceg placa ili slicno mislila da je gladan i naravno odmah ga stavim na siku,a on moze da siki gotovo uvek.

Sada sikimo jednu siku uglavnom po desetak minuta i kad sam pusti siku to je to,dizemga da podriguje i nema sikanja naredna 2.5-3h..jer se bukvalno presisa i onda muku mucimo,ovako mu za sada odgovara,juce je tako zaspao da se nije probudio da treba sikati vec je odrapio jos sat duze(sto je retkost zbog grceva).

E imam jedno pitanje:Znam da bebi prvih 6 meseci ako sisa nije potrebno nista sem majcinog mleka,a svi mi govore da mu dam malo i prokuvane vode,jel tako su radile nase mame i babe jel a nista nam ne fali :blink: Pa sam u nedoumici,sta ako je zedan?

Dajem mu Plantex caj pored sikanja....

Ja sam Petru davala Rosu od prvog dana. Voda je jako vazna. Dokazalo se da bebe koje nisu pile vodu dok su sisale nisu htele dugo kasnije vodu da piju. Ja sam za vodu.

Marijachi, rastu joj zubi. Nece izgubiti na kilazi ili hoce ali ce jako brzo ce i vratiti. i ja sam zamrzavala mleko, ali sam ga na kraju bacala jer mi nije bilo potrebno nikad. izmuzaj se samo onoliko da ti dojke omeksaju i to je to. Za 4 nedelje cete uvoditi cvrstu hranu, pa ce to da bude i novi rezim dojenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena C,da li treba da prokuvam Rosu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam prokuvavala. Mnoge mame jesu.

Moje dete do druge godine nije pilo ni cajeve ni sokove. prosto, voda je za njega zakon.

ne znam da li to ima veze sa prokuvanom ili ne vodom, ali mislim da ima veze ako se voda daje odmah uz dojenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Petru davala Rosu od prvog dana. Voda je jako vazna. Dokazalo se da bebe koje nisu pile vodu dok su sisale nisu htele dugo kasnije vodu da piju. Ja sam za vodu.

Marijachi, rastu joj zubi. Nece izgubiti na kilazi ili hoce ali ce jako brzo ce i vratiti. i ja sam zamrzavala mleko, ali sam ga na kraju bacala jer mi nije bilo potrebno nikad. izmuzaj se samo onoliko da ti dojke omeksaju i to je to. Za 4 nedelje cete uvoditi cvrstu hranu, pa ce to da bude i novi rezim dojenja.

A koliko količinski si davala vodu?Ja još uvijek nisam davala vodu.A opet se plašim da uvedem čvrstu hranu prije 5 mjeseca zbog njenih bubrega.Al moja mama je davala nama i pasulj :blink: kad smo imali 6 mjeseci...Znači počela je od 3.

Inače dobila mi je samo 600 g za 3 nedelje,a do sada je dobijala 1 kg.Nego ona izgleda super,mislim ne izgleda kao neuhrajena.

Hvala Jeco,moguće da su zubići,jer sve živo glođe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam prokuvavala. Mnoge mame jesu.

Moje dete do druge godine nije pilo ni cajeve ni sokove. prosto, voda je za njega zakon.

ne znam da li to ima veze sa prokuvanom ili ne vodom, ali mislim da ima veze ako se voda daje odmah uz dojenje.

I pored dojenja, kod nas bibilibi caj ima solidnu prodju, ali I prokuvana obicna voda u koju je dodato svega nekoliko kristalica smedjeg secera. Ne znam da li je to pogresno (dodavanje secera), ali tako popije po 40-50ml vodice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko količinski si davala vodu?Ja još uvijek nisam davala vodu.A opet se plašim da uvedem čvrstu hranu prije 5 mjeseca zbog njenih bubrega.Al moja mama je davala nama i pasulj :blink: kad smo imali 6 mjeseci...Znači počela je od 3.

Inače dobila mi je samo 600 g za 3 nedelje,a do sada je dobijala 1 kg.Nego ona izgleda super,mislim ne izgleda kao neuhrajena.

Hvala Jeco,moguće da su zubići,jer sve živo glođe..

Marijachi beba obicno sve glodje i trpa usta jer tako ispituje okolinu.Prvo je to mahinalno,a onda i namerno.Jedino culom dodira moze osetiti sta je to sve oko nje.Verovatno trpa i posteljinu i sve zivo.Ne mora bas uvek da znaci da su zubici,mozda samo istrazuje okolinu.

Kakao je starija sve manje dobija na kilazi sto je i normalno,a 600g za tri nedelje je sasvim dovoljno.

Po meni voda bi trebalo da se daje od prvog dana bez obzira na dojenje.Ipak joj ponudi vodu,mozda se i iznenadis koliko je u stvari tvoja beba zedna. ;)

Anusa zasladjena voda se nikako ne daje tako maloj bebi bez obzira kolika je to kolicina secera.Za nas mala,ali za nju velika.Ako je sada navadis na slatku vodu kasnije ces imati problem.Zasladjena voda po meni vise nije voda vec napitak.Kad pocnu vrucine,a beba trazi vise vode,da li si svesna koja je onda to kolicina zasladjene vode koju ce piti.

Ne usadjujte deci lose navike od samog rodjenja.Moje dete ima samo 20 meseci,a vec sam kod sebe prepoznala hiljadu sitnih gresaka koje sigurno sa drugim detetom necu ponoviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi beba obicno sve glodje i trpa usta jer tako ispituje okolinu.Prvo je to mahinalno,a onda i namerno.Jedino culom dodira moze osetiti sta je to sve oko nje.Verovatno trpa i posteljinu i sve zivo.Ne mora bas uvek da znaci da su zubici,mozda samo istrazuje okolinu.

Kakao je starija sve manje dobija na kilazi sto je i normalno,a 600g za tri nedelje je sasvim dovoljno.

Po meni voda bi trebalo da se daje od prvog dana bez obzira na dojenje.Ipak joj ponudi vodu,mozda se i iznenadis koliko je u stvari tvoja beba zedna. ;)

Anusa zasladjena voda se nikako ne daje tako maloj bebi bez obzira kolika je to kolicina secera.Za nas mala,ali za nju velika.Ako je sada navadis na slatku vodu kasnije ces imati problem.Zasladjena voda po meni vise nije voda vec napitak.Kad pocnu vrucine,a beba trazi vise vode,da li si svesna koja je onda to kolicina zasladjene vode koju ce piti.

Ne usadjujte deci lose navike od samog rodjenja.Moje dete ima samo 20 meseci,a vec sam kod sebe prepoznala hiljadu sitnih gresaka koje sigurno sa drugim detetom necu ponoviti.

to u potpunosti ima smisla, ali cak mi je I patronazna rekla da je ok dati sa tako malo secera jer je I samo mleko slatko?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anusa...zaista se slažem da ne treba šećeriti vodu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko količinski si davala vodu?Ja još uvijek nisam davala vodu.A opet se plašim da uvedem čvrstu hranu prije 5 mjeseca zbog njenih bubrega.Al moja mama je davala nama i pasulj :blink: kad smo imali 6 mjeseci...Znači počela je od 3.

Inače dobila mi je samo 600 g za 3 nedelje,a do sada je dobijala 1 kg.Nego ona izgleda super,mislim ne izgleda kao neuhrajena.

Hvala Jeco,moguće da su zubići,jer sve živo glođe..

Mila moja, nece ti ona sada ni napredovati po 1 kg niti bi trebalo. Sad ce to sve da se smanjuje, a rekla sam da je ne meris :)

Hranu koju bi joj ti uvodila se svodi na par kasicica u podne. To u prvih mesec dana nisu obroci koji ce zameniti mleko, pa ne treba da brines.

Nudila sam mu vodu izmedju dojenja. Nikad nisam merila koliko je popio. Vazno mi je bilo da pije i verujem da je pio koliko mu je trebalo. ;)

I pored dojenja, kod nas bibilibi caj ima solidnu prodju, ali I prokuvana obicna voda u koju je dodato svega nekoliko kristalica smedjeg secera. Ne znam da li je to pogresno (dodavanje secera), ali tako popije po 40-50ml vodice.

Dakle, patronazna sestra je debil! Tvoje mleko slatko?!?! ja bih je naterala da proba moje mleko :lol:

Nikakav secer se ne daje do godinu dana. Secer stvara gasove u crevima kod malih beba i utice na njihovo pravilno funkcionisanje.

Ostali razlozi koje je i Cicana navela, necu da ponavljam.

I to sa prokuvanom vodom, cesmovacom nije bas najbolja stvar na svetu. Ako prokuvas cesmovacu ne znaci da si je stelisala potpuno. Bolje ce cak bebi davati Humana vodu iz tetrapaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece... ja da se javim i da kazem da sam resila problem sa grudima.. ali moram i dalje stalno da se izmuzavam i masiram jer mi se skuplja mleko...

nego sada imam drugi problem :-)... Prvo ds pitsm koliko vremenski vase bebe sisaju? moja nikako ispod sat vremena, ne znsm kako da smanjim jer mislim da je to mnogo. i kada zavrsi sa sisanjem i stavim ga da podrigne i cim ga stavim u krevetac on krene da place i hoce opet da jede. Ako ga ne stavim da disa zaceni se od pakanja...i onda mi po 2 sata dojenja... Sta da radim??? da mogu on bi ceo dan sisao... Ne znam sta mi je ciniti... :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece... ja da se javim i da kazem da sam resila problem sa grudima.. ali moram i dalje stalno da se izmuzavam i masiram jer mi se skuplja mleko...

nego sada imam drugi problem :-)... Prvo ds pitsm koliko vremenski vase bebe sisaju? moja nikako ispod sat vremena, ne znsm kako da smanjim jer mislim da je to mnogo. i kada zavrsi sa sisanjem i stavim ga da podrigne i cim ga stavim u krevetac on krene da place i hoce opet da jede. Ako ga ne stavim da disa zaceni se od pakanja...i onda mi po 2 sata dojenja... Sta da radim??? da mogu on bi ceo dan sisao... Ne znam sta mi je ciniti... :-(

Kolika ti je beba? To se sve vrlo brzo sredi, iako prvih nedelja deluje kao da ti se ceo zivot svodi na dojenje, dojenje i samo dojenje... Samo malo da ojaca, i umece da posisa sve za 5 minuta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece... ja da se javim i da kazem da sam resila problem sa grudima.. ali moram i dalje stalno da se izmuzavam i masiram jer mi se skuplja mleko...

nego sada imam drugi problem :-)... Prvo ds pitsm koliko vremenski vase bebe sisaju? moja nikako ispod sat vremena, ne znsm kako da smanjim jer mislim da je to mnogo. i kada zavrsi sa sisanjem i stavim ga da podrigne i cim ga stavim u krevetac on krene da place i hoce opet da jede. Ako ga ne stavim da disa zaceni se od pakanja...i onda mi po 2 sata dojenja... Sta da radim??? da mogu on bi ceo dan sisao... Ne znam sta mi je ciniti... :-(

E drago mi je da si barem nesto resila :)

Sto se tice vremena ja stvarno ne znam, ja od samog pocetka nisam imala problem sa Hanom posto je bila ko Svajcarski sat, budila se tacno u minut na 3 sata da sisa, sisala je 40min otprilike (20 min jedna - 20min druga) i onda je krenula da sisa samo iz jedne i to joj je bilo dovoljno i bilo mi je lakse da zapisujem u koliko je sati jela i s koje strane :) (pa sam jedno dojenje jedna strana, drugo druga) i tako sve do treceg meseca.

A kada se najede i zaspi, koliko vremena prodje do sledeceg dojenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim, do treceg sam zapisivala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim, do treceg sam zapisivala :)

I onda kazes da te podsecam na tebe-pa meni nikad ne bi palo na pamet da zapisujem kad mi je dete jelo :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I onda kazes da te podsecam na tebe-pa meni nikad ne bi palo na pamet da zapisujem kad mi je dete jelo :lol: :lol:

I dalje me podsecas a ti sta mislis - ko te sisa :P

Pa to mi je bilo lakse nego da pamtim kad je jela, pa dal je u 3 ili u 4. Svaki dan mi je bio isti pa mi je stvarno ovo mnogo olaksalo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I dalje me podsecas a ti sta mislis - ko te sisa :P

Pa to mi je bilo lakse nego da pamtim kad je jela, pa dal je u 3 ili u 4. Svaki dan mi je bio isti pa mi je stvarno ovo mnogo olaksalo ;)

Anita me sisa :P

Znaci razlika je samo sto ja imam bolje pamcenje :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anita me sisa :P

Znaci razlika je samo sto ja imam bolje pamcenje :lol: :lol:

Pa.... :lol:

Ej.. OT smo :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece... ja da se javim i da kazem da sam resila problem sa grudima.. ali moram i dalje stalno da se izmuzavam i masiram jer mi se skuplja mleko...

nego sada imam drugi problem :-)... Prvo ds pitsm koliko vremenski vase bebe sisaju? moja nikako ispod sat vremena, ne znsm kako da smanjim jer mislim da je to mnogo. i kada zavrsi sa sisanjem i stavim ga da podrigne i cim ga stavim u krevetac on krene da place i hoce opet da jede. Ako ga ne stavim da disa zaceni se od pakanja...i onda mi po 2 sata dojenja... Sta da radim??? da mogu on bi ceo dan sisao... Ne znam sta mi je ciniti... :-(

Pisala sam ti i o tvom drugom problemu ovde:

Da. 30ml posle podoja je sasvim OK.

Beba treba da sisa dokle moze. Onda ga podignes da podrigne obavezno, pa ga vracas na dojku. kada sisiaju, oni progutaju i dosta vazduha pogotovo tako na pocetku jer se oboje ucite dojenju. Taj vazduh se zadrzava u njegovom zelucu i onda ne moze da popije vise mleka. mora da izbaci vazduh. ja uvek preporucujem da beba sisa sve dok je mirna,a cim malo pocne da se vrpolji,podrigivanje, pa nastavak dojenja.

Dohrana nikako! Treba samo da sisa koliko hoce i kad god hoce. dohranom bi sebi samo ucinila jos gore sa grudima i bila u riziku za mastitis.

To sto ti izmuzes ovako ili onako nije pravo merilo koliko bebac popije mleka. zlezde rade sasvim drugacije kada bebac sisa i kada se ti izmuzavas.

Ako si resila da dojis, nista ne meris: ni vreme koliko dugo sisa, niti vreme izmedju obroka niti kolicine.

Nikada bebu posle dojenja ne stavljaj u krevetac. bebac posle dojenja moze da podrigne i 3 ili 4 puta. Zato beba posle dojenja drzi sto duze uspravno.

Price o onome kako ces bebca nauciti na ruke su neosnovane i glupave. On je bio 9 meseci u tvom stomaku i ti mi jos trebas dok ne poraste. Ne odvajaj se od njega kad ne moras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde da dodam i jos da male bebe sisaju i po sat vremena sa pauzama. Tek u 3. mesecu su dovoljno ojacale da to vreme skrate, na 10-20 minuta. Eto, nije stvar merenja vremena, vec opis koliko treba strpljenja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.